Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2631 odpowiedzi na ten temat

#921 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 21:09

Claas Mercator Panowie jest awaria skrzyni biegów mercator 75 - wieczorem trochę zgrzytu w skrzyni i brak jedynki. Jaka mnie czeka robota. Pytanie do tych którzy mają grzebanie w skrzyni za sobą - czy można wymienić koła zębate (bo sądzę, że koło wysypane) bez wyciągania skrzyni. No i sprawa dostępności części do skrzyni biegów. Jestem nowicjusz w tej sprawie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 09:45
  •  

#922 Share raf21

raf21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu ....D i oczywiscie gospodarstwo

Napisany 28 lipiec 2013 - 06:46

Claas Mercator 3 razy kontruje i puszcza po jakimś czasie , wczoraj nawet te szczeki mi zginęły bo śruba pękła od dokręcania co jakis czas

#923 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 lipiec 2013 - 10:14

Claas Mercator Kolego, masz założoną podkładkę gumową? Powinna być.

#924 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 11:06

Claas Mercator

Panowie jest awaria skrzyni biegów mercator 75 - wieczorem trochę zgrzytu w skrzyni i brak jedynki. Jaka mnie czeka robota. Pytanie do tych którzy mają grzebanie w skrzyni za sobą - czy można wymienić koła zębate (bo sądzę, że koło wysypane) bez wyciągania skrzyni. No i sprawa dostępności części do skrzyni biegów. Jestem nowicjusz w tej sprawie.

Jedynka jest nafrezowana na wałku,trzeba wymienić wałek.Dostępne są u Gąski.Zaglądnij do katalogu.

#925 Share raf21

raf21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu ....D i oczywiscie gospodarstwo

Napisany 28 lipiec 2013 - 11:43

Claas Mercator nie nie mam tej podkładki zgineła gdzies, a ta śruba która to skrecac ma byc utwardzana i z jakim gwintem ?????

#926 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 lipiec 2013 - 12:03

Claas Mercator Ta podkładka musi być, wystarczy zwykła śruba 8,8 .Dodany obrazek

Edytowany przez KRISTOFORn, 28 lipiec 2013 - 12:07.

#927 Share Piotrek789

Piotrek789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się sportem, motoryzacją oraz rolnictwem. :)

Napisany 28 lipiec 2013 - 12:34

Claas Mercator Panowie, jeszcze jeden mankament w moim Mercu.. mianowicie hamulce nie chcą mi ,,łapać". Znaczy słabo hamują, można rzecz że bardzo słabo. Problem w tym że nie ma juz zbytnio gdzie ich podciagnąć. Bo chyba raczej w tych mercatorach nie ma żadnego płynu hamulcowego, no bo ja nic o tym nie wiem prawda ? pomysły ?!
:)

#928 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 14:51

Claas Mercator Witam,jeśli masz hamulce mechaniczne to jasne że nie ma płynu, ale jeśli hydrauliczne to bez płynu nie będą działać, najpierw zobacz czy przy bębnach hamulcowych masz rurki czy dzwignie .Pozdrawiam.

#929 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 28 lipiec 2013 - 15:10

Claas Mercator Pod siedzeniem w kabinie jest zbiornik do płynu hamulcowego.Pod kabiną są dwie pompki.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#930 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 lipiec 2013 - 15:40

Claas Mercator @Locke masz rację tylko, że kolega nie podał typu Mercatora. Te najstarsze mercatory miały hamulce mechaniczne . Coś o mechanicznych było wspomniane parę stron wcześniej, dokładniej to kolega pytał się o dźwignie przy skrzyni
http://www.agrofoto....60#entry1168873
Zatem niech @piotrek789 to sprawdzi i porówna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 16:32

Claas Mercator

Panowie jest awaria skrzyni biegów mercator 75 - wieczorem trochę zgrzytu w skrzyni i brak jedynki. Jaka mnie czeka robota. Pytanie do tych którzy mają grzebanie w skrzyni za sobą - czy można wymienić koła zębate (bo sądzę, że koło wysypane) bez wyciągania skrzyni. No i sprawa dostępności części do skrzyni biegów. Jestem nowicjusz w tej sprawie.

Jeśli sie nie mylę to wałek sprzęgłowy do wymiany. Ale żeby sie upewnić podnieś cheder do góry i wejdź pod gardziel odkręć klapkę na szczycie skrzyni biegów i świecąc lampą zobaczysz który tryb do wymiany. Tryby są łatwo dostępne. Ja zaopatruje sie w używane części w miejscowości Brzoza koło Bydgoszczy.

#932 Share arunio112

arunio112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 20:53

Claas Mercator witam Panowie wymieniłem wały wytrzasaczy i wytrzasacze w mercatorze 70 dzis wykosilem okolo 2 ha i te wały sa gorace przy panewkach dodam ze podkladki sa wlozone na niektórych nawet po dwie... jeszcze podkladac??? jak zdejme pasek i krece za kolo to nie ciezko sie kreci... ale grzeja sie

#933 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 21:09

Claas Mercator Czasami jak koszę to słoma mi się w zbiorniku pojawia. Wiatr mam ustawiony na największy a nadal leci słoma. Czego to wina?
Jęczmień jak kosiłem to było dobrze, udało mi się ustawić. Wjechałem w pszenicę i nie mogę ustawić kombajnu. (Mercator 75)

#934 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 lipiec 2013 - 21:21

Claas Mercator Na jakim sicie pracujesz?

#935 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 21:24

Claas Mercator

witam Panowie wymieniłem wały wytrzasaczy i wytrzasacze w mercatorze 70 dzis wykosilem okolo 2 ha i te wały sa gorace przy panewkach dodam ze podkladki sa wlozone na niektórych nawet po dwie... jeszcze podkladac??? jak zdejme pasek i krece za kolo to nie ciezko sie kreci... ale grzeja sie

Tu nie ważne ile jest podkładek, a to jaki jest luz na panewce. A luz ma być, nie mogą pracować za ciasno.
Zakładałeś stare panewki?

#936 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 21:28

Claas Mercator Kristo, pytanie jak Ci to mam określić? To Mój pierwszy kombajn i pierwsze dni żniw, więc proszę o wyrozumiałość :D

#937 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 lipiec 2013 - 21:32

Claas Mercator W Mercatorach masz wymienne dolne sito, o jakich otworkach masz założone.

#938 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 21:42

Claas Mercator Otwory mniej więcej gdzieś 1cm, na pewno nie więcej.

#939 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 lipiec 2013 - 21:50

Claas Mercator To trochę za duże otwory. Rok temu był poruszany ten wątek, cofnij się do tego posta http://www.agrofoto....180#entry961539
Może to trochę Ci pomoże

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 21:55

Claas Mercator Aaa to sito.... To to mam pół centymetra. Poprzedni właściciel na tym samym wszystkim młócił i z tego co widziałem, pięknie zboże wyczyszczone. (Raczej podstawki przyczep nie zrobił)

Edytowany przez Joiner, 28 lipiec 2013 - 21:57.