Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2631 odpowiedzi na ten temat

#1421 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 20:44

Claas Mercator Sprawdzony, bo jak go kupiłem tam były dwa metalowe, a dwa gumowe ale zerwane i założyłem też dwa metalowe i jest dobrze, tylko za mocnych nie można dawać i odpowiednia ich długość aby spełniały swoją rolę, ja po założeniu końcówki sprężyn dogiełem aby uniemożliwić ich spadanie, a to czy takie zamontujesz ,to już Twoja decyzja :rolleyes: Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 00:25
  •  

#1422 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 22:58

Claas Mercator te gumki muszą być założone, bo inazej ten metalowy talerz-prowadnicaulegnie uszkodzeniu- ukruszy sie. Przerabiałem to pare lat temu,

A apropos tych gumek, tez z początku wydawały mi sie za długie jak je kupiłem, ale gdy dobrze popatrzyłem i znalazłem miejsce do ich prawidłowego zamontowania, to tak sie napręzyły, ze ledwo co udało mi sie wszystko złożyc do kupy.

#1423 Share M4N1Ut3k

M4N1Ut3k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 19:30

Claas Mercator oki dzieki za pomoc, ale mam jeszcze jedno pytanko, tzn gumki lub sprezyny w tym bebnie zakladamy na lewa strone czy na prawa, bo nie wiem w ktory momecie maja one naciagac rurki, a robie to juz drugi raz bo wczesniej nie zalozylem gumek/sprezyn

#1424 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 19:52

Claas Mercator wszystkie 4 te małe łożyska po naciagnięciu mają być skupione razem na środku

#1425 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 18 czerwiec 2014 - 14:40

Claas Mercator mam merkatora 60 w którym nadszedł czas na wymianę pasa jezdnego. w temacie jedni piszą że w przednim kole które trzeba rozebrać jak wyczytałem jest sprężyna a inni piszą że jest słoneczko,od czego to jest zależne , jak to rozpoznać i najważniejsze czy jest różnica w rozbieraniu?

#1426 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 19:43

Claas Mercator Kolego ja mam mercatora 50 i mam słoneczko. A poznać idzie po tym że na kole pasowym jest taka czarna tarcza od strony opony a jakbyś miał sprężynę to było by ją widać. Coś mi się kojarzy że w mercatorach 60 też było na słoneczku.
Tu masz kolego jak wygląda słoneczko: http://www.sklep.gas...899,40053).aspx

Edytowany przez Pawelek998, 18 czerwiec 2014 - 19:49.

#1427 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 12:44

Claas Mercator Witam, ja te gumy w chyba w GRENE dostałem. I tam zapewne będą do wymiany te plastykowe tulejki w których pracuja te rurki z palcami. Te gumy sa dosyć mocne, ja najpierw przykreciłem te rury do ślimaka a później łyżką do ściągania opon naciągałem i zakładałem te gumy na takie haczyki czy jakoś tak.

#1428 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 12:48

Claas Mercator dzięki. u mnie w takim razie jest słoneczko,też muszę uważać przy rozkręcaniu żeby nie "oddała"?

#1429 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 16:02

Claas Mercator Nie kolego tam nie ma sprężyny możesz ściągać bez obaw - przerabiałem to z miesiąc temu przy wymianie pasa jezdnego i łożysk na wałku sprzęgłowym. A jakiej firmy pas jezdny i za ile kupiłeś?

#1430 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 16:54

Claas Mercator W moim mercatorze jest sprezyna na tym kole. Mercator 75

Edytowany przez Ziel, 19 czerwiec 2014 - 16:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1431 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 17:23

Claas Mercator Witam,z tego co ja wiem to tgz. słoneczka są w Mercator 50 i 60, a w większych sprężyny :rolleyes: Pozdrawiam.

#1432 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 19 czerwiec 2014 - 17:55

Claas Mercator Koledzy takie pytanie do zorientowanych czy da się kupić środkową część docisku sprzęgła czyli to o co ,,łożysko oporowe" naciska by wysprzęglić? albo czy da się to jakoś zregenerować by nie kupować całego docisku i jaką grubość ma tarcza sprzęgłowa nowa , dodam że mercator 70-tka

#1433 Share lukaszk1515

lukaszk1515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, sport, rolnictwo

Napisany 20 czerwiec 2014 - 13:00

Claas Mercator Kolego sznajdik, da się dokupić ten docisk, właśnie dziś zamawiałem ;) regenerować nie radzę, nie zdaje egzaminu, i nie będzie tak wytrzymałe.

#1434 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 16:34

Claas Mercator

Nie kolego tam nie ma sprężyny możesz ściągać bez obaw - przerabiałem to z miesiąc temu przy wymianie pasa jezdnego i łożysk na wałku sprzęgłowym. A jakiej firmy pas jezdny i za ile kupiłeś?

dzisiaj bylem w sklepie 680 zl niby made in germany ale nazwa nie byla wspominana w tym temacie ,spróbuje dać naciąg ciekawe czy pomoże .jaka jest szerokość nowego tamten miał 51 mm i ząbki od dołu a stary 48 i gładki

#1435 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 17:59

Claas Mercator Witam też myślałem nad zamontowaniem jakiegoś napinacza pasa jezdnego ,stałego lub na sprężynie, ale po przemyśleniach stwierdziłem że będzie to zakłócać pracę wariatora, i przyśpieszacz raczej nie będzie spełniał swojego zadania i kupiłem nowy pas :rolleyes: Pozdrawiam.

#1436 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 20 czerwiec 2014 - 18:07

Claas Mercator Dzięki za odp. dziś zamówiłem 142zł kosztuje zamiennik tej wkładki docisku

#1437 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 18:38

Claas Mercator w tym miejscu jeśli napinacz to tylko na sprężynę ,jak jutro będzie werwa to i może próba ,dobrze by było gdyby zaoszczędził pare groszy przynajmniej na jakiś czas ;)

Edytowany przez mirek37, 20 czerwiec 2014 - 18:39.

#1438 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 18:46

Claas Mercator

dzisiaj bylem w sklepie 680 zl niby made in germany ale nazwa nie byla wspominana w tym temacie ,spróbuje dać naciąg ciekawe czy pomoże .jaka jest szerokość nowego tamten miał 51 mm i ząbki od dołu a stary 48 i gładki

Mój nowy też jest gładki i ma 51mm szerokości a po obwodzie nie mierzyłem ale był krótszy od starego oryginalnego. Kupiłem niemieckiego Optibelta tu: http://www.olmika.fc.pl/ Dałem 700zł plus przesyłka. Niby mówią że optibelty jedne z lepszych a zobaczę ile wytrzyma

Edytowany przez Pawelek998, 20 czerwiec 2014 - 18:47.

#1439 Share RolandVip

RolandVip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 19:48

Claas Mercator Ja podczas wymiany pasa i sprzęgła wkręciłem sobie szpilkę z gwintem żeby sprężyna nie odbiła w 70 rozciąga się na jakieś 50cm ta sprężyna, w sklepie jak kupowałem części spytali czy wszyscy żyją i zęby mają :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1440 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 20:44

Claas Mercator

w tym miejscu jeśli napinacz to tylko na sprężynę ,jak jutro będzie werwa to i może próba ,dobrze by było gdyby zaoszczędził pare groszy przynajmniej na jakiś czas ;)

Na sprężynę nie zda egzaminu moim zdaniem, bo będzie zakłócać płynne działanie przyśpieszacza, jak już to bardziej myślałem aby dać sztywny z regulacją i zrobić to tak: zwolnić przyśpieszacz aż pas bedzie zwisał, i ten zwis pasa naciągnąć do tego stopnia, tak jak gdyby był nowy pas, ja o takim rozwiązaniu myślałem, ale też trzeba wziąć pod uwagę jakość napinacza aby nie doprowadziło to do pożaru, albowiem będą tam nie małe obroty, jedynie napinacz na dość dużym kole napinającym, co by były niższe obroty napinacza i trwałość, wytrzymałośc jego większa, napisz jeśli już wprowadzisz to nowum w praktykę, jak bedzie działać i zdawać egzamin :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 21 czerwiec 2014 - 00:00.