Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2624 odpowiedzi na ten temat

#101 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 17:37

Claas Mercator zetor@ tak to jest ta regulacja. Tą śrubą ustawia się skrzydło kierownicy wiatrów . Aby ustawić(zmierzyć) wymagane 50mm musisz zdemontować sita otworowe i lamelowe i wtedy szczelina między dołem skrzydła a dnem wialni ma wynosić 50mm
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 12:07
  •  

#102 Share kruchy43

kruchy43

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 07:07

Claas Mercator Witam rozleciało mi się łożysko na osi młocarni od strony kół pasowych i mam problem z zdjęciem koła pasowego młocarni odkrecilłem czujnik obrotów podtrzymujące łożysko zdjąłem i co dalej tam są dwa koła dwuczęściowe i męczę się drugi dzień i za nic nie mogę zdjąć pierwszej połówki koła połamałem już dwa solidne ściągacze klin próbowałem wyciągnać dorobiłem ściągazc ale klin urwał się przy kole ruszyło się koło może 5 mm i nic może się tam coś odkręca jeszcze czy coś może ktoś to już rozbierał i mógłby się podzielić informacja i poradziłby mam jeszcze ściagacz hydrauliczny samoróbke i musi coś pójść albo połamie to koło i bede szukał drugich kól pasowych albo pójdzie w końcu bardzo proszę o szybką odpowiedż pozdrawiam i z góry dziękuję Wojtek

#103 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 07:18

Claas Mercator kruchy43@ na forum było opisywane jak zdjąć te koła za pomocą długich gwintowanych drutów , jak znajdę to podeślę link.

Przeczytaj tutaj jak kolega sobie poradził http://www.agrofoto....post__p__543995
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#104 Share LeIto

LeIto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 08:47

Claas Mercator Siemka :) mam pytanie na jakich obrotach trzeba młucic łubin i jakie tam sito trzeba wstawc ?? Własnie nic nie wiem bo w tym roku dopiero pierwszy raz zasiałem łubin . co trzeba zmienic w kombajnie zeby móc go zebrac ?? I ciekaw mnie dlaczego sa połówki ?? prosze o odp :)

#105 Share jacumi

jacumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:dłubanie przy naprawach

Napisany 21 styczeń 2011 - 02:44

Claas Mercator hej,
Panowie a jaką wydajność uzyskujecie swoimi mercatorami ??

ile hektarów na godzinę i w jakim zbożu ??

tak mniej więcej ;)

MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)

#106 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 19:19

Claas Mercator Witam.Mam pytanie, dlaczego niektóre Claasy maja z przodu napis Volvo?mam takiego na oku, z tyłu napisy claas z przodu volvo :)

#107 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 19:42

Claas Mercator Słyszałem że to wersje eksportowe na Skandynawie.

#108 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 19:49

Claas Mercator volvo oznacza eksport na Szwecje tak mi sie wydaje...

#109 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 31 styczeń 2011 - 18:38

Claas Mercator Volvo to są wersje skierowane na skandynawie.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#110 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 03 luty 2011 - 09:51

Claas Mercator Panowie mam takie pytanko odnośnie ogumienia w Mercatorze.Przednie opony są w nim węższe niż standardowe w bizonie.Jak one się sprawują zwłaszcza w tak mokrych żniwach jak ostatnio,kombajn nie lgnie zbyt szybko?ktoś mi mówił ze są bardziej podatne na pekanie czy to prawda?czy jest możliwości na te same felgi założyć szersze opony.Mam bizona a chce go wymienić na Mercatora i w ostatnim sezonie nie raz go wyciągałem bo zalgnął i stad moje pytanie.Z góry dziękuje za odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 03 luty 2011 - 11:43

Claas Mercator jeśli masz założone opony jakie powinny być fabrycznie to nie powinno być kłopotu chociaż możesz spróbować wrzucić coś szerszego. w tamtym roku były pola na których była galareta i jakoś szedł ale nie wszędzie udało wjechać ale ogólnie lepiej sobie radzą merki od bizonów

#112 Share Swider

Swider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 22:57

Claas Mercator Witam
Mam problem z podnoszeniem hederu. gdy silnik jest zimny podnosi elegancko a gdy sie rozgrzeje na pełnych obrotach podnosi gdzies 15 sekund. jest to wnerwiajace przy koszeniu. z góry dzieki za odpowiedz ;)

#113 Share Mardzi55

Mardzi55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 08:34

Claas Mercator Masz słaby olej ale raczej pompa jest juz zuzyta. Na poczatku zmien olej i zobaczysz a jak nie pomoze to wymiana pompy potrzebana bedzie.

#114 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 28 lipiec 2011 - 09:12

Claas Mercator Albo masz zbyt mało oleju, ale pewnie pompa.

#115 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 09:29

Claas Mercator tak jak koledzy pisali... albo mało oleju, albo olej jest nieodpowiedni ;)

#116 Share Swider

Swider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 12:43

Claas Mercator oleju jest wystarczająco. ale motowidła podnosi normalnie bez problemu. A jak zmieniać olej to jaki proponujecie?

#117 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 28 lipiec 2011 - 13:32

Claas Mercator Powiedz jeszcze czy wcześniej podnosił normalnie?

#118 Share Swider

Swider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 19:55

Claas Mercator tak wczesniej podnosił normalnie. ta pompa to znajduje sie pod kierownica? (bo niejestem pewnien) i ona jest cała w oleju i nie wiem czy moze cos przecieka czy cos

#119 Share Kipek1

Kipek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,mechanika,motoryzacja,sport.

Napisany 29 lipiec 2011 - 20:52

Claas Mercator Pompa jest razem ze zbiornikiem oleju,a pod kierownicą to orbitrol czyli układ wspomagania coś jak rozdzielacz oleju.Zobacz czy aby nie robi się mleko podczas podnoszenia hederu,olej się rozgrzewa,staje się rzadszy i pompa mieli i nie potrafi wytworzyć odpowiedniego ciśnienia czyli siły do podniesienia hederu,motowidła są lekkie wdlatego je podnosi.Pozostaje wymiana pompy,ewentualnie próba na gęstrzym oleju np.HL68

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Swider

Swider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 21:54

Claas Mercator dzisiaj podczas smarowania znalazłem lokamitkie do smarowania w bardzo dziwnym miejscu. jest ona umiejscowiona z lewej strony na kole od młocarni pod pierwsza sprezyna. Czy wiecie moze jak ja tam smarowac?