Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2613 odpowiedzi na ten temat

#701 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:40

Claas Mercator a gdzie mogę kupić opony do mercatora 8.50x12? W internecie nie mogę poszukać chyba, że jest teraz inne oznaczenie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 16:31
  •  

#702 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:58

Claas Mercator Rok temu też szukałem takiej opony ale do prasy, też nie mogłem takiej dostać i kupiłem 10x12 ( Richstar). Mimo, że inna w numeracji, to okazała się złudnie podobna wielkością do tej 8.50 w realu.

#703 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 22:59

Claas Mercator filtry są ok czyste, ale jak odkrecam to nie ma paliwa w puszkach,dlatego mylalem ze pompka, ale ze mialem problem z korkiem od baku to spróbuje jeszcze ewentulanie z tym odpowietrzaniem i moze wstawie ten zaworek a w ostatecznosci pompka pojdzie do wymiany

#704 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 19:01

Claas Mercator Witam. Koledzy pozwolę sobie ponowić pytanie, czy ktoś mógłby mi powiedzieć ile wchodzi dokładnie oleju do silnika perkinsa4 (silnik koloru niebieskiego - nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Bo mam długi bagnet i widze na nim że coś było spawane przy nim i ten ogranicznik mam luźny. Pozdrawiam

#705 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 19:26

Claas Mercator Perkins 4.248 8,5 l
Perkins 4.236 8l
Oba są 4-cylindrowe, nie wiem czym się różnią-wypisałem z instrukcji.

#706 Share bauerka1989

bauerka1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 19:55

Claas Mercator jaki olej i ile przypada do Mercatora 75?6 cyl merca.

#707 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 11:25

Claas Mercator A u mnie weszło 6,5 litra i jest na miarce stan oleju i juz nie wiem co jest nie tak...

#708 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 06 czerwiec 2013 - 14:07

Claas Mercator możesz mieć mniejszą miskę olejową, może został na dnie miski osad ze starego oleju, a już szczytem było by, gdyby zrobiła ci się poduszka, że olej był by u góry, a na dole powietrze... Puść kombajn, zobacz czy kontrolki pogasną, następnie wyłącz i po 10 minutach (jak olej opadnie) sprawdź, czy poziom się na miarce zgadza i jak wygląda...

#709 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 czerwiec 2013 - 14:24

Claas Mercator Zacznijmy od tego, że nie wiesz jaki masz typ silnika, Perkins 4.248 czy 4.236 . Sam napisałeś

widze na nim że coś było spawane przy nim i ten ogranicznik mam luźny

zatem powinieneś poszukać kogoś, kto ma silnik taki jak Twój i mógłby podać w jakich odległościach są znaki mierząc od ogranicznika. Jakby dodatkowo zrobił fotkę to można by coś konkretnego wiedzieć, a tak to tylko można sobie zgadywać.

#710 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 14:48

Claas Mercator No właśnie już szukałem kogoś kto ma taki sam i znalazłem (ja mam silnik koloru niebieskiego i ten co znalazłem też był niebieski tylko 2 lata starszy), tylko te co znalazłem mają krótką miarkę a ja mam długą i nigdzie nie moge znaleźć kto by miał długą jak u mnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 06 czerwiec 2013 - 18:14

Claas Mercator No a starego ile było?Masz przerabianą skalę?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#712 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 19:32

Claas Mercator Starego zleciało 6 litrów a było na minimum. Przy miarce było coś spawane na górze. Poniżej zdjęcie.

Załączone miniaturki

• Miarka.JPG

#713 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 19:25

Claas Mercator Proponuje do sąsiada wziąć swój bagnet i porównać z tamtym, jeśli ma taki sam silnik i będzie wszystko jasne, czy jego wskazania są dobre. :rolleyes: Pozdrawiam

#714 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 10:47

Claas Mercator Ale wszyscy sąsiedzi mają krótkie bagnety a mój jest długi i tu jest problem bo już jeździłem po paru sąsiadach i nic....

#715 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 11 czerwiec 2013 - 15:46

Claas Mercator Jak masz takie samo oznaczenie silnika ja inni to się spytaj ile leją oleju i tyle samo nalej.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#716 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 11:09

Claas Mercator Co do postu:

pompka reczna nic nie tłoczyła. zalozyłem tłoczek od ursusa i odpalil. ale znów pochodzi troche i gasnie . chyba ta pompka zasilajca do wymiany jak mylicie. bo troche podpompuje to zapali pochodzi i znówów gasnie

Wczoraj po przeglądzie i przesmarowaniu wlałem do mojego mercatorka wody i próbowałem mu podpompować pompką. Jak mnie obie ręki rozbolały, wziąłem w litrowym słoiku ropę, odkręciłem przewód paliwowy od rurki prowadzącej do baku, przewód włożyłem do słoika i ręczna pompka zaciągnęła. (pomysł z zalaniem jak przy starych "plompach" od studni). Jak mi wytrąbiła ropę ze słoika podkręciłem ją do rurki od smoka, parę ruchów i z baku też zassała. Podpompowałem, aż ropa poszła powrotem do baki i "rozruch"! Ale też widzę, że będzie trza zamontować zawór zwrotny, bo ropa to nie benzyna, by wyparowała.

Posty połączone

koledzy, od czego przy skrzyni biegów są 2 dźwignie do ni czego nie podłączone znajdujące się w przedniej części skrzyni? pod tymi od zmiany biegów? Macie coś takiego?

Edytowany przez KRISTOFORn, 19 czerwiec 2013 - 09:58.

#717 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 16:44

Claas Mercator Wydaje mi się że chodzi ci o drążki bębnów hamulcowych. Ale może mógłbyś trzasnąć jakieś zdjęcie i zaznaczyć dokładnie o co ci chodzi....

To może się przedstawię bo to mój pierwszy post w tym wątku. Mam na imię wojtek i użytkuję Mercatora 50 od 97' roku. Wydaje mi się że mogę wam koledzy troszkę pomóc, bo sporo przez te kilkanaście sezonów widziałem (nie tylko u siebie, ale też u znajomych którzy po 4-5 sezonach nienadążania bizonem za perkinsem postanowili zmienić środek transportu).

I może zaczniemy od podstaw

Perkins 4.248 8,5 l
Perkins 4.236 8l
Oba są 4-cylindrowe, nie wiem czym się różnią-wypisałem z instrukcji.

To są oznaczenia silnika.
Perkins [marka] 4 [liczba cylidrów] 236 [pojemność silnika w calach sześciennych]
Dlaczego akurat 236? Zacznijmy od tego że posiadam identyczny silnik. Po drugie, w 50 i 60 w których były montowane 248 to żadkość.
Różnica to właśnie pojemność (3.9l vs. 4.1l).

Edytowany przez wojtoon, 19 czerwiec 2013 - 18:06.

#718 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 13:25

Claas Mercator dziś będę miał trochę czasu, to wstawię foto. Interesują mnie te dźwignie, bo do żadnych cięgien nie są podłączone, a też nie widzę, by jakieś cięgna tam były.

#719 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 czerwiec 2013 - 19:06

Claas Mercator Posty nie na temat usunąłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 21:17

Claas Mercator

jaki olej i ile przypada do Mercatora 75?6 cyl merca.

koło 15-15,5 litra.
Ja lałem różne oleje 15w40 do diesla (byleby były przyzwoitej jakości, tzn norma API od CF w górę oraz jakiekolwiek norma ACEA E spełniona) i silnik się nie obraził.
Przykładowo turdus się nadaje, orlen oil diesel 2 też ok.