Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2623 odpowiedzi na ten temat

#441 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 01 luty 2013 - 10:59

Claas Mercator A czy mógłbyś mi powiedzieć w którym miejscu powinien być ten dławik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 10:03
  •  

#442 Share zbyszek0909

zbyszek0909

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 luty 2013 - 20:39

Claas Mercator Witam .Posiadam mercatora60 od dwóch sezonów ,no i w tym czasie urwało mi z pięć razy kosę .W sumie wykosiłem ok.20ha .Co może byc przyczyną?.

#443 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 07 luty 2013 - 20:52

Claas Mercator próbował już ktoś na własną rękę naprawiać rozdzielacz?

#444 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 07 luty 2013 - 22:28

Claas Mercator

Witam .Posiadam mercatora60 od dwóch sezonów ,no i w tym czasie urwało mi z pięć razy kosę .W sumie wykosiłem ok.20ha .Co może byc przyczyną?.

A gdzie ci tą kose urywa, w którym miejscu? sprawdz sobie stalki na bagnetach i czy kosa jest dobrze ustawiona, zapewne masz w zbożu wszystkiego po trochu bo nie wierzę ze na czystym zbożu ci kose urywa :rolleyes:

:) :)

#445 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 luty 2013 - 11:49

Claas Mercator To samo pytanie, gdzie urywa?
Masz luz na targańcu?
Regulacja kosy w bagnetach
Wytarte bagnety.
Za szybko jeździsz :)

#446 Share frantz

frantz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 luty 2013 - 12:01

Claas Mercator

próbował już ktoś na własną rękę naprawiać rozdzielacz?

ja też mam problem z rozdzielaczem, heder mi cały czas opada. gadałem ze znajomym specem od kombajnów to mówi żeby zanieść do zakładu który zajmuje się hydrauliką

podobno pompe można jakoś przełożyć

może ktoś wie co tam trzeba zrobić z pompom jak słabo działa? bo słabo daje i jak się olej rozgrzeje to żeby heder się podniósł to masakra

A z kąt Ty masz w nim obrotomierz silnika?
W nim jest obrotomierz skrzyni i młocarni.
A patent to służący czemu?

fakt chodzi mi o linkę od obrotów skrzyni, zerwała mi się i może ktoś ma patent typu - tania linka od jakiegoś samochodu czy czegoś innego będzie pasowała

#447 Share graficiarz121

graficiarz121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 luty 2013 - 15:26

Claas Mercator

próbował już ktoś na własną rękę naprawiać rozdzielacz?

Nie próbowałem bo mechanik powiedział ze to lepiej zawieźć do zakładu hydrauliki siłowej. Mój był zablokowany ze heder nie opadał. Skasowali za to niezle bo ponad 800 zł wzieli. Twierdzili że muszą go dokładnie zrobić nanieść nowy metal na tłoczki i takie tam... Były zzniwa to sie zgodziłem bo co miałem innego do wyboru ale itak kupiłem uzywke zanim go zrobili. I taka rada lepiej poszukaj używki jak masz teraz czas to taniej cie wyjdzie, a samemu raczej nie dasz rady tego ogarnąć zeby naprawić.

#448 Share APTURS

APTURS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 luty 2013 - 00:58

Claas Mercator KOLEDZY JESTEM NOWYM WŁAŚCICIELEM CLAASA MERCATORA S (70) I NIE WIEM DO CZEGO SŁUŻĄ UMIESZCZONE W KOKPICE OBOK SIEBIE CZTERY PRZEŁĄCZNIKI. TRZY Z NICH SĄ TAKIE SAME DZIAŁAJĄ W PIONIE A KOLEJNY TO ZWYKLY POZIOMY PRZEŁĄCZNIK. KOLEJNE MOJE PYTANIE DOTYCZY LICZNIKA MTG - PRZY MOIM NIE MA LINKI TYLKO DWA PRZEWODY Z TYM, ŻE JEDNEGO Z NICH BRAKUJE. CZY MOŻE KTOŚ WIE GDZIE GO PODŁĄCZYĆ BY LICZNIK ZACZĄŁ DZIAŁAĆ PRZWIDŁOWO.
Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŹ. POZDRAWIAM

Edytowany przez Marcin91, 10 luty 2013 - 09:49.
treść posta napisana z włączonym CapsLockiem

#449 Share frantz

frantz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 10 luty 2013 - 08:41

Claas Mercator

Nie próbowałem bo mechanik powiedział ze to lepiej zawieźć do zakładu hydrauliki siłowej. Mój był zablokowany ze heder nie opadał. Skasowali za to niezle bo ponad 800 zł wzieli. Twierdzili że muszą go dokładnie zrobić nanieść nowy metal na tłoczki i takie tam... Były zzniwa to sie zgodziłem bo co miałem innego do wyboru ale itak kupiłem uzywke zanim go zrobili. I taka rada lepiej poszukaj używki jak masz teraz czas to taniej cie wyjdzie, a samemu raczej nie dasz rady tego ogarnąć zeby naprawić.

tylko kupisz używkę np za 600zł a może być jeszcze gorsza niż ta którą posiadasz, więc nie ustrzelisz

#450 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2013 - 09:50

Claas Mercator Kolego Apturs, licznik motogodzin jest elektryczny i jest podłączonu pod redulator napięcia prądnicy, a co do tych przełączników to wstaw jakieś zdjęcie, tak prędzej otrzymasz odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share zbyszek0909

zbyszek0909

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 luty 2013 - 12:25

Claas Mercator

A gdzie ci tą kose urywa, w którym miejscu? sprawdz sobie stalki na bagnetach i czy kosa jest dobrze ustawiona, zapewne masz w zbożu wszystkiego po trochu bo nie wierzę ze na czystym zbożu ci kose urywa :rolleyes:

A więc tak;kosa ustawiona prawidłowo,wszystkie stalki w bagnetach nowe,kosa nowa ,stara widać też już spawana była,zboże czyściutkie bez ziela,a urywa trzecia,czwarta stalka od strony targańca.

#452 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2013 - 12:33

Claas Mercator No to napisz czy masz poprawnie wypoziomowany łącznik kosy i w jakim stanie jest prowadnica kosy

#453 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 10 luty 2013 - 13:25

Claas Mercator

tylko kupisz używkę np za 600zł a może być jeszcze gorsza niż ta którą posiadasz, więc nie ustrzelisz

w używki bym się nie bawił. zastanawiałem się nad rzędowym nowym i go zaadaptować do kombajnu...

#454 Share zbyszek0909

zbyszek0909

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 luty 2013 - 18:10

Claas Mercator Drogi KRISTOFORn tylko ja niebardzo wiem co to jest łacznik i prowadnica kosy.

#455 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2013 - 18:25

Claas Mercator miałem na myśli zużycie tych elementów prowadnicy

oraz ustawienie łącznik kosy

#456 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 luty 2013 - 18:26

Claas Mercator Ciotka Google wie. Zapytaj.
To jak ustawiasz kose jak nie wiesz co jest co?
Kosa przeważnie pęka w tym miejscu, tam płaskownik kosy ma największe przeciążenia.

#457 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 10 luty 2013 - 18:38

Claas Mercator mi też pękła pospawałem elektrodami zasadowymi skoszone 60ha i dalej śmiga. ale mi pękła bo zaryłem... A rada dla kolegi pokręć paskami napędu chedera i może coś blokuje może stalka jest podgięta i wadzi o bagnet

#458 Share zbyszek0909

zbyszek0909

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 luty 2013 - 18:56

Claas Mercator Dziękuję bardzo.Chyba nie mam innego wyjścia jak powymieniac te dociski,przyciski prowadnice i bagnety wszystkie na nowe.A jak ma być ustawiony ten łącznik kosy?

#459 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2013 - 19:03

Claas Mercator Człowieku, najpierw określ ich stan i dopiero wówczas podejmuj decyzję co do ich ewentualnej wymiany!
Nawet jak napiszę jak powinien byc ustawiony ten łącznik to bedziesz wiedział w jaki go przestawić/ ustawić?
Podpowiem Ci ,że gdzieś tak pół roku temu napisałem o tym w tym temacie.Poszukaj, poczytaj i znajdziesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 10 luty 2013 - 19:04

Claas Mercator Najlepiej to cały cheder wymień :) , Pokręć sobie bębnem w chederze i zobacz gdzie kosa ci zahacza może któryś bagnet jest wygięty, ustaw ja dobrze tak aby o nic nie zahaczała i lekko chodziła

:) :)