Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2628 odpowiedzi na ten temat

#61 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 09 sierpień 2009 - 10:28

Claas Mercator To już przerabialiśmy, cały układ powietrza miał przegląd i wyczyszczone filtry ale to nic nie dało :) A silnik rok temu przeszedł remont.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 19:10
  •  

#62 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 12:41

Claas Mercator A filtr paliwowy był wymieniany
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#63 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 11 sierpień 2009 - 14:07

Claas Mercator Z paliwem także wszystko było robione filtr, a nawet bak czyszczony.

#64 Share krzysiek55577

krzysiek55577

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 24 luty 2010 - 17:57

Claas Mercator U mnie tez było podobnie zaczął kopcić i nie wiedziałem co się dzieje ale zobaczyłem ze filtr powietrza jest całkowicie zalepiony sieczka ale jak wyczyściłem wszystko wróciło do normy.

#65 Share ochroniarz02

ochroniarz02

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 08:51

Claas Mercator hej wam ja też przegrzałem silnik perkins 6 cylindrowy miał 110 stopni i poczekałem 5 godzin żeby był zimny bo wodę wygotowało i zalałem wodę ale już po tym poszedł olej do chłodnicy , więc rozebrałem głowice dałem do sprawdzenia okazało się ze jest dobra więc splanowałem zawory nowe gniazda prowadnice zrobione jak należy z częściami nie było żadnego problemu dostać części za naprawę głowicy wyszło mnie 620zł do tego nie mam danych nie wiem na ile dokręcić głowice a dokręciłem na 115 NM więcej nie pójdzie i zawory też nie wiem na ile ustawić a ustawiłem na ssących 20 a wydechowe na 30 ustawiałem szczelinomierzem i nie wiem czy dobrze zrobiłem . A wczoraj odpaliłem bez żadnego problemu chodzi ładnie tylko dymi na wysokich obrotach a przed naprawą nie dymił sprawdzałem wtryski i leją się może to to ale na maszynie jak sprawdzałem to na wysokich obrotach rozpylają super a na wolnych leją a w silniku na wolnych nie dymi tylko na wysokich dla mnie to jest troszkę dziwne to i nie wiem co to może być? . I Jeszcze na wysokich obrotach pyrkocze ale jak kupiłem przed naprawą też pyrkotał i każdy klas pyrkocze i nikt nie wie co to jest pomóżcie prosze to jest numer kontaktowy gg 21921552 dziękuje.

hej wam ja też przegrzałem silnik perkins 6 cylindrowy miał 110 stopni i poczekałem 5 godzin żeby był zimny bo wodę wygotowało i zalałem wodę ale już po tym poszedł olej do chłodnicy , więc rozebrałem głowice dałem do sprawdzenia okazało się ze jest dobra więc splanowałem zawory nowe gniazda prowadnice zrobione jak należy z częściami nie było żadnego problemu dostać części za naprawę głowicy wyszło mnie 620zł do tego nie mam danych nie wiem na ile dokręcić głowice a dokręciłem na 115 NM więcej nie pójdzie i zawory też nie wiem na ile ustawić a ustawiłem na ssących 20 a wydechowe na 30 ustawiałem szczelinomierzem i nie wiem czy dobrze zrobiłem . A wczoraj odpaliłem bez żadnego problemu chodzi ładnie tylko dymi na wysokich obrotach a przed naprawą nie dymił sprawdzałem wtryski i leją się może to to ale na maszynie jak sprawdzałem to na wysokich obrotach rozpylają super a na wolnych leją a w silniku na wolnych nie dymi tylko na wysokich dla mnie to jest troszkę dziwne to i nie wiem co to może być? . I Jeszcze na wysokich obrotach pyrkocze ale jak kupiłem przed naprawą też pyrkotał i każdy klas pyrkocze i nikt nie wie co to jest pomóżcie prosze to jest numer kontaktowy gg 21921552 dziękuje.

#66 Share sidwinder

sidwinder

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 14:57

Claas Mercator Witam mam problem w swoim Merkatorze 75 koło kierownicy mam czujnik obrotów bebna. Ile musi on miec tych obrotów bo na panelu (1. kosa w dół góre 2 przyspieszacz 3 mtowidła 4._??? )jest 4 funkja i nie wiem do czego ona słórzy prosze o pomoc. Z góry dzieki za odpowiedz

#67 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 16:58

Claas Mercator Liczba obrotów bębna jest uzależniona od zboża jakie kosimy.
4 funkcja służy do regulacji obrotów bębna młócącego.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#68 Share rafciu

rafciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:rolnik, spec. ds BHP

Napisany 23 lipiec 2010 - 19:28

Claas Mercator Ja jadę Senatorem 9 sezon (3,6 kosa, silnik 6 perkins). Obroty bębna w zbożu mam zawsze na maksa, czyli 1200 (ewentualnie luzuję klepisko jadąc zboże które 'lekko' się młóci). W rzepaku, łubinie obroty na ok. 700. Regulacja faktycznie odbywa się 4-pozycją dźwigni sterowania.

#69 Share sidwinder

sidwinder

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 20:07

Claas Mercator a jeszcze mam takiejedne pytanko
a szufladka do kamieni to ona sie jakos wyjmuje czy ja sie wysuwa??

#70 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 07:21

Claas Mercator Szufladka jest przykręcona powiedzmy na stałe i można ją tylko wyczyścić. Jeżeli chcesz ją zdemontować to jak odepniesz gardziel to wtedy jest piękny dostęp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share sidwinder

sidwinder

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 15:37

Claas Mercator aha dzieki
a z tułu kombajnu jest czujnik jak sie słoma zatka to gdzie to wskazuje na panelu ??

#72 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 18:30

Claas Mercator Ten czujnik jest połączony z sygnałem dźwiękowym.Włącz zapłon i ręką dociśnij go. Jak wszystko jest ok powinien się odezwać, jak nie to go wyczyść.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#73 Share sidwinder

sidwinder

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 20:09

Claas Mercator ok dzieki wielkie jak bede miał jeszcze jakies pytania to moge na was liczyć dzieki :)

#74 Share sidwinder

sidwinder

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 20:57

Claas Mercator jak rozpoznac czy class mercator jest 70 czy 75 bo jak kupywałem w grudniu w niemczech to niemiec na umowie napisał Class mercator 75 ale nigdzie nie pisze jaki to jest ????

#75 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 07:48

Claas Mercator Wydaje Mi się że 70 nie ma spulchniacza słomy nad wytrząsaczami a 75 już ma.( ale mogę się mylić)

#76 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 25 lipiec 2010 - 10:50

Claas Mercator Mercatory 75 mają rurę hydrauliczną, dotrząsacz palcowy nad wytrząsaczami i mają inne, nowsze blachy :) Sprawdź u mnie w galerii @sidwinder gdyż posiadam oba typy tych kombajnów :)
@Ferdek1, nie mylisz się, co jak co ale Ty się tu najlepiej znasz na mercatorach :)
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#77 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 15:03

Claas Mercator nie wszystkie 75 mają hydrauliczną rurę

#78 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 15:15

Claas Mercator @kamil, wcale tak dobrze sie nie znam na mercatorach,:) dziękuję:)
moja 75 też nie ma hydraulicznej rury

#79 Share sidwinder

sidwinder

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 19:33

Claas Mercator aha
a jakie obroty bembna np na przenzyto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 20:35

Claas Mercator Pszenżyto to tak pomiędzy pszenicą a żytem 1100-1350