Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2631 odpowiedzi na ten temat

#561 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 23:20

Claas Mercator Witam, ponawiam pytanie- czy żaden z Was nie ma w mercatorze zamontowanego czujnika strat ziarna ,o którym wyżej opisywałem, bo w moim jest coś co wydaje się być czujnikiem strat ziarna ,kilka dni temu go kupiłem i chcę posiąść wiedzę o różnych jego urządzeniach .Szukałem w różnych tematach o tym kombajnie ,ale nic nie znalazłem.Proszę o pomoc :( Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 08:09
  •  

#562 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 08:36

Claas Mercator Jak dla mnie to bez różnicy w jakim kombajnie zamontowany tu liczy się jaki to system założony.
Zrób zdjęcie panelu przedniego wskaźnika. Żeby dało się wytłumaczyć co do czego służy.

#563 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 19:45

Claas Mercator Witam, dla Ciebie nie ma znaczenia w jakim- bo ni dotyczy Twojego kombajnu, jak dla mnie ma znaczenie w jakim, bo akurat to w moim Merkatorze, a nie jakiejś tam Wistuli ,albowiem ten system był zamontowany w Hollandi i dlatego pytanie, czy to fabryczne, czy może ktoś w Hollandi to zamontował sam ,co do zdjęć to póżniej zrobie zdjęcia i wrzucę je :huh: Pozdrawiam.

#564 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:36

Claas Mercator Kolego coś się tak obużył, a niech będzie to nawet w starej polskiej młucarni, przecież tego nie montowali tylko we wspaniałym niezawodnym i pięknym merkatoże jaki ty posiadasz :D Kolega MTRACZ chce zobaczyć co to jest bo ja też jestem pewien że jest to też w innych claasach z tamtych lat.

#565 Share Hiszpi

Hiszpi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:51

Claas Mercator Mam takie pytanie. Z racji, iż wielu fanów i rolników wypowiada się w tym temacie to chciałbym zapytać, czy wie ktoś może jak zainstalować kamerę cofania w kombajnie?

#566 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 21:11

Claas Mercator Może ten temat pomoże http://www.agrofoto....kamery-cofania/

#567 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 22:13

Claas Mercator Witam- ja się nie oburzam tylko piszę o faktach, co jest, i w czym, a po co zaraz temat sprowadzać co do marek ,modeli itd :P Pozdrawiam.

#568 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2013 - 22:28

Claas Mercator No to przyjmij do wiadomości to,że taki czujnik strat jest elementem dość uniwersalnym i możesz go zamontować w dowolnym kombajnie.
Skoro go masz w mercatorze to świetnie,nie spotkałem by był montowany fabrycznie. Wstaw jakieś foty panelu jak chcesz otrzymać konkretną pomoc w obsłudze.

#569 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 22:44

Claas Mercator Wiem doskonale że jest powszechnie stosowany, jednak moje moje pytanie zmierzało w zupełnie innym kierunku -czy ktoś ma w swoim w Claasie takie coś- jak wyżej opisywałem i konkretnie do czego służy to coś, są to dwie alu. listwy po całej szerokości kombajnu, a na nich czujniki wielkości ok.15cm/7cm/3cm i nie są to na pewno kamerki ,a wewnątrz kabiny skrzynka z czterema pokrętłami i licznik ze skalą, jutro może uda mi się wrzucić fotki :rolleyes: Pozdrawiam.

#570 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2013 - 22:51

Claas Mercator To jest " miernik strat ziarna" a z tyłu te listwy są elementami o które uderzają nasina i drgania są odbierane przez czujnik i podawane do centralki na pomoście kombajnu a skala jest wyznacznikiem ilości strat ziarna gubionego .
Poszukaj w necie informacji na temat działania takiego czujnika i łatwiej będzie Tobie to ogarnąć.
Dla Ciebie poszukałem linka http://www.google.pl....43828540,d.ZGU
Przykładowa oferta z opisem http://www.google.pl....43828540,d.ZGU
Dorzucam Ci jeszcze jeden przydatny link http://www.agrofoto....-straty-ziarna/

Edytowany przez KRISTOFORn, 18 marzec 2013 - 23:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 23:27

Claas Mercator Dzięki KRISTOFORn, przyznam że zbyt nerwowo szukałem właśnie tego, i być może dlatego nie moglem znależć tego w necie, raz jeszcze dzięki za to :) Pozdrawiam.

#572 Share krzysiek550

krzysiek550

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 20:13

Claas Mercator mam jedną belkę do czujnka do mercatora - moge sprzedać

#573 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 21:23

Claas Mercator U mnie niema tego czujnika. Mam mercator'a 75. Mam tylko ten czujnik połączony z sygnałem ostrzegawczy, jak mi się słomą zapcha

#574 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 22:17

Claas Mercator kolego te czujniki były dokładane na zamówienie a nie seryjnie. To tak jak kimatyzacja w autach z początku lat 90 - żadkość

#575 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 26 marzec 2013 - 13:56

Claas Mercator

U mnie niema tego czujnika. Mam mercator'a 75. Mam tylko ten czujnik połączony z sygnałem ostrzegawczy, jak mi się słomą zapcha

ja też mam tylko czujnik od zapchania słomy, lecz kabel mam od niego zerwany. Ostatnio jak mi się przy sieczkarni zatkało, to poznałem tylko po tym, jak w lusterku widziałem dym. Zastawiłem młócarnię i wyskoczyłem z gaśnicą... okazało się, że to nie kombajn się palił, tylko paski...

#576 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 14:47

Claas Mercator Ja zawsze jak młócę to oglądam sie co jakiś czas za kombajn i patrze czy słoma lezy.

#577 Share kip

kip

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 16:10

Claas Mercator Witam. Mam pytanie odnośnie zegarów mercatorze 75. Jeden pokazuje obroty bębna młócącego. A drugi pokazuje obroty na skrzyni biegów czyli tak jakby prędkość koszenia a obroty się reguluje przyśpieszaczem. Czy dobrze kombinuje. Jak ktoś by pamiętał jaki zakres ich jest na poszczególnych biegach i mógł by się tą wiadomością podzielić.

Edytowany przez kip, 27 marzec 2013 - 12:36.

#578 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 21:41

Claas Mercator Dobrze kombinujesz. Tego nie wiem ale mogę ci napisać na ile ja mam tą prędkość a mianowicie na 10/11 zalezy jakie zboże.

#579 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 27 marzec 2013 - 11:04

Claas Mercator a ja tam na liczniki nie patrzę, tylko nasłuch*ję młócarnię i wg tego dodaję lub ujmuję przyspieszacz, lub redukuję do jedynki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share kip

kip

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 18:39

Claas Mercator Dzięki za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie. Jakie może mięć obroty koło napędzające przyrząd żniwny. Chodzi mi o to duże przy gardzieli. Chcę zrobić napęd do niezależnego układu hydraulicznego napędzającego kosę hydrauliczną. Zastosuje pompę od 330 a minimalne jej obroty to 800obr/min. I zastanawiam się czy będę mógł się podłączyć pod napęd hedera.