Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2627 odpowiedzi na ten temat

#721 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 10:11

Claas Mercator Proszę o wymiary, bądź nawet rysunek techniczny (jeśli miałby ktoś chwilę czasu) płaskownika zaznaczonego na zdjęciu, połączonego drutem i sprężyną.
I jeśli miałby ktoś korek do baku (silnik mercedesa) na sprzedaż, bądź wiedział kto może mi go sprzedać, proszę o kontakt. W sklepie jak słyszę cenę jego to za głowę można się złapać.
Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 05:11
  •  

#722 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 czerwiec 2013 - 10:29

Claas Mercator Ten element wygląda mi znajomo, nie wiem czy to jest identyczne jak przy silniku Forda, ale przemierzyć mogę.

#723 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 10:45

Claas Mercator Płaskownik? Po co? Kupiłeś kombajn bez mozliwość zapuszczenia silnika. O lie mi wiadomo, to wszystkie pompy Boscha mają ten płaskownik takiej samej długości, ale nie licz że ktoś będzie wykręcał pół kombajnu (perkinsy np. mają pompę z tyłu silnika) żeby zmierzyć długość fasolki. A samo urządzonko pozwala pompie dodać sobie gazu kiedy silnik jest bardzo obciążony.
Jeśli chodzi o zbiornik paliwa, to wszystkie są identyczne nie zależnie od silnika. Nie wiem co można w nim popsuć. A cena to cena. Jeśli ktoś kupuje kombajn z myślą że za części będzie płacił tyle co za gwoździe to się chyba troszkę pomylił.
Przykład.
Dodany obrazek

Dla ciekawskich. Uszczelniacz kompletny wariatora przyspieszacza obrotów skrzyni biegów (tak to się chyba poprawnie nazywa). Firma już nie istnieje.

Edytowany przez wojtoon, 22 czerwiec 2013 - 10:47.

#724 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 czerwiec 2013 - 11:07

Claas Mercator @Wojton nie wiem do czego się odnosi Twój post.
@Joiner, jak to jest to samo co Ty poszukujesz to masz tu fotkę i taki byle jaki szkic tego płaskownika o grubości 4 mm, wszystkie wartości są w mm.

#725 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 11:16

Claas Mercator @wojtoon
Nie prosiłem tu o mądrości pseudo mechanika, tylko o wymiary.
Np. silnik perkins ma inny zbiornik - inny jest korek.
Twój post nie wnosi nic do tematu ani poprzednich wiadomości.
Usuń go, tylko sobie użytkownicy forum żywotność myszki zmniejszają przez przewijanie Twojego posta.

@KRISTOFORn
Ooo wielkie dzięki! Tego potrzebowałem.

#726 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 22 czerwiec 2013 - 12:18

Claas Mercator Dobra.Ty tu już nie rządź, bo tu nie jesteś od tego.Brygadzista się znalazł... Korek jest w mrecatorach 75 taki sam bo mi z mercedesa do perkinsa pasuje.Jak ja nie miałem korka bo się zgubił, to założyłem wiaderko, tylko dziurę zrobiłem małą na górze :P Ale kupiliśmy w tamtym roku używany i pasował.Jedynie nie pasują z mercatora 50 do 75 i z niektórych 60 - ale to nie jestem pewien.

A ten płaskownik to do czego on jest?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#727 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 czerwiec 2013 - 14:39

Claas Mercator Ten płaskownik umożliwia sterowanie 2 dźwigniami w pompie- obrotami silnika i gaszenia za pośrednictwem jednej dźwigni na stanowisku operatora.

#728 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 15:46

Claas Mercator A no no bo jest jedna wajcha.Jak mieliśmy senatora to tam dwie były. Dzięki za odpowiedź.

A jak mam kontrolki nad zegarami to one mi nie świecą i będę je robił teraz.Tylko nie wiem jak one są załączone.Chodzi mi o to że gdzieś niby jest taki włącznik do nich,jak się włącza młocarnie wajchą? Bo coś ktoś mi mówi że tak niby jest...
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#729 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 16:24

Claas Mercator To była ironia. Trudno bym w razie jakiejkolwiek możliwości nakłonił kogoś do usunięcia postu takimi argumentami.

http://www.agrofoto....80#entry1012551
Mowa o tych czterech na górze?

#730 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 17:04

Claas Mercator Tak, to te są.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 17:51

Claas Mercator

Np. silnik perkins ma inny zbiornik - inny jest korek.

Bulszit

Mam przed sobą oryginalną niemiecką instrukcję do merkatorów, która twierdzi że zbiornik paliwa w mercatorze ma 195 litrów niezależnie od silnika.
Zresztą zbiornik paliwa jest ujęty w katalogu części, a nie ma w nim tylko silnika bo to komponent dostarczany z zewnątrz i może się różnić w zależności od partii produkcyjnej (cytat z instrukcji).
Dla ciekawskich - korek baku ma nr katalogowy 624003.0

#732 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 20:49

Claas Mercator Tak, to prawda. Sprawdziłem już wcześniej w katalogu.
Wybaczcie, że taki zamęt zasiałem z tymi innymi korkami wlewu. Ktoś mi kit wcisnąć musiał co do tego...
@locke
Jakbyś potrzebował skan tych czujników z katalogu części (rysunki i nr. katalogowe) to pisz. Wrzucę je tu.

#733 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 06:17

Claas Mercator mam pytanie czy na powrocie paliwa moze byc powietrze, bo czasem widac pecherzyki powietrza a silnik (perkins 6 cyl) pracuje mi równo i zapala (mialem problemy z paliwem ale okazalo sie ze ktoś dorobil sobie uszczelke pod korek w baku i było tak szczelnie ze pompka nie dawala rady pocignąc paliwa no i wstawiłem zawor zwrotny na przewod i jest teraz bajka)
dlatego nie wiem czy jescze lapie mi gdzies powietrze bo rozkrecałem przewody filtry czy poprostu moze byc powietrze na powrocie

#734 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 czerwiec 2013 - 08:25

Claas Mercator Na powrocie paliwa powietrze może być, to nie ma żadnego znaczenia,

#735 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 09:44

Claas Mercator @jonier
Mi potrzeby jest schemat instalacji :P Jak by ktoś miał to niech wrzuci.
Katalog części to ja mam to to nie problem.

A ja mam problem też z perkinsem bo za każdym razem czy ciepły czy zimny trzeba długo kręcić, a w drugim co jest mercedes to tylko pyk i chodzi.

#736 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 11:37

Claas Mercator Schemat to i mi by się przydał, sprawdzić czy wszystko mam dobrze podpięte a czy to czujniki zwalone są.
Poszukam gdzieś w sieci, może coś znajdę.

#737 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 14:31

Claas Mercator schematu nie znajdziesz... Jedynie co ja znalazłem od Fortschritta E 512.To sobie popatrzałem.Ale dam rade zrobić to i bez schematu,ale to zajmuje dużo czasu.Nalatać trzeba się z góry na dół....W tamtym roku to światła dwa dni robiłem...w jednym, a do drugiego to już nie miałem siły....
Ja się postaram może samemu narysować schemat, czy jakiś przerobić.I wtedy wrzucę.

#738 Share wanik

wanik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 15:18

Claas Mercator Witam Panowie, przepraszam jeśli pisze w nie w tym miejsccu co trzeba, ale przeglądałem inne posty i nie znalazłem nigdzie tego co mi potrzebne, a mianowicie chciałbym sie dowiedzieć jak przygotować mercatora 75 do koszenia kukurydzy, czy istniej w ogóle taka możliwość? prosiłbym o pomoc jeśli ktoś jest w temacie, z góry dzięki :)

#739 Share Adam1990

Adam1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 21:52

Claas Mercator Tematy połączone

Witam. Od nie dawna jestem posiadaczem Claasa Mercatora. Pisałem już temat o wymianie fartuchów. Fartuchy oczywiście wymieniłem, ale podczas tej naprawy odkryłem coś co jest dla mnie bardzo dziwne. Otóż na podsiewaczu jest położona i przykręcona na śruby guma w postaci zwykłej wykładziny. Jest to dla mnie bardzo dziwne. Podsiewacz wygląda że jest cały, ale po co ktoś kładł by na niego gume??? Guma jest od samego początku podsiewacza od strony podajnika ukośnego aż chyba do samego końca. Ciężko tam dojrzeć....

Edytowany przez KRISTOFORn, 23 czerwiec 2013 - 22:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 10:44

Claas Mercator

@locke
Sprawdziłem te czujniki częściowo.
Więc tak:
Żeby włączyć wszystkie czujniki, trzeba włączyć młocarnię i resztę w kombajnie, ta dźwignia steruje wszystkimi czujnikami (jest jeden przy niej, który wszystkie włącza).
Kontrolki na postoju, bez uruchomionej maszyny powinny wszystkie świecić, gdy czujniki obroty wykrywają - gasną. Podczas pracy: Świeci = awaria, nie świeci = kosimy dalej.

Edytowany przez Joiner, 04 wrzesień 2016 - 14:18.