Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2613 odpowiedzi na ten temat

#1261 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 09 luty 2014 - 21:51

Claas Mercator Jak bym miał wybierać między dominatorem 80 a mercatorem75 to zdecydowanie mercator, takiego dominatora znależć w dobrym stanie to graniczy z cudem widziałem kilka sprowadzonych i z zewnątrz wyglądały nawet ok ale od środka to już koszmar, mało który ma śilnik oryginał a jak już to po remoncie no i takim to nikt nie kosił 50ha rocznie przy hederze minimum 4,5m i 150-170km silnik, no i QQ to standard zresztą cena mówi sama za siebie za 30000zł to w opisie stan prawie jak nowy :) a mercatora za te pieniądze można naprawde ładnego kupić jak się dobrze poszuka, i jak jest dobry operator to też robote zrobi!

:) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 01:55
  •  

#1262 Share puzon395

puzon395

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 09 luty 2014 - 22:27

Claas Mercator jeżeli by to ode mnie zależało to dzięki ale Merca nigdy bym nie kupil po tym jak zostawił połowę zboża za sobą

#1263 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 09 luty 2014 - 22:32

Claas Mercator Sądzisz że to wina kombajnu?? jak operator przesiadł sie z konia na kombajn to tak mogło być ale jak ustawisz wszystko tak jak ma być to żadnego zboża nie zostawi piszesz że masz dominatora więc powinieneś wiedzieć jak to jest :blink:

#1264 Share puzon395

puzon395

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 10 luty 2014 - 17:25

Claas Mercator tam była wina kombajnu bo właścicielem był gościu co miał nie jednego claasa i próbował różnych ustawień i nic nie pomagało

#1265 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:07

Claas Mercator Kolego nie opowiadaj tutaj bajeczek ;[ wina była kombajnu :D :D co w fabryce żle go poskładali?? może cepów zapomnieli zamontować :)

#1266 Share puzon395

puzon395

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:33

Claas Mercator kolego nie widziałeś to się nie odzywaj. piszę tak jak było

#1267 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:33

Claas Mercator mercatorem jeżdżę od 15 lat i jedyna mozliwość, zeby gubić ziarno, to jazda jedocześnie pod górę i po zboczu, ale to chyba każdy kombajn wówczas zgubi.

na w miarę prostym polu, jeśli dobrze sie dobierze prędkość do plonu (i oczywiście ustawi sita i wiatr), to praktycznie nic nie gubi.

NA to narzekać nie można.

#1268 Share puzon395

puzon395

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:35

Claas Mercator może on trafił na jakiś wyrobiony egzemplarz, bo w jego przypadku to była katastrofa ;/

#1269 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:47

Claas Mercator Ja faktycznie nie widziałem ale głupot typu trafił na jakiś wyrobiony egzemplarz to nie pisze! kolega nunu ma racje i nie ma czegoś takiego jak wyrobiony bo jak się chce to wszystko da sie naprawić i ustawić!!!

#1270 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 10 luty 2014 - 21:51

Claas Mercator Mercator dobry sami mieliśmy kupić kiedyś, ale okazja nam uciekła z przed nosa , a kosi takim nasz sąsiad tyle lat i naprawdę spalanie na przyzwoitym poziomie i wogóle wyraża się o nim w samych pozytywnych opinniach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1271 Share puzon395

puzon395

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 10 luty 2014 - 22:01

Claas Mercator jeżeli dla Ciebie głupotą jest że kombajn był wyrobiony to pozdro dla Ciebie i na tym kończę konwersacje z Tobą bo jak widać się nie opłaca.

#1272 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 10 luty 2014 - 22:18

Claas Mercator Kolego nie gniewaj sie ale napisałeś na podstawie jednego przypadku że marcatory są BEEE i do kitu, sam mam senatora ( a senatory i mercatory mają to samo) i mi na równym nie gubi. Gdybyś trafił na wyruchanego dominatora to pemnie byś pisał że nie chcesz go na oczy widzieć (tak było w twoim przypadku na temat mercatora) więc teraz nie mów że nie będziesz dyskutował na ten temat bo ktoś nie zgadza się z twoim zdaniem.
Trzeba czasem komuś przyznać racje i żyć dalej (najlepiej brać to na wesoło) bo po to jest to forum i dużo jest tu ludzi co podobnie podchodzą do tematu jak ja !!!!

#1273 Share puzon395

puzon395

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 11 luty 2014 - 07:20

Claas Mercator miałem dominatora który nie był dużo lepszy od tego Mercatora,jednak różnica w pracy tych kombajnów jest duża

#1274 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 11 luty 2014 - 20:20

Claas Mercator

ale ja mam już dominatora 96 a to chodzi o kolegę bo chce kupić tylko że gość od dominatora mówi że 1ha robił w 30 - 35 min heder 4,5 a ten od mercatora 1ha też niby robił w 30 min z hederem 3,60 a jakoś mi się nie wydaje żeby to było możliwe. Ja mu doradzam dominatora ale on mówi że mercator ładniejszy i w tym momencie mnie szlak trafia bo on ma pracować a nie ładnie wyglądać.

Nie żebym się czepiał ale tu kolega ma dominatora a post wyżej pisze że miał :D , więc albo pije za dużo albo poprostu mu się nudzi i zawraca głowe innym ;[

#1275 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1122 postów

Napisany 11 luty 2014 - 20:37

Claas Mercator

różnica pracy tych kombajnów jest duża

Porównujesz mercatora do dominatora to tak samo jakbyś porównał mercedesa klasy C do klasy S... Dwie różne maszyny budowa, przepustowość, wydajność, komfort, wyposarzenie. Dominator nawet ten starszy 80 jest już maszyną na większe areały, Mercator to taki kompaktowy, na małych gosp idealny, u mnie kosi 120 ha większość na usługach. Po wymianie cepów i blach na odrzutniku działkę 11ha mieszanki 5t z ha w 9 godzin ojciec bryknął i w tym wysyp na postoju...
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#1276 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 luty 2014 - 17:51

Claas Mercator Czy firma Class oznacza trwale klepiska numerem katalogowym - jeżeli tak to gdzie szukać tych cyferek

#1277 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 13 luty 2014 - 18:19

Claas Mercator Nie jestem pewien ale chyba na bocznym płaskowniku jest jakiś numer

#1278 Share Nicik83

Nicik83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 20 luty 2014 - 18:58

Claas Mercator Witam,posiadam merkatora 60 i mam kilka pytań.Do czego służą te dzwignie co zaznaczyłem na zdjęciach,czy na klepisku powinien zostawać zawsze taki syf jak na zdjęciu.Ta sróbka na zaznaczonym zdjęciu na jakiej pozycji powinna być czy może być tak jak na zdjęciu.To ostatnie sito żaluzjowe należy coś podnosić czy lepiej powino być całkiem połozone tak jak na zdjęciu,jak go podnosiłem to wpadały kłoski i śmieci do zbiornika głownie młóce same zboża :żyto ,pszenica itp. ,czasami też grykę.Ta śruba od przesłony wiatru u was jest w podobnej pozycji jak na zdjęciu.Zastanawiam się też nad wymianą cepów,poineważ podczas koszenia pszenżyta w ostatnie żniwa za sieczkarnią znajdywały się ziarna klepisko na max(czy toą wymianę da się zrobić samemu czy jest tu coś skomplikowanego.Z tego jak patrzyłem to raczej nie ,odkręcić śruby wyjąć stare cepy załóżyć nowe) . Jeszcze jedno pytanko , tu jak jest ślimak na hedrze co wciąga słomę zawsze zalega jakas ilość zboża czy tak powinno być i czasmi mam też problem z owijającym się zbożem na motowidłach.Proszę o odpowiedzi na moje pytania.Pozdrawiam

Załączone miniaturki

• IMG_20140220_165550.jpg
  • IMG_20140220_165631.jpg
  • IMG_20140220_165847.jpg
  • IMG_20140220_165900.jpg
  • IMG_20140220_165913.jpg
  • IMG_20140220_165931.jpg
  • IMG_20140220_170030.jpg
  • IMG_20140220_170424.jpg

#1279 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 luty 2014 - 19:15

Claas Mercator Napisz może ile czasu kosisz lub jak długo stykasz się z tym kombajnem pomogło by mi to wyjaśnianiu tego.
Wiele kwestii poruszonych w Twoim poscie już w zasadzie zostało wyjaśnione wcześniej w tym temacie, ale wychodzi na to, że go nie czytałeś. Może ilość stron odstrasza

Edytowany przez KRISTOFORn, 20 luty 2014 - 19:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1280 Share Nicik83

Nicik83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 20 luty 2014 - 20:26

Claas Mercator Dwa sezony posiadam ten kombajn.Kombinuje wszystko metodą prób i błędów .Gdy opuszczam heder to zboże do niego zlatuje nie powinno być jakiś fartuchówlub uszczelek w tym przenośniku co wciąga słomę.Jeśli tak to gdzie powinny się znajdować bo u mnie nic tam nie widzę.Jeśli ktoś może to niech prześle najlepiej zdjęcie KRISTOFORn jeśli możesz to opisz opowidzi na moje pytania z góry dziękuje za pomoc.

Edytowany przez Nicik83, 20 luty 2014 - 23:22.