Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2627 odpowiedzi na ten temat

#1321 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 18:23

Claas Mercator Poszukajcie w necie Polska chińszczyzna napewno będzie tańsza ewentualnie używanych jest pełno

:) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 07:32
  •  

#1322 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 16:07

Claas Mercator Szanowny "farmervip" jeżeli już się wysilasz na odpowiedź to wskaż coś konkretnego.

#1323 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 19:35

Claas Mercator To może jeszcze ci przywieżć? jak już ci się zechce rączki podnieśc to możesz zadzwonić np tu http://otomoto.pl/cz...50-A421458.html

:) :)

#1324 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 21:29

Claas Mercator

Witam. Przy obrotnicy rury wysypowej powinna być wkładka z tworzywa (nr katalogowy 654627). Handlowcy wycenili to na 230zł - w mojej ocenie przesadzili i to bardzo. Czym to można zastąpić w rozsądnej cenie i by można było rurę rozłożyć i złożyć bez pomocy kilku pomocników.

W mojej ocenie też b.przesadzili,jednak coś na żniwa muszę zrobić i może z cienkiej płyty teflonowej.(jaka grubość oryginału?).Bo z rozbiórki raczej trudna sprawa.

#1325 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 21:18

Claas Mercator Witam, być może że teflon zda egzamin bo musi to być wkładka ślizgowa, tylko czy nie będzie zbyt miękkie i nie będzie ulegać zgniataniu, myślałem nad jakąś okładziną gładką z tarczy sprzęgłowej nasączonej olejem ;) Pozdrawiam.

#1326 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 25 kwiecień 2014 - 13:23

Claas Mercator

Czyli bardziej już ich nie naciągnę muszą być takie luźne :)

Nie muszą - możesz skrócić łańcuch wybijając jedno ogniwo. Tylko czy ten drugi od podajnika nie będzie wtedy za luźny :mellow:

#1327 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 08:36

Claas Mercator koledzy o coś zapytam-dwa lata temu elektryk robił mi prądnicę, bo kontrolka ładowania świeciła. Rok temu pod koniec sezonu znów podobna sytuacja i dlatego tak sobie myślę-może dać alternator jakiś? Zaznaczę, że kombajn kosi ok 50 godzin w sezonie i raczej nie wieczorami.

#1328 Share Nicik83

Nicik83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 19:45

Claas Mercator Mam kilka pytań odnośnie moich zdjęć.
Planuje wymienić cepy jakie najlepiej kupić jak dzwoniłem to jest kilka rodzji różnią się przedewszystkim ceną.
Chciał bym wyjaśnić małom niejasność a chodzi o to czy na moim zdjęciu kłosownik jest wyłączony czy załączony (ja uważam że jest wyłączony, gdyby był w pozycji poziuomej to by był włączony).
Co myślićie o tym moim klepisku pośmiga jeszcze i jak się ustawia te szczeliny bębnem a klepiskiem w którym miejscu i jakie powinny być wymiary.
Jeśli chodzi o te gumy boczne to mogą być czy wymienić je na nowe.Proszę o pomoc, z góry dziękuje.

Załączone miniaturki

• IMG_20140428_183053.jpg
  • IMG_20140428_183130.jpg
  • IMG_20140428_183150.jpg
  • IMG_20140428_183109.jpg
  • IMG_20140428_183143.jpg

#1329 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 03 maj 2014 - 08:51

Claas Mercator To co nazywasz kłosownik ja nazywam stalnicą masz wyłączoną musisz to korytko obrócić przed klepiskiem.Jest jeszcze przysłona którą załączasz jak np kosisz jęczmień ozimy i chcesz się pozbyć ości to tą przysłonę załączasz stojąc przodem do kombajnu z prawej strony a stalnice z lewej jest przykręcona śrubami pod kołem pasowym bębna młócącego. A klepisko bym zostawił dziur chyba nie masz a jak masz to wymień drut a cepy nie wiem ile masz kasy weź jakieś średnie cenowo

#1330 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 maj 2014 - 09:23

Claas Mercator Jak powinno być prawidłowo ustawione napięcie sprężyn przy siłownikach hederu. Jak to robią doświadczeni kombajniści - cały ciężar hederu w czasie pracy utrzymują sprężyny, czy sprężyny tylko częściowo (w jakiej części) odciążają siłowniki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1331 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 03 maj 2014 - 10:09

Claas Mercator

koledzy o coś zapytam-dwa lata temu elektryk robił mi prądnicę, bo kontrolka ładowania świeciła. Rok temu pod koniec sezonu znów podobna sytuacja i dlatego tak sobie myślę-może dać alternator jakiś? Zaznaczę, że kombajn kosi ok 50 godzin w sezonie i raczej nie wieczorami.

wykręc swoją prądnice, jedź z nią na szrot samochodowy, zeby ci dobrali altka od razu z regulatorem napięcia i z podobnym mocowaniem (najchętniej chciej starego boscha, bo to tanie i proste w ewetualnej naprawie)

zapłacisz od 50 do max 80-100zł i bedziesz miał spokój na lata.
(ja tak zrobiłem z 60-tką dobre 10lat temu i do dzis pracuje bez najmniejszych problemów)

#1332 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 03 maj 2014 - 10:14

Claas Mercator Kolego tutaj masz temat o sprężynach
http://www.agrofoto....lowniki-hederu/

Tak jak napisał @jacek gdy heder jest na samych sprężynach to pole musi być równiutkie.

#1333 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 03 maj 2014 - 11:05

Claas Mercator Dzięki kolego za odpowiedź odnośnie alternatora, ale jeszcze jedno mam pytanie-chciałem wymienić listwy drewniane na przenośniku pochyłym-da się to zrobić bez zdejmowania hederu lub gardzieli?

#1334 Share Marcinfds

Marcinfds

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 maj 2014 - 11:21

Claas Mercator Bez rozebrania gardzieli będzie ciężko ale może się uda my to wymienialiśmy przy zajętym przenośniku bo i tak trzeba było go trochę poreperowac

#1335 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 03 maj 2014 - 12:51

Claas Mercator Kolego wyrebski1 ja wymieniałem te listwy bez ściągania gardzieli, tylko heder odpiałem bo te łańcuchy co chodzą po tych listwach całkiem wyciągłem i dopiero wymieniłem listwy (przykręcałem je wkrętami)

#1336 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 03 maj 2014 - 14:09

Claas Mercator Również wymieniałem te listwy. teraz mam założone z panelu podłogowego troszkę szersze ale za to jaka twardość.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#1337 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 03 maj 2014 - 15:24

Claas Mercator ciekawe rozwiązanie z tym panelem, szybciej łańcuch się wyrobi niż może ten panel ;) A też zdejmowałeś heder lub gardziel? Inaczej nie dojdzie, a żeby przykręcić śrubami od dołu pewnie?

#1338 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 04 maj 2014 - 14:29

Claas Mercator Ja zdejmowałem gardziel bo musiałem w nim dorobić jedną blachę i przy okazji wymieniłem listwy.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#1339 Share onyx1

onyx1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 08 maj 2014 - 06:46

Claas Mercator Witam czy mógłby mi ktoś doradzić jak się zakłada pas jezdny w mercator 60 ,niby dałem na żółwia ale na słoneczko nie chce zajśc czy trzeba to słoneczko rozkręcać czy da się bez rozkręcania?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1340 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 08 maj 2014 - 13:10

Claas Mercator Jeden niech trzyma na żółwiu rozdzielacz a druga osoba niech cofnie siłownik (połowę koła) na zewnątrz (oczywiście na zgaszonym silniku) Jak koło pasowe jest rozsunięte na max to wtedy bez problemu powinno się założyć. Samo przesunięcie wajchy na żółwia nic nie da (nawet na zapalonym silniku).