Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2631 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share onyx1

onyx1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 maj 2014 - 17:25

Claas Mercator

Jeden niech trzyma na żółwiu rozdzielacz a druga osoba niech cofnie siłownik (połowę koła) na zewnątrz (oczywiście na zgaszonym silniku) Jak koło pasowe jest rozsunięte na max to wtedy bez problemu powinno się założyć. Samo przesunięcie wajchy na żółwia nic nie da (nawet na zapalonym silniku).

Dzięki zaskoczył teraz inny problem z drugiej strony musze wymienić pas od napędu hederu no tu będzie więcej zabawy czy robił to ktoś ostatnio byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi no bo chyba wsystkie pasy po kolei trzeba zrzucać ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 00:59
  •  

#1342 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 08 maj 2014 - 21:38

Claas Mercator Ale który ???? Ten co jest zarazem pasem załączającym heder i podajnik pochyły??? Tylko nie kupuj dziadostwa, co najmniej geats!!!!!

Edytowany przez Wojtek987, 08 maj 2014 - 21:51.

#1343 Share onyx1

onyx1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 09 maj 2014 - 05:15

Claas Mercator Tak dokładnie ten napinacz był wyszczerbany i go podrobił w sklepie proponowali mi pas z Sanoka spytam o tego gats

#1344 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 09 maj 2014 - 07:47

Claas Mercator Sanok to bardzo dobra marka, jedne z najlepszych pasków na rynku, lepsze niż Gates

#1345 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 09 maj 2014 - 12:30

Claas Mercator Tego czy lepsze to nie wiem.
Jeśli chodzi o ten pasek to luzujesz paski młocarni odkręcasz osłony od (paska potrójnego), przewód hydrauliczny oraz osłonę od tego paska i przeciskasz przez paski kręcąc młocarnią, żadnych pasków nie trzeba ściągać.

#1346 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 11 maj 2014 - 10:08

Claas Mercator Piszę z doświadczenia - w swoim kombajnie mam orginały Claas i Sanok - nie widać różnicy, trwałość taka sama. No ale i cena Sanoka w sklepach wyższa niż innych pasków, bo za jakość trzeba trochę dopłacić, ale warto.

#1347 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 11 maj 2014 - 16:01

Claas Mercator Witam,co za stek bzdur o trwałości sanoka, u mnie sanoka jezdny górny dostał oleju, bo puścił silownik przyśpieszacza to tylko strzępy latają jak odpalę kombajn, a claasa napędu młocarni tak samo dostały oleju i śladu na nich nie ma i z nimi nic się nie dzieje i co za porównanie bezsensowne w trwałości,pierwsze kilka godzin wyglądały tak samo i wkrótkim czasie sanok się rozłaził i się rozsypał i jak tu porównywać claasa do stomila gdy trafią im obu ekstremalne warunki, i po co kogoś w błąd wprowadzać z jakością :lol: Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 11 maj 2014 - 16:04.

#1348 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 maj 2014 - 16:18

Claas Mercator Są różne wersje wytrzymałościowe pasków klinowych. O jakiej wersji wytrzymałościowej pasków z Sanoka piszesz.

#1349 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 11 maj 2014 - 18:58

Claas Mercator Witam,nie myśl że o najniższej jakości za parę groszy ,co są jak guma w majtkach,akurat na tym nie oszczędzam, bo na takie pasy sanoka to bogaci mogą sobie na nie pozwolić, żeby co kilka dni kupować następne, a sanoka póki nie dostaną oleju czy smaru jest jeszcze jakoś tam , a po czymś takim się rozłażą i rozdzielają kordony lepiej raz ponieść koszt i wychodzi nam duuuuużo taniej z perspektywy czasu :lol: Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 11 maj 2014 - 19:09.

#1350 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 maj 2014 - 19:18

Claas Mercator Nie odbieraj tego jako czepianie się. Producent oferuje wersję wzmocnioną, wersję super i wersję K. Deklarowane parametry są bardzo wysokie. O której wersji się wypowiadasz, bo to podważa deklaracje producenta jak również opinie sprzedawców. Aby nie wprowadzać zamieszania informacyjnego (zamieszania mamy wszędzie bardzo dużo) wskazany jest przekaz jednoznaczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 11 maj 2014 - 19:57

Claas Mercator U mnie przy sieczkarni jest pas z sanoka i narazie daje rade, jest założony ten wzmacniany ale nie wiem kiedy był zakładany bo jak kupiłem kombajn to już był.

#1352 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 11 maj 2014 - 20:03

Claas Mercator Witam,dla mnie niech każdy kupuje jakiej firmy chce,nie będę nikogo przekonywać ani walczyć na argumęnty, ja mam złe doświadczenie z tą firmą dla mnie to strata kasy i czsu, u mnie kombajn w żniwa ma pracować, a nie stać i nie będę się martwił czy do jutra wytrzyma, albo co gorsze nie spłonie mi na środku pola i właśnie kilka dni temu kupiłem właśnie pasy firmy claas i gates i tyle, nie stać mnie czasowo i finansowo aby kilka razy w sezonie wymieniać pasy, ktoś komu kombajn w sezonie robi kilka czy kilkanaście godzin, może sobie na taki luksus pozwolić i bawić się co kilka czy kilkanaście godzin, i w wymieniać pasy dla zabawy lub z nudów ;)Pozdrawiam.

#1353 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 11 maj 2014 - 20:14

Claas Mercator No ja już miałem założony ten z sanoka do sieczkarni więc zobaczę ile pochodzi ale teraz kupowałem jezdny to wolałem dać więcej i kupiłem OPTIBELTA chociaż sanok był prawie połowę tańszy.

#1354 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 11 maj 2014 - 20:28

Claas Mercator W te żniwa znajomy kupił dolny jezdny SANOK, to po 6-ścu godzinach sypały się sznury z niego i o mało nie spalił kombajnu bo zaczął już dym się walić, a to że w sklepie chwalą sanoka wysoką jakością i ich trwałością, no cuż każdy chce zarobić i każda sroka swój ogonek chwali tam gdzie jest niskie obciążenie lub nie dostanie smaru czy oleju jakoś tam trzyma, ja też jeszcze muszę kupić dolny jezdny i rozważam jaki bo originał Claas 1,5tyś ,Gates trochę ponad tysiak ,Obtibelt ok.800zł. :P Pozdrawiam.

#1355 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 11 maj 2014 - 20:34

Claas Mercator No tu w sklepie http://www.sklep.alp...php?show=search są trochę tańsze. Ja dałem za OPTIBELTA 700zł plus przesyłka i kupowałem tu: http://www.olmika.fc.pl/
Podobno OPTIBELT jedne z lepszych i że teraz zakładają je na pierwszy montaż a jaki będzie i ile wytrzyma to się okaże.

#1356 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 11 maj 2014 - 20:36

Claas Mercator oj kolego Wiesław, nie wiem co ty masz do tego sanoka, ale to juz chyba drugi temat, w którym piszesz tak bardzo negatywnie o marce. I tobie sie psuło i twoim kolegom...aż sie wierzyć nie chce.

Ja tymczasem, jak posiadam merkatora juz chyba od 13 lat, to wszystkie oryginakne pasy, które sie zużywały wymieniałem na sanoki (te żołte, nie wiem co to za oznaczenie) i powiem ci, że żadnego jeszcze po raz drugi nie ruszałem. A kombajnem robie koło 80-100 godzin rocznie, wiec te najstarsze mają już natłuczone ponad 1000 godzin.

Wic jak dla mnie to sa nie dosc, ze są niedrogie, to jeszcze dobrej jakosci.

ps
żadnego w oleju nie kąpałem, wiec na ten temat sie wypowiedzieć nie moge.

raz tylko pamiętam nie mieli w sklepie sanokowego odpowiednika pasa jezdnego (tego przy silniku) i kupiłem jakiegoś marki Rubena. To dopiero był badziew. 2 razy dziennie musiałem naciągać, a po tygodniu i tak pękł. Na jego miejsce przyszedł sanok i jak go napiąłem przy montażu, tak przez kolejne kilka lat nie ruszałem.
dla mnie to dużo znaczy.

Edytowany przez nunu85, 11 maj 2014 - 20:41.

#1357 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 11 maj 2014 - 20:44

Claas Mercator No wlaśnie zobaczymy co powiesz jak dostanie oleju czy smaru czego Ci nie życzę, a co do wiary to kwestia własnego sumienia czy można komuś wierzyć lub nie, ja podaje tylko fakty z własnego doświadczenia :huh: Pozdrawiam.

#1358 Share Marcinfds

Marcinfds

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 maj 2014 - 13:18

Claas Mercator A co myślicie o pasach Agro Belt czy coś takiego,bo założyłem taki na wialnie i nie wiem ile wytrzyma

#1359 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 12 maj 2014 - 16:53

Claas Mercator Agrobelty dobre.
Co do sanoka jakoś dziwnym trafem u nas chodzą bez zarzutu już któryś rok.W tamtym roku nie wymieniałem żadnego paska ale wszędzie pozakładane sanok.Na młocarnię w jednym kombajnie są z sanoka już piąty rok!Co prawda zaolejone ale obroty są w normie i nie ma poślizgu.Na sieczkanię pasek ma uszkodzenia mechaniczne ale chodził i będzie chodzić.
Ciekawe co jest z tymi paskami które dostaną oleju i za pare minut "strzępy" lecą.Jak to nasz wiesiu określił.Jakoś u nas większość jest zaolejonym bo to troche oleju,tawotu spadnie albo się brudnymi rękami złapie.Jakoś nie mam problemów.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 14 maj 2014 - 12:36

Claas Mercator Koledzy mam pytanie czy żeby napiąć pas sieczkarni to trzeba luzować tą śrubę (zaznaczoną na zdjęciu niżej) czy tylko kręcicie tym motylkiem u góry. I czy ma jakieś znaczenie założenie tej blaszki przy tej śrubie zaznaczonej na zdjęciu bo u mnie jest od wewnątrz a u większości kombajnów widzę że jest ona założona na zewnątrz?

I jeszcze jedno pytanie: mam mały wyciek oleju na przyspieszaczu młocarni (spod tego dużego koła po lewej stronie "kapelusz chińczyka"). Ktoś mógłyby mi powiedzieć po kolei jak się za to zabrać żeby wymienić uszczelnienia na tym przyspieszaczu?

Załączone miniaturki

• sieczkarnia.JPG

Edytowany przez Pawelek998, 14 maj 2014 - 19:45.