Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2609 odpowiedzi na ten temat

#861 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 14:43

Claas Mercator Wie ktoś którędy wyciąga się klepisko ? czy one wyjdzie przez tą dziurę od bębna ?
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 11:24
  •  

#862 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 lipiec 2013 - 15:07

Claas Mercator Pisali tu tacy, co tyłem kombajnu wyciągali, a bokiem przez tą "dziurę" też można.

#863 Share BAMBO007

BAMBO007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 17:08

Claas Mercator Witam... Posiadam merkatora 60 i mam problem tego typu, że gdy chcę zwiększyć obroty młocarni to przez moment trzymania dżwigni (na zającu), zwiększają się a gdy puszczam dżwigni ę to obroty spadają... Początkowo myślałem , że może układ jest zapowietrzony ale nie był. teraz nie wiem co robić, bo żniwa za pasem a tu lipa. Pomóżcie proszę...

#864 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 18 lipiec 2013 - 18:02

Claas Mercator Może wysiadł siłowniczek który ściska koła i jak puścisz wajchę to ciśnienie w nim spada koła się rozchodzą i obroty spadają taka moja wersja aczkolwiek nie miałem jeszcze takiego problemu

#865 Share BAMBO007

BAMBO007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 18:06

Claas Mercator jest tak dokładnie jak napisałeś... ale rozebrałem rozdzielacz i pękła w nim sprężyna która dociska taką blaszkę z dziurkami ... Mam nadzieję =, że wymiana sprężyny rozwiąże problem ale...

#866 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 21:39

Claas Mercator Tam jest taki grzybek plastikowy i on może być uszkodzony ja miałem tak na montowidłach co podniosłem to powoli opadały.
Panowie powiedzcie mi jaka jest pojemność zbiornika na ziarno w mercatoze ?

#867 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 lipiec 2013 - 21:55

Claas Mercator tak samo jak w bizonie

#868 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 lipiec 2013 - 22:22

Claas Mercator Szkoda,że nie podałeś w jakim Bizonie. Z056 2,5-3 m3 , Z058 3,5m3 ...
Mercator 75 ma mieć podobno 3 m3, nie mam pod ręką instrukcji by podać dokładną pojemność.

#869 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 23:22

Claas Mercator Witam, Merkator50 i 60 to 2500 litrów, tak podaje instrukcja, natomiast nie wiem dla 70 ,75 i S, mam instrukcjię do Mercator 50 i 60 :rolleyes: Pozdrawiam.

#870 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 10:29

Claas Mercator Wie ktoś może jak rozebrać targańca?
Potrzebuję go przesunąć na wałku jakieś 5mm.

Mercator 75 ma generalnie 3000 litrów pojemności, jak już Kristoforn napisał.

Edytowany przez Joiner, 19 lipiec 2013 - 10:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share BAMBO007

BAMBO007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 14:05

Claas Mercator

jest tak dokładnie jak napisałeś... ale rozebrałem rozdzielacz i pękła w nim sprężyna która dociska taką blaszkę z dziurkami ... Mam nadzieję =, że wymiana sprężyny rozwiąże problem ale...

Panowie dalej mam problem z ustawieniem obrotów młocarni. po prostu, rozdzielacz nie trzyma ciśnienia. Myślałem że to wina grzybka ale jest ok. przytrzymując wajchę ( na zającu ) obroty rosną a gdy puszczę wracają no minimum. Wydaje mi się że gdzignia w punkcie ZERO nie trzyma ćiśnienia.. dodam żę pozostałe funkcje działają bez zarzutuów. Proszę o pomoc

#872 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2013 - 17:13

Claas Mercator @Joiner prawdopodobnie pomoże Ci ten post http://www.agrofoto....post__p__966549

#873 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 18:18

Claas Mercator To może tak...
Potrzebuję tę część przesunąć na głównym wałku napędzającym heder. Czy to w ogóle da się rozebrać... Nie wiem jak to przesunąć by nie uszkodzić.

Dodany obrazek

#874 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 19 lipiec 2013 - 18:23

Claas Mercator Żeby sprawdzić czy sekcja w rozdzielaczu działa proponuję przełożyć przewody z pozycji zwiększania i zmniejszania obrotów młocarni na pozycję np od podnoszenia motowideł i wtedy należało by zwiększyć obroty i zobaczyć czy spadają czy nie jeśli padła sekcja to będzie działać jest siłownik który ściska koła to znów spadną. Ja bym tak u siebie sprawdzał

#875 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2013 - 18:24

Claas Mercator Tę obudowę da się przesunąć, osadzona jest na wałku i podbita klinem , rozebrać ją też można.

#876 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2013 - 18:40

Claas Mercator ja te obudowe przesuwalem na prasie bo normalnie nie dala sie ruszyc

Edytowany przez KRISTOFORn, 19 lipiec 2013 - 18:44.
Błędy

#877 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2013 - 18:43

Claas Mercator Normalnie da się ruszyć, ale jest to bardzo utrudnione, prasą jest z cała pewnością łatwiej i szybciej o ile jest pod ręką.

#878 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 20:17

Claas Mercator Prasa jest pod ręką. Tylko nie chcę tego rozbierać wszystkiego. Po prostu, tylko targańca rozebrać albo jakiś sposób by to przesunąć inny.
Kristoforn, wiesz może jak to rozebrać?

#879 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2013 - 20:34

Claas Mercator Jak chcesz zdjąć ten mimośród targańca to na początek musisz zdjąć koła napędowe motowideł, następnie nabić, może lepiej będzie brzmieć zbić całą obudowę z klina noskowego, ale na tyle by dało się wyciągnąć klin. Po wyjęciu go ustawiasz mimośród tam, gdzie powinien być pamiętając o tym, że mało ma miejsca z obu stron i nie może haczyć ani o obudowę łożyska podporowego osi, ani o łańcuch napędzający ślimak w hederze.

Innymi słowy to wszystko trzeba rozebrać, a w razie konieczności całą oś będzie trzeba wyjąć by nie latała w czasie zbijania tego elementu, chyba, że jest luźny na osi to da się to zrobić bez całkowitego demontażu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 21:04

Claas Mercator No właśnie w tym problem iż po którymś z poprzednich wiaścicieli, zapewne "specjaliście-kombajniście", ociera on o łańcuch napędzający ślimak. Ha, mało tego... Prawie pół główki każdej śruby jest ścięte. Więc potrzebuję go chociaż kilka milimetrów przesunąć i już byłby sukces. Muszę sobie jakoś z tym poradzić. Jutro się wezmę za to i pierwsza próba kombajnu przed żniwami.

Edytowany przez Joiner, 19 lipiec 2013 - 21:04.