Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2631 odpowiedzi na ten temat

#1101 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 01:31

Claas Mercator Witam, tak spełniają świetnie swoją rolę, ale tylko w jeżdzie na wprost ,bo już jadąc po łuku wydzierają z gruntu kamyki ,a co za tym idzie wpadają na kosę i do hedera, a potem dalej wędrują na młocarnie i robią już tam poważne szkody, wiem coś o tym bo korzystałem z nich, i przy jeżdzie na wprost jest to piękna sprawa podnoszą bardzo ładnie, ale i tak na kamienie trzeba mieć oczy szeroko otwarte ,oprócz tego lubią się one luzować i co jakiś czas trzeba to sprawdzać i dokręcać :rolleyes: Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 04:17
  •  

#1102 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 28 sierpień 2013 - 07:14

Claas Mercator a co który ząb się je montuje?

#1103 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 sierpień 2013 - 09:38

Claas Mercator Zakłada się je co 4 bagnet
Fakt, zdania są podzielone w kwestii tych podnośników łanu, ja osobiście posiadam takie ale ich nie zakładam z kilku powodów, pole musi być równiutkie, twarde i bez kamieni w innym przypadku co raz będą ryć w ziemi.
Lepszym sposobem jest przesunięcie motowideł do przodu (oraz przedłużeniu łańcucha napędowego) i tak można podnieść to co wyległo poprzez wyczesanie.

Odwiedź ten temat http://www.agrofoto....egnietego-lanu/

#1104 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 10:17

Claas Mercator Ja mam motowidły ustawione tak, że jak opuszczę na sam dół, to mi nie wchodzą w kosę. Właśnie w taki sposób wyczesywania kosiłem i jak o ziemię motowidły haczyły, to aż stawały, więc przyspieszacz na 1-ce na minimum i tak podrywałem heder góra - dół... Efekt taki, że wszystkiego nie pozbierało, bo łan leżał przybity do ziemi...

#1105 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 16:50

Claas Mercator Witam ,aby wyżej nieco te podnośniki były montowane, ja mam bagnety na dość długich śrubach, tak że najpierw przykręcam bagnet potem na nakrętkę dopiero przykręcam podnośnik, i jest lepiej bo nie ryją w ziemie jak się opuści nisko heder :rolleyes: Pozdrawiam.

#1106 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 19:37

Claas Mercator W moim także nie ryją

#1107 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 09:05

Claas Mercator Właśnie nie ryją jak pole w miarę proste, jak opuści się na sam dół to ten heder spiera się na tych podnośnikach bo są niżej jak bagnety i niestety pękają. A przy nierównym polu to i zaryć potrafią.

#1108 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 08:23

Claas Mercator Ważna informacja dla użytkowników kombajnów z silnikiem Mercedesa

Otóż jak spuszczacie wodę na zimę (Ci, którzy nie mają zalanego silnika płynem), albo chcecie wypuścić dokładnie płyn, to samo odkręcenie tego kranika pod chłodnicą nie wystarcza. Wewnątrz silnika ciągle pozostaje około 2-2,5 litra wody.

Żeby ją spuścić trzeba wykręcić korek na klucz nasadowy 19 znajdujący się zupełnie po lewej stronie silnika (patrząc nań z tyłu) tuż pod tym dużym deklem.

poglądowe zdjęcie
moteur_mercedes_om352a_0_0.jpg

#1109 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 20:42

Claas Mercator Kolego to nie dotyczy tyko silników mercedesa B) Ja mam perkinsa, wujek ma johna i w każdym trzeba spuścić z bloku - a w naszych ursusach to nie ma kraników w blokach... - dla mnie to normalne aby z bloku też spuścić :)

Edytowany przez KRISTOFORn, 06 wrzesień 2013 - 08:27.

#1110 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 wrzesień 2013 - 21:07

Claas Mercator Tylko, że perkins ma tam kranik spustowy :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1111 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 23:21

Claas Mercator @Wojtek

W mercedesach nie ma klasycznego kranika, tylko bardzo niepozorny korek, którego, nota bene, od nastu lat, jak jestem włascicielem mercatora nie odkręcałem.
Tylko co roku coraz bardziej dziwiła mnie korozja w układzie chłodzenia. Zawsze wiosną, po wlaniu świeżej wody musialem układ płukać, bo taka czerwona rdza sie z czystej wody robiła.
Dzieĸu temu doszedłem do wniosku, że gdzieśtam musi coś wewnątrz zostawać.

Zadałęm tu na forum pytanie gdzie się spuszcza wodę i dostałem kilka odpowiedzi, ze tylko kranikiem z chłodnicy, więc nie tylko ja jeden byłem nieświadomy i narażałem silnik na szwank.

W tym roku wydedukowałem, że warto spróbować odkręcic ten korek i to był strzał w dziesiątkę. Wyleciało z niego rzynajmniej ze 2 jak nie 3 litry wody.
Aż dziw bierze, że zima nie narobiło to nigdy szkody.
TYlko jestem ciekaw jak tam silnik w środku skorodowany.

#1112 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 06:11

Claas Mercator No tak - skoro był w dziwnym miejscu to ciężko było znaleść, co prawda z jakim bym się silnikiem w maszynie czy ciągniku nie spotkał, to miały miejsca do spuszczania wody z bloku. Dziwne jest że przez tyle lat nic z blokiem i tulejami się nie stało, pewnie dlatego że nie były zalane do samej góry i lód miał się gdzie rozejść.

#1113 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 09:06

Claas Mercator

a w naszych ursusach to nie ma kraników w blokach...

W jakim ursusie nie ma kraniku w bloku? Ja się z ursusem bez kranika nie spotkałem, a mam do czynienia z ciągnikami od 25 to 160...
Zgadza się - perkins ma kranik w bloku, bo mam perkinsa. Zastanawiam się jednak, czy w miejsce tej śruby, którą kolega Nunu85 wskazał, nie dało by się wkręcić kranika. Nie mniej jednak nigdy woda do zera z bloku nie zleci i zawsze coś tam zostanie. Gdyby kanaliki były całe zalane, to by wtedy blok rozerwało, a tak, to jak kolega Wojtek987 zauważył - lód ma miejsce by się rozprężyć

#1114 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 10:17

Claas Mercator No właśnie o to mi chodziło że każdy ursus ma kranik!!!!!!!! :D

#1115 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 10:31

Claas Mercator a to tak sformułowałeś zdanie, że wyszło przeciwieństwo B)

#1116 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 20:27

Claas Mercator No cóż... co innego po głowie chodzi a co innego wyjdzie po napisaniu posta :D

#1117 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 19:55

Claas Mercator Witam ,z tymi kranikami jest tak, jak i w samochodach, większość w bloku ma śrubę spustową płynu zamiast kranika ,ba- zawsze śruba tańsza dla producęnta niż jakiś tam kranik, reszta doskonalenia zostaje dla posiadacza pojazdu, lub jakiejś maszyny, a przy śrubie powinien widnieć napis dużymi literami, -ZRÓB TO SAM- :huh: Pozdrawiam.

#1118 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 09 wrzesień 2013 - 21:13

Claas Mercator Witam panowie.

Mam pytanie do posiadaczy Claasa Mercatora. Zamierzam zakupić taki kombajn na przyszły sezon i zastanawiam się jakiego. Najczęściej patrzę na 60tkę, ale i 70tki też oglądam. Sprawa wygląda następująco: w Mercatorze 60 były silniki 4 cylindrowe i 6 cylindrowe. Zakładając że chciałbym kupić kombajn z kosą 3.20 silnik 6 cylindrowy nie będzie za duży do niego?

W 70tce oczywiście 6 cylindrów i kosa 3.60 to wiem.

Areał to około 20ha.

Co mi polecacie?

#1119 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 21:21

Claas Mercator bierz 75, będzie najmłodszy spośród tych dziadków. Najlepiej z kosą 3,6. Przy 3,2 na zakrętach najeżdzasz przednimi kołami na nieskoszone zboże.

A silnik szóstka...nie wiem jak perkins ale mercedes pali bardzo niewiele. Na cały dzień koszenia 100-120l, wiec nie ma sie co przejmować wielkoscia silnika. Druga sprawa to większy=mniej wysilony i przez to prawdopodobnie mniej wysłużony.

Edytowany przez nunu85, 09 wrzesień 2013 - 21:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1120 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 08:36

Claas Mercator co do silnika - mam 6-tke perkinsa i na hektar pali ok. 12-15litra przy hederze 3m. Z tym najeżdżaniem na nieskoszone to chyba zależy od operatora, bo mi się jeszcze nie zdarzyło... 6-cio cylindrowy jest lepszy, bo zawsze masz zapas mocy. Mi nawet przy założonej sieczkarni pali te 2 litry więcej na hektar, a temperatura do 80stopni i nie rośnie