Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2613 odpowiedzi na ten temat

#1581 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 22:13

Claas Mercator @KRISTOFORn widzę że jesteś biegły w mercatorach :D więc może będziesz wiedział, czy łożysko w skrzyni biegów to od wałka na którym jest bęben od hamulca ręcznego da się wymienić od zewnątrz bez rozbebeszania skrzyni??

Z tego co patrzyłem i pytałem to powinno dać radę od zewnątrz, ale jest haczyk bo najprawdopodobniej bęben od ręcznego nie wyjdzie przez bęben od hamulców na półosi?? Skończy się pewnie na ściąganiu lewej zwolnicy żeby wyciągnąć półoś z bębnem <_<
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 15:21
  •  

#1582 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 08:00

Claas Mercator kolego ja ściągłem ten bęben od ręcznego bez ściągania bębna od hamulców tylko lekko podszlifowałem ten bęben od hamulców tak żeby przeszedł ten od ręcznego (próbowałem ściągnąć bęben od hamulca nożnego ale nie dało rady). Robiłem to jakiś miesiąc temu przy wymianie łozysk na wałku sprzęgłowym.

#1583 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 lipiec 2014 - 08:11

Claas Mercator @pedro2 przyznać muszę ,ze w skrzyni nie grzebałem, tego bębna nie ściągałem więc aż taki biegły to nie jestem ^^
Niestety, nie doradzę Ci w tym przypadku.

#1584 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 19:50

Claas Mercator Panowie mam pytanie jaki olej przychodzi do skrzyni biegów bo muszę dolać a nie wiem jaki był wlany a nie chce wymieniać bo jest czyściutki i ile ma go byc bo na miarce nie ma żadnych znaków?

#1585 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 lipiec 2014 - 20:13

Claas Mercator Pokuś się o wymianę, tak wchodzi około 3 litrów (z tego co pamiętam) więc to nie majątek. W przedniej części skrzyni na wysokości półosi, no może ciut niżej masz wkręcony pod kątem korek, wykręć i lej aż zacznie przez ten otwór wypływać olej, to będzie jego prawidłowy stan.
U mnie chodzi na zwykłym hipolu, choć jak chcesz to możesz wlać jakiś nieco lepszy przekładniowy.

#1586 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 09:25

Claas Mercator

kolego ja ściągłem ten bęben od ręcznego bez ściągania bębna od hamulców tylko lekko podszlifowałem ten bęben od hamulców tak żeby przeszedł ten od ręcznego (próbowałem ściągnąć bęben od hamulca nożnego ale nie dało rady). Robiłem to jakiś miesiąc temu przy wymianie łozysk na wałku sprzęgłowym.

Dzięki bardzo za info :) Właśnie w jednym miejscu na tym od nożnego jest wyszlifowany dołek i zastanawiałem się czy to fabrycznie to jakieś wyważanie czy ktoś kombinował ;) Jeszcze raz dzięki :D

#1587 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 20:20

Claas Mercator słuchajcie dlaczego mi leci sloma do zbiornika z pszenicy, zboze w zbiorniku czyste tylko czasem nawet duzo kawalków kłosów i słomy

#1588 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 21:34

Claas Mercator Witam,zmniejsz deczko szczelinę na sitach żeluzjowych tzn. zrób bardziej płasko górne sita :rolleyes: Pozdrawiam.

#1589 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 14:12

Claas Mercator mam takie pytanie:
zmieniłem linke od regulacji prędkości nagarniacza(mootowideł) i nie mogę zmniejszyc obrotów nagarniacza, tzn. zmniejsza sie ale mało.założyłem nowy pas a linka od strony koła jest wkręcona do oporu? jakieś sugestie?

#1590 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 21:13

Claas Mercator Ja dzisiaj wymieniałem i od strony koła mam wkręcone aby tyle żeby kontra wkęciła się natomiast w rurce przy rączce wkręciłem do oporu i motowidła ledwo się ruszają.Heder 3,60 linka od JAG,cena na stronie JAG 94 zł a handlarzyna 140zł.Żeby dobrze ustawić to 3 razy to robiłem.

Edytowany przez marian7k, 18 lipiec 2014 - 21:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1591 Share damian2132

damian2132

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 lipiec 2014 - 06:14

Claas Mercator mam claas mercator 75 juz z piec sezonow. caly czas mam problem z czystoscia ziarna. kombinowalem juz na wiele sposobow. jak macie ustawiona kierownice wiatrow? mialem na 50mm i teraz mam na 78 czystosc sie troche poprawila ale zapycha mi czesto sito. jaka jest zasada ustawiania tej kierownicy?

#1592 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 19 lipiec 2014 - 09:28

Claas Mercator a przypadkiem nie wyłączasz młocarni przy wyjeździe z pokosu?? Ludzie często tak robią żeby "zaoszczędzić" a w efekcie sita się zabijają...

#1593 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 19 lipiec 2014 - 10:55

Claas Mercator pierwsze słysze, żeby ktoś tak dziadowskie oszczędnosci robił.
a z resztą na czym zaoszczędzić??
bo na pewno nie na pasach, które przy każdym właczeniu dostają bardziej w d*pe niżby młocarnia miała bez przerwy pracować.

co do ustawien, jat o miałem ustawione w połowie.
I z tyłu za sitami ta blaszka dosc mocno zasunieta tak, zeby wiatr musiał przewieeać przez sita, a nie uciekał pod nimi.

Zawsze młóciłem czysto.

#1594 Share damian2132

damian2132

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 lipiec 2014 - 13:43

Claas Mercator nunu85 na polowie czyli na srodku tego pol ksiezyca co jest z boku czy mierzyles w srodku zakres regulacji i na polowe daleś.? zeby skierować wiatr bardziej w tyl to trzeba podniesc ta kierownice wiatrow? bo sito zborzowe zapycha sie bardziej z tylu. dodam ze to jest mercator 75 to ma dluzsze sita. mam problem z czystoscia bo nawet jak dam wiecej wiatru to sporo jest z tylu a czystosc i tak nie jest jak powinna byc i sa to zanieczysczenia jakie spokojie powinny byc usuniete. pomozcie

#1595 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 19 lipiec 2014 - 13:55

Claas Mercator ja tego jakos specjalnie nie ogarniałem. Jak go kupiłem to regulacja była ustawiona na połowie tego otworu (nie wiem jak to wyglądało w środku) i ja tego do niczego nigdy nie zmieniałem, bo wg mnie młóciło sie czysto.

Jedyne przypadki, kiedy młóciłem brudno, to było jak mi sie pasy poluzowały i podsiewacz oraz wytrząsacze za wolno pracowały.
MAsz wszystkie pasy dobrze ponapinane? bo tu też moze być przyczyna. Jak podsiewacz nie pracuje odpowiednio szybko, to sita potrafią w ciągu parunastu minut sie pozapychać, a do zbiornika leci brudastwo (krótkie słomki, sieczka, końcówki kłosów)

Edytowany przez nunu85, 19 lipiec 2014 - 14:04.

#1596 Share marcinopr

marcinopr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 06:03

Claas Mercator A kolega zaglądał kiedy jak wygląda stan klepiska?

#1597 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 07:35

Claas Mercator Kolego ja bym nie szukał winy w wiatrach. Jak masz ustawione górne sito - opuszczaj blaszki do momentu aż zacznie gubić ziarno (wtedy troszkę cofnij aby za dużo nie gubił) Jakie masz dolne sito bo to ono odpowiada za ostateczne czyszczenie (ja w senatorze mam otworowe) Żyto, pszenżyto oraz pszenica idzie mi na sicie 6mm a do jęczmienia i owsa daję 10mm i jest idealnie.
Ja natomiast mam problem z tym że u mnie sa małe pola i bym co chwilę musiał zmieniać sita. Cały czas jadę na 10 i jest przyzwoicie ale nie idealnie. Zastanawiam się jak bym miał 8mm to czy by szedł owies???? Bo na 6 to nie da rady - nie nadąża przelatywać zboże i zapycha podajnik kłosowy.

#1598 Share raf21

raf21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu ....D i oczywiscie gospodarstwo

Napisany 21 lipiec 2014 - 15:15

Claas Mercator hej powiedzcie mi jak ustawic kierownice wiatru , opis jest w tym poscie
http://www.agrofoto....100#entry545860
moze ktos znaznaczy na tej fotce od której blach to zmierzyć

Załączone miniaturki

• IMG_0155.JPG
  • IMG_0154.JPG
  • IMG_0153.JPG

#1599 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 21:58

Claas Mercator

pierwsze słysze, żeby ktoś tak dziadowskie oszczędnosci robił.
a z resztą na czym zaoszczędzić??
bo na pewno nie na pasach, które przy każdym właczeniu dostają bardziej w d*pe niżby młocarnia miała bez przerwy pracować.
.

U nas ludzie takie głupie teorie tworzą :D jeden mnie uświadamiał że jak wychodzi z pokosa to końcówka ziarna jest wywiewana z sit ( no w tym jest trochę prawdy) i że na pusto maszyna (w jego języku inaczej bęben młócący) dostaje wibracji i "może wyrwać" :lol: a trzecia kwestia to paliwo :huh:

Jak świat światem ojciec nigdy nie ujmuje gazu, ani nie wyłącza młocarni, na koniec czy przy wysypywaniu czeka do momentu aż wszystko przełknie, wygoni te 1 kg ziarna to nie zbiednieje, a przy wyłączaniu sieczka zostaje na sitach i w efekcie po dłuższym koszeniu zabija sito i jest więcej strat niż te 1-2 kg... Ale co zrobisz "jakiego mnie Panie stworzyłeś takiego mnie masz" ;) Czasami naprawdę aż żal mi tych ludzi i sprzętu, wyleci z pokosa gaz buch na minimum i tak to się wlecze wszystko przez kombajn jak fluki z nosa dosłownie...

Edytowany przez pedro2, 21 lipiec 2014 - 22:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1600 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 11:18

Claas Mercator Koledzy mam pytanie ktoś pisał w tym temacie że na wale głównym z kołami pasowymi z lewej strony jest pięć punktów smarnych znalazłem cztery ktoś mi wytłumaczy gdzie są wszystkie pięć?