Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2626 odpowiedzi na ten temat

#1861 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 16 październik 2014 - 23:19

Claas Mercator

Witam,leszczak23 ,piszesz że masz z silnikiem deutz i "dymku nawet nie puści, ropy prawie nie zna" nasuwa się tylko jedna myśl do głowy ,a mianowicie taka, że nie jest użytkowany w ogóle, to i ropy nie zna i dymku nie puści i :lol: mogą być to i trwałe silniki nie przeczę, ale zaraz przy tym pytanie, jaka dostępność części do nich, a jeśli już dostaniesz to cena będzie kosmiczna, tak samo do Forda ,mojemu sąsiadowi silnik właśnie Forda się zepsuł w kombajnie i dał go do naprawy, to tyle sobie zażądali za naprawę jego, że tego silnika z warsztatu już nie odebrał, a kombajn wystawił na sprzedaż bez silnika ,a za remont silnika chcieli więcej niż on chce za kombajn, a kombajn to dominator 85 w dobrym stanie ,no poza silnikiem, takie to są koszta napraw tych silników  :P Pozdrawiam.

czyli bagnety Rasspe tez nie pasują, a miałem zaryzykować zakup, a ktoś kupował bagnet tylko oryginał Class bo może wato było by dołożyć i nie rzeźbić

Ja kupiłem przed żniwami podwójne bez stalek, identyczne jak oryginał bez żadnych oznaczeń na nich, po 22zł za jedną sztukę podwójnego i pasowały dobrze bez żadnych szlifowań, a sklep Czernikówko (okolice Torunia)  :huh: Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 03:07
  •  

#1862 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 17 październik 2014 - 01:28

Claas Mercator

ale miałeś te pojedyncze założone wcześniej i dołożyłeś te podwójne czy wymieniałeś wszystkie

nie masz żadnego oznaczenia tego bagnetu?

#1863 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 17 październik 2014 - 07:57

Claas Mercator

a to tez jest jakas zasada ze do podwójnych bagnetów jest kosa górnonacina a do pojedynczych dolnonacinana, kiedyś jak kupowałem kose to mi tak tumaczyli

#1864 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 17 październik 2014 - 13:52

Claas Mercator

Witam,wcześniej miałem podwójne ,a wymieniałem więcej niż połowę, moim zdaniem lepiej tnie górno nacinana i bagnety bez stalkowe, nie ma problemu ze stalkami w bagnetach aby bawić się w wymianę, ponadto jeśli bagnet na krawędzi się przytępi można go lekko z boków podostrzyć (pod szlifować) i jest jak nowy, mam właśnie taki zestaw i powiem że tnie jak laser, zielone czy nie, nie zalega wówczas na kosie bo ładnie docina i pięknie wykoszone jest :huh: Pozdrawiam.

#1865 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:25

Claas Mercator

nie znasz numeru jakiegoś tych bagnetów - możne są opisane 

#1866 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 17 październik 2014 - 20:11

Claas Mercator

Bardzo słabo widoczne bo farbą zalane ,zdarłem farbę żeby odczytać dopiero znalazłem  10SF02 nie jestem pewny co do S bo może to być cyfra 5 ;) Pozdrawiam.

#1867 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 17 październik 2014 - 22:05

Claas Mercator

ok dzięki rozszyfrowane bagnety 676235 BAGNET PODWÓJNY CLAAS 10SF02 - możne wymienię wszystkie na podwójne bo dwa stare skrzywiłem niektóre są tak wydarte ze kosa nie ma prowadzenia, 

#1868 Share jacenty113

jacenty113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 20 październik 2014 - 01:59

Claas Mercator

A jaki masz heder do kukurydzy? Ja koszę tym do zboża i da się kosić, ale młocarnia i sieczkarnia dostaje, bo łodygi idą do kombajnu...

heder to epple mobil czy jakoś tak(były takie kombajny) ale kupiłem od gości co mieli go przerobione do merkatora  więc i do protektora pasuje tylko ten problem z podniesieniem mam tyle że bez docinacza jest :(

#1869 Share leszczak23

leszczak23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 20 październik 2014 - 09:02

Claas Mercator

a to tez jest jakas zasada ze do podwójnych bagnetów jest kosa górnonacina a do pojedynczych dolnonacinana, kiedyś jak kupowałem kose to mi tak tumaczyli

tak nożyki gornonacine  takie mam od początku zakupu . Właśnie do tych pojedynczych bagnetów nie pasowały . Jeden sezon tak kosiłem. Od biedy jakoś skosił i gdyby nie wyrobione stalki bagnetów to bym nie  ruszał tego.

Same nożyki polskie Gerlach po dwóch latach  przyłożone do oryginału wyglądają jak tępy nóż. Myśle że tu też warto dołożyć do bardziej konkretnych  marek. Kombajn 25ha na rok kosi . Wąski heder(3m) = wiecej przejazdow ,kalkulacja bardziej przemawia za taką inwestycją.

Nie mówie że rasspe bagnety są złe   , bo teraz tną jak należy.

Witam,leszczak23 ,piszesz że masz z silnikiem deutz i "dymku nawet nie puści, ropy prawie nie zna" nasuwa się tylko jedna myśl do głowy ,a mianowicie taka, że nie jest użytkowany w ogóle, to i ropy nie zna i dymku nie puści i :lol: mogą być to i trwałe silniki nie przeczę, ale zaraz przy tym pytanie, jaka dostępność części do nich, a jeśli już dostaniesz to cena będzie kosmiczna, tak samo do Forda ,mojemu sąsiadowi silnik właśnie Forda się zepsuł w kombajnie i dał go do naprawy, to tyle sobie zażądali za naprawę jego, że tego silnika z warsztatu już nie odebrał, a kombajn wystawił na sprzedaż bez silnika ,a za remont silnika chcieli więcej niż on chce za kombajn, a kombajn to dominator 85 w dobrym stanie ,no poza silnikiem, takie to są koszta napraw tych silników  :P Pozdrawiam.

Ja kupiłem przed żniwami podwójne bez stalek, identyczne jak oryginał bez żadnych oznaczeń na nich, po 22zł za jedną sztukę podwójnego i pasowały dobrze bez żadnych szlifowań, a sklep Czernikówko (okolice Torunia)  :huh: Pozdrawiam.

Każdy remont silnika bije po kieszeni. Czesto lepiej wymienić caly silnik .

Jednak silniki Deutz możesz kupić na rynku wtórnym na allegro .

Popularne motory  w ciągnikach  i samochodach i agregatach.

Części- pytasz o cenę ?

Czy kolba do MB jest tańsza niz w Perkinsie czy Deutz .?

Zależy czy Kolba(cylinder) chińska czy
Mahle .

Ceny części są zunifikowane.

Pytanie czy to ma być naprawa doraźna typu uszczelnienia i nowe pierścienie . Może musisz wymienić tłoki , cylindry, panewki na wale , szlif walu ....5000zl może nie starczyć. A silniki  kosztują właśnie 5000. Perkins i mb też tyle wołają .

Mam dwa silniki Deutza  . Traktorek D30 1960r  2 cylindry . To wiem dobrze co to znaczy trwałość i oszczędność !

Niemieckie Agregaty tynkarskie i prądotwórcze oparte są właśnie na Deutza motorach , bo znoszą najcięższe warunki .

Może nie ą tak nieśmiertelne jak MB  ale bliżej maja  do tego  niż Perkins .

Jeszcze rada :

Wymiana oleju silnikowego co drugi  sezon .

OLEJE:

SILNIK:

Castrol MP Agri 15W 40 (20L-320zl)

bez dodatków płuczących wypłukujących nagar -(powstajają luzy i wycieki z uszczelek)

Nie polecam olejow silnikowych typu   Platinum  15W 40  klasy CG CH i wyższe.

Silniki w Mercatorach to maja 30-40 lat mimo że nadal są dobre to papierowe i gumowe uszczelki mogą być  już popękane i zmurszałe .

SKRZYNIA BIEGÓW:

Platinum LS  AGRO 80W-90

MOST PRZEDNI:

Platinum LS  AGRO 80W-90

(lub zwykły Hipol 80W 90  ale

platinum Agro  LS ma  DODATKI szczególnie rekomendowane do mechanizmów różnicowych z ograniczonym poślizgiem – Limited Slip

wiadomo że w skrzyni biegów znajduje się mechanizm różnicowy.

HYDRAULIKA

PLATINUM HV 46  (20L -250zl)  (zwykły Hydrol HL46  nie ma dodatków antyzatarciowych) W książce Claasa jest o tym napisane , że Ma to być hydrol  o indeksie 46 z DODATKAMI PREMIUM ).

LITERATURA

Agri MP jest uniwersalnym olejem przeznaczonym dla większości typów maszyn rolniczych. Jeden olej, który chroni silnik, przekładnie, mokre hamulce, układ hydrauliczny i osie. Olej zapewniający całościową ofertę i redukujący ilość olejów na magazynie - dostarcza oszczędności w zarządzaniu magazynem. Wykorzystuje zaawansowaną technologicznie formulację. Redukuje zużycie silnika do 30% w porównaniu z konwencjonalnymi produktami STOU.

Agri MP jest uniwersalnym olejem przeznaczonym dla większości typów maszyn rolniczych. Jeden olej, który chroni silnik, przekładnie, mokre hamulce, układ hydrauliczny i osie. Olej zapewniający całościową ofertę i redukujący ilość olejów na magazynie - dostarcza oszczędności w zarządzaniu magazynem. Wykorzystuje zaawansowaną technologicznie formulację. Redukuje zużycie silnika do 30% w porównaniu z konwencjonalnymi produktami STOU.

Zastosowania

PLATINUM AGRO HV 46 Olej hydrauliczny przeznaczony do zastosowania w wysokoobciążonych układach napędu, wysokociśnieniowych pompach tłokowych stałego i zmiennego wydatku oraz pompach łopatkowych, gdzie wymagany jest wysoki poziom właściwości przeciwzużyciowych oleju. Rekomendowany również do użycia w precyzyjnych układach sterowania hydraulicznego i systemach hydraulicznych, które wymagają małych zmian lepkości przy zmianach temperatury. Szczególnie polecany do układów hydraulicznych maszyn i urządzeń stosowanych w rolnictw

Edytowany przez leszczak23, 20 październik 2014 - 09:50.

#1870 Share fstefaniak

fstefaniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (trzoda chlewna), sport, serial "Ranczo" oraz polityka

Napisany 20 październik 2014 - 10:01

Claas Mercator

Posiadamy Claas Mercator S i nie mamy paska przy sieczkarni. Słomę muszą ciąć nam SKRy. Przez zimę musimy spasować pasek (kiedyś założyliśmy, ale był zbyt luźny i zapchał się kombajn)i ją wypróbować (Od co najmniej 7  lat nie była używana). Może ktoś z was posiada wspomniany pasek - jest dosyć nietypowy - i mógłby podać jego numery:).

Pozdrawiam wszystkich rolników!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1871 Share jacenty113

jacenty113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 21 październik 2014 - 09:59

Claas Mercator

ja mam pasek 22 z tego co pamiętam ale mam w protektorze sieczkarnie dorobioną z MF, długości nie pamiętam aczkolwiek zmieniałem go w tym roku bo stary sie urwał ale długość chyba nie problem zmierzyć chyba mam 5000 dlugości ale terasz przez inny naciągacz puszczony

najlepiej jak sam zmierzysz nawet sznurkiem bo jakiś naciąg zapewne masz

#1872 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 26 październik 2014 - 08:02

Claas Mercator

Posiadamy Claas Mercator S i nie mamy paska przy sieczkarni. Słomę muszą ciąć nam SKRy. Przez zimę musimy spasować pasek (kiedyś założyliśmy, ale był zbyt luźny i zapchał się kombajn)i ją wypróbować (Od co najmniej 7  lat nie była używana). Może ktoś z was posiada wspomniany pasek - jest dosyć nietypowy - i mógłby podać jego numery:).

jak jest taki jak w mercator75 to moge Ci podać w tamtym roku kupowałem nowy cena ok 220pln numery poszukam

#1873 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 22:34

Claas Mercator

koledzy jak najszybciej wyjac całe sita z merctor 75 ?

leciały mi ziarka znad wialni wytarła sie ta długa guma wzdłuż kombainu nie wiem jak ją wymienić.

#1874 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 04 listopad 2014 - 09:20

Claas Mercator

co do wyciągania sit - odkręcasz 2 śrubki nad sitami żaluzjowymi (te krótkie, zwane kłosowym), luzujesz 2 śruby u dołu - uparcie się od góry o sito żaluzjowe i otwiera się na dół. Odkręcasz 2 śrubki ze szpilek, które trzymają za pomocą ceowników sito otworowe i wyciągasz do tyłu sito otworowe. Podobnie wyciągasz sito żaluzjowe - te długie nad sitem otworowym, a wiec ciągnąc do tyłu kombajnu, tylko musisz najpierw odkręcić śrubkę od wodzika do otwierania i zamykania sita ;)

#1875 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 09:34

Claas Mercator

Dzięki kolego ale ja jeszcze chce wyjąć tą całą ramkę co trzyma sita. wytarła mi sie ta guma z prawej strony co idzie do przodu kombajnu (patrząc od tyłu) 

czy może da się ją jakoś wymienić bez wyjmowania całego środka ?

#1876 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 07 listopad 2014 - 14:28

Claas Mercator

Ramka, to znaczy? Podejdź do kombajnu, rozejrzyj się tam po śrubkach, a na logikę to rozbierzesz. Ja p zakupie kombajnu przed sezonem rozebrałem tam wszystko, bo chciałem się dostać do ślimaka, który podaje zboże do podajnika zbożowego. To był mój pierwszy kombajn, wcześniej nawet na oczy nie widziałem, jak się go rozbiera, a po poodkręcaniu poszczególnych śrubek wszystko jakoś mi się porozkładało. Z poskładaniem też nie było problemu.

#1877 Share robert88

robert88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 19:52

Claas Mercator

Wiam

Posiadam mercatora S.  W obudowoie lozyska wyrobil mi sie luz na ok 4mm. Chodzi mi o ten walek co przechodzi przez caly kombajn po jednej stronie napedza on kilka kol pasowych a po drugiej pas jezdny.  Wie ktos moze jak to zdematawac ta obudow. Od czego zaczac. Prosze o pomoc.

#1878 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 09 styczeń 2015 - 21:06

Claas Mercator

Witam, jeśli już wszystko zdemontowałeś, a rozumię że tak jeśli już pytasz o obudowę,i myślę że wiadomość co Ci wysłałem z opisem demontarzu wału dotarła do Ciebie i została Ci sama(obudowa) rura,wyjmij sita  i zacznij od wytrząsaczy, tego z prawej strony odkręcałem całkowicie i do tyłu trzeba cofnąć, a trzy pozostałe odkręcić panewki te na wale nad sitami i podnieść do góry koryta na maxa i podeprzeć lub podwiązać je, następnie odkręć blachę co jest zamontowana na rurze na dwóch uchwytach i dalej wszystkie śruby po bokach od mocowania rury, zrobić sobie rozpórkę z deski lub drążka aby w środku rozeprzeć blachy kombajnu na zewnątrz na tyle aby podnieść rurę, potem prawą stronę rury(obudowy)podnieść do góry trzeba trochę pokombinować w środku aby podnieść i okienkiem z boku co jest w pobliżu montowania rury wyjmiesz na zewnątrz nie pamiętam tylko czy i trzeciego wytrząsacza (koryta) całkowicie nie odkręcałem ale to w trakcie roboty zobaczysz czy jest takowa potrzeba a może ktoś z kolegów ma jakiś inny i prostszy sposób na demontaż i coś w tym temacie jeszcze pomoże :rolleyes: Pozdrawiam.

#1879 Share robert88

robert88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 21:17

Claas Mercator

Panie wieslawie16, niestety nie dostalem od Pana wiadomosci odnosnie demontarzu walu. Jak bym mogl cieibie prosic to wyslij na moj email bertas23@o2.pl, lub opublikoj tutaj jak mozesz. Rozebralem te kilka kol pasowych po lewej stronie kombajnu jet tu tylko goly walek no i to lozysko glowne w obudowie. Mam obawy jak rozebrac to kolo pasowe ktore napedza pas jezdny, jak sciagnac pas i jak to rozbrac, aby nie popsuc. Czekam na odpowiedz i pozdrawiam serdeccznie :) .

Ach i jeszcze chcialbym wiedziec co zrobiles z ta obudowa po demontarzu, czyli jak ten luz wyeliminowales. Po numeru katalogowym znalazlem nowa u korbanka za 14 tys, czyli wiecej niz sam kombajn jest warty. Mam taki plan jak jakims cudem uda mi sie to zdemontowac, chce  dac ja (ta obudowe) do tokarza. Mowil mi ze dorobi taki perscien na wymiar i wspawa czy wklei nie wiem.  Czy jak wyjolejs walek (nie wiem jak to zrobic) do dales go do sprawdzenia czy jest prosty. Pozdrawiam :)

Sorry za pisownie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1880 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 23:39

Claas Mercator

Witam,wyslalem e-maila ,a tą rurę kupiłem za 200zł od znajomego stan idealny ale rozmawiałem ze znajomym w sprawie jej regeneracji to mówił że w środku wyspawa i na tokarce wybierze na wymiar i będzie jak trzeba, ale udalo się bez tego,a wał nowy oraz łożyska i przy okazji tuleje plastikowe oraz pasy młocarni,sześciokątny,potrójny, jezdny górny i dolny i jeszcze inne też, tak że sporo mnie to kosztowało,myślę że wiadomość dotrze choć dziwne że poprzednia nie dotarła a  przecież wysłałem Ci szczegółową zaraz odpowiedż(konwersację)  :huh: Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 10 styczeń 2015 - 23:46.