Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2631 odpowiedzi na ten temat

#501 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 27 luty 2013 - 22:34

Claas Mercator Pisze że tylko na 1 i pełnym przyspieszaczu,, łożysko od wałka sprzęgłowego też raczej odpada bo na innych biegach mu nie dudni

:) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 04:33
  •  

#502 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 28 luty 2013 - 08:03

Claas Mercator Sołtys podejrzewam że masz luz na tym przyśpieszaczu (waryjatorze) przy skrzyni. Mam podobnie w senatorze, koło przy skrzyni na sprężynie. Tylko na 1 biegu tuż przed pełnym przyśpieszeniu słychać jak by wyło łożysko. Gdy dam na ful to cichnie. Mam tak już ze 3 lata i chodzi, Gdybyś to rozebrał i wymienił tulejki (chyba plastikowe) powinno pomóc.

#503 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 28 luty 2013 - 10:59

Claas Mercator Koledzy mam pytanie-coś mam grane z przyspieszaczem, bo na drodze jest bardzo wolny mimo, że przyspieszacz jest na maxa? Kilka razy zdażyło mi się, że zdecydowanie szybciej pojechał tak jakby coś się tam blokowało przy tym siłowniku od przyspieszacza, możliwe że coś się zacina i nie można wykorzystać przyspieszacza na maxa?

#504 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 28 luty 2013 - 19:27

Claas Mercator jakiego masz mercatora??? Jeśli jest na słoneczko a nie na dużą sprężyne (tam przy skrzyni) to podejrzewam że słoneczko się wyrobiło. Działoa to tak że przy siłowniku pcha na siłe a to koło przy skrzyni nię nie rozsunie bo blokuje go wyrobione słoneczko. Skutkiiem tego jest pekanie wału napędowego (tego przez kombajn) Mówią że to wada kombajnu a to taka banalna sprawa, nie raz w kolejce o GĄSKI słyszałem jak gościu co dwa sezony wymienia wał (ok 1000zł) a on ciągle peka.

#505 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 01 marzec 2013 - 12:25

Claas Mercator zazwyczaj tak jest, że każdy myśli, iż jak coś się ukręca, pęka itp. to niby wada sprzętu, materiału itd. A tak naprawdę jest to nie usunięcie jakieś usterki. To tak, jak mówią, że wadą dominatorów jest palenie się kombajnów rozpoczęte od komory silnika, a tak naprawdę powodem jest rozrusznik i jego nieodskakujący bendix. Błacha sprawa, koszt śmieszny a ryzyko sprzedania kombajna w cenie złomu.

#506 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 13:47

Claas Mercator Tylko problem w tym że trzeba wiedzieć co robić a jak ktoś nie podpowie to jest jak jest :(. Sąsiad w mercatorze 50 dorobił taki pierścień na to słoneczko i zablokowało mu się tak że się nie zeszło, zostało rozsuniete. Od razu pojechał po nowe (tańsze ok 300zł) i chodzi, nic nie pęka.

#507 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2013 - 14:04

Claas Mercator No chłopaki, nasz kolega nie ma 50-tki

kolego ja takich nie mam choć mam mercatora bez nazwy (to to samo co 70)

Zatem ma na sprężynie, a nie na słoneczku.
Nie spotkałem się jeszcze by układ hydrauliczny się zacinał ale warto sprawdzić koło napędzające, może coś tam się złego dzieje.

#508 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 14:46

Claas Mercator

Nie spotkałem się jeszcze by układ hydrauliczny się zacinał ale warto sprawdzić koło napędzające, może coś tam się złego dzieje.

albo napinacze pasków począwszy od silnika... Tylko żeby od młócarni nie dociągnął na wariatorze :rolleyes:

#509 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2013 - 16:53

Claas Mercator Niby jak ma tam dociągnąć? Na wariatorze młocarni jest sprężyna która reguluje naciąg poprzez koła ażurowe.
Napinacz pasa jezdnego,czyli tego po lewej stronie zapewne sprawdził.

Edytowany przez KRISTOFORn, 01 marzec 2013 - 16:56.

#510 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 18:30

Claas Mercator dokładnie koledzy, nie mam słoneczka tylko sprężyna, nie wiem czy to lepiej czy gorzej. Rozbierałem kiedyś ten napęd(rozsuwane koła), tam gdzie są te trzy śruby na tym trójkącie. Leciał mi tam olej przy siłowniku, mogłem to jakoś źle złożyć? No ale w sumie powolny kombajn już był jak go kupiłem w tamtym roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2013 - 18:41

Claas Mercator Powolny może być choćby z racji zużytego pasa jezdnego,a może masz mniejsze koła napędowe.
Według katalogu zakładane były 18,4x 30 , 18,4x26 , 23,1x26.

#512 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 19:23

Claas Mercator co do koła to nie wiem jaki ma rozmiar, pas też pewnie trochę zużyty tylko jak pisałem na początku kilka razy zdażyło mi się, że zdecydowanie szybciej śmigał na drodze tak jakby coś się blokowało czy co? Ale tak przeważnie to nie wiem czy wyduszę z niego na drodze, żeby jechał 15 km/h!

#513 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 20:55

Claas Mercator A oryginalny masz pas jezdny? ten szeroki, może jest za długi albo za wąski i chodzi sobie jak chce?

:) :)

#514 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 09:58

Claas Mercator

No chłopaki, nasz kolega nie ma 50-tki

Zatem ma na sprężynie, a nie na słoneczku.

A czy ja gdzieś napisałem że zacina się hydraulika??? Zobacz kolego ile wychodzi ci pas na kole "hydraulicznym" Ja sprawdzałem u siebie i chodzi po samej górze (tak widać wytarcie na kole) Więc skoro przy kole napędzającym jest na samej górze to na kole odbierającym musi się wcisnąć do samego dołu (chyba że pas jest za długi) Sprawdź gdzie u ciebie ten pasek najczęściej chodził.

#515 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2013 - 10:14

Claas Mercator Może nie zauważyłeś lub się nie zorientowałeś, ale te słowa odnosiły się do

tak jakby coś się tam blokowało przy tym siłowniku od przyspieszacza,

Samą hydraulikę pomijam bo to prawie nie możliwe, ale układ obu kół rozsuwanych hydraulicznie musi pracować w pełnym zakresie czyli tak jak piszesz

Edytowany przez KRISTOFORn, 02 marzec 2013 - 10:19.

#516 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 10:24

Claas Mercator dzięki za rady, sprawdzę wszystkie podpowiedzi choć później bo kombajn mam garażowany u kuzuna.

#517 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2013 - 10:28

Claas Mercator Ok,nie spiesz się, do sezonu żniw z pewnością zdążysz.

#518 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 12:35

Claas Mercator

Niby jak ma tam dociągnąć? Na wariatorze młocarni jest sprężyna która reguluje naciąg poprzez koła ażurowe.

przecież zawsze możesz cięgna napiąć :rolleyes: Jak byś nie zauważył, to podeszłem do tego ironicznie, bo jak na cięgnach uciągniesz pasy młócarni, to w momencie rozruchu uruchomisz zespół żniwny. A podpowiedź ta mi się nasunęła, bo brat mnie się pytał, dlaczego mam te paski luźne i czemu ich nie dociągnę :D Z tego, co kolega pisze, to jak pasek napędowy ma uciągnięty, to nic nie pozostaje jak wymiana paska na wariatorze. Ja też mam go trochę rozciągniętego, bo jak cofnę przyspieszacz na maksa, to kombajn z miejsca na 2-jce nie ruszy (ślizga), ale przejeżdżając koło słupa mierzącego szybkość przy drodze miał 17km/h. Na razie to tak zostawiam, bo jak mi strzeliło cięgno od sprzęgła, to to ślizganie było bardzo pomocne B)

ja mam kosę 3m. (z osłonami 3,4m.) i na piachach robię hektar w niespełna godzinę, a na ciężkich ziemiach - 1,5 godziny. Ale to wszystko też zależy od tego, jakie masz długie pole i jakie przejazdy zobie zrobisz. Ja mam takie kawałki po 40-450m., a na ziemiach 3 i 4 klasy - 150 - 300m. długości. Przedział cenowy - jak podajesz. Ja kupiłem mojego mercatorka z sieczkarnią bez kabiny za 15tyś, ale to tylko przez przypadek

Nie piszemy posta pod postem, używamy opcji "edytuj"

#519 Share kip

kip

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 16:55

Claas Mercator Witam. Mam dwa pytania.
Schemat instalaci elektrycznej do mercator 75. Czy wogóle jest dostęny. Mysz mi pocieła kable no i muszę zrobić pożądek a ze schematem było by o wiele łatwiej.
Czy ktoś podłanczał kose boczną hydrauliczną w tym kombajnie. Jeśli tak procze o opis co i jak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 marzec 2013 - 22:03

Claas Mercator

przecież zawsze możesz cięgna napiąć :rolleyes: Jak byś nie zauważył, to podeszłem do tego ironicznie, bo jak na cięgnach uciągniesz pasy młócarni, to w momencie rozruchu uruchomisz zespół żniwny.

No kolego, ironia ironią, ale popisałeś się myląc pasy wariatora z pasem (zespolonym w przypadku młocarni) napędzającym koła napędowe wariatora.
Przypominam Ci,że pasy przekładni wariatorowej napinają się samoczynnie.
Co do uruchamiania zespołu żniwnego to jest on włączany inną dźwignią choć napęd przekazywany jest od koła pasowego zamontowanego przy kołach napędowych przekładni wariatorowej młocarni, ale co tu na ten temat sie rozpisywać skoro młocarnia ani zespół żniwny nic nie ma wspólnego z układem jezdnym.