Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2627 odpowiedzi na ten temat

#1461 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 13:09

Claas Mercator Panowie mam pytanie o co chodzi z przesłoną klepiska ? class mercator
przy koszeniu jęczmienia ma być zamknięta ? i gdzie się ją ustawia ?
bo w zeszłym roku nic nie ustawiałem i było trochę kłosów w zbiorniku i dziś w sklepie rozmawiałem z jednym operatorem
co kiedyś kosił claasem i wspomniało tej przesłonie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 10:55
  •  

#1462 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 27 czerwiec 2014 - 13:51

Claas Mercator o tej osłonie było tu już kilka razy - masz taką "wajchę" nad lewym kołem - taki zakrzywiony na 90st. pręt, którym obracasz wokół osi - to jest od tej przesłony. Otwórz sobie rewizję za tą "wajchą" i będziesz widział jak to działa ;)

#1463 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 15:46

Claas Mercator Dzięki to jest strasznie pogięte i nie da się tym ruszyć chyba ktoś to przyspawał :(
trzeba będzie jakoś to naprawić

ale dzięki za info

#1464 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 16:12

Claas Mercator Panowie jeszcze pytanie w jakiej pozycji ustawić sprężyny na siłownikach od hedera. W jakim położeniu hedera dokręcić te dekle do sprężyn?

I jeszcze jedno po wymianie pasa jezdnego i łożysk na wałku sprzęgłowym dziś chwile pochodził kombajn i z pasa bardzo dużo leci jakby wiór Tak jakby z boku się ścierał od czego to może tak się dziać?

Edytowany przez Pawelek998, 27 czerwiec 2014 - 16:25.

#1465 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 17:25

Claas Mercator Witam,to normalny proces wycierania sie gumy gdy założymy nowy pas, ja to samo miałem do pewnego stopnia się wytrze do płutna i potem zmiejsza się jego wycieranie, a regulacja hedera była już na tym forum opisywana, jednak abyś nie szukał w tematach podam Ci regulację jaką podaje lektura na ten temat ,a mianowicie tak regulować sprężyny siłowników należy, abyś z siłą 50 kg mógł podnosić heder od ziemi do góry, czyli jak byś podnosił worek zboża o wadze 50 kg. :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 27 czerwiec 2014 - 22:25.

#1466 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 27 czerwiec 2014 - 19:58

Claas Mercator

Panowie jeszcze pytanie w jakiej pozycji ustawić sprężyny na siłownikach od hedera. W jakim położeniu hedera dokręcić te dekle do sprężyn?

I jeszcze jedno po wymianie pasa jezdnego i łożysk na wałku sprzęgłowym dziś chwile pochodził kombajn i z pasa bardzo dużo leci jakby wiór Tak jakby z boku się ścierał od czego to może tak się dziać?

u mnie było to samo z pasem z tym że na przyśpieszaczu na max koło się wychyla do tyłu i nie trzyma osiowości , rozebrałem i jest delikatnie wytarty wałek 0,4 mm na dużym łożysku 6209 stosował ktoś ''klej do łożysk''zdaje to egzamin a może jakimś innym sposobem zrobić
jeszcze jedna sprawa na kole napędowym bębna 1 od hedera skończyła się tulejka na co zwrócić uwagę przy rozbieraniu i montażu i czy od razu wymieniać na tylnych kołach?

#1467 Share RolandVip

RolandVip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 20:22

Claas Mercator

Panowie mam problem ze ściągnięciem kół pasowych napędzających bęben młócący, muszę wymienić łożysko. Czy ktoś już to robił?

Pierwsze zdejmowanie tych kół wiązało się z rozcięciem szlifierką pierwszych dwóch kół pasowych, kiedyś ktoś to robił i klin na kleju założy nijak szło go wyjąć takie koło używane za sztukę wtedy liczyli sobie 1200zł. z tego co pamiętam to pod tymi kołami są plastykowe tuleje ślizgowe. myśmy ściągacz dorabiali żeby zdjąć te koła.

Ile remont silnika kosztował Cię ?

to wczesnie u was jęczmień doleciał.

Tłoki tuleje pierścienie komplet uszczelek i inne d*perele 2tyś zł. głowica nie była regenerowana ani pompa wtryskowa. remont w własnym zakresie na spokojnie 5 dni. wyjmowaliśmy go cyklopem :)

#1468 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 12:21

Claas Mercator panowie wymieniał ktoś z was sprzęgło gumowe w przystawce silnika?
dużo z tym roboty?

#1469 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 czerwiec 2014 - 12:28

Claas Mercator Aż tak dużo roboty nie ma, zdejmujesz pasy napędowe, osłonę pasa młocarni, zdejmujesz pompę hydrauliczną czyli wszystko co utrudni zdjęcie całej obudowy sprzęgła, no i zdjąć trzeba koło pasowe z osi przystawki. Na spokojnie 2 godziny zabawy.

#1470 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 19:58

Claas Mercator Może mi ktoś podpowiedzieć jak wyciągnąć klepisko w kombajnie mercator 50?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1471 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 czerwiec 2014 - 20:00

Claas Mercator Przez bok, po wyjęciu bębna. Byli tu też tacy co wyciągali do tyłu po zdemontowaniu wytrząsaczy.

#1472 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 20:01

Claas Mercator Na serio trzeba wymontowywać bęben?

#1473 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 czerwiec 2014 - 20:07

Claas Mercator To którędy chciałeś go wyciągać?

#1474 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 20:09

Claas Mercator Tak myślałem że przez bok ale myślałem że uda mi się uniknąć wyciągania bębna z racji że cepy i tak są odkręcone bo i cepy wymieniam.

#1475 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 28 czerwiec 2014 - 20:50

Claas Mercator podpowie mi jkaś dobra dusza na co zwrócić uwagę przy rozbieraniu i składaniu wariatora na bębnię i na ile jest roboty?

Edytowany przez mirek37, 29 czerwiec 2014 - 09:26.

#1476 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 22:14

Claas Mercator

Panowie mam problem ze ściągnięciem kół pasowych napędzających bęben młócący, muszę wymienić łożysko. Czy ktoś już to robił?

Ja wymieniałem troche roboty ze ściągnięciem,musiałem klin rozwiercić.

#1477 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 07:42

Claas Mercator KRISTOFORn miałeś rację , szybko poszło ! ze sprzęgła gumowego zrobił się mop do podłogi hehe... tylko nie wiem czy czasami nie wymienić odrazu łożyska i tulejki teflonowej , w sumie to łożysko jest ok ale po zdjęciu pasów to jakiś tam luz lekki był wyczuwalny

#1478 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 10:25

Claas Mercator Kolego lepiej wymień jak masz rozebrane koszty nie duże a będziesz miał spokój. U mnie w tamtym roku jak siadło łożysko to tylko mi kosztów narobiło bo uszkodziło wałek i koło zamachowe. Jakie sprzęgło kupiłeś oryginał czy z tańszych bo ja tańsze i teraz myślę ile wytrzyma?

#1479 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 10:49

Claas Mercator Łożysko na bębnie młócącym wymienione, dwa dni rozbierania 1,5 godziny składania. Według mnie najlepszym sposobem na wyciągnięcie klinów jest przyspawanie widelca ze śrubą do klina tak aby klin był okraczony i dobrze przyspawany, do osi bębna wkręcamy pręt gwintowany 16 ( najlepiej 8.8 bo kto wie), na to wszystko zakładamy rurę lub jakiś profil zamknięty zaślepiamy czymś grubym z dwoma otworami przez które przesadzamy śruby.Jedną śrubą wciskamy koło pasowe głębiej. później wykorzystałem to do zluzowania sprężyny, drugą ciągniemy klin. Parę uderzeń młotem i wszystko się luzuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1480 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 12:55

Claas Mercator Pawelek998 sprzęgła jeszcze nie kupiłem a le myśle o tym tańszym za ok. 120zł bo 450zł za kawałek gumy z nitkami to już trochę jest a widzę ze z wymianą aż takiego wielkiego problemu nie ma wiec wrazie czego odpukać następnym razem kupię droższe!
Mam też obawy w swoim kombajnie o sprzęgło skrzyni biegów i nie wiem czy już się tego czepiać czy zostawić ...mianowicie podczas powolnego puszczania sprzęgła trochę szarpie kombajnem ... co może być przyczyną ? myśle aby nie wieloklin na wałku ?