Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2611 odpowiedzi na ten temat

#981 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 31 lipiec 2013 - 18:42

Claas Mercator

Niby dlaczego trzeba z nich zrezygnować?

Dlatego że uszczelki w nich są chyba z innej gumy i się rozłażą jak dociska się kubek od filtra co powoduje to że wyłazi po jakimś czasie powodując nieszczelność

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 11:37
  •  

#982 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 19:32

Claas Mercator i rozebrałem to sprzęgło i nie okazała się tarcza a łożysko oporowe jest całe spiłowane ten wałek na którym chodzi nie rozłączał do końca był zardzewiały w jednym końcu i jak by się ktoś zabierał za rozbiórkę to fakt z tą sprężyną naprawdę trzeba uważać można narobić sobie biedy. teraz tylko zakupić nowe części i składać

#983 Share adrianb

adrianb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Mechatronika, p-poż. rolnictwo.

Napisany 31 lipiec 2013 - 20:53

Claas Mercator Kolego masz jakieś zdjęcia jak to rozkładałeś wszystko i jak poradziłeś sobie z tą sprężyną? Chodzi mi o to jak to zabezpieczyłeś sprężynę przy demontażu...

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowany przez KRISTOFORn, 01 sierpień 2013 - 09:46.

#984 Share arunio112

arunio112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 21:07

Claas Mercator panowie czemu wygania wode z chlodnicy? naleje tak zeby plytki zalane byly i wygoni mi ze dwa litry i tak juz dalej pracuje wiecej nie wygania.. temperatura na zegarze 80 i niby nie rosnie ale czyemu wygania?
wygania nadmiarem do oleju nie idzie bo stan ten sam caly czas

Edytowany przez arunio112, 31 lipiec 2013 - 21:19.

#985 Share Bomba41

Bomba41

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 00:29

Claas Mercator mój mercator to 73r. a gość w sklepie mówił mi że są tylko puszkowe, stosowane zarówno w deutzu, mercu i perkinsie... :unsure:

#986 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 sierpień 2013 - 09:59

Claas Mercator To ciekawe, mam z zapasie starszego Perkinsa na 2 wkłady wymienne. Spotykam takie filtry w silnikach i nie jest to jakaś przeróbka.

silnik perkins.jpg
Przenieś do galerii

Nawet w katalogu są dwa typy filtrów, tu masz przykład z 2 wkładami
filtry.jpg
Przenieś do galerii

#987 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 14:48

Claas Mercator

panowie czemu wygania wode z chlodnicy? naleje tak zeby plytki zalane byly i wygoni mi ze dwa litry i tak juz dalej pracuje wiecej nie wygania.. temperatura na zegarze 80 i niby nie rosnie ale czyemu wygania?
wygania nadmiarem do oleju nie idzie bo stan ten sam caly czas

te zegary w mercatorach potrafią pokazywac zupełnie niewłaściwą temperature. U mnie np 80=100, a przy licznikowych 90 już silnik sam się wyłącza.

NAjbardziej prawdopodobne, to przedmuchana uszczelka pod głowicą. Nalej czubato wody i zobacz, czy zanim się nie wydmucha, nie bedą uciekały pojedyncze bąbelki powietrza.
SPosobem na przedłuzenie agonii (w razie gdyby to rzeczywiście była uszcelka) jest wymontowanie termostatu i jazda bez niego. Wtedy gazy spalinowe, które przedostaja sie do ukłądu chłodzeia mają łatwiejszą/krótszą drogę wyjścia i dopóki nieszczelnosć nie zrobi się duża, nie powodują one wydmuchiwania wody.

#988 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 01 sierpień 2013 - 15:05

Claas Mercator u mnie ten licznik temperatury pokazuje 120stopni, a jak ko docisnę, to schodzi do 70, a przy pracy sieczkarni 80stopni ;)
Pytanie z innej beczki - jak szybko i sprawnie rozebrać koła wariatora na osi sieczkarni? Oś mam ukręconą, wariator wyjęty z kombajnu, trzeba tylko przełożyć...
EDIT: Dodam, że od obrotów też mam rozebrane wszystko łącznie z wybitym klinem pod tym łożyskiem trzymającym wariator od strony ślimaka obrotów. Czy do tego wariatora potrzebne są specjalne jakieś klucze? Bo nasadkowy, który mam nie chce mi wejść na szpilkę... Czy jest konieczne rozebranie tego, czy jest inny sposób założenia w całości? Młocarnia już jest w kombajnie na nowej ośce i nowych łożyskach...

Edytowany przez wdaniel, 01 sierpień 2013 - 15:08.

#989 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 sierpień 2013 - 15:54

Claas Mercator Na osi sieczkarni nie ma żadnego koła wariatorowego, chodzi Ci może o oś młocarni? Na jaką szpilkę nie możesz założyć klucza?

#990 Share arunio112

arunio112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 18:12

Claas Mercator zegar i czujnik sprawdzałem. mam zalane plynem nie woda, uczepilem banke na nadmiar i wygoni 2 litry i ani kropli wiecej pracuje tak caly czas jak doleje to wygoni znowu swoje i dalej pracuje, jak by byla uszczelka to by moze wyganiało wszystko??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#991 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 18:19

Claas Mercator Do arunio112
Zdemontuj i przepłucz chłodnicę, wymień korek chłodnicy ze sprawnym szczelnym zaworkiem.

#992 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 23:58

Claas Mercator Witam, chcę się podzielić koledzy swoim doświadczeniem ze swoim mercatorem, a mianowicie ,młocarnia nie chciała mi wejść na wyższe obroty jak 1100, ze względu już wydartych pasów, tak są w miarę dobre, lecz zdarte na ściankach, czyli praktycznie do wymiany, a nie miałem już czasu na wyminę ich, a że wymieniałem uszczelniacze w siłowniczkach przyśpieszacza młocarni bo puszczały olej, to wpadłem na pomysł taki, aby siłowniki deczko w jakiś sposób wydłużyć, żeby to bardziej dociskały słoneczka i pasy wychodziły bardziej do wierzchu, pomyślałem aby podłożyć podkładki pod siłowniki o średnicy trzona silownika, i podłożyłem o grubości 2,5mm pod każdy siłownik w miejscu przykręcania ich na śrubki 6mm. , w miejscu ich mocowania pod ich trzon, i okazało się że po uruchomieniu młocarni osiąga ona obroty 1350/min. tak że tym sposobem uniknołem wydatku z rzędu ładnych kilku stówek, oraz czasu z wymianą pasów.Jedna tylko uwaga gdyby ktoś chciał też tak zrobić, nie dawać od razu za grubych podkładek a dokładać kolejno do uzyskania powiedzmy obrotów ok.1400 aby nie przedobrzyć, mi bardzo pięknie obroty teraz trzyma jak by były nowe pasy ,a tak nie dość że były przy niskie to jeszcze spadały przez ten wyciek oleju z siłowników.Powiem tylko że mój kuzyn założył nowe pasy a obrotów młocarni wyższych jak 1200 nie może uzyskać .Pozdrawiam i życzę bez awaryjnych żniw wszystkim.

#993 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 02 sierpień 2013 - 06:50

Claas Mercator

To ciekawe, mam z zapasie starszego Perkinsa na 2 wkłady wymienne. Spotykam takie filtry w silnikach i nie jest to jakaś przeróbka.

silnik perkins.jpg
Przenieś do galerii

Nawet w katalogu są dwa typy filtrów, tu masz przykład z 2 wkładami
filtry.jpg
Przenieś do galerii

Ja w swoim też mam identyczne filtry paliwowe z wkładami i w nich właśnie pojawiał się problem słabych uszczelek ale po założeniu lepszej firmy filtrów jest ok

#994 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 02 sierpień 2013 - 07:00

Claas Mercator

Na osi sieczkarni nie ma żadnego koła wariatorowego, chodzi Ci może o oś młocarni? Na jaką szpilkę nie możesz założyć klucza?

Napisałem sieczkarni? A to z rozpędu - przepraszam. Oczywiście chodzi o młocarnię. Na te 3 szpilki, które popychają 2 sąsiednie słoneczka, by pasy równo były naciągnięte...

#995 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 sierpień 2013 - 07:41

Claas Mercator Sposób jest prosty, ściągaczem zdejmij zewnętrzną połówkę koła i już masz nakrętki na wierzchu.

#996 Share cobrap

cobrap

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 02 sierpień 2013 - 15:37

Claas Mercator WItam. Mam maly klopot z moim mercatorem 75 a mianowicie strasznie zatyka mi sie dolne sito (6x25) pustymi kluskami, co z tym zrobic?? jak zaloze wieksze to idzie duzo syfu do zbiornika. Na zaluzjowym sicie gromadzi sie sporo plew tak ze co oproznianie zbiornika trzeba wszystko czysci. Zboze jest bez zielska. Wiatr ustawiony na maxa, wymieniony zostal nawet pasek klinowy wialni i nie pomaga, kierownica wiatrow ustawiona ksiazkowo (50mm). Macie jakies pomysly??

#997 Share SOLTYS40

SOLTYS40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 20:54

Claas Mercator witam chcę wymienić koło 1 biegu w skryni 70 mercatora ,jak dużo to roboty proszę o porady

#998 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 21:00

Claas Mercator

WItam. Mam maly klopot z moim mercatorem 75 a mianowicie strasznie zatyka mi sie dolne sito (6x25) pustymi kluskami, co z tym zrobic?? jak zaloze wieksze to idzie duzo syfu do zbiornika. Na zaluzjowym sicie gromadzi sie sporo plew tak ze co oproznianie zbiornika trzeba wszystko czysci. Zboze jest bez zielska. Wiatr ustawiony na maxa, wymieniony zostal nawet pasek klinowy wialni i nie pomaga, kierownica wiatrow ustawiona ksiazkowo (50mm). Macie jakies pomysly??

Sprawdz pasek napędu raf,jak będzie dobry napęd raf to przymknij górne sito,wiatr nie może być na max przy zbożu.

#999 Share cobrap

cobrap

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 02 sierpień 2013 - 21:14

Claas Mercator kolego @marian7k wszystkie paski sa napiete, sito gorne zamkniete przwie calkiem (zostaly dwa zabki do konca). czemu wiatr nie moze byc na max?? zboza nie ma za kombajnem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1000 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 21:27

Claas Mercator Górne sito zamknięte to jak to zboże na przelecieć przez niego?Jak dasz wiatr na max dla pszenicy to czym będziesz dmuchał na bobik.
Włącz kombajn ,maszynę bez hedera zajdż z prawej strony i obserwuj ten cienki pasek co ciągnie targaniec od raf,cudów nie ma.Jak wszystko będzie ok to podnieś jeszcze kierownicę wiatrów.Jeszcze jedno może ten cienki pasek jest bardzo wytarty na bokach i ma duży poślizg albo koło pasowe wytarte może też blokować któreś łożysko,trzeba temu przyjżeć się merkator mój pięknie czyści nawet trawę nasienna gdzie wiatry zamykam całkowicie jeszcze trochę zasłaniam szczelinę wlotu powietrza do wialni.Na 100% trudno podać receptę to prosty kombajn tylko trzeba pomyśleć i obserwować.