Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TurekR    6

a ta blacha na końcu to macie podniesioną do góry na max czy opuszczacie ją trochę jeżeli tak to na ile cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To zależy od tego co chcesz osiągnąć. Jak potrzebujesz więcej wiatru na sicie kłosowym to tę klapkę podnosisz i dodatkowo wysuwasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popi    2

Ja u siebie tą klapkę mam prawie na max podniesioną ale nie mam możliwości jej wysuwania,

jak niżej ją opuszczam to uciekają ziarka.

 

Mam pytanie o wytrząsacze u mnie są stare z kalamitkami a kupiłem nowe i nie maja kalamitek czy wiercicie otwory na kalamitki ?

Czy tylko nasmarować i założyć te nowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie sądzę abo to Ci w czymś pomogło. W rzepaku na dzień dzisiejszy tak mam.

post-42053-0-99688600-1406212121_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

ile u was w mercatorach ściąga max obrotów bęben?u mnie na zegarze pokazuje 12,zastanawiam się czy coś jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

w moim byłym merkatorze osiagałem 14, ale i tak niczego powyzej 12-12,5 nie kosiłem, wiec jakies wielkiej tragedi nie masz.

Ot pewnie pasy starte/rozciągniete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joiner    0

A więc święcą się kontrolki od prędkości podajnika zbożowego do zbiornika oraz prędkości podajnika kłosowego na powtórny omłot na młocarnie. Przy włączeniu pełnych obrotów kontrolki nie gasną. Dodam, że wszystkie podzespoły działają. Zepsute czujniki czy może prędkości są zbyt niskie ? Jak się za to zabrać ?

 

Widzę moje zdjęcia się przydają jakoś.

Te czujniki magnetyczne to cwane france. Wyczuwają nawet minimalne odchylenia/drgania. Sprawdź czy wałków nie masz krzywych, na których są osadzone (ślimak w kłosowym przenośniku i zbiorniku zboża) oraz łożyska. Co oznaczają? Kolejno od lewej: przenośnik zbożowy, kłosowy, sieczkarnia, hamulec ręczny. Sieczkarni czujnik się odpala tamtym włącznikiem o numerze 1. Albo po prostu czujniki Ci padły.

 

Ktoś może powiedzieć dlaczego zbiera mi się słoma między motowidłem, a ślimakiem? Ślimaka mam według instrukcji na poziomie ok. 20-25mm, ale obstawiam, że to za wysoko. Co prawda i tak jeżdżę na tyle szybko, że praktycznie samo zboże wlatuje, ale kosiłem ostatnio żyto + pszenica i w pewnych momentach mi się płakać chciało, jak to młocarnia łyknęła. A może to jednak motowidło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam.moim zdaniem na żyto dajesz za duże obroty motowidła, powinny chodzić wolniej niż masz prędkość jazdy i wówczas zacznie ciągnąć zboże knowiem nie kłosami przy czym żyto jest lepiej wymłacane, i ja to praktykuje i zdaje to egzamin takie rozwiązanie ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joiner    0

Dzięki, sprawdzę jak będę kosił po tych deszczach. Jeszcze jakieś pomysły może ktoś ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,motowidło opuszczone na max aby w hederze zboże (słome) motowidło łamało wówczas nie zalega na ślimaku i lepiej go w ciąga :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popi    2

Czy heblowaliście te drewienka od wytrząsaczy ? kupiłem nowe i też jest luz

myślę aby je troszkę zheblować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

u mnie są stare z kalamitkami a kupiłem nowe i nie maja kalamitek czy wiercicie otwory na kalamitki ?

Czy tylko nasmarować i założyć te nowe ?

Ja u mnie wiertełkiem poczęstowałem i mam do sparowania. Co do luzu - trochę musi być, bo jak będziesz miał na sztywno, to ci się zapiecze - to tak z informacji, które otrzymałem w serwisie ;) Ważne, by nie waliły wytrząsacze jeden o drugi.

ile u was w mercatorach ściąga max obrotów bęben?u mnie na zegarze pokazuje 12,zastanawiam się czy coś jest nie tak

u mnie też jest 1200 obrotów, chociaż na piachach młócę na 900-1000 obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popi    2

właśnie bardzo wali :( i te nowe mają duży luz i nie wiem czy je na heblarce lekko zheblować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinopr    0

Witam, w hederze zbiera mi się trochę ziarna i czy to tak u wszystkich czy może żaluzje mam za bardzo zamknięte i ziarno idzie podajnikiem klosowym i wpada do hederu, czy może palce od ślimaka trochę wymłucą zborza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian2132    0

jak radzicie sobie z urywajaca sie kosa przy uchwycie. mi sie urywa co sezon i trzeba kupic nowa nie raz nituje od nowa a z drugiej strony spawam i troche wytrzyma. kosa ma oszcza jak nowe a sie urwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joiner    0

@marcinopr

To normalne. U mnie też się zbiera i u większości ludzi, gdy patrzę po kombajnach.

@damian2132

W jakim stanie masz dociski i bagnety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

i pierwsze koty za płoty w pszenżycie wszystko gra tylko mam trochę śmieci na sicie kłosowym tym ostatnim jak go wyregulować żeby było ok.no i musiałem zmienić pas jezdny bo rozwarstwił się i zaczoł tłuc wyciągałem nanim 11 a teraz na nowym 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

Czy heblowaliście te drewienka od wytrząsaczy ? kupiłem nowe i też jest luz

myślę aby je troszkę zheblować.

jak z heblujesz to nie wiem czy ci sie nie zrobi owal z dziury na panewkach, może masz wydarty wał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

właśnie bardzo wali :( i te nowe mają duży luz i nie wiem czy je na heblarce lekko zheblować :)

 

stare zeszlifuj (jak będą jeszcze oryginały claas, to so dużo wytrzymalsze niz nowe niemarkowe)

ja w swoim merkatorku chyba wiekszość miałem tak zrobioną i żadych problemów nie było.

Tylko wiesz, musisz zeszlifowac zarówno drewienko jak i te tulejki metalowe, bo jak metalu nie ruszysz, to prktycznie nic nie zrobisz ciaśniej.

 

jak z heblujesz to nie wiem czy ci sie nie zrobi owal z dziury na panewkach, może masz wydarty wał?

 

no zrobi sie lekki owal, ale co z tego? NAjważniejsze że luz sie diabetralnie zmniejszy.

Bo jaka jest alternatywa? Tylko i wyłącznie nowy wał, a to juz swoje kosztuje i mozna go kupic dopiero jak stary pęknie, a o ile nie zrobimy czegoś głupiego, to raczej sam z siebie tego nie zrobi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,tylko że wały wytrząsaczy mają oznaczenia wybite na końcówce wału, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie kolejnego, lub kolejnych aby oznaczenia były takie same, lub parami zakładamy, w przeciwnym razie będą powstawać naprężenia po założeniu niezgodności w symbolach dwóch różnych wałów i niestety ale w krótkim czasie któryś musi pęknąć i o tym warto pamiętać przy wymianie, bo tylko można popaść w koszta :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

jak mi pękł tylny (z włąsnej głupoty, bo wytarły sie te podkładki utrzymujące drewniane klocki, a ja przyspawałem kolejne- to był wielki błąd, bo po nawet drobnym spawaniu wał się rozhartowuje), to kupiłem od gąski zamiennik JAG nie patrząc na żadne symbole, zamontowałem i pracowało to bez zadnego problemu przez 5 czy 6 lat zanim kombajn sprzedałem.

 

Wiec albo miałem farta, albo wszystkie, dla bezpieczenstwa, robili takie same (tym bardziej, ze przy zakupie nikt sie nie pytał o żadne numerki- wystarczyło powiedziec wał od merkatora 75 i przysłali)

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popi    2

Panowie kosiłem wczoraj pszenżyto i mam taki problem że nie zostają mi w kłosach ziarka jak zmniejszę szczelinę o jeden ząbek to jest sporo połówek,

mozliwe jest że było coś źle ustawione przy wymianie cepów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,jeśli założyłeś nowe cepy to cepy nowe kruszą ziarka bo są ostre spróbuj zmniejszyć obroty młocarni może to pomoże :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

mam problem, kosa nie docina slomy az szarpie calym kombajnem. skok kosy jest dobry, zyletki ostre, czy to ze bagnety nie maja zabkow ma jakis wplyw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj