Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2613 odpowiedzi na ten temat

#801 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 12:07

Claas Mercator

witam mam małe pytanko odpaliłem dzisiaj mojego mercatora 75 i ciężko chodzi pedał sprzęgła i nie mogę wrzucić biegów na chama by weszły:( co może być przyczyną jak odstawiałem kombajn po sezonie wszystko było ok i jeszcze jedno jak na kole od pasa jezdnego jest przewód hydrauliczny z tymi trzema śrubami na imbus strasznie mi olej chlapie dużo roboty żeby to zlikwidować?

Sprzęgło. Regulacja, a w najgorszym wypadku wymiana.

Olej na podajniku zbożowym jak mniemam.
Dwie 19stki do przewodu, klucz imbusowy (chyba 6mm) i wyciągasz wszystko. Wyjdzie ci takie 1,5 kg żeliwnego odlewu w którym w środku będzie tłoczek. Wyciągasz ten tłoczek. Wewnątrz masz na ściankach zaraz przy wylocie dwa O-ringi (34,2 x 3,0). W oryginale powinny być tam jeszcze dwa skórzane okurzacze założone w te same kanały, ale primo - ktoś mógł to już rozbierać, secundo - trudno je dostać, tertio - jeszcze trudniej założyć. Teraz czas na klucz programu. Na samym końcu będziesz miał mały gumowy uszczelniacz i plastikowy pierścień dystansowy. Coś takiego http://www.agrofoto....720#entry116327 Muszisz to wyciągnąć i założyć w kolejności plastik>guma. Ten guowy uszczelniacz powinien być założony kanałem do wierzchu (olej który powstrzymuje dodatkowo go rozpiera).
Teraz wystarczy złożyć wszystko w odwrotnej kolejności. Czas pracy (z gotowymi częściami) dla wprawnego i zręcznego człowieka to nawet poniżej 15 min.

Teraz obrazki.
Dodany obrazek

nr 10 - 630211.1
nr 11 - 712361.2 lub do numeru seryjnego kombajnu 57008264 630208.0
nr 13 - 630214.1
i opcjonalnie nr 37 - 239110.0

A teraz prośba odemnie. Byłby ktoś tak dobry i zobaczył pod co ma podpięte kable od licznika motogodzin. Zadowolę się też szchematem instalacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 02:40
  •  

#802 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 lipiec 2013 - 16:06

Claas Mercator Licznik motogodzin jest podłączony pod regulator napięcia.

#803 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 19:05

Claas Mercator Wstawiam na prośbę użytkownika fza.
Może komuś przy okazji się jeszcze przyda. Dodatkowe czujniki w mercatorze. (Skan z katalogu części).
Czujniki Mercator.jpg Czujniki Mercator 001.jpg

Czujniki Mercator 002.jpg Czujniki Mercator 003.jpg

Edytowany przez Joiner, 07 lipiec 2013 - 19:06.

#804 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 19:11

Claas Mercator Witam ! skąd przenosi się napęd na sieczkarnie w mercatorze ? Pilnie potrzebuje odpowiedzi. Pozdrawiam

#805 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 19:47

Claas Mercator Musisz mieć dodatkowe koło przy jednym z kół napędzających młócarnie, tym na wale jezdnym

:) :)

#806 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 22:03

Claas Mercator Montuje się podobno dodatkowe kółko na wale od wytrząsaczy tylko u mnie z tej strony co na zdjęciu jest to koło zamontowane to wystaje bardzo mało tego wału i nie będzie się dało nabić koła. Co z tym zrobić ? Z góry dziękuje za odpowiedż :)

Załączone miniaturki

• 1120585146_big.jpg

Edytowany przez radzio445, 07 lipiec 2013 - 22:04.

#807 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 07:09

Claas Mercator No chyba napęd z wytrząsaczy to tak nie bardzo, jakie tam obroty osiągniesz?? przecież wytrząsacze chodzą wolno a sieczkarnia potrzebuje dużych obrotów

#808 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 08:35

Claas Mercator Co? Z wytrząsaczy? :blink:
Przyjrzyj się na zdjęciu. Koło jest na pionowej szynie zamontowane, co oznacza, że ma za zadanie napinać pasek. Logika tak nakazuje, prawda?

Dla rozwiania wszelkich wątpliwości:

Załączone miniaturki

• Napinaczz.JPG

Edytowany przez Joiner, 08 lipiec 2013 - 08:55.

#809 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 08 lipiec 2013 - 09:12

Claas Mercator

dzięki za informacje, a mam jeszcze pytanie czy nie zmieniałes klepiska? bo pono do kukurydzy potrzebne jest inne klepisko i czy montowałeś przesłony na bęben młócący między cepami?

nic przy młocarni nie zmieniałem prócz małych obrotów i w wibracje mi nie wpadała. Z tymi małymi obrotami też uważaj i śledź obrotomierz młocarni, by ci nie stanęła. Ale to na słuch też weźmiesz i jak będzie miała ciężko, to przyspieszacz lekko do tyłu. W tym roku mam zamiar jeszcze od jakiegoś żyda odkupić sito otworowe 16 i też wjeżdżam w kukurydzę.
Co do napędu sieczkarni - koło jest pod klapą z tyłu. Ja mam tam też taki haczyk, że jak sieczkarnie odpinam, to pasek podwieszam. Co do napinania - jak zakładam sieczkarnię, to sam się napina, składam - luzuje się. Jak to nie wystarcza, to naciągam na rolkach widocznych na zdjęciu kolegi, bo tam mam jedno kółko do napinania. Jak mi się przypomni, to po powrocie z pracy zrobię zdjęcie i wstawię...

Edytowany przez wdaniel, 08 lipiec 2013 - 10:29.

#810 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 10:06

Claas Mercator Mógł by ktoś wstawić zdjęcie gdzie to koło się znajduje będe bardzo wdzięczny :) Pozdrawiam

Edytowany przez radzio445, 08 lipiec 2013 - 10:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 13:53

Claas Mercator a ja jeszcze mam takie pytanie - też wam sieczkarnia idzie tak nisko, jak macie ją złożoną? w zeszłym roku jak kosiłem, to jak kółka tylnie przy cofaniu przez miedzę przejechały, to mi ją urwało... Macie jakieś lekarstwo na to?

#812 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 lipiec 2013 - 14:51

Claas Mercator Lekarstwem jest składanie kierownicy rozrzucającej sieczkę. Jak potrzebujecie fotki napędu sieczkarni to później mogę je zrobić i tu wstawić.

#813 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 21:07

Claas Mercator Dobra, Panowie wiem już wszystko. Dzisiaj oglądałem sieczkarnie i wiem co i jak z napędem. Niestety zła wiadomosć, u mnie na wale głównym nie ma dodatkowego koła które napędza sieczkarnie. Jeśli ktoś wie gdzie mogę dostać takie koło będe bardzo wdzięczny za podpowiedż a jeśli nie znajdę koła to zostaje mi tylko belarka. Sieczkarnia jest mi potrzebna głównie do ścięcia słomy z rzepaku. Pozdrawiam !!!

#814 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 21:55

Claas Mercator Niektóre merkatory i chyba wszystkie senatory mają naped sieczkarni z silnika na dodatkowe sprzęgło a ze sprzęgła na sieczkarnię.

#815 Share rafalap

rafalap

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 23:54

Claas Mercator pilnie poszukuję sita żaluzjowego górnego do mercatora - wymiary 93x108cm!!!!

#816 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 05:31

Claas Mercator witam
posiada ktos tabele punktów smarnych merkatora lub senatora czytalem w necie ze takie są

#817 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 07:36

Claas Mercator

u mnie na wale głównym nie ma dodatkowego koła które napędza sieczkarnie.

O jakim ty wale głównym piszesz? Ja mam to rozwiązane w ten sposób:foto bye w.d.451.jpg Pasek, który wisi na haczyku jest od sieczkarni, a przychodzi na te puste koło pasowe. Jak się nie mylę, to jest to napinacz.

#818 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 07:57

Claas Mercator To co na zdjęciu to gość dorzuca tylko nie chce zdjąć tego koła z głównego wału co napędza sieczkarnie a ja go właśnie nie mam. Nie mam skąd wziąść napędu ;(

#819 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 07:57

Claas Mercator Pokazałeś na focie pasek który idzie od wału głównego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 08:11

Claas Mercator

To co na zdjęciu to gość dorzuca tylko nie chce zdjąć tego koła z głównego wału co napędza sieczkarnie a ja go właśnie nie mam. Nie mam skąd wziąść napędu ;(

Poszukaj u gości co rozbierają kombajny, ja też miałem zamiar zakładać sieczkarnie i za koło powiedzieli mi 500zł, na allegro pełno jest takich co mają używane części