Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2652 odpowiedzi na ten temat

#941 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 lipiec 2013 - 22:02

Claas Mercator Pytam o dolne sito, a górne jest żaluzjowe i może masz je nie najlepiej ustawione. Pokombinuj z tym

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Claas Tucano 320

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Claas
  • 385000.00 PLN
  • 20 maj 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 07:14
  •  

#942 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 22:10

Claas Mercator Właśnie zamykam całkowicie - słoma. Lekko otwieram - to samo + kłosy. Dobrze by było jakby ktoś doradził, kto miał do czynienia z tym lub przynajmniej przypuszcza co może być nie tak. Możliwe, że to żaluzje. Pobawię się z tym, ale może jakieś jeszcze inne przypuszczenia Kristo?

Edytowany przez Joiner, 28 lipiec 2013 - 22:14.

#943 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1026 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 22:38

Claas Mercator Witam ,warto sprawdzić czy są wszystkie grzebienie lamelowe w tym dużym sicie żaluzjowym, u mnie kilku ich brakowało, i wówczas jakkolwiek ustawisz, słoma i kłosy będą przelatywać.

#944 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 22:42

Claas Mercator Są wszystkie. Jak już pisałem, kosząc jęczmień ustawiłem i było dobrze, wjechałem w pszenicę zaczęły słomki lecieć to zacząłem się bawić i nie ustawiłem w końcu.

#945 Share frantz

frantz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 22:45

Claas Mercator

Witam, to jeszcze raz ja. Ech, być może częste odwiedzanie i pisanie o problemach z moim kombajnem może świadczyć o mojej niezdarności mechanikowania, jeśli takie określenie istnieje, ale mam problem z nagarniaczem w hederze. Już wspominałem, że nie mogę zmniejszyć jego obrotów..mianowicie linka jest okej, nie jest zapieczona oraz jest cała..więc może zetknęliście się już z tym problemem, za rady szybkie bardzo dziękuję .

zadam głupie pytanie, czy regulacji dokonujesz gdy napęd na heder masz włączony?- tak to się powinno odbywać

co może być przyczyną że to ostatnie sito strasznie zapycha mi się ośćmi. ledwo co ukoszę i zaraz zabite są te grzebienie ?
co będzie przyczyną jeżeli podczas koszenia jęczmienia mam trochę ziaren w któych ości się nie odłamały ?

Edytowany przez frantz, 28 lipiec 2013 - 22:54.

#946 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 22:53

Claas Mercator Ja nawet na włączonym nie widzę czasami zbyt dużej różnicy, dopiero jak jadę i koszę to widzę różnicę w obrotach.

#947 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1026 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 00:11

Claas Mercator Witam,co do słomy w ziarnach, to sprawdż jeszcze na ile są wysunięte przedłużenia wytrząsaczy, na krótką słomę muszą być bardziej wsunięte(schowane) ,zaś na długą wysunięte do tyłu, może to pomoże w regulacji, przy zbyt wysuniętych przedłużkach na krótkiej słomie, duża jej ilość głównie krótkiej słomy leci korytami wytrząsaczy na podsiewacz, a tym samym więcej dostaje się na podsiewacz i potem do ziarna.Ja wczoraj też miałem problem ze słomkami w ziarnach, w miszance jęczmień-owies, wiekszość jęczmienia, zwiększyłem obroty młócarni i problem zginął,niestety trzeba kombinować na różne możliwe sposoby aby przyniosło oczekiwany efekt.Pozdrawiam.

#948 Share arunio112

arunio112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 05:45

Claas Mercator wszystko nowe panewki, łozyska ,wały, tylko klawisze uzywane ale w bardzo dobrym stanie.. tylko ja juz nie mam tych blaszek a kupic sie nie da ich czym je zastapic???

#949 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1091 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 29 lipiec 2013 - 06:32

Claas Mercator Ja mam pytanie do posiadaczy perkinsów w merkatorach jakie kupujecie filtry paliwa bo ostatnio kupiłem od c-360 i jakaś lipa wychodzi do co jakiś czas wypycha mi uszczelkę spod jednego kubka w którym jest filtr zakładam nową i to samo po jakimś czasie nie zależnie czy mocno czy lekko docisnę czy te uszczelki są za małe czy co może muszę jakieś oryginalne założyć

#950 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 29 lipiec 2013 - 08:26

Claas Mercator Te uszczelki to one są niektóre przy małe, ale je da sie naciągnąć i wsadzić w rowek.Zobacz czy masz prostą krawedź kubka filtra bo może być że ma jakąś zadrę i nie przylega dobrze.Ja tak miałem w 360.Ale jak kupujesz to kup oryginalne z ursusa.Ja założyłem te z EXMOTu to przepuszczały syf z paliwem.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 29 lipiec 2013 - 09:19

Claas Mercator A macie jakieś lekarstwo na napęd gardzieli, który staje? Heder na pełnych obrotach, młocarnia 1,300 i też nie zwalnia, a jak trochę zielonego złapie, to blokuje gardziel...
PS: łożyska na osi górnej osi gardzieli (napędowej) też wymienione i łańcuch uciągnięty

#952 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 lipiec 2013 - 09:25

Claas Mercator Sprawdź dociągnięcie sprężyn sprzęgła przeciążeniowego oraz stan okładzin tego sprzęgła

#953 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 10:07

Claas Mercator No właśnie, że te sprężyny są dociągnięte, ale spróbuję jeszcze coś z nich wydusić... A te okładziny, to jak sprawdzić?

#954 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 10:46

Claas Mercator Wczoraj sąsiad przyszedł, rozgadał się o kombajnie i powiedział rzecz która mnie zaciekawiła... Mianowicie: "W kombajnie wbijosz bieg, puszczosz sprzęgło i jedziesz jakbyś lewy nogi ni mioł, tylko przyspieszaczem regulujesz prędkość. Jak musisz to używosz, bo inaczy roboty sobie narobicie ze sprzęgłem". Mam przez to rozumieć, że jak na hederze widzę, iż poleci dużo więcej zboża na młocarnie to mam tylko zwolnić i jechać dalej, a nie przytrzymać na sprzęgle aż to łyknie kombajn? Ile w tym prawdy?

@wdaniel
Musisz rozkręcić sprzęgło, przeczyścić np. szczotką drucianą i zobaczyć jak wygląda. Czy cienkie, czy grube, popękane, może kawałek Ci odleci jak wykręcisz, wszystko możliwe.

Edytowany przez Joiner, 29 lipiec 2013 - 10:50.

#955 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 lipiec 2013 - 10:58

Claas Mercator Sporo w tym prawdy, nie po to jest ten przyspieszacz by sprzęgło palić poza tym lepiej jechać ciut wolniej i płynnie niż co raz deptać po sprzęgle.

Co do tego sprzęgła przeciążeniowego to kolega wyżej dobrze napisał,choć zamiast szczotki drucianej zalecił bym papier ścierny. Dodałbym jeszcze sprawdzenie czy aby okładziny nie są upaprane smarem.

#956 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 11:07

Claas Mercator przecież tam jest kalamitka, by smarować... A by zdjąć te sprzęgło, to starczy tylko te śruby ze sprężynami odkręcić, czy coś więcej?
Co do deptania po sprzęgle - też jestem przeciwnikiem. Od tego mam przyspieszacz... Nogi kam nie bolą od siedzenia, to daję na barierki i dalej w pole

#957 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 11:36

Claas Mercator Tak. Rozkręcasz te śrubki, znaczy odkręcasz nakrętki na szpilkach, ściągasz sprężynki i obie strony sprzęgła Ci schodzą.
Skoro chcesz sprzęgło smarować to jak ono ma działać i się nie ślizgać? :D (jeśli tu coś źle odebrałem, to przepraszam)

Był taki dalszy sąsiad jakieś 15 minut temu u mnie, pierwsze co - poleciał oglądać kombajn. Zaraz wszystkiego się od niego dowiedziałem, jak ustawiać, czyścić i wszystko po kolei. Jeździł bizonem w PGR. Spytałem o sprzęgło, powiedział podobnie jak kristo, lepiej wolniej jechać jak palić sprzęgło.

Edytowany przez Joiner, 29 lipiec 2013 - 11:38.

#958 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 12:53

Claas Mercator Dzięki - jak wrócę z pracy do domu, to się zastanowię, czy najpierw rozebrać, a później kosić, czy może te 4 hektary najpierw obkosić, a między żniwami a kukurydzą sprawdzić i naprawić...
EDIT:
tam na tym kole jest kalamitka do smarowania, ale to chyba nad sprzęgłem... muszę jeszcze raz zobaczyć przy kombajnie... A co do tych operatorów z PGR-u - jak ktoś spędzał po 12-16godzin na kombajnie, to ma spore pojęcie o sprzęcie

Edytowany przez wdaniel, 29 lipiec 2013 - 12:56.

#959 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 13:05

Claas Mercator Zrób dziś co masz zrobić jutro. To jest 30 minut roboty, a całe żniwa będziesz miał spokojne. (nie wiem tylko jak tam koło pasowe siedzi, więc nie określę dokładnie czasu, ale jeśli osobno nabite to tyle czasu ile napisałem Ci to zajmie.)

No kiedyś opowiadał, że wyjeżdżało się o 7 rano a wracało o 23 z pola.

Edytowany przez Joiner, 29 lipiec 2013 - 13:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 13:32

Claas Mercator ja żałuję tylko, że wcześniej tego nie zrobiłem, bo w sobotę o 19 założyłem gardziel z powodu opisanego powyżej, a mianowicie zatarte łożysko po stronie koła pasowego wyrobiło i w ostateczności ukręciło ośkę napędową podajnika. Przedtem blokowało non stop nawet przy pustym, że ujechać się nie dało, aż do momentu strzelenia tej osi. W sobotę wyjechałem o 20, to do 21.30 zrobiłem 1,20ha na piachach (ciągle na 2 biegu i miejscami przyspieszacz prawie do końca) i tylko 2 razy na perzu mi przyblokowało, ale nie musiałem schodzić, by czyścić, tylko parę razy włączyłem i wyłączyłem heder. Gdybym był w domu cały dzień, to bym nawet godzinę na to poświęcił, lecz przyjeżdżam z pracy, coś zjem, odpalę sprzęt i już mam 18-18.30.
Co do tych PGR-ów, to coś wiem, jak jeździli, bo rano na usługi, w południe swoje, a wieczorem znowu usługi, bo w rosie swojego nie kosili ;)