Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2626 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 listopad 2013 - 10:17

Claas Mercator Pedro powinien wiedzieć, że mierzy się zawsze szerokość roboczą hedera , a nie całkowitą ;)
Co do Twojego problemu to posprawdzaj wszystkie gumowe tulejki w zawieszeniu podsiewacza oraz osadzenie dźwigni, bywa, że wrzynają się w te gumy zawleczki osadzające i przesunie się cały podsiewacz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 05:04
  •  

#1142 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 27 listopad 2013 - 10:24

Claas Mercator

Kolego na tą szerokość w dobrym zbożu będzie miał co robić a na lichym to i 3,6 będzie mało, pytanie jeszcze jaki masz teren??

Dokładnie, jak kolega pisze. Ja mam szer. 3m. i na piachach hektar w niespełna godzinę dam radę okosić (2 + przyspieszacz nawet na 1200obrotów,, młocarnia na 1000obrotów, pola o długości od 350m do 540m.)natomiast pod odrą, gdzie są ziemie 3-ciej klasy, to w pszenicy półtorej godziny trzeba liczyć... (jedynka + przyspieszacz czasami nawet do 900 obrotów w dół, młocarnia na 1350, pola długości 250-350m...). Zastanawiałem się nad większym hederem, ale nie wiem, czy warto na starość kombajn żyłować...

#1143 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 listopad 2013 - 10:28

Claas Mercator Szerokość samego hedera nie robi większej różnicy, węższym możesz jeździć szybciej a szerszym wolniej. To nie heder decyduje o prędkości jazdy po polu a przepustowość zespołu młócącego i czyszczącego.

#1144 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 10:40

Claas Mercator wiem o tym, lecz tak, jak piszesz - z szerszym bym musiał jechać wolniej, a więc na mocniejszych ziemiach z obrotami na przyspieszaczu 700? - 600? Gdyby ktoś w mojej okolicy miał 3,6m, to bym przepiął i spróbował jak pójdzie, a w mojej okolicy są przeważnie bizony. Za odrą mają claasy, ale przewóz zlikwidowali i zamiast 3 kilometry musiał bym jechać 25, a to się nie kalkuluje, tym bardziej, że w żniwa każdy potrzebuje na wczoraj...
Plusem szerszego jest to, że na 5-ciu okrążeniach masz jedno gratis ;), co za tym idzie - jak masz krótkie odcinki to mniej się nakrążysz i na czasie też zaoszczędzisz. W moim przypadku na najkrótszym polu zaoszczędził bym 2 okrążenia, więc nie jest to nie wiadomo jaka strata...

#1145 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 listopad 2013 - 10:47

Claas Mercator Jeśli na poprzeczniakach też kosisz to w czasie wyjdzie to samo .

#1146 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1133 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 10:49

Claas Mercator

Pedro nie mierzy heder w świetle, lecz w obrysie - stąd mu ten wymiar wyszedł.

Wiesz co kolego aż taki ciemny nie jestem żeby mierzyć szer roboczą na zewnątrz :huh:
Co do podsiewacza u nas też był taki problem ściągało go (stojąc od tyłu) na prawą stronę i wymiana wszystkich tulejek gumowych pomogła
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#1147 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 11:14

Claas Mercator Pedro, nigdzie nie napisałem, że mierzysz szerokość roboczą na zewnątrz. Co do szerokości roboczej - no niektórzy w wysokim zbożu, jak nie zależy im na słomie, to ustawiają sobie rozdzielacze łanu tak, by nagarniały łan z boku. Pole wtedy wygląda, jak by kombajnista był pijany i zostawiał wąsy, lecz co niektórym zależy tylko, by kłosy pościnało... Ja tam takich praktyk nie stosuję, ale znam 3 takie osoby (o dziwo wcale nie mają takich znowu plonów, a by ludzie we wsi myśleli, że dużo namłócą, to zwożą po jednym zbiorniku z BS-a na przyczepie 6-cio tonowej - oczywiście oplandekowanej B)
EDIT: A więc jesteś kolejną osobą piszącą o tych gumkach... A u ciebie było widać jakieś znaczące zniszczenie tych gumek, czy żeście w ciemno wymieniali kierując się logiką, że to to? Zastanawiałem się jeszcze na próbie kombinowania z podkładkami na tych cięgnach napędzających podsiewacz, ale skoro wcześniej tego nie było, tylko wyskoczyło to po koszeniu kukurydzy...

Edytowany przez wdaniel, 27 listopad 2013 - 11:18.

#1148 Share SOLTYS40

SOLTYS40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 17:44

Claas Mercator Mam problem z pasami młocarni zdziera mi jeden po boku nie wiem czy to wina koła bo na jednym jest jagby rysa ale starego pasa nie psóło tylko pękł bo zatkało młocarnię. Były to org claas a teraz mam agro beld.

#1149 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 10:42

Claas Mercator Kolego, a wymieniałeś oba pasy, czy tylko jeden? Jak się wymienia, to należy wymienić obydwa...

#1150 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 13:21

Claas Mercator Przypuszczam że to wina jego jakości :( Też miałem problem z tymi pasami jak i również z jezdnym (tym od silnika) wymiana na geats-a pomogło :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share SOLTYS40

SOLTYS40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 18:06

Claas Mercator Dzięki ,pasy wymieniłem dwa może to ich jakość, jeszcze mam pytanie jak wyjąć wałek ze skrzyni ten co na nim jest tryb biegu pierwszego czy muszę rozpołowić skrzynię jerzeli tak to jak ją odpiąć od półosi msasakra.

#1152 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 13:23

Claas Mercator Ja wymieniałem łożysko na tym wałku i wydaje mi się że nie trzeba nic rozpoławiać. Odkręć ten dekiel od góry aby było coś widać i ośka po zdjęciu sprzęgła powinna wyjść.

#1153 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 11:47

Claas Mercator A ja mam w stodole całą skrzynię na zapas - chleba nie woła ;)

#1154 Share SOLTYS40

SOLTYS40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 09:21

Claas Mercator Jeszce raz mam pytanie czy aby zmienić w skrzyni koło zębate jedynki i wałek sprzęgłowy to musze ją rozpołowić, może ktoś to robił proszę o podpowiedz ale wydaje mi się że muszę zdiąć koło i zwolnicę aby wysunąć półoś.

#1155 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 05 grudzień 2013 - 07:45

Claas Mercator Wojtek987 podałem całkowitą szerokość hedera :) Tereny mam górzyste... Pisząc "w dobrym zbożu" co masz na myśli? :P Oczywiście pszenicy plonującej 8t/ha nie mam i miał nie będę... Sieję głównie grykę, owies i żyto...

Edytowany przez Niki20, 05 grudzień 2013 - 07:45.

#1156 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 10:00

Claas Mercator Dobre zboże a nawet bardzo dobre (jak dla mnie), to plonujące pod 6t i więcej. Wiadomo że można kosić w połowie lub wolno jechać (ale nie o to tu chodzi)
Dla silnika 4 cylindrowego to heder max 3m (koszenia). Ja mam perkinsa 6 i heder 3,6m to pod górę w sporym zbożu, bez sieczkarni widać że nie ma lekko. Podobnie jest w drugą stronę, mieć heder 3m przy silniku 6cyl (a tak też się często zdarza). Zdarzają mi się usługi gdzie na 2 i połowa przyśpieszacza jadę (wtedy starczy silnik 4cyl do hedera 3,6m)
Skoro masz górki to pewnie i drogi nie są za szerokie (jak u mnie), więc jakiś mercator 3m i silniczek czwórka będzie idealnie dobranym zestawem.

#1157 Share daniu

daniu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 09:09

Claas Mercator Takie ptanko mam, co może być przyczyną że ciężko wciska się sprzęgło?
Po całym dniu na kombajnie trochę noga odpowiada.

#1158 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 09:44

Claas Mercator A linke kolega smarował kiedy?

:) :)

#1159 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 grudzień 2013 - 09:51

Claas Mercator Linka w mercatorze? Tam jest układ dźwigni, a jak z nim wszystko gra, to kolega może ma za mało siły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 09:57

Claas Mercator Tak w mercatorze :blink: przynajmniej u mnie była linka :)

:) :)