Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2626 odpowiedzi na ten temat

#461 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 luty 2013 - 19:10

Claas Mercator Pod dociskami powinny być podkładki dystansowe. Regulujesz gdy elementy się zużywają.
Obejrzyj cały układ tnący w swoim kombajnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 21:09
  •  

#462 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 10 luty 2013 - 19:39

Claas Mercator a kolego Kristoforn co jeśli licznik motogodzin nie działa jeśli podłączenie elektryczne licznika jest prawidłowe? Sam licznik jest uszkodzony?

#463 Share zbyszek0909

zbyszek0909

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 luty 2013 - 19:45

Claas Mercator Poszukałem i znalazłem.U mnie z tej strony od targańca tam gdzie jest ta regulacja na trzy śruby to jest spawane. Może ktoś w cos walnął.Skok kosy ustawiony jest dobrze ,a na łącznik wogóle nie zwróciłem uwagi.Przy kręceniu kołem nic nie zaczepia i lekko chodzi.A zużycie jest widoczne. Pozdrawiam.

#464 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2013 - 21:41

Claas Mercator Teoretycznie jest to możliwe, że ten licznik będzie uszkodzony w końcu to rzecz elektryczna, którą da się zepsuć.
Zanim zwalona zostanie wina na niego to warto sprawdzić czy działa ładowanie, bo bez tego działać nie może.
Trzeba sprawdzić czy nie jest odłączony przewód od regulatora napięcia, czy ogólnie jest przejście prądu do samego licznika, czy jest masa podłączona pod drugi przewód wychodzący z licznika, czy nie są zaśniedziałe połączenia.
Jak wymontujesz licznik i podłączysz go pod akumulator to powinien działać, sprawdziłem właśnie swój i jest ok.

#465 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 11 luty 2013 - 10:38

Claas Mercator kolego zbyszek0909 przyczyn może być wiele pękania kosy. Jak kosiłeś zboże to czy kosa chodziła cicho i lekko tzn. nie szarpała słomy albo czy dobrze trawe, miotłe ucinała, nie było słychać stukania??? Bagnety jeśli są proste (w lini prostej wszystkie) to za winę stawiał bym napęd kosy.
Ten łącznik (dwie blachy) to łyżki targańca, muszą one być równolegle do kosy, jak nie to będzie nią szarpać na boki(tył przód). Aby był na wprost kosy to musisz przesunąć ramie targańca (luzujesz śrubę 16mm i przebijasz w odpowiednią strone na klinie)
Następną sprawą to czy żyletki chodzą od środka bagneta do środka - jeśli nie to jest regulacja na 3 śrubkach 10mm (tam gdzie jest przykręcona tuleja targańca do hedera)
Za ostatnią i bardzo banalną przyczynę stawiał bym zbyt nisko opuszczone motowidła (u mnie tak było i pękały mi żyletki) Jak miałem 1cm nad kosą to w momęcie nierówności na polu mocowanie motowideł wyginało się i motowidła haczyły. Wykręciłem śrubę na siłownikach do 3cm i jest git. To wszystko to podpowiedzi i sam musisz znaleść przyczynę Powodzenia

#466 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 11 luty 2013 - 12:16

Claas Mercator Panowie czy ktoś wie w którym miejscu powinien być dławik żeby motowidła wolno opadały i podnosiły się, bo u mnie bardzo szybko chodzą?

#467 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2013 - 14:00

Claas Mercator Tam jest jakiś dławik? Pierwsze słyszę.Motowidło szybko się podnosi i szybko opada w czasie pracy, tak już jest.
Poza tym każdy dławik spowalnia przepływ oleju tylko w jednym kierunku . W typach 70 i 75 takiego czegoś nie spotkałem

#468 Share zbyszek0909

zbyszek0909

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 luty 2013 - 18:21

Claas Mercator Wojtek987 twoje podpowiedzi okazały się bardzo trafne i przydatne,reszta wyjdzie w praktyce .Dzięki wielkie :) .

#469 Share frantz

frantz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:57

Claas Mercator

Panowie czy ktoś wie w którym miejscu powinien być dławik żeby motowidła wolno opadały i podnosiły się, bo u mnie bardzo szybko chodzą?

z tego co się orientuje to tak jak kolega mówi, motowidła u mnie też chodzą szybko
z moich obserwacji to przepływy oleju odpowiada rozdzielacz (dźwignia ktróą regulujesz wysokość, prędkość itd)
u mnie znowu heder opada i cały czas muszę korygować wysokość koszenia co jest strasznie męczące i upierdliwe
no i wychodzi na to że muszę rozdzielacz dać do regeneracji

#470 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 12 luty 2013 - 12:23

Claas Mercator Ale u mnie motowidło bardzo szybko chodzi tak, że nie idzie ustawić dokładnej pozycji albo dół albo góra. Claas Mercator 50

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share SOLTYS40

SOLTYS40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 luty 2013 - 09:25

Claas Mercator Mam do posiadaczy Mercatorów pytanie , czy wam się chłodnica nie zakleja plewami i te otworki od filtra powietrza bo ja mam z tym problem i mi się trochę grzeje.

#472 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 luty 2013 - 10:07

Claas Mercator Oczywiście, żebra chłodnicy zaklejają się kurzem podczas pracy i trzeba ją okerowo czyścić, poza tym jest jeszcze siatka( czyli te otworki od filtra powietrza będące przed chłodnicą) zabezpieczająca przed plewami, którą się często czyści w zależności od potrzeby.
Jak mimo to będzie się grzać to powinieneś sprawdzic naciąg paska od pompy wodnej i oczywiście stan płunu w chłodnicy ale o tak podstawowej rzeczy to chyba nie trzeba przypominać.

#473 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 luty 2013 - 21:29

Claas Mercator Oprócz wspomnianego naciągu paska klinowego pompy wody należy sprawdzić jego stan, szerokość. Stary wąski pasek choć będzie naciągnięty jak struna nie da rady przenieść napędu. Takie naciąganie skróci nam żywot łożysk w pompie jak i alternatorze.
Cena nowego paska nie jest kolosalna 15-20zł.
Nie ma co myśleć, że pompa to żadne obciążenie. W połączeniu z tak dużym wentylatorem pasek się ślizga a my pisku nie usłyszymy.

#474 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 14 luty 2013 - 09:13

Claas Mercator

Ale u mnie motowidło bardzo szybko chodzi tak, że nie idzie ustawić dokładnej pozycji albo dół albo góra. Claas Mercator 50

jak będziesz tą wajchą do podnoszenia i opuszczania motowideł targał od końca do końca, to będzie tak chodziło, jak piszesz, bo motowidła ważą tyle, co kot napłakał, a nie to, co heder. Spróbuj powoli z wyczuciem drążkiem sterowania motowidłami operować i powinno być dobrze, bo ten drążek sterowania motowidłami, hederem, przyspieszaczem i wariatorem młócarni to tak, jak zawór kulkowy przy kranie - dasz na maksa i leci całą rurą; lekko otworzysz i będzie sączyło.
Jak to nie pomoże, to do wymiany masz regulację

#475 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 14 luty 2013 - 10:36

Claas Mercator Dokładnie tak, kolega wdaniel opisał wszystko od a do z nic dodać nic ująć. U mnie też tak chodzą czyli do wymiany może być jedynie operator :ph34r:

#476 Share krzysiek550

krzysiek550

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 15 luty 2013 - 20:36

Claas Mercator Robił ktoś regeneracje pomy hydrauliki na własną rękę?

#477 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 15 luty 2013 - 20:52

Claas Mercator Ale co przez to rozumiesz?
Chcesz pilnikiem i papierem ściernym ją naprawiać?

#478 Share frantz

frantz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 17 luty 2013 - 01:45

Claas Mercator

Robił ktoś regeneracje pomy hydrauliki na własną rękę?

mi znajomy mówił że w pompie hydrauliki można zrobić jakąś przekładkę jężeli nie jest maksymalnie wyekspoloatowana, sam nie rozbierałem ale na wiosnę będę musiał do tego się zabrać

#479 Share APTURS

APTURS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 luty 2013 - 14:27

Claas Mercator Panowie do czego mogą służyć przełączniki widoczne na załączonym zdjęciu. Znajdują się one u mnie w mercatorze 70. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Na tym zdjęciu będą lepiej widoczne.

Załączone miniaturki

• SAM_0940.JPG
  • SAM_0956.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 17 luty 2013 - 19:09

Claas Mercator kolego ja takich nie mam choć mam mercatora bez nazwy (to to samo co 70) A może poprzedni właściciel zamontował je sam, sprawdzałeś czy działają i co się dzieje?