Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2613 odpowiedzi na ten temat

#681 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 31 maj 2013 - 17:21

Claas Mercator Pompka ręczna wg nie zaciąga? najprościej moim zdaniem weź baniak 10l wlej ropy postaw go przy silniku odłącz przewód idący ze zbiornika do pompki zasilającej będzie krócej do zaciągnięcia paliwa. Pompując paliwo pompka zasilającą odpowietrz popę paliwową i filtr paliwa możesz też do pełna zalać go paliwem .. Przy odpalaniu możesz też popuścić przewody wtryskiwaczy.. Musi odpalić . Sprawć dobrze pompkę zasilającą może tłoczek puszcza albo zaworki ...Mi się zapowietrzał bo miałem ziarko zboża pod zaworkiem... Odstojnik wyczyść i czynie łąpie gdzieś fałszywego powietrza. W ostateczności samostart do filtra powietrza psiknij... A napewno jest zapowietrzony ? Może mieć już słabe sprężanie mierzyłeś kiedyś ciśnienie?

Edytowany przez magik0578, 31 maj 2013 - 17:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 11:24
  •  

#682 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 31 maj 2013 - 18:53

Claas Mercator pompka reczna nic nie tłoczyła. zalozyłem tłoczek od ursusa i odpalil. ale znów pochodzi troche i gasnie . chyba ta pompka zasilajca do wymiany jak mylicie. bo troche podpompuje to zapali pochodzi i znówów gasnie

#683 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 31 maj 2013 - 19:16

Claas Mercator coś z zaciąganiem paliwa tak w ciemno to ciężko powiedzieć u mnie z zaworkami był problem i miałem w kurku paliwa otwór zapchany i nie zaciągałi gasł a jak odkręciłem korek to tylko bylo slychać psssss powietrze.. Posprawdzaj wszystko czy szczelne

#684 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 05:32

Claas Mercator nie wiem czy to tez moze być przyczyną ale wyglada ze jest zerwany gwint na odpowietrzeniu filtrów. i mam taki objaw jak nie podpompuje paliwa recznie to widać jak w odstojniku zaraz obniaza sie poziom.

#685 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 06:51

Claas Mercator to nagwintuj nowy gwint. wstaw sobie zaworek zwrotny na przewodzie bak paliwa pompka zasilająca

#686 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 07:43

Claas Mercator ja w tamym roku wstqawiłem zaworek zwrotny i nigdy nie muszę pompować pompką, no może po zimie z 5 razy i odpalił od razu.

#687 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 08:18

Claas Mercator Jak nie masz jak nagwintować to wkręć śrubke na konopiach i też bedzie trzymać

:) :)

#688 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 10:55

Claas Mercator a wiecie jaki tam powinien byc orginalnie gwint bo teraz jest wkrecona juz na teflon, co do pmpki to tez myslalem nad zaworem zwrotnym można taki kupic do paliwa, no i moze był problem powietrza w baku bo niemoglem korka odkrecic tak go zassało

#689 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 14:00

Claas Mercator To raczej napewno wina korka :blink: a gwint jest m6, co do zaworka to kupisz w sklepie motoryzacyjnym

#690 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 08:46

Claas Mercator Widzisz tak samo jak u mnie.. przewierć dziurkę 2,5mm wiertłem i załóż ten zaworek zwrotny tylko kup w miarę większy żebyś miał dobry przepływ i będzie po kłopocie..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 09:00

Claas Mercator ok nawierce w korku baku paliwa , a jak zaloze ten zaworek to pompka da rade pocignąc przez zawor. patrzylem na necie to sa takie do wlozenia w przewod i roznia sie tylko tym na jaka srednice przewodu sie montuje

#692 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 09:04

Claas Mercator kup coś takiego http://allegro.pl/za...3228047886.html co do nawiercania to bym sie zastanowił nie lepiej uszczelkę troche naciąć?

#693 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 02 czerwiec 2013 - 13:44

Claas Mercator na poprzedniej stronie w poście u KRISTOFORn pod klepiskiem są blachy nastawne ,jakie mają one zastosowanie , w jaki sposób je nastawić?, w poprzednim claasie tego nie miałem .po za tym poszukuję instrukcji obsługi merkator 60 może być ksero lub skan oczywiście nie za darmo,proszę pisać na pw

Edytowany przez mirek37, 02 czerwiec 2013 - 13:47.

#694 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 czerwiec 2013 - 14:07

Claas Mercator Te przysłony przymykam przy omłocie pszenicy jarej by pozbyć się łuskwin oraz w jęczmieniu by mieć mniej ościstych ziaren w zbiorniku.
Sporadycznie zamykam je w pszenicy ozimej gdy ciężko ją wymłócić.Czasem zamiast w pełni dojrzeć po prostu uschła z racji suszy i ziarenka mocno się trzymają.

Nastawiasz je za pomocą dźwigni po lewej stronie kombajnu .Dźwignia skierowana w kierunku młocarni - przysłony otwarte, w kierunku sieczkarni - zamknięte.

#695 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 15:07

Claas Mercator dzieki za link mysle ze taki na 8mm bedzie ok

#696 Share daniu

daniu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 13:28

Claas Mercator Jaka kosa do bagnetów bez stalek ??? U Gąski mówią ,że dolnonacinana a w Agro-Jan, że górnoncinana.

#697 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 13:55

Claas Mercator Dolno nacinana.

#698 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 04 czerwiec 2013 - 11:01

Claas Mercator a co do tego odpalania - kolego, a sprawdziłeś filtry? To, co piszesz, że jak podpompujesz, to ci na chwilę złapie i gaśnie może być też spowodowane zapchanymi filtrami paliwowymi

#699 Share mucha7

mucha7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 14:51

Claas Mercator Koledzy posiadam macatora 50 i chciałbym go przystosować do zbioru rzepaku co proponujecie dodam ze nie posiadam stołu ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 czerwiec 2013 - 15:12

Claas Mercator No to już wiesz że stół, poza tym sito dolne o otworach 4,5 do 6 mm (mniejsze lepiej czyści). Resztę odpowiednio ustawiasz.