Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2624 odpowiedzi na ten temat

#1241 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 10:39

Claas Mercator Ktoś się może orientuje czym się różnią te dwa pasy Optibelta poza napisami:
1. http://allegro.pl/10...3902371144.html
2. http://mh.org.pl/pro...?id_product=159

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 13:54
  •  

#1242 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 15:38

Claas Mercator Zapewne producentem i ceną bo wątpie by gąska sprowadzał paski z niemiec

:) :)

#1243 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 luty 2014 - 18:48

Claas Mercator Sprawa dotyczy klepiska do mercatora 75 - czy ma ktoś doświadczenie w regeneracji klepiska we własnym zakresie, czy wogóle jest to możliwe.

#1244 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 04 luty 2014 - 09:20

Claas Mercator Za dużo to tam nie zregenerujesz, jak nie pogięte to można druty powymieniać je swego czasu jeszcze szlifowałem boczne strony klepiska by w miare równo dolegało do cepów

#1245 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany 04 luty 2014 - 18:00

Claas Mercator Witam,to jest tak jak kolega wyżej podał wymienić druty, bo jeśli jest rozdęte środkiem, a nigdy tego nie robiłeś to w trakcie prostowania potrafi się zwichrować, i lepiej dać parę złotych i dać do regeneracji komuś kto zrbi jak trzeba, bedziesz miał pewność że po krótkim czasie się z powrotem nie odkształci :o Pozdrawiam.

#1246 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 04 luty 2014 - 19:02

Claas Mercator

....bo jeśli jest rozdęte środkiem, a nigdy tego nie robiłeś to w trakcie prostowania potrafi się zwichrować...

I tu jest cały ból tzn. środkiem rozdęte i płaskowniki stępione (zaokrąglone). Muszę to zrobić sam bo w pobliżu brak chętnych na taką robotę. Jak prostować aby nie zwichrować. I drugie pytanie o płaskowniki - szlifować, frezować, młotkować czy metodą spawania.

#1247 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 04 luty 2014 - 20:50

Claas Mercator Jeśli zdecydujesz się na szlifowanie to nie na ostry kant ponieważ będziesz miał śrutę w zbiorniku. Klepisko nie ma być oetre tylko proste. Spawy też mogą pogiąć te płaskowniki.

#1248 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 04 luty 2014 - 23:09

Claas Mercator

I tu jest cały ból tzn. środkiem rozdęte i płaskowniki stępione (zaokrąglone). Muszę to zrobić sam bo w pobliżu brak chętnych na taką robotę. Jak prostować aby nie zwichrować. I drugie pytanie o płaskowniki - szlifować, frezować, młotkować czy metodą spawania.

Masz na drutach metalowe tulejki między jednym płaskownikiem a drugim (bodajże co 5 drut)? one właśnie mają za zadanie wzmocnić całość klepiska by się nie gieło, jeśli klepisko dolega w miare równo do cepów to wymień tylko druty i będzie ok bo to że płaskowniki są troche pogięte po długośći to jeszcze nie tragedia

#1249 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 07 luty 2014 - 18:47

Claas Mercator

Jeśli zdecydujesz się na szlifowanie to nie na ostry kant ponieważ będziesz miał śrutę w zbiorniku. Klepisko nie ma być oetre tylko proste. Spawy też mogą pogiąć te płaskowniki.

Płaskowniki mam mocno zaokrąglone i na długości nie przylegają do cepów - różnica około 1cm (moim zdaniem dużo). Planuje trochę poprostować bo szlifowaniem tej różnicy nie zgubię. Jaki promień lub faze proponujecie na szlifowanych płaskownikach aby nie robiło śruty. Na moim klepisku tulejek dystansowych między płaskownikami nie było - zapewne jakiś racjonalizator je wcześniej usunął. A jaki jest numer katalogowy tych tulejek. Pytam bo w sezonie nie będzie czasu i możliwości na wyciąganie klepiska i jego poprawę.

#1250 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 07 luty 2014 - 19:24

Claas Mercator 1 cm to duuuużżżżooo. Zapytaj spawacza czy można coś takiego naspawać, jak nie to po wyprostowaniu od zewnątrz klepiska wzmocnij te płaskowniki (bo jest tam miejsce na wspawanie wzmocnień) ponieważ metal będzie już osłabiony. Wydaje mi się że te płaskowniki są okrągłe od strony bębna (zobacz gdzieś na nowtm jak wygląda)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1251 Share puzon395

puzon395

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 08 luty 2014 - 16:46

Claas Mercator co według was będzie lepsze mercator 75 czy dominator 80 ?

#1252 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:43

Claas Mercator To juz sam powinieneś wiedzieć! jak masz małe działki, wąskie drogi to mercatora ale jak jest sporo do roboty to pewnie że dominatora. Technicznie to każdy może być w idealnym stanie jak i totalna ruina.

#1253 Share puzon395

puzon395

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 08 luty 2014 - 21:03

Claas Mercator ale ja mam już dominatora 96 a to chodzi o kolegę bo chce kupić tylko że gość od dominatora mówi że 1ha robił w 30 - 35 min heder 4,5 a ten od mercatora 1ha też niby robił w 30 min z hederem 3,60 a jakoś mi się nie wydaje żeby to było możliwe. Ja mu doradzam dominatora ale on mówi że mercator ładniejszy i w tym momencie mnie szlak trafia bo on ma pracować a nie ładnie wyglądać.

#1254 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 09 luty 2014 - 10:29

Claas Mercator Taak mercatorem czy nawet dominatorem 30 min hektar :D :lol: :D Skoro masz 96 to wiesz że 30 min to nie możliwe. Chyba że plon w granicach 1 - 1,5 T i ścinasz same kłosy (ja senatorem na usłudze przy takim plonie zszedłem poniżej 40 minut ale pole równe i duże) A jak zboże ładne to ponad godzinę, jeśli średnie zboże (ok 3 - 3,5T) i sporym polu można zrobić w godzine (heder 3,6). Mi też bardziej podoba się mercator niż 80 ale jak by u mnie były szerokie drogi i duże pola wolał bym dominatora.

#1255 Share puzon395

puzon395

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 09 luty 2014 - 12:27

Claas Mercator Wiadomo że wszystko zależy od zboża, ale jakoś mi się nie chce wierzyć że Mercator z hederem 3,60 ma taką wydajność jak Dominator z hederem 4,5.

#1256 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 09 luty 2014 - 15:35

Claas Mercator W przypadku wydajności podstawa to przepustowość młocarni a nie szerokość koszenia (jednak szerszy heder delikatnie zwiększa wydwjność). Ja też w to nie uwierzę aby mercator dorównał dominatorowi (jaka tam jest młocarnia!!!) Jeśli kolega ma tyle do koszenia że mercatorem też spokojnie zrobi to niech wybierze ładniejszy i lepiej utrzymany bo według mnie jest to podstawą!!!!! A znaleść łady egzemplaż to trzeba mieć szczęście :(

#1257 Share puzon395

puzon395

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 09 luty 2014 - 17:52

Claas Mercator tyle że ten Mercator w stanie podobnym do tego Dominatora, a do koszenia będzie miał sporo i jeszcze coś na usługach ma więc ja mu proponuję Dominatora

#1258 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 09 luty 2014 - 18:48

Claas Mercator A to już jest coś upatrzone B) Skoro sporo do koszenia to bym wzią dominatora, ale jak go namówisz siłą na dominatora i coś się poważnego zrypie to będzie miał pretensje. Każdy musi dorosnąć do decyzji, najważniejsze aby był zadowolony z zakupu, nic na siłę :rolleyes:

#1259 Share puzon395

puzon395

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 09 luty 2014 - 19:02

Claas Mercator namawiam na Dominatora bo widziałem jak kilka Mercatorów w akcji i szczyt marzeń to nie jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1260 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 09 luty 2014 - 20:11

Claas Mercator Powiem ci że mam senatora (jeden pieron co mercator tylko mercator młodszy) i wydajność jak w bizonie, węższy ale za to szybciej idzie - wiadomo każdy chwali swoje i do czego jest przyzwyczajony. Dominator to już inna bajka, większa młocarnia, szerszy gardziel. Na większe areały mercator się nie nadaje ale tak ponad 50 ha na spokojnie zrobi. Powyżej 100 to jednak coś większego by pasiło aby żniwa nie były koszmarem i na mały urlopik można wyskoczyć B)