Polecane posty

mtracz    76

Ale co przez to rozumiesz?

Chcesz pilnikiem i papierem ściernym ją naprawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frantz    0

Robił ktoś regeneracje pomy hydrauliki na własną rękę?

 

mi znajomy mówił że w pompie hydrauliki można zrobić jakąś przekładkę jężeli nie jest maksymalnie wyekspoloatowana, sam nie rozbierałem ale na wiosnę będę musiał do tego się zabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APTURS    0

Panowie do czego mogą służyć przełączniki widoczne na załączonym zdjęciu. Znajdują się one u mnie w mercatorze 70. Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

Na tym zdjęciu będą lepiej widoczne.

post-62668-0-89020900-1361107229_thumb.jpg

post-62668-0-01870300-1361107664_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

kolego ja takich nie mam choć mam mercatora bez nazwy (to to samo co 70) A może poprzedni właściciel zamontował je sam, sprawdzałeś czy działają i co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak nie działają to sprawdź kable czy są podpięte i do czego idą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

To może jakaś katapulta jest czy coś :lol: A tak na poważnie może jakieś halogeny się włączało czy coś w tym stylu i jak szedł na handel to zdemontowali je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Najpewniej halogeny....Ja u siebie miałem dwa założone i przy kierownicy taki przełącznik krótkie-długie i on chyba był od halogenów....halogeny zdjąłem a przełącznik został...Ale i tak nie świeciły.u mnie w jednym kombajnie to tak jest instalacja poplątana że krew zalewa człowieka...Ale te niemieckie instalacje są tak zrobione.... Teraz na żniwa to będę musiał ją tak zrobić raz a dobrze.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APTURS    0

Dzięki za odpowiedź, myślałem że te przełączniki są w każdym mercatorze tej serji. Muszę posprawdzać gdzie te przewody prowadzą. Być może są to przełączniki halogenów i wycieraczki kabiny. Z tym, że jacyś "fajansiarze" do transportu kabinę w połowie odcieli szlifierką, niszcząc wszystkie szyby i instalację elektryczną i w chwili obecnej nie jestem w stanie tego sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frantz    0

ja mam trochę inne przełączniki w mercator 50 i są od koguta i lampy do oświetlenia rury do rozładunku ziarna, sam dorobiłem sobie jeszcze halogeny na przód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kip    2

Witam. Może zadam troche dziwne pytanie ale co tam. Na jakim biegu i jakim przyśpieszeniem kosicie rzepak mercatorem głównie chodzi mi o 75 bo taki posiadam. Oczywiście zdaje sobie sprawę że zależy to od łanu (gęsty ,rzadki) ale prosił bym o przykłady. Ile czasu kosicie 1 ha. Dlaczego to pytanie? Bo zauwarzyłem i dość często się to pojawia w postach że mercatory są wydajniejsze lub troche wydajniejsze lub tak samo wydajne jak bizony. Oglądając filmy z koszeniem rzepaku bizony jerzdzą szybciej przynajmniej mi się tak wydaje. Co do filmów z mercatorem znalazłem tylko 2 w tym jeden to senator, i koszą bardzo powoli co by zaprzeczało niektórym wypowiedziom urzytkowników mercatorów bo chyba nie chodzi tu że wydajność jest inna w zbożu i w rzepaku. Więć chciałbym to moje spostrzerzenie poddać pod dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

kolego mam heder 4,2 m i w te żniwa żaden bizon nie dał rady, Bizonem nie kosiłem ale z obserwacji widze że bizony są napewno mniej wydajniejsze w porównaniu z mercator 75, może mercator 60 jest tak samo wydajny, ma krótsze wytrząsacze od 75 i nie ma przetrząsacza na górze, oraz ma krótsze sita, i cały jest dłuższy około pół metra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szerokość hederu niewiele ma wspólnego z wydajnością, Bizon ma 4,2 a Claas najczęściej 3,6 metra zatem to jest naprawdę niewiele a z węższym można kosić trochę szybciej i na to samo wyjdzie kosząc przykładowy hektar.

Im szerszy heder tym mniej będzie przejazdów i strat generowanych przez kosy boczne, innej różnicy w szerokości hedera nie ma.

Wspomniana długość wytrząsaczy jest istotna o ile ktokolwiek ma problem z wytrząśnięciem nasion ze słomy a to jest rzadkość.

Największym problemem jest oczyszczenie nasion na sitach w sposób taki by było czysto i przy możliwie niskich stratach.

W końcu każde 100 kg zgubionego rzepaku to około 200 zł straty!

Jak chcesz mieć porównanie to sam sprawdź powierzchnię sit w obu kombajnach i przede wszystkim postaraj się porównać umiejętności koszenia jak i samego ustawienia maszyn przez operatorów bo tak naprawdę to Oni mają największy wpływ na zbiór rzepaku a co się z tym wiąże także na czas i koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kip    2

Witam. Mam heder 3,6m. To co piszecie jest prawdą, wydajność zależy równiesz od operatora, jak i ustawień kombajnu, jego szczelności czytaj zużycia, jak i gęstości łanu. Zadałem to pytanie ponieważ jak pisałem na filmach z koszenia żepaku mercatorem te kombajny koszą naprawde powoli choć zdaje sobie sprawę że to tylko dwa filmy i nie oddają wpełni całości obrazu ale dają przyczynek do zadania takiego pytania. Mój znajomy ma mercatora 60 no i on kosi 1 z lekkim przyśpieszaczem, ogulnie mówi że wolno jedzie. Chwalił się że w zbożach to bizon nie daje mu rady. Więc pytanie zadałem takie a nie inne. Prosił bym też tych którzy koszą żepak mercatorami o podanie na jakim biegu i przśpieszeniu go koszą przy jakim ploneie. Pytam po to by mieć jakiś odnośnik na początek, punkt wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Ja w prawdzie rzepaku nie mam, ale mam gorczycę i koszę 2 z lekkim przyspieszaczem (heder 3m.). Klepisko na 2 dziurce, sito dolne przymknięte prawie na max, górne na 30 - 40 stopni. Wiatry w zależności od tego, co mi za syf leci do zbiornika to o ząbek dodaję

 

ja mam trochę inne przełączniki w mercator 50 i są od koguta i lampy do oświetlenia rury do rozładunku ziarna, sam dorobiłem sobie jeszcze halogeny na przód

a ja znowu mam wyłącznik koguta na ściance przy drążku od wysypu zboża. Tam też sobie zrobiłem wyłącznik halogenów na tył i chcę zrobić jeszcze jeden - oświetlenie rury wysypu zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pytasz kolego na jakim biegu, hmmm na pewno nie jeżdżę na 2 w rzepaku - za szybko.Jedynka z mniej więcej 1/2 przyspieszacza ale to jest naprawdę prędkość umowna i często jest korygowana z racji gęstości łanu jak i wysokości roślin. Kosząc rzepak bardzo szybko zauważysz, że jak są suche strączki to łodyga nadal jest zielona i dość gruba i ona nie raz potrafi zablokować ślimak w hederze, przenośnik pochyły a nawet całą młocarnię (jej oczyszczenie i odblokowanie do przyjemności nie należy).

Inaczej się kosi i ustawia pod rzepak krótko po desykacji, inaczej jak rośliny są mocniej podsuszone, inaczej po południu, wieczorem, z początkiem rosy, nocą.Nie ma na to reguły.

Pytałeś o szczegóły zatem w moim przypadku Mercator 75 ze stołem do rzepaku, koła 18,4x30, górne sita ustawione zależnie od warunków, wiatr tak samo, dolne fi 5.0.Plon rzepaku okło 4.5- 4,7 tony, był stosowany regulator wzrostu i desykant przed zbiorem.

.Jak będziesz kosił swoje to na zegarek na pewno nie będziesz patrzeć.

Koszenie jest zawsze na wyczucie i nie da się raz ustawić na cały dzień pracy, a podane szczegóły mają dla Ciebie jedynie charakter orientacyjny/poglądowy.Trzeba wszystko pilnować bo jak już pisałem wszelkie straty są bardzo odczuwalne w portfelu

 

Co do koszenia gorczycy to różnice jak dla mnie są,choćby to że gorczycę kosiłem jak już była w pełni sucha cała roślina.Ustawienia zespołu czyszczącego są podobne.

 

Jak szukasz tabelki ustawień kombajnu to mam ją w galerii, Może Ci się na początek przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

 

Co do koszenia gorczycy to różnice jak dla mnie są,choćby to że gorczycę kosiłem jak już była w pełni sucha cała roślina.Ustawienia zespołu czyszczącego są podobne.

 

ja sugerowałem się tylko podobieństwem ziaren. Rzepaku nie kosiłęm, bo nie sieję - zbyt słabe ziemie, a dla niespełna hektara na ziemiach 3 klasy mi się nie opłaca, bo nikt po to nie przyjedzie, a żeby odwieźć, to do elewatora mam 45km. w jedną stronę.

Gorczyca natomiast nie jest tak wymagająca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oczywiście, nie mam nic do upraw i ich opłacalności w Twojej okolicy. Siej to, co Ci bardziej się opłaca :)

Co do ustawień sit i wiatru to są bardzo podobne i w tej kwestii muszę się zgodzić,ale regulacje hedera i młocarni są już inne. Zaskoczeniem dla mnie jest dolne sito nastawne w Twoim kombajnie.Rzadkość w mercatorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kip    2

Witam. Zgadzam sie z tym co piszecie i co do ustawień kombajnu sita wiatr klepisko to wmiare wiem o co chodzi i jak wstępnie ustawić a wiadomo kosząć trzeba ewentualnie korygować. Głównie chodziło mi o tą predkość koszenia.

Jestem w trakcie dokonywania kosmetycznych poprawek w moim mercatorze. Mam zdjęty odrzutnik (chyba się to tak nazywa lub podobnie), chodzi mi ote 4 pazury nad wytrząsaczami. Poprzedni urzytkownik zdioł je bo mu się zapychał przez nie. I zastanawiam się czy je zakładać ponownie. Jak bym mógł prosić o podanie numeru paska klinowego który je napędza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Odrzutnik słomy jest zaraz za bębnem młocarni.

To co Ciebie interesuje to pas 21. Wspomaganie wyrzutu.

http://paski.czescirolnicze.pl/claas/pasy-claas_pliki/MERCATORS70-w.htm

Tylko w czym to przeszkadzało?

Przecież to pomaga szybciej wypchnąć słomę i mniej obciąża wytrząsacze.

 

Edit:

Zaloguj się bezpłatnie na stronie Korbanków i ściągnij katalog.

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kip    2

Tzn. poprzedni własciciel zdemontował to dlatego że w tym miejscu zapychało sie mu. Ostatnio kosił bób, Cały kombajn mam tym zawalony a w klepisku między drutami mnustwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOLTYS40    3

Witam mam problem jak koszę moim mercatorem 70 na 1 i pełny przyspieszacz to czuję takie regularne dudnienie na innych biegach tego nie ma bez przyspieszacza tego nie ma proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

A zlokalizowałeś skąd do dudnienie dochodzi? może pada ci łożysko na wałku od pierwszego biegu albo wariator ma wyrobione kliny lub słoneczko jest wytarte, chyba ze masz sprężyne


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

Jeżeli dudnienie masz zawsze o tyc samych obrotach nieważne na jakim biegu, to masz wyrąbany wałek sprzęgłowy i prawdopodobnie tryb od 1 koszt 1200zł , może to byc tylko łożysko od walka sprzęglowego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj