Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2626 odpowiedzi na ten temat

#641 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 maj 2013 - 18:33

Claas Mercator Jak to nic nie da, niech skręci prawie do końca, będzie lepiej poza tym powinieneś wiedzieć,że rzepaku nie kosi się tuż nad ziemią zatem śmiało skręcaj.
Co do 4 rodzajów ( długości) pasa jezdnego to się zgodzę ALE po lewej stronie, a po prawej masz tylko jeden wymiar na wariatorze. Jak jest inaczej to chętnie je zobaczę.

Edytowany przez KRISTOFORn, 22 maj 2013 - 18:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 21:14
  •  

#642 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 22 maj 2013 - 18:48

Claas Mercator mówimy o jezdnym górnym od silnika napędu i są 4 rodzaje... A z tym skręcaniem dokładniej jeszcze to jest regulacjia chederu że jak zboże kosisz na 20cm to sprężyny sobie tak dokręcasz na daną wysokość ,i Ci cheder podtyrzymują i amortyzują cheder a przy podnoszeniu ile Ci ona pomorze odbić cheder 30cm?

#643 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 maj 2013 - 18:56

Claas Mercator Na poprzedniej stronie dyskusja dotyczyła tego pasa na wariatorze :P
Przecież nawet te dodatkowe centymetry robią już sporą różnicę przy ciężkim hederze, poza tym one nic nie mają do amortyzacji bo po prostu ten kombajn jej nie posiada. Sprężyna ma za zadanie odciążyć hydraulikę i to robi, w ograniczonym zakresie ale jednak.

#644 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 22 maj 2013 - 19:01

Claas Mercator No ale jak opuscisz cheder i leży na sprężynach to i amortyzuje;P

#645 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 maj 2013 - 19:05

Claas Mercator Odciąża ale nie amortyzuje, sprężyny są za słabe by tylko na nich pracował układ zawieszenie hedera ze stołem do zbioru rzepaku ;)

#646 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 22 maj 2013 - 19:19

Claas Mercator no dokładnie .Ja wymienialem łożyska na młocarni jak ktoś by chciał się dowiedzieć to pytać.

#647 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 22 maj 2013 - 19:21

Claas Mercator jutro skręce te sprężyny i zobaczymy, chociaż może pomogą do opuszczania łagodniejszego. Dodam, że podnosi mi heder i to tak na średnich obrotach, nie zaraz na maxa czyli podczas koszenia myślę, że będzie dobrze. A jeszcze- czym je dokręcić, normalnie młotek i przecinak?

Edytowany przez wyrebski1, 22 maj 2013 - 19:23.

#648 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 22 maj 2013 - 19:25

Claas Mercator u mnie reką idzie

#649 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 maj 2013 - 19:26

Claas Mercator Nie rób sobie wielkiej nadziei, jak na zimno jest ciężko to na gorąco będzie zdecydowanie gorzej, U mnie na zimno podnosił bez problemów, ale na gorąco tylko podnosił na pełnych obrotach.
Sam heder do zbioru zbóż jest dużo lżejszy i hydraulika z nim nie miała problemów. Przed sezonem zmienię kompletną pompę na inną, zobaczę jaki będzie efekt, ale to dopiero tuż przed sezonem.

Co do dokręcania to te nakrętki mają śrubkę ustalającą i musisz ją najpierw popuścić następnie odpowiedni klucz i kręcisz. Jak nie masz pordzewiałego gwintu to i ręką da się je dokręcać ale po uprzednim podniesieniu hedera na max.

Edytowany przez KRISTOFORn, 22 maj 2013 - 19:39.

#650 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 22 maj 2013 - 19:35

Claas Mercator a o jakiej pompie myślisz, nowej używanej i jaki to może być koszt?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 maj 2013 - 19:43

Claas Mercator Ja od 2 lat mam w zapasie cały zespół napędowy czyli silnik z całym osprzętem na ramie i z niego przełożę. Cen pomp nie znam, ani używek ani nowych.

#652 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 23 maj 2013 - 12:49

Claas Mercator Muszę powiedzieć, że skręciłem sprężyny prawie do końca i różnica jest wielka, podnosi lekko i lekko opuszcza bez walnięcia.

#653 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 23 maj 2013 - 20:48

Claas Mercator Lekko opuszcza ale pewnie wolno i nie do samej ziemi? :(

:) :)

#654 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 23 maj 2013 - 21:26

Claas Mercator no do samej ziemi to nie wiem po heder leży na palecie, a zresztą do rzepaku nie potrzeba tak nisko, najwyżej się skoryguje.

#655 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 maj 2013 - 21:54

Claas Mercator Poleci do samej ziemi czyli tak jak ja mam jak założę ten przystosowany do rzepaku.Pisałem już wcześniej, że te sprężyny są za słabe by taki ciężki heder utrzymać.To nie zbożowy że utrzymają bez problemu.

#656 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 25 maj 2013 - 14:17

Claas Mercator -- połączono --

Witam. Mam problem. Otoz w moim Mercatorze 75(3,6 heder) klosy przedostają sie do zbiornika i do dmuchawy? Co z tym zrobic?

Edytowany przez Marcin91, 25 maj 2013 - 14:33.
dublowanie tematów

#657 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 25 maj 2013 - 14:38

Claas Mercator Kłosy puste czy z ziarnem zboża? Jak z ziarnem zboża to znaczy, że nie wymłaca i musisz zmniejszyć szczelinę pomiędzy klepiskiem, a bębnem młócącym. Ewentualnie sprawdzić stan cepów, bo mogą być już zużyte na tyle, że nie spełniają swojej funkcji. Zanieczyszczeniami są tylko kłosy? Spróbuj też zwiększyć wiatr, ale tak żeby nie było strat w zbożu, może pomoże, ewentualnie jeżeli wiatrem się nie da bardzo wyregulować może być też zużyty pasek napędu wentylatora i nie osiągniesz odpowiednich obrotów.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#658 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2013 - 14:41

Claas Mercator Jak masz kłosy w zbiorniku to może oznaczać, że masz źle ustawione sita, ale kłosy w wentylatorze? Sprawdziłeś czy nie masz obudowy wentylatora przerdzewiałego oraz podsiewacza pod klepiskiem.

#659 Share daniu

daniu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 26 maj 2013 - 19:44

Claas Mercator Witam.
Chciałbym uszczelnic dwa małe tłoczki od płynnej regulacji obrotów młocarni, ponieważ wycieka z nich olej i w czasie pracy musze często korygowac obroty na bębnie młócącym. Proszę o podpowiedz jak sie za to zabrać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 26 maj 2013 - 20:20

Claas Mercator Witam.. Daniu@ ja ci za bardzo nie pomogę bo nie robilem jeszcze tego ale wydaje mi sie że musisz zdjąć to kolo od pasa jezdego bo inaczej nie masz dojścia . Tak ,że jeśli sie myle to chłopaki na pewno pomogą;) A ja też chciałem się Was poradzić wymieniałem łożyska na młocarni i wszystko jest ok ale jest jeden pas luźniejszy od drugiego (od napędu młocarni ) Wydaje mi się że ta sprężyna powinna wyrównać naciąg pasów ?