Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2631 odpowiedzi na ten temat

#1541 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 lipiec 2014 - 21:49

Claas Mercator Dosłownie odkręcasz 6 nakrętek, zdejmujesz grzebień klepiska, a po chwili ten fartuch. 10 minut i po robocie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 05:39
  •  

#1542 Share marcinopr

marcinopr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 10:52

Claas Mercator Witam, mam problem dotyczący słoneczka.Kupiłem nowe słoneczko (ok 300zł) to bez tej osłony. i po pewnym czasie urwało ni śróbe wraz z gwintem w tym dekielku. teraz jest przerobione na gróbsza sróbe. I wydaje mi sie ze to słoneczko co kupiłem jest złe i chyba bede musiał kupic to droższe ( ok 600zł) z tą osłoną gumowa. czy wie ktos czym one sie różnią to moje jest bardzo sztywne jezeli dam przypieszacz na max to aż pas piszczy i całe te koła przesówaja sie na wałku w strone tyłu kombajnu. Niech mi ktos doradzi co mam zrobic zeby było dorze, bo odkręcałem już z 10 razy koło od kombajnu ;D i ciągle urywa tę śróbe i wygina wałek sprzegłowy z tymi kołami dodam ze nie pomaga jerzeli mniej ścisne to słoneczko śróbą . Było jeszcze wyrównane na tokarce to kolo w miejscu gdzie wchodzi słoneczko . Prosze o szybką odpowiedz bo boje sie aby czasem nie urwało wałka sprzegłowego i zeby tak nie urywało tej śróby ;p

#1543 Share Nicik83

Nicik83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 10:47

Claas Mercator Mam takie pytanie, czy na tym zdjęciu co załączyłem powinien być jakiś napinacz tego łańcuch bo u mnie jak widać na zdjęciu jest strasznie luźny.Znajduje się tam taki kawałek drewniany po którym on chodzi ale on jest bez regulacji.Jeśli tam powienien być napinacz to niech ktoś prześle zdjęcie jak on powinien wyglądać.Czy może skrócić ten łańcuch ale wtedy niewiem czy nie będzie za krótki.Prosze o jakieś porady.

Załączone miniaturki

• IMG_20140712_193048.jpg
  • IMG_20140712_193242.jpg

#1544 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 11:17

Claas Mercator ja w swoim byłym juz merkatorze (a wec zdjecia nie zrobie) do tej śruby gdzie ty masz przykręcone drewko miałem przykręcony taki posuwisty napinacz. Ot grubszy płaskownik zgięty w kształcie litery L.
To dłuższe ramie miało w srodku posuwisty otwór-fasolke do regulacji (który sie przykrecało do tej śruby gdzie ty masz przykrecone drewienko) a w krótszym ramieniu był tylko otworek i do niego przykręcone drewienko.
Wówczas regulacja była bardzo dokładna i bezstopniowa.

#1545 Share marcinopr

marcinopr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 12:30

Claas Mercator Czym różni się słoneczko bez tej gumowej osłony a z nią, bo z osłona jest 2x droższe.

#1546 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1147 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 16:15

Claas Mercator

Mam takie pytanie, czy na tym zdjęciu co załączyłem powinien być jakiś napinacz tego łańcuch bo u mnie jak widać na zdjęciu jest strasznie luźny.Znajduje się tam taki kawałek drewniany po którym on chodzi ale on jest bez regulacji.Jeśli tam powienien być napinacz to niech ktoś prześle zdjęcie jak on powinien wyglądać.Czy może skrócić ten łańcuch ale wtedy niewiem czy nie będzie za krótki.Prosze o jakieś porady.

Poluzuj tą śrubę i odwróć drewienko w pozycję pionową, jeśli dalej będzie luźny to zrób napinacz, zaraz wstawię fotkę ;) Może być z dębowego klocka, bo wtedy nie będzie tak wydzierać łańcucha jak metal. Ja mam taki fajny materiał "samosmarujący" nasączona sklejka jakimś olejem czy czymś, coś ala panewki na wytrząsacze i jest supr sprawa, w obu podajnikach zrobiliśmy i się ślizga :D
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#1547 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 17:48

Claas Mercator przecież ten napinacz(klocek) to powinien być przykręcony z góry nad łańcuchem, żeby dociskał łańcuch na zębatki.

#1548 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 19:33

Claas Mercator

Czym różni się słoneczko bez tej gumowej osłony a z nią, bo z osłona jest 2x droższe.

Tym że śmieci się nie sypią do środka

:) :)

#1549 Share marcinopr

marcinopr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 19:37

Claas Mercator A nie jest trochę mniej sztywne bo na tym tańszym urywa mi ciągle śrubę. Jutro mam jechać i kupić to za 650 zł

#1550 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 19:40

Claas Mercator

Mam takie pytanie, czy na tym zdjęciu co załączyłem powinien być jakiś napinacz tego łańcuch bo u mnie jak widać na zdjęciu jest strasznie luźny.Znajduje się tam taki kawałek drewniany po którym on chodzi ale on jest bez regulacji.Jeśli tam powienien być napinacz to niech ktoś prześle zdjęcie jak on powinien wyglądać.Czy może skrócić ten łańcuch ale wtedy niewiem czy nie będzie za krótki.Prosze o jakieś porady.

Skrócic go zapewne juz nie dasz rady ale daj ten klocek pionowo i będzie ok, ten łancuch nie muśi być bardzo naprężony

A nie jest trochę mniej sztywne bo na tym tańszym urywa mi ciągle śrubę. Jutro mam jechać i kupić to za 650 zł

Według mnie nic ci nie da kupienie droższego ja kupiłem za 300zł i działa ok może bije ci koło i dlatego urywa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1551 Share marcinopr

marcinopr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 19:41

Claas Mercator Koło było wyrównane na tokarce, wydaje mi się ze nie ma bicia. Mam strasznie napięte to słoneczko ze aż wraz z kołami jak się rozszerzy to wygina lekko wałek sprzeglowy

Edytowany przez marcinopr, 13 lipiec 2014 - 19:43.

#1552 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 19:44

Claas Mercator To ja nie wiem ale takie słoneczko nie powinno urwać nawet 10 śruby

#1553 Share marcinopr

marcinopr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 19:47

Claas Mercator Teraz przerobiliśmy na grubszą od korbowodu z ruska :D i narazie nie urywalo ale nie spokoją mnie jak wygina mi te koła jak rozszerzę na max na walku sprzeglowym, boje się żeby łożyska nie padły i wałek wytrzymał tak jak by było za bardzo ściśnięte ale nie jest bo pas nie dochodzi nawet do końca jak się zwolni

Edytowany przez marcinopr, 13 lipiec 2014 - 19:52.

#1554 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 19:52

Claas Mercator Przecież oryginalnie jest tam 12 śruba :o to jak dajecie 10??? a pas nie ma dochodzić do końca

#1555 Share marcinopr

marcinopr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 19:55

Claas Mercator Sory pomyłka juz poprawiłem ale czemu mi gnie te koła na walki sprzeglowym w strone tylu kombajnu a co zrobić żeby sprawdzić czy te koła nie maja bicia? Na starym chodziło bez problemów. Ile mam scisnac to słoneczko ta drogą bo juz różnie próbowałem

Edytowany przez marcinopr, 13 lipiec 2014 - 20:01.

#1556 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 20:09

Claas Mercator a może już poszły ci łożyska na awłku i dlatego tak gnie do tyłu ? drgania na zużytum łożysku +obroty +naprężenia od słoneczka i srubki rwie?

#1557 Share marcinopr

marcinopr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 20:17

Claas Mercator Wozyska wymieniane tej zimy jak robiłem sprzęgło

#1558 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 20:22

Claas Mercator

Sory pomyłka juz poprawiłem ale czemu mi gnie te koła na walki sprzeglowym w strone tylu kombajnu a co zrobić żeby sprawdzić czy te koła nie maja bicia? Na starym chodziło bez problemów. Ile mam scisnac to słoneczko ta drogą bo juz różnie próbowałem

Słoneczko ściskasz na maxa tak by się ta podkładka oparła o koło co do bicia to włącz i zobacz czy prosto chodzą, na 100% to gięcie to nie nie wałek się wygina, może cała skrzynia się rusza??

#1559 Share marcinopr

marcinopr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 20:30

Claas Mercator Nie skrzynia napewno się nie rusza na walku się gnie bo widać ze dugie kolo odchodzi od obudowy kosza sprzeglowego. Jak ścianę na max do tego dekielka to tym bardziej wyrwie sróbe i będzie godło te kola

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1560 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 20:41

Claas Mercator Jest jeszcze opcja ze jak to było rozbierane to pierwsze koło zostało za mało nabite lub za dużo :unsure: