Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2631 odpowiedzi na ten temat

#761 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 08:06

Claas Mercator to zegar od obrotów młocarni, w tym roku akurat wymieniałem linkę(była pęknięta) i sam licznik bo wskazówka wariowała.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 12:53
  •  

#762 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 20:45

Claas Mercator Panowie a co może być przyczyną że rozrusznik nie reaguję na naciśnięcie startera a na krótko działa? dodam że przewody są ok i prąd dociera wszędzie, wstępnie stwierdziłem że to wina automatu bo po dłuższym naciśnięciu startu automat był cały gorący a rozrusznik cisza ;[

:) :)

#763 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 20:52

Claas Mercator elektro magnes może do sprawdzenia może zabrudzony i nie ma siły załanczać

#764 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 20:56

Claas Mercator Biały zegar?
Wskazuje on obroty wałka sprzęgłowego.
Na pewno nie obroty młocarni. Obroty młocarni wskazuje czarny zegar. (Widać nawet naklejkę na nim, z symbolem młocarni)

#765 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 20:58

Claas Mercator Witam, mam pytanie koledzy takie,to że młócarnia na pełnych obrotach i max przyśpieszaczu ,osiąga tylko 1100obr./minutę to wina już z użytych pasów ? :rolleyes: Pozdrawiam.

#766 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 21:02

Claas Mercator Kolego @magik dzięki sprawdzę w poniedziałek, co do zegarów to ja mam wszystkie białe od młócarni też

#767 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 21:16

Claas Mercator A no to różnie, wiadomo ;)
Podałem na przykładnie zdjęcia moich. Chyba oryginalne mam, więc nawet zakresem obrotów się różnią te dwa.
Apropo, wie ktoś może, czy Claas robił kombajny na zamówienie (Konkretne dodatki itp.)?

#768 Share bondek77

bondek77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 21:28

Claas Mercator Witam. Chciałem podłączyć do tematu odnoszącego się do wyjęcia podsiewacza w mercatorze. Otóż ja też zabrałem się za wyjęcie podsiewacza, ponieważ trzeba już podłogę poprawić. Podsiewacz rzecz jasna wyjąć się da tylko tyłem. Zdjełem wszystkie sita i pojawił się problem. Nie wiem jak wyjąć ten podsiewacz? Czy ja mam odkręcić całość razem z tym koszem sitowym? Czyli odkręcić po bokach te wieszaki, które napędzają całość i te wieszaki co są widoczne w wizjerach i wtedy wyciągnę całość wraz z podsiewaczem?

#769 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 21:48

Claas Mercator Tak wahacze na których leży podsiewacz, i jeszczę to wszystko co piszą wyżej :)

#770 Share maniek321

maniek321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Rolnik, kobiety

Napisany 30 czerwiec 2013 - 10:46

Claas Mercator dzięki za odpowiedzi z tematem o claasa mercatora 75

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share graficiarz121

graficiarz121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 11:37

Claas Mercator Co do podsiewacza to trzeba odkręcić te 4 wieaszki (przednie dwa jak sie uda, to najlepiej przy podsiewaczu bo jak sie odkręci tylko te, których śruba jest od środka wialni to zostaną sie wieszaki które będą zawadzać przy wyciaganiu całości). Trzeba również odkręcić naped podsiewacza(dwa targańce dobrze widoczne po obu stronach. Do demontażu jest również guma łącząca wialnie z podsiewaczem (nie wiem jak u inych ale u mnie demontarz jej jest bardzo prosty bo do podsiewacza jest ona przykręcona na śruby ale do wialni była przykręcona do blachy zakończonej ceownikiem, który nakłada sie na profil kończący wialnie i wystarczy to podważyć śrubokrętem i zejdzie. Potem też ułatwi to znacznie montaż). Następnie wyciagamy do tyłu, oczywiście mnie tak łatwo nie chciało wyjść i trzeba było podnosić lewarkiem tył kombajnu i ściągnąć jedno koło. Dobrze że mam zaczep do wózka to było pod co go podłożyć, bo pod oś wiele nie dawało. A i Kosz sitowy i podsiewacz to jedna calość nie rozkręcisz tego tymi śrubami widocznymi w wizjerach. A i w razie co to mam jeszcze na sprzedaż wystarczający kawałek blachy podsiewacza bo zostało mi po remoncie.
Powodzenia przy remoncie.

Edytowany przez KRISTOFORn, 19 lipiec 2013 - 21:30.
Ortografia

#772 Share bondek77

bondek77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 18:40

Claas Mercator Dzięki kolego za bardzo szczegółową odpowiedź. Bardzo mi to pomogło. Mam już odkręcone wszystko tylko zostało wyjąć, tylko problem jest z tym, że nie mam zaczepu i nie wiem jak to wyjmę. A powiedz mi, czy wogóle ten podsiewacz da się oddzielić od tej całości i czy trudno jest wymienić tą podłogę? Czy ona jest przykręcana czy przyspawana do ramki?

#773 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 20:16

Claas Mercator Czy to normalne że gdy biorę za oś młucarni od strony klucza i bujam to czuję delikatny luz czy łożyska będą do wymiany ?
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#774 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 20:21

Claas Mercator możliwe ściągnij pasy z młocarni potem sprawdź czy ma luz,.,,,

#775 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 01 lipiec 2013 - 09:15

Claas Mercator Co do rozrusznika, to sprawdź, czy pali na krótko. U mnie jak naciskam na rozruch, to kontrolki przygasają, a w rozruszniku tylko tykanie słyszę i po kilkukrotnym naciśnięciu pali. Na krótko natomiast łapie bez problemu. Podejrzewam, że wyłącznik coś już nie styka jak powinien, lecz sprawdzę to pod koniec tygodnia... Ponawiam pytanie odnośnie skrzyni biegów, lecz tym razem ze zdjęciami - wie ktoś do czego są te dźwigniki zaznaczone strzałkami?

Załączone miniaturki

• skrzynia 2.jpg
  • skrzynia 1.jpg

#776 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 21:43

Claas Mercator Witam, z tego co mi wiadomo a, mam też to przy swoim tak samo, to są urządzenia do hamulców mechanicznych a,jak widać masz hamulce hydrauliczne i te uchwyty i mechanizmy obecnie są wolne, tak że w każdej chwili możesz przerobić hamulce na mechaniczne sobie :rolleyes: Pozdrawiam.

#777 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 02 lipiec 2013 - 08:25

Claas Mercator dzięki za odpowiedź. A już się łudziłem, że może będzie któreś służyło do blokady mechanizmu różnicowego, bo czasami by się przydał...

Edytowany przez wdaniel, 02 lipiec 2013 - 08:26.

#778 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 20:03

Claas Mercator witam mam małe pytanko odpaliłem dzisiaj mojego mercatora 75 i ciężko chodzi pedał sprzęgła i nie mogę wrzucić biegów na chama by weszły:( co może być przyczyną jak odstawiałem kombajn po sezonie wszystko było ok i jeszcze jedno jak na kole od pasa jezdnego jest przewód hydrauliczny z tymi trzema śrubami na imbus strasznie mi olej chlapie dużo roboty żeby to zlikwidować?

#779 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 21:00

Claas Mercator Witam miał ktoś problem z rozrusznikiem ... Jak kolego go wyjmiesz i jak bedzie dużo syfu to na bank sprzęgło gumowe w przystawce napędu pasa jezdnego od silnika poszło.. ja miałem to samo ciągłe tykanie rozrusznika ,a on nie miał siły się załączyć bo był syf w nim jak nie wiem co... Potem jak by było brudno to ściągnij pas jezdny z przystawki od silnika i poruszaj kołem nie powinno być luzu u mnie tego sprzęgła już nie bylo chodziło tylko dla tego, że łeb śruby zaparł się o łeb śruby koła zamachowego...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share graficiarz121

graficiarz121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 21:30

Claas Mercator

Dzięki kolego za bardzo szczegółową odpowiedź. Bardzo mi to pomogło. Mam już odkręcone wszystko tylko zostało wyjąć, tylko problem jest z tym, że nie mam zaczepu i nie wiem jak to wyjmę. A powiedz mi, czy wogóle ten podsiewacz da się oddzielić od tej całości i czy trudno jest wymienić tą podłogę? Czy ona jest przykręcana czy przyspawana do ramki?

Moze weź najedz tylnymi kołami na cos tak żeby kosz sitowy z podsiewaczem zmieścił sie na wysokość. Tylko nie wiem czy on znowu Ci wtedy przejdzie na szerokość. A jak nie no to pozostaje Ci jeszcze, przyspawać kawał pożądnego metalu tak z 30cm jak mój zaczep i za to podnosić.
Jeśli chdzi o podsiewacz to tak, wszystko jest spawane do ramki i rzeba pozbyć sie spawów tylko boszem dużo nie zdziałasz bo są w śrdku ceownika:/ przyda Ci sie wiertarka i ostry łom do rozwiercania zgrzewów i rozrywania.

Co do pytania o łożyska na młucarni to przedmówca ma racje zrzuć pasy na młócarni i ten od odrzutnika i pobujaj tym tak będziesz widział dokładniej. włóż te jąkąś breche w cepy i podnoś bujaj na boki. Koła pasowe trochę warzą to rękoma nie sprawdzisz lewej strony.
Ja to właśnie niedawno robilem i wymieniałem łołyska ale i obudowy bo też były już troche zurzyte to je też wymieniłem.

Edytowany przez graficiarz121, 02 lipiec 2013 - 21:35.