Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2609 odpowiedzi na ten temat

#521 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 20:05

Claas Mercator witam
mam pytanie do czego służy dzwignia (claas seantor) z lewej stony na gardzieli jak sie wchodzi na kombajn

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 21:15
  •  

#522 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 20:30

Claas Mercator Do napinania pasków napędu hedera.Innej nie kojarzę.

#523 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 20:35

Claas Mercator Na gardzieli czy pod kołami wariatora młucarni?

:) :)

#524 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 07:38

Claas Mercator Kolego mariank1 nie bój się tym poruszać, to nie gryzie :D gdybyś tym ruszył (chyba że zamarzło na amen) to byś widział że porusza dwoma małymi kołami pasowymi które napinają dwa paski napędzające cheder.

#525 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 21:30

Claas Mercator ok dzieki to napinacz

ok dzieki to napinacz

#526 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 07 marzec 2013 - 11:05

Claas Mercator

No kolego, ironia ironią, ale popisałeś się myląc pasy wariatora z pasem (zespolonym w przypadku młocarni) napędzającym koła napędowe wariatora.
Przypominam Ci,że pasy przekładni wariatorowej napinają się samoczynnie.
Co do uruchamiania zespołu żniwnego to jest on włączany inną dźwignią choć napęd przekazywany jest od koła pasowego zamontowanego przy kołach napędowych przekładni wariatorowej młocarni, ale co tu na ten temat sie rozpisywać skoro młocarnia ani zespół żniwny nic nie ma wspólnego z układem jezdnym.

Zgadz się, wariator napina pasy młócarni, ale prócz tego mamy też inne napinacze, chociażby koła napędowe wariatora, czy wysypu zboża. A co do uruchomienia zespołu żniwnego - jak pouciągasz wszystkie pasy, to już nie będziesz musiał uruchamiać dźwignią, bo dźwignia napina pasy, co powoduje uruchomienie - o to mi chodziło. Czyli jeszcze raz: zespół jezdny nie ma nic wspólnego z młócarnią i całym zespołem żniwnym prócz jednego paska - tego długiego z lewej strony kombajna:D Jak wszystkie paski będą dociągnięte, to przy samym uruchamianiu silnika, pod warunkiem, że będzie dobry akumulator ruszy również sespół żniwny, a od rury wysypowej zboże zetnie zabezpieczenie:(

#527 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 marzec 2013 - 19:14

Claas Mercator Zgadzam się prawie z całością, nie jest prawdziwe to stwierdzenie:

Czyli jeszcze raz: zespół jezdny nie ma nic wspólnego z młócarnią i całym zespołem żniwnym prócz jednego paska - tego długiego z lewej strony kombajna:D

Zwróć uwagę na to, że od silnika idą dwa pasy: jeden potrójny do napędu zespołu młócącego,koszącego i sieczkarni oraz ten długi pojedynczy o którym piszesz. do układu jezdnego oraz wysypu ze zbiornika

#528 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 09:47

Claas Mercator wiecie może gdzie szukać tabliczki znamionowej w senatorze

#529 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 10:42

Claas Mercator A poco ci ta tabliczka???? Jeśli jeszcze jest to znajduje się po prawej stronie pod balkonikiem kierowcy od środka. Wejdż pomiędzy prawe koło a podajnik pochyły i u góry powinna być przykuta do balkonika

#530 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 10 marzec 2013 - 19:35

Claas Mercator A po co jest tabliczka???? Z tej tabliczki pod kabiną to się człowiek niczego nie dowie....
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 marzec 2013 - 19:51

Claas Mercator Jak to niczego, pozna markę i numer fabryczny.To już coś :P

#532 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 20:09

Claas Mercator No markę to już zna :D przecierz napisał w jakim kombajnie. A do kupowania części nie jest to pomocne (przynajmniej u gąski)

#533 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 23:19

Claas Mercator Witam,ciężko się kręci bo zimny ,a co za tym idzie zbyt gęsty olej i ciężko kręcić :rolleyes: Pozdrawiam.

#534 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 07:09

Claas Mercator Kolego Wiesław o co ci chodzi??? Stwierdzenie dobre ale odnośnie czego?

#535 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2013 - 09:49

Claas Mercator Wojtek, nie patrz na to. Dwa tematy o mercatorach zostały połączone i tak jakoś dziwnie z tymi postami wyszło :ph34r:

#536 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 11:19

Claas Mercator A to chyba że tak ale prawde to on powiedział :)

#537 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 23:18

Claas Mercator witam kolegow tak czytam szukam i widze ze nikt tutaj chyba nie ma Mercatora S?? ja jestem szczesliwym posiadaczem ale to chyba bardzo rzadki okaz :rolleyes:
Pzdr
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#538 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 01:50

Claas Mercator Witam ,pedro2 ,nie jesteś sam ja też posiadam Merkatora S od kilku dni, i z tego co wiem to symbol S oznacza że ma mechaniczną przekładnie ,tak podają koledzy tu na forum, ja nie jestem znawcą akurat w tej dziedzinie, lecz nowicjuszem i czytam w tym temacie jak najwięcej postów, celem nabycia wiedzy w tym kierunku o Merkatorach.Na moim pisze Merkator S i zachodzę w głowę czy to 70-tka czy 75 więc prośba może koledzy pomożecie mi w rozwiązaniu mojego problemu :rolleyes: Pozdrawiam.

#539 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 12 marzec 2013 - 04:53

Claas Mercator Jestem posiadaczem dwóch Mercatorów, S i 75. Wersja S niczym się nie różni od Mercatora 70 natomiast od Mercatora 75 to już jest trochę różnic ale niewiele.
Nie prawdą jest natomiast to jak kolega powyżej piszę z ta przekładnią mechaniczną bo wszystkie Mercatory posiadały ten sam typ napędu,te same rozwiązania są wtym kierunku stosowane. W mniejszych modelach typu Protektor, Mercator 50 i 60 jedynie było inne sprzęgło.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 10:42

Claas Mercator Dobrze kolega kamil mówi, zaczynając od senatorów a kończąc na mercatorach (różne modele) to można je wrzucić do jednego worka. Mercatory 50 i 60 mają jedynie węższą ośkę przednią i musieli zmienić sprzęgło (ze sprężyny na słoneczko) bo się nie mieściło koło koła. Rozwiązania mają bardzo podobne jedynie to długością pasków czy osiek się różnią. Dopiero dominatory to inna bajka