Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2627 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 10 wrzesień 2013 - 22:05

Claas Mercator Dzięki za podpowiedzi :) Zastanawiam się głównie nad tym czy jeżeli kupując kombajn z 6cio cylindrowym silnikiem lepiej wybrać kosę 3,20 czy 3,60?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 09:00
  •  

#1122 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 22:31

Claas Mercator tylko 3,6.
Chyba, że lubisz jeździć duuużo razy tam i z powrotem B)
JA mam 3,6 i uważam to za absolutne minimum. Następny kombajn będzie 3,9 albo 4,2.

#1123 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 22:47

Claas Mercator Witam,do silnika szóstki jasne że minimum 3,6m, ja mam przy swoim taki i myślę nad zamianą na szerszy, chyba że dojazd na pola z szerszym ktoś ma ograniczony szerokością bo trzeba i to wziąć pod uwagę przed zakupem, jakie ma się przejazdy szerokie do pól :rolleyes: Pozdrawiam.

#1124 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 11 wrzesień 2013 - 08:45

Claas Mercator ja mam heder 3-kę (z osłonami 3,4) i z miłą chęcią bym zamienił na 3,6... Ale się cieszę, że nie mam 2,7

Edytowany przez wdaniel, 11 wrzesień 2013 - 08:46.

#1125 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 11 wrzesień 2013 - 20:34

Claas Mercator No ja za wielkim areałem nie dysponuję :/ 20ha max (jak na razie). Dojazdy są różne... 4 cylindry przy kosie 3,20 radzi sobie jakoś w miarę???

#1126 Share SOLTYS40

SOLTYS40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 09:29

Claas Mercator witam , mam pytanie chcę wymienić wałek sprzęgła i tryb 1 biegu potrzebuję porady czy kupić nowe zamienniki czy szukać używanych orginałów . A może ktoś ma chodzi o drobny frez.

#1127 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 12:00

Claas Mercator 600 zł kosztuje zamiennik wału sprzęgłowego. Używanych oryginałów raczej nie znajdziesz bo wszystkie mercatory mają je "zjechane" :)

#1128 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 20:23

Claas Mercator Witam,koło zębate jeśli będzie zdrowe to lepiej z demontażu większa pewność że trafisz na oryginał ,a co do wałka to tak jest jak kolega wyżej pisał, chyba że naprawdę byś znalazł gdzieś z rozbiórki dobry ,ale weż do porównania ten swój aby mieć punkt odniesienia do tego który byś miał kupić oraz porównaj z nowym rzemieślniczym i wówczas dokonasz wyboru, bynajmiej ja bym tak zrobił, ale decyzja należy do Ciebie :rolleyes: Pozdrawiam.

#1129 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 10:09

Claas Mercator Kolego, ja mam wałek sprzęgłowy na sprzedanie :D . Tryb 1 biegu jest idealny, tylko co z tego - wieloklin pod tarczą załatwi ci tarczę w 2 lata.
Moim skromnym zdaniem nie ma co się szczypać z wymianą. Zakładasz nowe i masz spokój. Regeneracja wałka wiąże się ze spawaniem co może skrzywić wałek i w konsekwencji wybijać ci dwa komplety łożysk dziennie.
Przy okazji polecam wymienić hamulec synchronizatora i "łożysko oporowe". Zużyty hamulec "naprawił" ci tryb, a łożysko jest prawdopodobnie przyjeżdżone od samego używania.
Warto też obejżeć dokładnie łożysko w tylnej ścianie (to obok linki obrotomierza - można je wytaszczyć do środka). Poza tym łożysko w tym odlewie (przykręcanym na imbusówki). I najważniejsze - dwa łożyska w kole pasowym - to bliżej tarczy sprzęgłowej lubi zrobić sobie kanał. Mój patent na takie cudo mówi: "przetoczyć z 6207 na 6307 i spiłować 4mm tulejki dystansowej".

To chyba wszystko.

#1130 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 14 wrzesień 2013 - 20:46

Claas Mercator Tam nie ma łożyska oporowego tylko jest pierścień wyciskowy.

Ja zmieniałem w tamtym roku wałek sprzęgłowy to te czesc stów pęłko, ale jest spokój.A i jak dobrze pamiętam to koło od wstecznego można przełożyć na drugą strone jak ktoś ma po jednej stronie zęby wytarte. :) My mieliśmy kupować, ale tak zrobiliśmy i śmiga :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 08:03

Claas Mercator Też dlatego dałem w cudzysłowiu. Nie wiedzieć dlaczego wszystkie sklepy z częściami traktują obydwie połówki jako łożysko oporowe - jeśli zapiszesz jak wszyscy to łatwiej jest potem znaleźć daną część (przykład: łożysko ślizgowe targańca można znaleźć też pod nazwą "podtrzymka" targańca)
A propos kasy. Ostatni taki remont jednego kolesia bez robocizny (same części) kosztował coś koło 1 200 zł. Wałek prawie 7 stów, obydwie części pierścienia prawie 3 stówki, hamulec synchronizatora prawie 2 stówki i jakaś drobnica (podkładka koronkowa, uszczelki itp.) Dodam że tylko zamienniki. Oryginał wałka to pewnie coś ponad 2,5 klocka, oryginał pierścienia ponad pół, i hamulec prawie 7 stów.

#1132 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 16 wrzesień 2013 - 16:51

Claas Mercator No tak jak wujek kiedyś kupował regulator napięcia prądnicy, to w sklepie nie wiedzieli co to jest.Bo oni mieli zapisany regulator napięcia jako "skrzynka sterownicza" i zły regulator przysłali....
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#1133 Share SOLTYS40

SOLTYS40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 12:44

Claas Mercator Co tu taka cisza nie naprawiacie swych Mercatorków.

Nie pisz posta kursywą.
Poza tym post nic nie wnosi do tematu

Edytowany przez KRISTOFORn, 25 listopad 2013 - 12:52.

#1134 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1136 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 18:42

Claas Mercator Jakieś małe macie te hedery ja przy mercatorze S 6 cyl mam 3.85m w tym roku kupiliśmy kosę polski zamiennik do claasa i 3.85 pasuje idealnie po wymianie cepów i blach na odrzutniku hektar średnio 50 min śmiga i nic nie czuje spalanie do 14l / ha
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#1135 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 listopad 2013 - 18:54

Claas Mercator Weź zmierz jeszcze raz szerokość ponieważ były produkowane o szerokości roboczej 3,0 3,6 4,2 oraz 4,8 metra :P

#1136 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1136 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 22:30

Claas Mercator no właśnie już o tym czytałem nie wiem czemu ale kosa 3.85 oprócz tej "płozy" idealnie pasuje może ktoś skrócił sobie z 4.2m :P ale czeka mnie grzebanie w skrzyni chociaż może będzie dojście z zewnątrz z tego co patrzyłem łożysko na wałku od hamulca ręcznego już chrobotało pod koniec
Koledzy wymieniał ktoś uszczelniacz w zwolnicy ten na wale napędowym od skrzyni?? chyba trzeba zwolnicę ściągać masakra

#1137 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 13:29

Claas Mercator

No ja za wielkim areałem nie dysponuję :/ 20ha max (jak na razie). Dojazdy są różne... 4 cylindry przy kosie 3,20 radzi sobie jakoś w miarę???

Kolego na tą szerokość w dobrym zbożu będzie miał co robić a na lichym to i 3,6 będzie mało, pytanie jeszcze jaki masz teren??
Sąsiad ma mercatora 50 ( 4 perkins) to myślał nad podczepieniem na próbę 3,6 ale nie w dobrym zbożu i na równym.
Jeśli chodzi o drogi - o niebo lepszy będzie 3m (bynajmniej u mnie) - a co to za kombajn o szerokości 3,2m

Wracając do wymiany uszczelniacza na zwolnicy to bajka :) W dwie osoby (bo zwolnica troszkę wazy) na spokojnie z browarkiem 2 godziny i zrobione. Nic nie trzeba zbijać, grzać, męczyć się - odkręcasz koło - zwolnice- dekielek razem z simeringiem - wymiana i składanie :)
Jeszcze trzeba mieć troszkę silikonu, bo tam gdzie zwolnica przychodzi do osi trzeba uszczelnić.

Edytowany przez Wojtek987, 26 listopad 2013 - 13:33.

#1138 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 listopad 2013 - 21:21

Claas Mercator heder masz 3.6 kosa musi być dłuższa do 3 m masz kose 3.20 m
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#1139 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1136 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 23:00

Claas Mercator Wojtek dzięki za uspokojenie :P
MarcinNh przecież piszę że kosa bez tej płozy pod główką ma 3.85 same stalki!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 27 listopad 2013 - 10:05

Claas Mercator

Weź zmierz jeszcze raz szerokość ponieważ były produkowane o szerokości roboczej 3,0 3,6 4,2 oraz 4,8 metra :P

Pedro nie mierzy heder w świetle, lecz w obrysie - stąd mu ten wymiar wyszedł. Jak ja bym miał mój heder tak, jak książka pisze - 3m., to bym każdą bramą u mnie wjechał, a że heder 3m ma 3,4m., to jedynie mogę wjechać z nim od strony pola i pod warunkiem, że zdemontuję bramę, by wymieścił się między zawiasami. Ostatecznie go za każdym razem odpinam i zostawiam na polu.
Mam inne pytanie: jak wycentrować sita? U dołu (przy podajniku kłosowym) za bardzo idą do prawej, a u góry - do lewej. Nie zauważyłem też nigdzie luzów...
A oto zdjęcia, o co mi chodzi:CAM00405.jpg (lewa strona - sito trze o bok kombajnu) CAM00406.jpg (prawa strona sita - widoczny luz między bokiem a sitem)
Chciałbym to usunąć, bo jak wiadomo - w żniwa jest duże zapylenie (myślę, że aż za duże, by powstała w tym miejscu atmosfera wybuchowa, ale ogranicza to widoczność w lusterkach, jak by się coś z tyłu paliło), blachy się grzeją, słoma, kłosy i ziarno suche, a więc starczy iskra, by poszło pole i kombajn z dymem...

Edytowany przez wdaniel, 27 listopad 2013 - 10:07.