Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2657 odpowiedzi na ten temat

#741 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 20:07

Claas Mercator U mnie przy Mercatorze 50 takie kontrolki świecą przy odpalonym kombajnie na wolnych obrotach i włączonej młocarni. Gdy daje gaz na full wtedy gasną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 21:44
  •  

#742 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 20:30

Claas Mercator Dzięki. Jakbyś coś jeszcze wiedział ciekawego to pisz.

#743 Share Adam1990

Adam1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 20:58

Claas Mercator A może ktoś mi powie jak wyjąć ten podsiewacz w Mercatorze (typ S czyli tak jak 70). No bo muszę pozbyć się tych gum i być może zrobić nową podłogę na tym podsiewaczu. Proszę o pomoc

#744 Share maniek321

maniek321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Rolnik, kobiety

Napisany 27 czerwiec 2013 - 13:35

Claas Mercator Tematy połączone

Witam posiadam claasa Mercatora 75, problem jest taki po pierwsze ODPALANIE- w Merkatorze pod kierownica jest guzik do odpalania czyli start, gdy włożę kluczyk do stacyjki i nacisnę ten guzik on kreci ale gdy go puszcze on nadal kreci kombajn i wtedy zaczyna się problem by go zgasić (przerwać odpalanie), nie mam pojęcia co się dzieje, mam nową cewkę, właśnie wyjąłem rozrusznik, szczotki jak nowe, muszę go zawieźć do elektryka niech go sprawdzi ale co tak robi, myślę że to zwarcie gdzieś po kablu pewnie ale nie wiem, teraz dopiero problem gdzie? Po drugie Sygnał Dźwiękowy- mam problem z sygnałem dźwiękowym otóż gdy włożę klucz do stacyjki załącza się alarm (sygnał) po prostu trąbi kombajn nie wiem dlaczego? poszedłem sprawdzić z tyłu czujnik zapychania czyli wytrząsacza ale on działa i to nie jego wina, nie wiem bo czytałem na forum ze też jest czujnik temperatury jakoś tak (gdy temp. będzie miała 100 stopni to sygnał się załączy), ale przecież kombajn stoi teraz w garażu nikt go nie ruszał od sierpnia po żniwach, jest zimny, nigdy go nie przegrzałem nie mam katalogu od niego ale chyba nie ma więcej czujników oprócz wytrząsacza i od temperatury może ktoś z was podpowie co to za przyczyna

Edytowany przez KRISTOFORn, 27 czerwiec 2013 - 13:50.

#745 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 15:03

Claas Mercator To kolego sprawdź przycisk którym odpalasz i którym trąbisz, może one szwankują? odepnij dwa kabelki i już będziesz wiedział

:) :)

#746 Share maniek321

maniek321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Rolnik, kobiety

Napisany 27 czerwiec 2013 - 17:44

Claas Mercator kolego dzięki za odpowiedź, już doszedłem do tego czemu mi trąbił Przyczyna: w chłodnicy jest czujnik i on ma dwa wyjścia od siebie, i on się popsuł, dlatego że dwa kable się starły i dotknęły do siebie tak że nie było widać ale jak je odczepiłem od siebie to wszystko ok jak dotknąłem to trąbił wiec jest tu super ale z tym odpalaniem to nie wiem

#747 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 27 czerwiec 2013 - 18:36

Claas Mercator Moim zdaniem wina leży po stronie cewki że np. nie odbija po puszczeniu startu ewentualnie przycisk się zawiesza i styka mimo puszczenia proponuję złączyć ze sobą przewody by uruchomić start i puścić jak zapali i się okaże czy winien jest przycisk czy rozrusznik chyba że gryzonie narobiły czegoś w przewodach

#748 Share Adam1990

Adam1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 21:05

Claas Mercator Może ktoś podpowie jak wyjąć ten podsiewacz? Na pewno muszę wyjąć sita z tyłu. A podsiewacz gdzie się odkręca? Dużo jest przy tym roboty?

#749 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 21:20

Claas Mercator Wina stoi po stronie elektromagnesu :)

#750 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 27 czerwiec 2013 - 21:32

Claas Mercator mam zdjęty cheder ,więc postanowiłem znaleźć dwie osławione kalamitki na osi bębna szukałem,szukałem no i k....A znalazłem :o jedynie co po paru godzinach przyswajaniu się z tym tematem przychodzi mi do głowy cenzuralnego to jak długo niemcy nad tym usytuowaniem myśleli ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 21:59

Claas Mercator

Może ktoś podpowie jak wyjąć ten podsiewacz? Na pewno muszę wyjąć sita z tyłu. A podsiewacz gdzie się odkręca? Dużo jest przy tym roboty?

Kolego godzinka roboty :o nie wiem dokładnie jak u ciebię ale powinieneś mieć go przykręconego w czterech miejscach od spodu, z boku kombajnu są okienka przez które odkręcisz śrubki i wyciągniesz do tyłu

#752 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 czerwiec 2013 - 22:05

Claas Mercator Czyżby kolega zapomniał dodać, że trzeba jeszcze fartuch gumowy odkręcić? Ten między wylotem z wentylatora a podsiewaczem.
Poza tym w czterech miejscach jest on przykręcony - na wahaczach.Jak rdza zaatakowała gwinty to 1 godzina zdecydowanie za mało.

#753 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 22:13

Claas Mercator To może 62 minuty mu wystarczą??w tych miejscach rzadko kiedy rdza atakuje śruby :P i tak się zastanawiam po jakiego fartuch odkręcać???

#754 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 czerwiec 2013 - 22:23

Claas Mercator Bo jest przykręcony do wylotu wentylatora i do podsiewacza, oczywiście możesz go rozciąć ale po co?

#755 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 28 czerwiec 2013 - 05:47

Claas Mercator A co do tego fartucha to jaką on rolę spełnia i czy muszę go wymienić bo jest w kiepskim stanie i jest po szarpany

#756 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 czerwiec 2013 - 07:52

Claas Mercator Ten fartuch jest uszczelnieniem

Poza fartuchem jest jeszcze jedna ważna rzecz do wykręcenia, a w zasadzie dwie rzeczy - czopy do układu wytrząsającego.Te dwa elementy są przykręcone śrubkami na śrubokręt ;[ do podsiewacza, po śrubek 8 z każdej strony.

#757 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 28 czerwiec 2013 - 14:42

Claas Mercator

Witam Panowie, przepraszam jeśli pisze w nie w tym miejsccu co trzeba, ale przeglądałem inne posty i nie znalazłem nigdzie tego co mi potrzebne, a mianowicie chciałbym sie dowiedzieć jak przygotować mercatora 75 do koszenia kukurydzy, czy istniej w ogóle taka możliwość? prosiłbym o pomoc jeśli ktoś jest w temacie, z góry dzięki :)

Ja kosiłem merkatorkiem w zeszłym roku. Opis wstawiłem tu: http://www.agrofoto....360#entry998637 co do rozrusznika - w dominatorze to jest bolączka prawie każdego kombajnu i nie jeden przez to się już wypalił, lecz o tym, że w mercatorze tak się dzieje, to pierwsze słyszę

Edytowany przez wdaniel, 28 czerwiec 2013 - 14:44.

#758 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 28 czerwiec 2013 - 22:02

Claas Mercator

@locke
Sprawdziłem te czujniki częściowo.
Więc tak:
Żeby włączyć wszystkie czujniki, trzeba włączyć młocarnię i resztę w kombajnie, ta dźwignia steruje wszystkimi czujnikami (jest jeden przy niej, który wszystkie włącza).
Przełącznik o numerze pierwszym, służy do włączania czujnika od sieczkarni (druga kontrolka od prawej). (Co robi numer 2. nie wiem, ale się dowiem :D)
Kontrolki na postoju, bez uruchomionego kombajnu wszystkie powinny świecić, gdy czujniki obroty wykrywają - gasną. Podczas pracy: Świeci = awaria, nie świeci = kosimy dalej.
Wyjedziemy nim jeszcze jak będzie ładniejsza pogoda to zajmę się przeglądem czujników.
Jeśli zechcesz mogę tu wszystko opisywać, co tylko tam znajdę ciekawego/ważnego.

Dodany obrazek

Tak tak dobrze mówisz :) U mnie świeciły wszystkie oprócz tej od sieczkarni.Nie wiem dlaczego.A i ja nie mam tego włącznika nr 1, tylko podświetlenie zegarów.musiałbym rozkręcić,zobaczyć i też nie mam tego włacznika pod dwójką.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#759 Share czAApla1

czAApla1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 07:01

Claas Mercator Mam pytanie bo moim merkatorze ten obrotomierz z białym polem nie działa od czego on jest?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 08:03