Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.
Zdjęcie

Claas Mercator

2905 odpowiedzi na ten temat

#2881 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 704 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 05 wrzesień 2017 - 21:03

Claas Mercator

Ja ze swojej strony dodam dobrą radę aby również oglądać Mercatory bez kabiny. Może trafi się jakiś w dobrym stanie i taniej a kabinę od Forschritta ogarnie się za 1-2tys zł i ma się fajną kabinę którą nietrudno dopasować do tego kombajnu. Sam mam taką na Mercatorze 70. Mam tez Mercatora 75 z jakąś puszką którą ostatnio zdjąłem i szukam kabiny od Forschritta do niego. W razie czego służę pomocą.

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Claas Lexion 440

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Claas
  • 170000.00 PLN
  • 12 lis 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 04:10
  •  

#2882 Share darekmei

darekmei

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 wrzesień 2017 - 10:36

Claas Mercator

To musze rozgladac sie za 75. Co do ceny to juz sie nastawilem ze ponizej ok 30 tys nie jade ogladac, bo szkoda mi czasu. Widzialem w ostatnie dwa weekendy blisko 10 sztuk to mam jakies porownanie. Powoli szykuje sobie liste na ta sobote. Jak na razie najtanszy za 29 tys. Zobaczymy co one pokaza. Co sadzicie o tych najdrozszych na popularnych portalach w cenach ok 35 tys? Wczesniej dziwilem sie ze takie drogie, ale po tym co widzialem to chyba nie bez powodu sa w takich cenach. Co do kabiny to tez tak mysle. Zawsze mozna cos dokupic niedrogo wiec ona nie jest jakos mocno wymagana. Co to jest gorska os w mercatorze? 

#2883 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 684 postów

Napisany 06 wrzesień 2017 - 14:23

Claas Mercator Górska oś to jest taka szeroka. Ja mam mojego na opylenie bo kupiłem dominatora 98sl. Niestety nie mam kabiny a rura jest mechaniczna.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#2884 Share fza

fza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 24 wrzesień 2017 - 11:02

Claas Mercator

Ile oleju wchodzi do skrzyni biegów Merkatora 75, jaki lejecie olej.

#2885 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 29 wrzesień 2017 - 13:53

Claas Mercator Panowie pytanie mam ostrzycie noże od sieczkarni sami bo gdzieś słyszałem że po ostrzeniu trzeba dawać do wyważenia cały wał?

Odnośnie wymiany pierścieni i regeneracji głowicy u mnie jest poprawa nie bierze już oleju.

Edytowany przez Pawelek998, 29 wrzesień 2017 - 13:58.

#2886 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 29 wrzesień 2017 - 14:46

Claas Mercator to kupój mojego, przydał by się jakiś większy na zarobki

#2887 Share wysoki1122

wysoki1122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny

Napisany 29 wrzesień 2017 - 19:36

Claas Mercator

Ile chcesz za niego ?

#2888 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 592 postów

Napisany 29 wrzesień 2017 - 19:48

Claas Mercator Napewno poniżej 40tys nie zejde

#2889 Share darekmei

darekmei

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 październik 2017 - 20:38

Claas Mercator

Dawno tu nie zagladalem do was. Tak smiesznie sie zlozylo ze jezdzilem tyle kilometrow a kupilem kombajn z sasiedniej wsi i to jeszcze od starego znajomego ojca. :) Co prawda nie 75 tylko 70 ale mysle ze w dobrych pieniadzach i pewny zakup. nie musialem na transport wydawac to tylko na plus mi wyszlo. 75 pieknego juz mialem upatrzonego. Szwagier mieszka pod krakowem i namowil mnie zebym przyjechal zobaczyc mercatora jego znajomego na wsi bo chca go wymienic na dominatora. No jak go tylko zobaczylismy z ojcem to zakochac sie mozna bylo. Wczesniej tak zadbanego nie widzielismy i jak na taki stan to wedlug mnie za malo chcieli no ale trafil sie 5km od domu to co bede wybrzydzal a teraz na wsi kazda zlotowka sie liczy. Kabina jest sieczkarnia jest to moge wjezdzac i powoli swoje wykosze w koncu bez pluc pelnych kurzu no i obym w nocy spal a nie naprawial jak bizona. Jak wymienic lozyska w tych kolach co napinaja pasek sieczkarni? Glosno hucza jak sie wlaczy sieczkarnie czy to tak ma byc? Mowil ze z takimi jezdzil przez lata to nie wiem czy to ruszac 

Edytowany przez darekmei, 02 październik 2017 - 07:38.

#2890 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1190 postów

Napisany 07 październik 2017 - 08:32

Claas Mercator Jaką wysokość ma mercator 75 z kabiną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2891 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 592 postów

Napisany 07 październik 2017 - 13:38

Claas Mercator wysokość bez kabiny 344 cm, mój z kabiną samoróbką ma 380cm

#2892 Share bafetto

bafetto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 październik 2017 - 10:37

Claas Mercator Witam. Proszę kolegów znających temat i z doświadczeniem o informacje. Mianowicie,czy pasek napędowy pionowy w Merkatorze 50,w części dłuższej, czyli na przeciw napinacz może mieć w czasie pracy silnika spore drgania (przód-tył)czy nie? A jeżeli ma czy to świadczy o jakiejś awarii?

#2893 Share Lechu001

Lechu001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 09 październik 2017 - 18:16

Claas Mercator Nie powinien tak drgac. Albo jest za luźny albo pod wpływem temperatury stał się sztywny i dlatego tak drga. Ja w swoim mercator 60 też to miałem jak po dłuższym postoju odpalalem. Dopiero jak zacząłem luzowac pasy tak się nie działo

#2894 Share Siemanr1

Siemanr1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 październik 2017 - 21:31

Claas Mercator Może też być wina sprzęgła gumowego łączącego silnik z kołem pasowym

#2895 Share bafetto

bafetto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 październik 2017 - 07:14

Claas Mercator

Witam Kolegów. Wrócił bym jeszcze do tego paska pionowego. Jak mocno go naciągnąć? ile powinien się ugiąć po naciągnięciu? I mam jeszcze jedną prośbę - chodzi mi o podpowiedź jak się dostać do łożysk wału napędowego? Jakie mogą mnie czekać niespodzianki i jak to sprawnie rozebrać? Oczywiście Mercator 50. Z góry dziękuję za każdą podpowiedź i pozdrawiam.

#2896 Share Siemanr1

Siemanr1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 17 październik 2017 - 07:38

Claas Mercator Niestety trzeba zdemontować wszystkie koła pasowe z lewej i prawej strony kombajnu-a jak je zdjąć opisane jest na stronach 135-136.zycze cierpliwości i wytrwałości
Dwa razy mi pękł wał w tym roku

#2897 Share bartek500

bartek500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 17 październik 2017 - 11:44

Claas Mercator Panowie czy mercator s porównywalny jest z 70 75 czy bardziej 50 60? Silnik jest 6 ale jak z sitami i klawiszami? Bo nie mogę nigdzie w necie znaleźć info na jego temat.

#2898 Share bafetto

bafetto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 październik 2017 - 12:27

Claas Mercator Siemanr1. Bardzo Dzieki za podpowiedz. Bardzo wspolczuje,bo kazda awaria,chocby najmniejsza w sezonie to dramat. A znasz moze przyczyne tych pekniec? Jakiego masz mercatora? Bo ja 50 z silnikiem perkinsa I 4 gary.

#2899 Share Siemanr1

Siemanr1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 17 październik 2017 - 13:02

Claas Mercator Posiadam mercator 60 silnik 6 Mercedes, wymieniłem koło wariatora z prawej strony bo tam mi ścinało wałek i również rurę co chodzi w niej wał jezdny bo okazyjnie kupiłem - narazie jest ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2900 Share tomsel

tomsel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 październik 2017 - 20:02

Claas Mercator

witam. pytałem już w oddzielnym temacie na forum. ale zapytam jeszcze tu. chodzi mi o rozdzielacz (4 sekcyjny)

czy opuszczanie hederu i motowideł macie drazkiem do przodu czy do tylu? ja mam  opuszczanie do tylu właśnie i nie wiem czy to jest prawidłowo... przewody rozdzielacza podłączone prawidłowo...

Edytowany przez tomsel, 20 październik 2017 - 20:03.