Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2609 odpowiedzi na ten temat

#1161 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 10:39

Claas Mercator Najpierw bym sprawdził zewnętrzne miejsca do smarowania na pedale itd a później zajrzał niestety do środka , wiadomo koło do jezdne do zdjęcia ale nie powinno się ciasno wciskać . Ja w tym roku robiłem całe sprzęgło , woziłem do planowania , nowe tarczki i wiele innych . teraz spokój z jazdą .

Zmienialiście łańcuchy w gardzieli ?? Ile metrów tzreba założyć do mercator 75 3.6 m kosa ??

10-12 metrów ?? Mój jeszcze original class i 2 razy pękł w tym roku . :(
wschodni koniec mazowsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 21:30
  •  

#1162 Share daniu

daniu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:19

Claas Mercator Zewnętrzne punkty do smarowania zostały zaopatrzone nowym smarem ,siły też mi nie brak .
Wysprzęgla dobrze tyle tylko ze ciężko wcisnąc i pewnie do wycisku trzeba bedzie zaglądnąć

#1163 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:20

Claas Mercator orientuje się ktoś czy do takiej pompki zasilającej można dostać zestaw naprawczy?
http://allegro.pl/po...3722905502.html

#1164 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:27

Claas Mercator Pewnie zaworki i sprężyny dostaniesz bez problemu ,tłoczek także .

#1165 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:39

Claas Mercator Tylko czy warto sie bawic w regeneracje za takie pieniądze? prawde mówiąc to i tak nie bedzie już działac jak nowe

:) :)

#1166 Share grzesieknowy

grzesieknowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 19:26

Claas Mercator prawdopodobnie docisk będzie zawalony kurzem i prochem, miałem ten problem wyczyściłem i przedmuchałem sprężarką i teraz chodzi jak nówka

#1167 Share SOLTYS40

SOLTYS40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 11:57

Claas Mercator ponawiam pytanie czy ktoś wyjmował skrzynie .Jak się do tego zabrać?

#1168 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 09 grudzień 2013 - 17:17

Claas Mercator Wałek sprzęgłowy możesz wyjąć bez rozpoławiania.
Koło biegu wstecznego możesz tylko przemienić stronami jeżeli jest wyrobione.(tak na przyszłość i dla następnych pokoleń)
Co do większej ingerencji w skrzynię w celu wymiany trybów to Ci nie powiem.Aczkolwiek trudna sprawa bo nie wiadomo z której strony i jak ją wyciągnąć.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#1169 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 12:32

Claas Mercator Aby rozpołowić skrzynie to nie ma potrzeby jej wyjmowania. Wystarczy odkręcić lewe koło, zwolnice i wyjąć lewą półośkę. Następnie zdjąć koło od ręcznego i można brać się za rozpoławianie.
Było to daaawwnnoo temu robione w moim kombajnie gdy był w rękach mojej rodziny, wtedy popękały śruby (6 lub 8szt) od mechanizmu różnicowego.

#1170 Share SOLTYS40

SOLTYS40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 18:46

Claas Mercator Dzięki Wojtek987 tak myślałem ale wolałem żeby ktoś kto to robił podpowiedział.Jak się ociepli to do roboty trzeba się brać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1171 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 21:16

Claas Mercator Osobiście tego wtedy nie robiłem ale na własne oczy widziałem jak to było rozebrane. Warto ściądnąć podajnik pochyły, wtedy strasznie nażekali że go nie ściągli bo bardzo przeszkadzał - robota na kolanach.

#1172 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 21:45

Claas Mercator My wymienialismy wałek sprzęgłowy to rozbieralismy sprzęgło. Chcielismy jeszcze wałek niżej wyciągnąć ale nie mogliśmy rozpołowić skrzyni ściągnelismy 2 zwolnice i tak nie można było rozpołowić coś cały czas trzymało. Jeśli sciągniesz podajnik to będziesz miał bardzo dobre dojście on jest chyba na 2 zabezpieczeniach tylko + sciągnięcie pasa.

#1173 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 22:39

Claas Mercator Skrzynia złożona jest na kleju lub na jakimś uszczelnieniu - dokładnie nie pamiętam. Do rozpołowienia trzeba się przyłożyć, bo w środku jest pare łożysk które trzeba na raz zbić (jedna strona ośki jest w jednej stronie skrzyni a druga w następnej)-

#1174 Share lukaszj

lukaszj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 12:44

Claas Mercator Tematy połączone

Witam .
Czy ktoś z Forumowiczów AF przerabiał już remont skrzyni w mercatorze.
Mi wyskakuje 2 zamierzam przeprowadzić mały remoncik .
I teraz pytanie do Was czy Moglibyście opisać jak sie do tego zabrać ,słyszałem ze trzeba oba koła ściągać wałek łączący zwolnice ze skrzynia . Chce przed rozpoczęciem remontu zaczerpnąć informacji i porad.

Edytowany przez KRISTOFORn, 12 grudzień 2013 - 13:08.

#1175 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 13 grudzień 2013 - 10:25

Claas Mercator

My wymienialismy wałek sprzęgłowy to rozbieralismy sprzęgło. Chcielismy jeszcze wałek niżej wyciągnąć ale nie mogliśmy rozpołowić skrzyni ściągnelismy 2 zwolnice i tak nie można było rozpołowić coś cały czas trzymało. Jeśli sciągniesz podajnik to będziesz miał bardzo dobre dojście on jest chyba na 2 zabezpieczeniach tylko + sciągnięcie pasa.

Trzeba było spróbować odkręcić przy zwolnicy z lewej strony tą klapkę na przeciw półośki i spróbować tą półośkę popchać w stronę zwolnicy - ona ma tam jeszcze trochę luzu, który by może i pozwolił na pewne manewry... Co do zabezpieczeń gardzieli - 2 sworznie u góry, 2 śruby na siłownikach + 2 paski na dół i schodzi bez problemu, lecz należy uważać na osłonę pasów klinowych napędzających gardziel + heder, bo zdejmujesz z kołem pasowym na gardzieli. Ja u mnie poluzowałem śrubki osłony i ją odciągnąłem podwiązując do balkonu kombajnu. Jeżeli masz jeszcze linkę podpiętą do wskaźnika na ręcznym, to też musisz ją odpiąć, ale to już szczegół i 80% Mercatorów jej nie ma - ja mam...

#1176 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 16:52

Claas Mercator Witam Panowie. Mam pytanie. Podczas jazy claasem po drodze wszystko jest dobrze na każdym biegu, natomiast podczas koszenia na drugim biegu bez przyspieszcza zaczyna ślizgać i kombajn staje wystarczy lekko dodać przyspieszczacz i jedzie dalej. Czytałem we wcześniejszych postach coś na temat pasów tylko nie wiem o który to chodzi? Dzięki z góry za pomoc.

#1177 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2014 - 17:13

Claas Mercator Chodzi o ten po prawej stronie kombajnu.

#1178 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 17:39

Claas Mercator Czyli to ten szeroki pas mam rozumieć tak? Bo jeszcze znalazłem w innym temacie: (http://www.agrofoto....roblem-z-jazda/) cytat " d*pa prawda że pas. Na kole z prawej strony nie ma praktycznie żadnej mocy (i pas który ma 5 cm się nie uciągnie) - zrzuć pas, wrzuć dwójkę i pokręć kołem to się przejedziesz. Wina jest gdzie indziej. Nie trzyma ci przyspieszacz. Chodzi o taką małą uszczelkę (wielkość ok. 1 cm), przeważnie biała, pod wężem od przyspieszacza. Znak szczególny to rowek z jednej strony. Z dostaniem oryginału nie powinieneś mieć problemów, ale możesz też podłożyć coś pod nią i też pojedziesz. Rozbieranie - trzy śruby na trójkącie - uszczelka jest pod nim".

Edytowany przez Pawelek998, 07 styczeń 2014 - 17:40.

#1179 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2014 - 17:50

Claas Mercator Tak, chodzi o ten pas, a kolega odniósł się do nie trzymania obrotów na kole wariatora, założył on, ze przyczyną tego stanu rzeczy jest wyciek oleju.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1180 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 17:58

Claas Mercator Oki, dzięki wielkie za pomoc. Pozdrawiam

Czyli to będzie ten pas: http://www.sklep.gas...8899,3498).aspx
A mógłbyś mi powiedzieć jakiej firmy polecałbyś taki pas bo orginal troche drogawy?

Panowie potrzebuje jeszcze jednej rady. Oglądałem u siebie ten pas jezdny z prawej strony i zauważyłem dość spory luz na kole od tego pasa jezdnego na skrzyni biegów. Jeśli ktoś by mógł powiedzieć co tam jest czy jakieś łożysko (Mercator 50) byłbym wdzięczny i jak to wymienić. Pozdrawiam

Edytowany przez Pawelek998, 10 styczeń 2014 - 12:31.