Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2626 odpowiedzi na ten temat

#281 Share pino93

pino93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 19:49

Claas Mercator Agrofotowicze, mam problem ze sprzęgłem w moim mercatorze mianowicie jak zmieniam biegi to strasznie ciężko wchodzą i zgrzytają przy wbijaniu...przypuszczam że przyczyna może być niedociągnięte sprzęgło, ale czy to sprzęgło można w ogóle jakoś dociągać czy może pozostaje tylko wymiana?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 11:27
  •  

#282 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 20:17

Claas Mercator Łożysko jest odpowiednie napewno. Dzisiaj kosiłem rzepak i było tylko ciepłe, narazie nic się nie dzieje. Pożyjemy zobaczymy.Narazie dzięki za odpowiedzi

#283 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 lipiec 2012 - 21:47

Claas Mercator W sprawie sprzęgła masz możliwość regulacji luzu na pedale . Jak masz za duży skok jałowy to skręć śrubę przy dźwigni wystającej z obudowy sprzęgła.

#284 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 10:40

Claas Mercator witam wszystkich! posiadam mercatora60 i to będą moje pierwsze żniwa. KRISTOFORn podał tabele ( bardzo pomocną) która troszeczkę się różni praktyki innych użytkowników tych maszyn
ja bym ustawiał tak:
Pszenica, klepisko 2-4, obroty młocarni ok.1200, sita żaluzjowe 10-13mm, sita płaskie 12 lub fasolka, wiatr 4-5 ząbek
Żyto myślę że tak samo jak przenica
Jęczmień, klepisko 1-3, obroty młocarni na max, sita żaluzjowe 10-15mm, sita płaskie 12 lub fasolka, wiatr 4-5 ząbek
Owies, klepisko 2-3, obroty młocarni ok 1350, sita żaluzjowe 12-15mm , sita płaskie 12 lub 16 , 3-4 ząbek
Rzepak, klepisko 5-7, obroty młocarni ok 750, sita żaluzjowe, 6-8 mm, sita płaskie 4,5mm, wiatr 2-3 ząbek
tak się doczytałem a jeśli się mylę to poprawcie mnie albo piszcie jak wy ustawiacie na poszczególne roślinki
Jak ustawiacie na mieszanki zbożowe (np.owies jęczmień i pszenica jara)

#285 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 lipiec 2012 - 11:41

Claas Mercator W ustawieniach liczy się praktyka a nie teoria a w czasie żniw zauważysz wszelkie plusy i minusy swoich ustawień. Nawet pora dnia robi różnicę i trzeba wprowadzać korekty a co dopiero różne pola.Ilość młóconego materiału na raz też robi ogromną różnicę.

W mieszankach ustaw tak by najlżejszych nasion nie gubić
Ważne abyś był zadowolony z jakości pracy

Edytowany przez KRISTOFORn, 17 lipiec 2012 - 12:46.

#286 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 13:16

Claas Mercator Kristof ma racje teoria od praktyki sie rózni. JA mam sito fi 10 okrągłe i go wogole nie zmieniam jezdze troche na uslugi i niema na to czasu,klepisko 1 ząbek, popuszczam na drugi wtedy gdy zboze jest syper bardzo suche i je tnie ale od 3 lat takiego nie było u mnie...
Obroty mlocarni na maxa czyli 1200 , wiatr zamkniety do końca, wiatr otwieram wtedy gdy sa chwasty albo ktoś sobie tego życzy bo inaczej drobne ziarna wywieje i bedzie zielono na polu...
Zaluzje ustawiam tak aby nie było zbyt dużo zboża w podajniku kłosowym [zaglądasz pod tą klapke koło kierowcy po prawej stronie]
I heja tak kosze jęczmien mieszanke pszenzyto pszenice owies, bo tylko to kosze....
Z tymi żaluzjami to nikt ci nie wytlumaczy sam musisz pokosić rok i obczaić co i jak...

Edytowany przez konrad82, 17 lipiec 2012 - 15:08.

#287 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 14:27

Claas Mercator a jeszcze do ustawień powiedzcie w którym zbożu zamyka się to przesłonę na klepisku? Jęczmień?

#288 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 12:07

Claas Mercator faktem jest iż praktyka a teoria to dwie różne rzeczy ale jakiś orientacyjny punkt zaczepienia trzeba mieć, dzieki chłopaki! wyrebski1 tą przesłone według teorji zanyka się w jęczmieniu a według praktyki ... to np. kamil16251290 jezdzi cały czas na zamkniętych a mój znajomy kosił 4 lata na otwartych blachach bo nie wiedział że można zamknąć.

przed klepiskiem jast jeszcze , nie wiem jak to się fachowo nazywa ale chyba odplewiacz, jak macie to ustawione?

#289 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 14:01

Claas Mercator JA to nazywm łapacz kamieni , ustawione jest tak ze przed klepiskiem jest rowek i tam sie zbieraja male kamyki np jak zlapiesz troche ziemi i tam kamyk bedzie. Odkrecam śrobe z prawej strony i przekrecam to 180 stopni i kamyki wypadaja.

#290 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 18 lipiec 2012 - 14:08

Claas Mercator Przysłona klepiska służy do młócenia roślin trudnowymłacalnych, czyli np jęczmień. U nas kombajny jeżdżą cały czas na zamkniętych przysłonach, natomiast otwierane są na młócenie rzepaku, grochu. Nie zauważyliśmy aby kombajny miały ciężko przy młóceniu innych zbóż przy zamkniętych przysłonach więc tak się jeździ. W Mercatorze 70 w pierwszym roku użytkowania nie mieliśmy tej przysłony i ojciec ciężej miał ustawić kombajn aby czyścił dobrze ziarno, po ich założeniu polepszyło się.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 lipiec 2012 - 18:43

Claas Mercator zamknięta jest w lewo czy w prawo ?
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#292 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 lipiec 2012 - 19:01

Claas Mercator Dźwignia skierowana w kierunku młocarni - przysłony otwarte
w kierunku sieczkarni - zamknięte

#293 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 21:39

Claas Mercator

JA to nazywm łapacz kamieni , ustawione jest tak ze przed klepiskiem jest rowek i tam sie zbieraja male kamyki np jak zlapiesz troche ziemi i tam kamyk bedzie. Odkrecam śrobe z prawej strony i przekrecam to 180 stopni i kamyki wypadaja.

i właśnie przekręcone o 180 stopni jest włączone ,, chyba nazywa się to odplewiacz,, bo chwytacz kamieni jest wcześniej.... połączone jest to z mechanizmem regulacji klepiskawłąśnie z prawej strony... jak to ustawiacie i na jakie zborza?

#294 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2012 - 08:18

Claas Mercator Tak, to jest odplewiacz.
Nie widzę żadnych różnic w omłocie przy różnych jego ustawieniach zatem cały czas jest u mnie całkiem oparty krawędzią o klepisko czyli żebami ku górze.

#295 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 19 lipiec 2012 - 14:19

Claas Mercator

To co nie przejdzie przez dolne sito idzie na powtórne młócenie. Jak nie dasz rady zdobyć odpowiedniego sita załóż większe lub z konieczności koś bez sita dolnego.
Może ktoś z Twoich znajomych lub sąsiadów ma takie sito?

Dzięki, tak też myślałem, ale chciałem się upewnić. A jakie ustawienia do łubinu proponujesz??

#296 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2012 - 15:38

Claas Mercator Proponuję ''14'' lub ''16''. Najwięcej zanieczyszczeń będzie w postaci nasion chwastów których kombajn nie jest w stanie skutecznie oddzielić.

#297 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 16:10

Claas Mercator Na ośi młocarni po lewej stronie jak pisze KRISTOFORn jest 4 kalamitki, jedna jest przy ślimaku, druga przy tym dużym kole od podajnika pochyłego, a gdzie szukać jeszcze dwóch kalamitek?
jakie ustawienia proponujecie do gryki?

#298 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 lipiec 2012 - 08:39

Claas Mercator Są w kołach ażurowych do smarowania tulei ślizgowych.Dostęp do kalamitki pod sprężyną jest niezwykle paskudny.

#299 Share pino93

pino93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 22:29

Claas Mercator no tak dostać sie do tych kalamitek jest niezwykle ciężko ale to kwestia wprawy, ja np aby dostać sie do tej pod sprężyną to używam łoma i klucza ażeby "ścisnąć" sprężyne i wtedy kalamitka jest na wierzchu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 21 lipiec 2012 - 14:49

Claas Mercator Tak na szybko.Robię instalacje w 75 no i zatrzymałem się na kierunkowskazach.Jest problem bo prawy kierunkowskaz jest a lewy to tylko się żarówka żarzy.Niby wszystko jest dobrze a jak bezpośrednio podłącze to świeci dobrze.Mi nie chce się już tam robić i doszukiwać co jest, bo już krew zalewa.Od 10 godziny do 16.00 robić światła to już się odechciewa wszystkiego...
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.