Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2631 odpowiedzi na ten temat

#1501 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 06:17

Claas Mercator panowie ile prawidłowo powinno sie wlać oleju do filtra powietrza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 09:54
  •  

#1502 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 07:00

Claas Mercator Do połowy tej miski, tam jest takie wgniecenie

:) :)

#1503 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 08:10

Claas Mercator ok dzięki! tak też lałem po inne lata ale pewności nie miałem

#1504 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 09:04

Claas Mercator taka podpowiedź jeszcze

jak w razie ten olej z filtra by wam ginął, zn ze trzeba wymienic te włochate wkłady z filra.
Pasują od ursusa c385, wiec kosztują grosze.

#1505 Share mucha7

mucha7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 21:09

Claas Mercator Panowie tak jak wcześniej pisałem ciągle mam problem z kołem co przy nim jest sprężyna dodam że linka sprawna niem mogę ruszyć tego koła juz nawet próbowałem wbic kliny dembowe zeby sie trochę rozeszło ale nie pomogło , ma ktoś moze jakiś pomysł ? może spróbowac nagrzać koło palnikiem i wtedy ruszy ?

Edytowany przez mucha7, 05 lipiec 2014 - 21:10.

#1506 Share SAMIK

SAMIK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 18:48

Claas Mercator Witam Panowie
Ma mercatora 60 i zaczyna cieknąć olej z rozdzielacza odpowiedzialnego za podnoszenie hedera, motowideł etc. W katalogu jest na stronie 70 cały schemat, obstawiam oring numer 14 nie wiem czy słusznie????

==> Ruch Narodowy <== Mój Avatar to nie hrabia tylko ALI G 

#1507 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 20:59

Claas Mercator

Panowie tak jak wcześniej pisałem ciągle mam problem z kołem co przy nim jest sprężyna dodam że linka sprawna niem mogę ruszyć tego koła juz nawet próbowałem wbic kliny dembowe zeby sie trochę rozeszło ale nie pomogło , ma ktoś moze jakiś pomysł ? może spróbowac nagrzać koło palnikiem i wtedy ruszy ?

Palnikiem nie radze bo zapewne chodzi to na plastikowych tulejkach, daj wiekszą ilość wd 40 i spróbuj ściagaczem to ruszyć

:) :)

#1508 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 lipiec 2014 - 21:39

Claas Mercator Tam nie ma żadnych tulejek, a ściągaczem tego nie ruszy bo i jak. Podgrzanie połówki przesuwnej nie zaszkodzi, ale uważaj z siłowym rozwiązaniem bo żeliwo jest kruche. Czy kiedykolwiek były smarowane?

#1509 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 22:03

Claas Mercator Witam,radzę najpierw odrdzewiaczem porządnie to potraktować ,ja kilka dni temu to rozbierałem w związku z wymianą łożyska targańca, i nie ma tam żadnych tulejek, jest co prawda tuleja razem z połówką koła(odlew) i na jednej jest wpust do klina, na drugiej zaś nadlew w rodzaju klina i mogło tam coś się zaciąć w wyniku podrobienia się wpustu i nadlewu i radzę pomiędzy te połówki tam dać sporo odrdzewiacza jak też na ośkę przy sprężynie bo tam ta połowa koła się porusza i najpredzej tam rdza zrobiła swoje a, dopiero jak nie pomoże palnik ale to tylko moja sugestia a zrobisz jak zechcesz siłowo to tylko to możesz połamać ;) Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 06 lipiec 2014 - 22:09.

#1510 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 lipiec 2014 - 22:07

Claas Mercator Zacięcie na samym wpuście, czy klinie będzie utrudniać jedynie schodzenie się kół. ale w czasie rozsuwania to już nie ma prawa blokować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1511 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 06 lipiec 2014 - 22:54

Claas Mercator z tym kołem może być problem, przerabiałem ten temat w consulu na wariatorze młocarni. dopiero prasa o nacisku 40 t zdołała rozdzielić obie połó ki.

#1512 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 10:28

Claas Mercator Dziękuję wszystkim za odpowiedzi własnie wykosiłem w piątek i sobotę jęczmień::)
ale mam problem z pasami od młocarni gdzie mogę kupić dobre pasy bo już oryginałów nie ma :(
na nowych co kupiłem wykosiłem około 2 hektary i się urwały założyłem stare wykosiłem jeszcze 5 hektarów
tylko że na nich mogę ustawić max 1200 obrotów.

#1513 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 11:01

Claas Mercator ja zawsze dzwonie pod 800 233 111, to jest firma, która sprzedaje pasy stomil sanok.

Podaje sie numer oryginalnego pasa, a oni dopasowują i wysyłają kurierem odpowiednik stomilowski.

Można wybrak albo klasyczny żółty (dość tani i przyzwoitej jakosci, u mnie na sieczkarni wytrzymał 7 lat i sprzedałs ie dalej z kombajnem), albo wzmocniony Harvest (ten to juz na serio jest wytrzymały i wcale nie przesadnie drogi). Do młocarni wziałbym tego harvesta, zeby miec spokój na pare lat.

#1514 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 11:40

Claas Mercator Dzięki
zadzwinie i dowiem się tylko muszę nr poszukać:)
a orientujesz się ile taki wzmocniony może kosztować ?

Dzięki
zadzwinie i dowiem się tylko muszę nr poszukać:)
a orientujesz się ile taki wzmocniony może kosztować ?

#1515 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 12:10

Claas Mercator szczerze ci powiem nie wiem, bo tych akurat w merkatorze nigdy nie miałem potrzeby zmieniac.
Najwyżej zadzwonisz, dowiesz sie o cene i narazie podziekujesz jak ci za drogo bedzie.
Niemniej do młocarni nie ma co brac najtanszych, bo po paru dniach i tak sie rozciagną/zerwą czy cos podobnego.

ten co ci wytrzymał tylko kilka godzin, to jakiej był firmy?

ja mam bardzo negatywne wspmnienia po rubenie.
kupiłem swego czasu taki jezdny (ten co idzie z silnika) i tak sie rozciagał, ze co dzien musiałem napinac, aż w końcu (tuż przed koncem sezonu) sie urwał.
Na jego miejsce poszedł własnie sanok i działał pare lat bez żadenego napinania.
Od tego czasu innych pasów juz nie chcę.

Edytowany przez nunu85, 07 lipiec 2014 - 12:19.

#1516 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 07 lipiec 2014 - 12:18

Claas Mercator w mercatorze 60 na osi bębna przy wariatorze od strony kombajnu wystaje sznur czy on powinien być czy ktoś coś kombinował?

#1517 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 12:54

Claas Mercator ten był niby dobrej firmy Gatesa wiec zobaczymy jaki będzie ten Stomil Sanok bo coś mi za tani trochę do Gatesa
Jak przyślą to zobaczę i napiszę.

#1518 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 13:01

Claas Mercator zeby gates sie urwał po 2 godzinach to jest wrecz nieprawdopodobne.
musiała być jakas podróba. Spróbuj go zareklamować.

jak wziałeś tego harvesta, to jestem prawie pewien, ze powinien działać bezproblemowo.
W moim byłym juz merkatorze miałem ich pasów chyba 7 czy 8 i żadnego po raz drugi juz nie wymieniałem.
ile wzieli za sztuke?

Edytowany przez nunu85, 07 lipiec 2014 - 13:03.

#1519 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 14:33

Claas Mercator Jak dobrze usłyszałem przez tel to 171 netto za szt.1 a Gates kupowałem 203 netto za szt.

więc zobaczymy szkoda tylko czasu bo jest trochę rozbierania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1520 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 10:53

Claas Mercator u mnie też już słabe pasy na młocarni są w sumie takie od trzech lat czyli odkąd kupiłem kombajn :lol: ale to orginały claas więc czekam aż któryś pęknie ..
aby zmienić pasy na młocarni to wystarcz spowolnić młocarnie i zdjąć pare pasów innych czy trzeba rozbierać cały wariator bo na forum piszą i tak i tak a ja osobiście jeszcze nigdt\y nie zmieniałem?