Polecane posty

wojtek5477    2

Ja tak zrobiłem ostatnio z tą dolną gumą na łączeniu gardzieli z kombajnem. Zamówiłem pasek zbrojonej gumy 4mm na allegro (jedna firma tnie każdą długość co 10cm) i wyszło mnie z przesyłką 36zł i nie 180 jak jest w jednym ze sklepów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

W kwestii gumy my założyliśmy bizonowską. 

Mam takie zapytanie odnośnie panewek na lewatorach. Według katalogu są tam 4 numery z tego co się zorientowałem po niemieckich stronach z częściami jest to numer 618186 tylko po co pozostałe numery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Ja tez tak robię, ale jak ktoś szukał orginału to starałem się pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    256

Też zrobię z gumy zbrojonej. 180 zł trochę mi się nie widzi płacić. Jaki wymiar dawaliście tam pod podajnik pochyły? U mnie starta była do zera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek5477    2

Jak dobrze pamiętam to cała ta guma miała mieć ok 14-15cm szerokości.  Przynajmniej u mnie stara miała taki wymiar w nieprzetartym miejscu.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek5477    2
Napisano (edytowany)

A tak pytanie z innej beczki. Ma ktoś na sprzedaż podbieracze wyległego zboża do mercatora? Są dostępne w sklepach nawet nie tak drogie ale nie jestem pewny co ich jakości. Chyba że ktoś może polecić konkretne.

Edytowano przez wojtek5477

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ja kupowałem kilka nowych. Trzeba kontrolować stopień wytarcia w przedniej części. Gdy stare się wytarły podspawywałem od spodu płaskownik.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podspawywanie płaskownika nic nie daje!! Trzeba raczej nowe ,one muszą być sprężyste, a płaskownik się wygnie i kicha! Pewnych rzeczy nie da się przerobić ,trzeba dedykowane!

Miałem taki kombajn, ogólnie ok, pasy Gates kupowałem i się sprawdziły, łożyska ten najtańsze NIE radzę zakładać, !! dobre są  słowackie INA, dużo tańsze niż oryginał  a jakoś porównywalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Nie sprecyzowalem wypowiedzi. Płaskownik spawam tylko w miejscu wytarcia, max 10cm także sprężyste są nadal. Po całej długości to masz pełną rację że by się to wygięło.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Najlepiej kupić oryginał używane 

Sąsiad kupił nowe i kicha 

Ja mam oryginalne i robią super robotę

Szukaj używanych ale oryginalnych

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

Mam pytanie co do tylnej osi. Musiałem zmienić oponę z oryginalnej na 11.5/80-15.3 i widzę ze będzie  przycierać o końcówkę drążka od strony siłownika. Nie bardzo jest co i jak wyregulować?

aa.thumb.jpg.8991a4ce62c37ed73d580d2daf6c1cd4.jpg

zaznaczyłem miejsce na przykładowym zdjęciu z netu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1866

Tam nic nie wyregulujesz, u mnie też są powymieniane opony na  11,5/80 15,3 i mam luz od przegubu  około 1 cm. Może rozwiązaniem będzie zmiana kół prawego na lewe, bo numer numerowi nie jest równy u wszystkich producentów opon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

Ooo z tą zamianą kół to dobry pomysł bo na drugim mam starą oponę. Te stare opony są twarde i nic się nie uginają, wiec nawet minimalny luz ratuje. 

Ja nawet nie mam 1cm luzu na tej nowej, praktycznie na styku idzie.

To mnie zawsze denerwuje przy starym sprzęcie kupujesz nowe zakładasz i lipa.

Wymieniałem sito żaluzjowe na nowe to teraz przyciera z jednej strony,. Stare było ok. (wiadomo wszystko poprzekaszane, swoje już popracowało i wypracowało.)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206
wojtek5477 napisał:

A tak pytanie z innej beczki. Ma ktoś na sprzedaż podbieracze wyległego zboża do mercatora? Są dostępne w sklepach nawet nie tak drogie ale nie jestem pewny co ich jakości. Chyba że ktoś może polecić konkretne.

W tamtym roku kupiłem takie:https://www.google.pl/search?q=podno%C5%9Bnik+%C5%82anu&client=ms-opera-mobile&channel=new&espv=1&prmd=ivsn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiF57Xp9cjiAhUBLlAKHSIbD-MQ_AUoAXoECAwQAQ&biw=360&bih=512#imgrc=pAXu5FMCrgy27M Robią robote ale jakość malowanie pozośtawia wiele do życzenia , farba odchodzi płatami już w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

Tego typu podbieracz - kiedyś kupiłem, na wymianę, mam dość wąskie pola i wiadomo bruzdy - nierówności. Jak złapie trochę ziemi to już idzie w dół jak pług. Za mało sprężysty. Jak kupiłem kombajn to miałem jakieś takie ze sprężyna są delikatniejsze, ale jak złapie ziemi to nie podwija się pod spód. Tych już nie kupuje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Mam u siebie identyczne jak te z linku i nie powiem bo sprawdzają się. Wiadome jest ,że czasem złapie ziemi ale źle nie jest. Co do malowania u mnie farba sie poprostu wytarła więc czy by w sklepie odeszła czy na polu jest to bez różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1866

Kiedyś bawiłem się z takimi podnośnikami image.jpeg.b27726a3ea94e06310bb6be3f225cb6d.jpeg i mimo dość dobrego wrażenia postanowiłem je wywalić i przesunąć motowidło do przodu, przed linię bagnetów. Jest znacznie lepiej,  wygodniej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1866

 To stosujesz  zapobiegawczo a podnośniki są już interwencyjnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

Przymierzam się do sieczkarni do senatora. Tych sieczkarni i montażu widzę ze jest kilka sposobów. Tak przyglądam się ze mój senator ma dłuższy tył niż w merkatorach. Czy w środku są jakieś kierownice, blachy, żeby słoma spadała w sieczkarnie.

Niektórzy mają sieczkarnie zamontowane na samym końcu, a u nie których jest tak jakby zaraz za wytrząsaczami.

Będę robił napęd bezpośrednio z silnika i kompletuje części. A nie mam gdzie podejrzeć w jakiej odległości - bo z oryginału to nie ma żadnych uchwytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4porucznik01    15

witam. rozbierał ktoś już rozdzielacz w mercatorze ? nie odbija dzwignia w jedna stronę  i zastanawiam się czy nie pekła tam jakaś sprężynka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    256
2 godziny temu, mariank1 napisał:

Przymierzam się do sieczkarni do senatora. Tych sieczkarni i montażu widzę ze jest kilka sposobów. Tak przyglądam się ze mój senator ma dłuższy tył niż w merkatorach. Czy w środku są jakieś kierownice, blachy, żeby słoma spadała w sieczkarnie.

Niektórzy mają sieczkarnie zamontowane na samym końcu, a u nie których jest tak jakby zaraz za wytrząsaczami.

Będę robił napęd bezpośrednio z silnika i kompletuje części. A nie mam gdzie podejrzeć w jakiej odległości - bo z oryginału to nie ma żadnych uchwytów.

W środku za klawiszami jest blacha żeby słoma spadała na sieczkarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Witam. Silnik perkins 6 wymieniał ktoś uszczelke pod głowicą? Potrzebowałbym namiary jakim momentem dokrecac oraz kolejność. Ewentualnie kupował ktoś w necie uszczelke i może podać skąd kupił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81
8 godzin temu, 4porucznik01 napisał:

witam. rozbierał ktoś już rozdzielacz w mercatorze ? nie odbija dzwignia w jedna stronę  i zastanawiam się czy nie pekła tam jakaś sprężynka ?

Jest tam jedna sprężyna która lubi pękać. Ściągnij sobie katalog części i po numerze ją kupisz.

Co do rozdzielacza nie ma tam  cudów, trzeba tylko uważać na jedną ze śrub, jest przelotowa i ma być pod nią podkładka miedziana.

Stara uszczelkę zwilż delikatnie Dirko i będzie cacy.

2 godziny temu, bartek500 napisał:

Witam. Silnik perkins 6 wymieniał ktoś uszczelke pod głowicą? Potrzebowałbym namiary jakim momentem dokrecac oraz kolejność. Ewentualnie kupował ktoś w necie uszczelke i może podać skąd kupił?

http://www.rgknightandson.co.uk/files/6.354.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj