Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2610 odpowiedzi na ten temat

#361 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 20:16

Claas Mercator hmm...nie znam prawidłowej frazoologi jak to sie nazywa itp... ale u mnie jest tak ze to korytko ,,odplewiacz'' czy jak to sie nazywa ...sa tam kamyki i ja odkrecam srobe z prawej strony przekrecam to 180 stopni i jest czysciutko kamyki wypadną .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 04:04
  •  

#362 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 06:49

Claas Mercator konrad82 ten sezon to jest mój pierwszy ale powiem Ci że przeszłem zimą przez każdą dziure w kombajnie i zajżałem wszędzie .... KRISTOFORn ma rację to nie nie jest łapacz kamieni choć wyłączony odplewiacz wygląda prawie tak samo a łapacz kamieni jest tuż przed odplewiaczem ... aby to zobaczyć mysisz odpiąć podajnik pochyły i dobrze wszystko oczyścić... a co chodzi o ten odplewiacz to ja kosiłem z korytkiem ustawionym do dołu miby lepiej wymłaca zborza

czy ktoś ma założony podbieracz pokosu do swojego claasa i zna dokładne ustawienia sit wiatru i młocarni do gryki?

Edytowany przez tofik420, 12 sierpień 2012 - 06:50.

#363 Share krzysiek550

krzysiek550

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 14 sierpień 2012 - 17:45

Claas Mercator Witam
Posiadam merkatora 75 mój problem polega na tym iz kupiłem kombajn i miał źle wyregulowane klepisko za duza dziura od cepów. ustawiłem tak na wlocie 13mm na wylocie 3mm na pierwym ząbku dzwigni, Problem jest taki ze nie wymłaca mi nawet orzy sciągniętym na maxa klepisku, klepisko jest w miare dobre trochę wygięte środkiem cepy ok, lecz mam zmieniony zegar od brotów bębna zauważyłem ze zamyka skalę jak dodam do konca i skala jest na 15 normalnie powinien miec 18 ja kosiłem na 13 wiec moze byc przyczyną to iż zegar przekłamuje? czy problem lezy gdzies w klepisku?

I jeszcze jedno pytanie koledzy jakie zmiany i co trzeba do kupic oprócz przystawki i klepiska aby kośić kukurydze

#364 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 20:40

Claas Mercator Kolego Krzyskiek550 gdzie masz te niedomłoty? W zbiorniku czy za kombajnem? A tak z innej beczki. Młóci ktoś z was fasole jasia mercatorkiem??

#365 Share krzysiek550

krzysiek550

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 16:19

Claas Mercator kolego za kombajnem

#366 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 sierpień 2012 - 23:35

Claas Mercator

Akurat paski stomil sanok dobre.Ja mam pozakładane większość tych pasków to te oryginalne się chowają...

U mnie dziś Sanok padł po 5 godzinach a Optibelt trzymał 6 lat nim pękł.

@krzysiek550 jak kłoski gubi kombajn to mocniej otwórz sito kłosowe.
W jakim stanie masz kosz klepiska? Może ma już braki.

#367 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 22 sierpień 2012 - 20:14

Claas Mercator No to nie wiem co wy kupujecie
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#368 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 22 sierpień 2012 - 21:30

Claas Mercator Jezeli za kombajnem to nie wina młocarni wiater za duży, sita za mocno przymkniete, chyba na tym temacie jest mowa o ustawieniach. Osobiscie to obroty bebna mam na max i jest ok.

#369 Share domin18

domin18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 13:10

Claas Mercator panoowie zamieżam jutro kosić gorczycę jak mam ustawić poszczegulne parametry w clasie protectoże 60
czy na tych sitach co do zboża są to też da się wymłucić czy muszą być specjalne

#370 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 04 wrzesień 2012 - 14:12

Claas Mercator Sita na płask, mały wiatr, średnie obroty młocarni, blachy na klepisku otwarte. Ojciec wczoraj tak młócił. Oczywiście kombajnu nikt Ci przez neta nie wyreguluję ale tak go mniej więcej ustaw i dopracuj regulację w pierwszym przejeździe.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share domin18

domin18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 15:39

Claas Mercator blachhy sie otwiera tą wajcha taka co jest pomiędzy paskami od łocarni??

#372 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 04 wrzesień 2012 - 16:43

Claas Mercator Tak. Jak otworzysz wizjer i poświecisz latarką to je zobaczysz czy są otwarte czy zamknięte.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#373 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 wrzesień 2012 - 21:08

Claas Mercator W lewo otwarte w prawo zamknięte
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#374 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 10 wrzesień 2012 - 11:41

Claas Mercator a ja chcę moim mercatorem w tym tygodniu wyjechać na kukurydzę. Nie mam przystawki. Co za zmiany robicie i jakie ustawienia, bo nie chcę być krulikiem doświadczalnym?

#375 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 27 wrzesień 2012 - 15:06

Claas Mercator A więc, jak komuś to pomoże, to podzielę się spostrzeżeniami w ustawieniu mercatorka do kukurydzy: klepisko na 4 ząbku od góry, sito żaluzjowe dolne podniesione na 1cm, sito żaluzjowe górne (kłosowe) zamknięte, wiatry prawie na max (3 ząbek od max. podniesienia), obroty młócarni - 600. Młóciłem hederem do zboża z motowidłami opuszczonymi na maxa, bo jak były wyżej podniesiene, to kukurydza zalegała w hederze, a następnie jak się więcej uzbierało, to nawał wlatywał do młócarni, co obciążało kombajn. Mam tylko sita otworowe fi 8 i fasolkę, więc jechałem bez sita otworowego i kukurydza była czyściejsza niż kolegi, który kosił beesem z przystawką i sitami fi 16. Odnośnie sieczkarni - nie wyciągałem tego pręta z przeciwnożami i nic się nie zatykało.

Edytowany przez wdaniel, 27 wrzesień 2012 - 15:08.

#376 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 23 październik 2012 - 09:02

Claas Mercator Witajcie mam pare pytań dt. mercatora 75 :)
http://otomoto.pl/cl...75-A227726.html
co do pytan:
-czy wydajność 75 jest w jakim stopniu wieksza od mercatora 60
- jak wyglada ze spalaniem bo z tego co słyszałem od znajomego w mercatorze 60 na zbiorniku robi 2dni /3,6m heder/

W najblizszych dniach mam zamiar je odwiedzić wiec prosiłbym na co zwrócic uwage w tych egzmplarzach bo wiadomo co marka i model moze mieć róznego rodzaju wady/zalety w roznch podzespołach

#377 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 październik 2012 - 09:31

Claas Mercator Różnic jakichś powalających nie ma, 75 jest wersją po kilku modernizacjach, które polepszyły jakość pracy i w jakimś stopniu wydajność.
Zużycie paliwa jest adekwatne do obciążenia i stanu.a opinie na forum odnośnie spalania poszczególnych jednostek nijak się mają do siebie ponieważ każde pole i każde zboże się różni od siebie.Do tego weź pod uwagę stan kombajnu, stan łanu zboża i umiejętności operatora...

#378 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 13:43

Claas Mercator

Jeśli ktoś wie, proszę napisać gdzie zamontować te osłony. (Mercator 75)

Edytowany przez Joiner, 04 wrzesień 2016 - 14:24.

#379 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 listopad 2012 - 13:55

Claas Mercator 1- pokrywa skrzynki na narzędzia.Na platformie po prawej stronie.
2- dolna osłona pasa napędzającego wytrząsacze.
3- osłona koła pasowego( na 2 pasy klinowe) nad tylnym lewym kołem jezdnym
4- nie pamiętam i pójdę poszukać gdzie te uchwyty są
Edit
4- to są prowadnice ułatwiające podłączenie hedera do kombajnu.Są przykręcane 45 cm nad dolnymi uchwytami hedera

Edytowany przez KRISTOFORn, 03 listopad 2012 - 14:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share Joiner

Joiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 15:02

Claas Mercator

Jeszcze jedno, jeśli mogę prosić...

Edytowany przez Joiner, 04 wrzesień 2016 - 14:23.