Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2626 odpowiedzi na ten temat

#421 Share graficiarz121

graficiarz121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 18:10

Claas Mercator Nie mówie, że to nie jest wcale przydatne bo chociaż cos pokazuje ale trzeba sie domyślać, że jak jade jedynką to obroty na tyle a jak dwójką to na tyle. Lepszy wydaje mi sie właśnie ten predkościomierz, ktorego nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 17:49
  •  

#422 Share SOLTYS40

SOLTYS40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 11:18

Claas Mercator Witam ,w moim merkatorze 70 przegniła ta rynna od podajnika ziarnowego na dole pod ślimakiem nie wiem czy to jest wymienne ziarka lecą do kłosowego i tak w koło proszę o poradę może ktoś to przerabiał.

#423 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 14:57

Claas Mercator daj do blacharza niech ci dognie nowa i wspawaj punktowo nową blache

#424 Share graficiarz121

graficiarz121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 16:57

Claas Mercator U mnie było tam właśnie kilka dziur tak przy bokach najbardziej, to właśnie wziąłem blacharza i mi wspawał pare blaszek. Jak masz całe przegnite to daj blache po calości i tez bedzie git;-)

#425 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 18:32

Claas Mercator dokładnie ładnie wyciąć i nowe wspawać ;)

#426 Share SOLTYS40

SOLTYS40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:35

Claas Mercator Dzięki za podpowiedzi.Jak się ociepli to się biorę do roboty bo mam jeszcze cepy do prostowania

#427 Share graficiarz121

graficiarz121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 17:18

Claas Mercator A opłaca Ci sie je prostować? w dobrym stanie są? Bo ja tez miałem krzywe i chciałem je prostowac ale kupiłem jednak nowe bo to roboty z tym odkrecaniem i stwierdziłem ze jak mam je za kilka lat wymieniać to wole teraz nowe kupić. Na alllegro możma je dostać już za jakieś 450 zł.

#428 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 20:05

Claas Mercator Mam pytanie-widzę, że w moim mercatorze blachy na odrzutniku słomy są w niektórych miejscach poprzecierane na wylot i trochę pogięte-czy trzeba je wymienić czy nie, choć jak już się zapoznałem nie kosztują tak dużo?

#429 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 07:35

Claas Mercator lepiej wymienić,drogie nie są i łatwo się wymienia;)

#430 Share frantz

frantz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 23:35

Claas Mercator

Macie takie taki zegary w waszych mercatorach?
http://www.agrofoto....-ursusie-c-360/

Bo ja mnie mam w swoich i coś mi się zdaje że są one z dominatorów....

ja mam taki zegar w mercator 50

ma ktoś jakiś patent na zerwaną linkę od obrotów silnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 07:13

Claas Mercator A z kąt Ty masz w nim obrotomierz silnika?
W nim jest obrotomierz skrzyni i młocarni.
A patent to służący czemu?

#432 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 18 styczeń 2013 - 15:49

Claas Mercator

Witam ,w moim merkatorze 70 przegniła ta rynna od podajnika ziarnowego na dole pod ślimakiem nie wiem czy to jest wymienne ziarka lecą do kłosowego i tak w koło proszę o poradę może ktoś to przerabiał.

też miałem przegnitą, a wyszło mi to przy przeglądzie przed sezonem. Odkręciłem śróby, wyciąłem taką blachę z nierdzewki, boki ponaginałem (nie mam giętarki, więc włożyłem między burty od przyczepy:) ), dziurki na nowo nawierciłem i skręciłem. Jechałem cały sezon i wszystko ok. Pamiętaj tylko, że jak będziesz przykręcał, to by sprawdzać, czy nie będzie ślimak mocno ocierał i do szczelności przy złączach dałem pianki montażowej.

ja mam taki zegar w mercator 50

ma ktoś jakiś patent na zerwaną linkę od obrotów silnika?

właśnie tak dzisiaj czytam o tych obrotach i też się przyznam, że mnie denerwuje to, że jak cofnę przyspieszacz, to obroty spadają. Jak go kupiłem, to myślałem, że mi się licznik psuje, ale jakoś do tego przywykłem, chociaż przyznam, że też wolał bym, by raczej zsynchronizować obroty silnika z młócarnią, by nie żyłować na maksa silnika.

#433 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2013 - 16:06

Claas Mercator Silnik podczas pracy kombajnu pracuje na maksymalnych obrotach i nic tu nie zmienisz, jak trochę obroty zmniejszysz to zmianie ulegnie choćby intensywność wytrząsania sit i wytrząsaczy no i jakość czyszczenia.
Obrotomierz o którym piszesz wskazuje tylko obroty wałka głównego w skrzyni o czym było już pisane wcześniej i ma służyć tylko jako odniesienie do przełożenia wariatora. W kombajnach NH z tych lat była tylko wskazówka przesuwająca się po skali od żółwia do zająca. Ten obrotomierz traktuj tak samo.

#434 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 16:12

Claas Mercator

Chciałbym to zobaczyć, rozrusznik ma tylko jeden kierunek obrotów, sprzęgło jednokierunkowe i za wysokie obroty by nadawał się do tego celu.

no właśnie, pomysł dobry, tylko z tymi obrotami... Cofnąć z powrotem to już mniejszy problem... A jak myślicie, czy taki siłownik do otwierania bram wjazdowych miał by na tyle mocy, by ruszyć rurą? I czy taki mający wysuw tłoka 600mm / 300kg starczy, czy będzie słaby?
podobna wskazówka przyspieszacza jest w starych masey-fergusonach. Z tym, że ferguson był już o tyle do przodu, że miał rurę hydrauliczną, kiedy claas jeszcze miał ręczną. Pocieszeniem do rury jest to, że itak idzie lżej niż w bizonie i jest prostrza w obsłudze

#435 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 18 styczeń 2013 - 17:42

Claas Mercator Są mercatory z hydrauliczną rurą.Zależy jakiej mocy ten siłownik jest.Ale one przeważnie są małej mocy.....
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#436 Share krzysiek550

krzysiek550

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 21:51

Claas Mercator jeśli chodzi o tą rynnę pod spodem to jeśli chcesz kolego mogę ci taką załatwić nową

#437 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 08:21

Claas Mercator

Są mercatory z hydrauliczną rurą.Zależy jakiej mocy ten siłownik jest.Ale one przeważnie są małej mocy.....

tak, tylko hydraulika, to nie elektryka, a te merkatory z rurą otwieraną hydraulicznie mają rury wysuwane, a w naszym przypadku musi ją obrócić. W senatorze by to zdało egzamin.

#438 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 17:58

Claas Mercator Witam wszystkich Forumowiczów.
Posiadam od niedawna Mercatora 50 przy którym mam mały problem. Otóż motowidła bardzo szybko się podnoszą i opuszczają. Słyszałem, że winą może być brak dławika tylko w którym miejscu go szukać? Pozdrawiam

#439 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 09:41

Claas Mercator To znaczy, że masz dobrą pompę:D A próbowałeś z wyczuciem wajchę w pozycji podnoszenia / opuszczania motowideł ciągnąć? Jak to nie pomoże, to myślę, że może być to rozdzielacz, który służy do podnoszenia motowideł...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 20:06

Claas Mercator Dławik odpowiada z powolne opadanie, przy podnoszeniu nie powinien stawiać oporu w przepływie oleju.
Tak więc wygląda, że nie masz tego dławika.