Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2626 odpowiedzi na ten temat

#301 Share grzesieknowy

grzesieknowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 14:13

Claas Mercator koledzy mam pytanko; w mercatorze 50 grzał mi się wariator przy skrzyni biegów te dwa koła które sie schodzą i rozchodzą do których przykręcone jest to słoneczko (od pasa jezdnego), wymieniłem dwa łożyska na tych kołach (na wałku) i łożysko oporowe na sprzęgle, po złożeniu dalej te koła są ciepłe, czy miał ktoś podobny problem? proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 09:03
  •  

#302 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 lipiec 2012 - 14:41

Claas Mercator Te koła mają prawo być ciepłe.

@Locke sprawdź czy minus jest na oprawce żarówki.

#303 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 22 lipiec 2012 - 20:55

Claas Mercator Nie, wiesz co się okazało.Tam oryginalne żarówki są 18 watowe a był założony przerywacz od cześćdziesiątki i za mały prąd dawał.Co jak co całe dwa dni robienie instalacji i zrobiona.Tylko ze stopu nie ma ale to nie potrzebne.Jutro trzeba zabrać się za drugi kombajn.

Edytowany przez locke, 22 lipiec 2012 - 20:57.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#304 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 18:44

Claas Mercator koledzy mam pytanie-to kontrolka czerwona na pulpicie przy kierownicy co oznacza, bo dzisiaj zacząłem kosić jęczmień i czasem mi się jarzyła lub świeciła na maxa lub wcale? No i jeszcze coś-leci olej przy wariatorze od przyspieszacza-tam jest taki trójkąt na 3 imbusy a w środku jest jakiś oring lub coś podobnego?

#305 Share onyx1

onyx1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 20:08

Claas Mercator ustawiając klepisko np.na pszenice zalecane między 2-4 otwór liczy się od podłogi czy od góry te otworki?

#306 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 20:39

Claas Mercator @wyrebski1 kontrolka czerwona jest od ładowania, może szczotki się kończą w prądnicy. A w przyśpieszaczu jazdy są dwa uszczelniacze gumowe o oznaczeniu katalogowym 630211 i uszczelniacz plastikowy o oznaczeniu 712361 są one montowane na końcówce hydraulicznej(sam wymieniałem cztery dni temu) lub jak ci cieknie tłoczek to tam idą dwa oringi.
@onyx1 liczymy od góry

Edytowany przez marcinnowicki87, 23 lipiec 2012 - 20:44.

#307 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 23 lipiec 2012 - 20:47

Claas Mercator

koledzy mam pytanie-to kontrolka czerwona na pulpicie przy kierownicy co oznacza, bo dzisiaj zacząłem kosić jęczmień i czasem mi się jarzyła lub świeciła na maxa lub wcale? No i jeszcze coś-leci olej przy wariatorze od przyspieszacza-tam jest taki trójkąt na 3 imbusy a w środku jest jakiś oring lub coś podobnego?

Jak to jest kontrolka przy zegarach to jest to od ładowania zobacz prądnicę i regulator napięcia.

Uuuu kolega mnie wyprzedził :P Tak to jest jak się patrzy na Facebooka w trakcie pisania :D :lol:

Edytowany przez locke, 23 lipiec 2012 - 20:51.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#308 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 21:09

Claas Mercator no wielkie dzięki za odpowiedzi-do prądnicy muszę zajrzeć lub sprawdzę połączenia a co do przyspieszacza to odkręcam te trzy imbusy i te uszczelniacze są na wierzchu czy trzeba jeszcze coś zdemontować? Gdzie zamówiłeś te uszczelniacze?

#309 Share SAMIK

SAMIK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 21:13

Claas Mercator Koledzy mam Claasa Mercatora 60, dziś wymieniłem dwa pasy ma młócarni na nowe, ten od wewnętrznej strony jest lekko luzny natomiast od zewnetrznej jest napiety, czy tak powinno byc. Jeśli nie to co może być tego przyczyną.

==> Ruch Narodowy <== Mój Avatar to nie hrabia tylko ALI G 

#310 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 21:19

Claas Mercator Może koła

na młocarni trzeba ustawić? nie moze tak byc bo paski bedzie cieło,
Jak napniesz paski odleglosc miedzy polowkami kół ma być co do mm taka sama . kapiszi???

Edytowany przez konrad82, 23 lipiec 2012 - 21:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share SAMIK

SAMIK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 21:27

Claas Mercator @konrad82 wiec od czego zacząc albo jak je ustawić zeby to grało.

==> Ruch Narodowy <== Mój Avatar to nie hrabia tylko ALI G 

#312 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 21:36

Claas Mercator Na moje oko trzeba poluznic klin na tym pierwszym kole i zciagnac je kilka milimetrow ,napiac paski zmierzuc sowmiarka odległość miedzy połowkami koł , i dobic klina.
Tylko jak mierzysz to paski musza buc napiete a pozniej jak regulujesz to mozesz popuscic. masz pytania to pytaj szybko bo ide spac..
.

t

#313 Share matej330

matej330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 22:30

Claas Mercator Mialem tak samo, u mnie winne były sklepane rurki łączące koła ażurowe te z silownikami na wale glownym, także polecam sprawdzic czy tam wszystko w porządku, czyli czy te koła są tak samo ściśnięte

A i jeszcze mam pytanie czy ktos wie jak poprawnie ustawić sprzęgła przeciążeniowe przenośnika kłosowego i zbożowego?

Edytowany przez matej330, 23 lipiec 2012 - 22:35.

#314 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 24 lipiec 2012 - 19:30

Claas Mercator @wyrebski1 kupowałem u siebie w sklepie za komplet wszystkich uszczelniaczy co idą dałem coś koło 35 zł z tego co pamiętam. Żeby to zdemontować to musisz te 3 imbusy odkręcić później najlepiej końcówkę hydrauliczną wyciągnąć która na pierścień segera jest zabezpieczona,po czym tłoczek wybić.

#315 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 24 lipiec 2012 - 20:51

Claas Mercator czy można jakoś wyregulować sita żaluzjowe każdy pas osobnie .. bo u mnie jak ustawie wajchą na odpowiedni ząbek to lewa połowa sita jest bardziej otwarta niż prawa?

#316 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 lipiec 2012 - 21:34

Claas Mercator może ci sie jakoś uda wymontuj to i kombinuj
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#317 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 06:09

Claas Mercator no na pewno tego nie zrobisz w kombajnie. Wymontuj i zobacz, można ewentualnie coś podgiąć jak to będzie wszystko na wierzchu. Wszystkie pióra w linii są na pewno na jednym pręcie.

#318 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 12:47

Claas Mercator sita już podgięte nawet nie było to takie trudne ale dziś w przenicy zauważyłem że ziarno cofie mi się do hedera , a na sitach żaluzjowych 1/4 jest resztek słomy i kłusków wymłuconych, te duże oczka i sita końcowe są całe w tym śmieciu. co może być nie tak? klepisko mam na 2 dziurze od góry , blachy pod klepiskiem zamknięte,żaluzje uchylone na ok 6-8 mm, końcowe około 12mm, wiatr na 4 ząbku, obroty młocarni 1100 czy to tak może ma być?

#319 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 lipiec 2012 - 13:11

Claas Mercator Prawdopodobnie kosisz pszenicę wilgotną lub z zielonym chwastem i on może sita zaklejać lub za mały wiatr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 21:47

Claas Mercator tofik podnies sita o kreske.