Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2626 odpowiedzi na ten temat

#2481 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 22:20

Claas Mercator Nie jest to normalne ze zboża nie wciąga..a sprawdź czy masz wszystko właśnie dobrze z tymi palcami na slimaku. Lub właśnie za wysoko ślimak w co troche watpie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 13:12
  •  

#2482 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 22:23

Claas Mercator

@Mateuszpaluch21 sypie się bo guma albo zrzesiała albo ją coś zjadło mysza chociażby odepnij gardziel i wymień gumę u mnie teraz t było robione podejdzie od Bizona gguma

#2483 Share Mateuszpaluch21

Mateuszpaluch21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 06:25

Claas Mercator A dużo jest roboty z opuszczeniem tego ślimaka w chederze? Z tymi palcami raczej wszystko w pożądku bo słomę ładnie wciąga natomiast zostaje się sporo ziarna.

Edytowany przez Mateuszpaluch21, 28 lipiec 2016 - 06:52.

#2484 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 06:57

Claas Mercator

Roboty b.mało tak jak pisałem z boku zobacz gdzie jest mocowany w owalnych otworach klucz chyba 17 i opuścić na ok 2 cm dla zboża a dla rzepaku ok. 4 cm.

Bez problemu zobaczysz tylko rusz się do kombajnu.

#2485 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 09:37

Claas Mercator

Według mnie jak słomę ci ładnie wciąga a ziarenka ci spadają to masz za dojrzałe zboże pewnie pszenice, też tak mam czasem w pszenicy, że lubi sporo ziarna pod palcami leżeć bo je otrzepuje ślimak, ale to tylko na niektórych polach

#2486 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 18:58

Claas Mercator

Nie mam regulacji obrotów motowidła. Przyczyna w kole pasowym ze sprężyną. Jak dostać się do kołka mocującego połówkę koła.

#2487 Share Mateuszpaluch21

Mateuszpaluch21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 19:14

Claas Mercator Opuściłem ten ślimak na dwa centymetry i nie ma za wielkiej zmiany natomiast po zjechaniu z pola do domu i po opuszczeniu chedera z gardzieli wysyłała się spora ilość ziarna. Co może być tego przyczyną? Nie znam się na tym za bardzo bo kombajn mam dopiero pierwszy sezon.

#2488 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 19:22

Claas Mercator

Tak jak mówiłem masz za suche zboże  i ci się wcześniej wymłaca, ewentualnie za dużo zboża wraca podajnikiem kłosowym odbija się od bębna i trafia w gardziel.

#2489 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 19:45

Claas Mercator

Nie mam regulacji obrotów motowidła. Przyczyna w kole pasowym ze sprężyną. Jak dostać się do kołka mocującego połówkę koła.

Masz na myśli to pierwsze koło od schodów - to trzeba brechą rozchylić połówki koła i zobaczysz kołek zabezpieczający.

#2490 Share Mateuszpaluch21

Mateuszpaluch21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 19:55

Claas Mercator Ale to już po zgaszeniu silnika gdy opuszczałem cheder to wysyłało się to ziarno z gardzieli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2491 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 lipiec 2016 - 19:57

Claas Mercator mam ten sam problem z kołem co ty na na dodatek urwaną linke, robiłem to koło w poprzednim kombcjnie jaki miałem
gdzie ten kołek dokładnie sie znajduje bo nie mogę sobie przypomnieć

#2492 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 20:01

Claas Mercator

Bo tak to się listew trzyma na podajniku pochyłym a jak opuścisz to większy kąt i się zsuwa ziarno.

#2493 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 20:33

Claas Mercator marian7k

Tak, to koło.  Tylko jak tą brechą. A może jakiś bardziej sprytny sposób.

ovi 

Kołek jest ukryty pod jedną połówką koła, jak rozjedziesz te połówki (z tym mam problem) to w szczelinie stałego koła zobaczysz kołek (w zasadzie dwa - jeden w drugim)

#2494 Share gesy

gesy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:takie tam...

Napisany 28 lipiec 2016 - 21:06

Claas Mercator

Ale to już po zgaszeniu silnika gdy opuszczałem cheder to wysyłało się to ziarno z gardzieli.

Mam tak samo,mysle ze marcinnowicki87 ma racje,bo to nie na każdej działce sie tak dzieje,zalezy od odmiany i stopnia dojrzałości ,jak widze ze sporo opada w heder to czasem złapie troche słomy z pokosu wtedy czesc wciągnie

#2495 Share zbycho77

zbycho77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 07:49

Claas Mercator

marian7k

Tak, to koło.  Tylko jak tą brechą. A może jakiś bardziej sprytny sposób.

ovi 

Kołek jest ukryty pod jedną połówką koła, jak rozjedziesz te połówki (z tym mam problem) to w szczelinie stałego koła zobaczysz kołek (w zasadzie dwa - jeden w drugim)

Zsunąć musisz połówkę koła tą od wewnątrz , na nią napiera sprężyna .Ja wbijałem kawałki paska klinowego w różnych miejscach koła , lecz u mnie to nie pomogło bo wariator był zapieczony i pękła własnie ta połówka wewnętrzna , można dokupić jedną część koła nawet w zamienniku nie jest droga .Jak uda ci się przesunąć połówkę koła to odsłoni się kołek trzymający połówkę zewnętrzną w otworach koła zewnętrznego.

#2496 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 29 lipiec 2016 - 08:57

Claas Mercator

witam panowie coś gruchneło w skrzyni biegów. wracałem z pola na 3biegu spory gaz i na przyspieszaczu bo padał deszcz (ale to raczej nie od prędkości, po prostu i tak by się rozwaliło) coś zrzytneło w skrzyni natychmiast włączyłem sprzęgło. zatrzymałem się. ale tak se myślę co ja zrobie na drodze sam a jeszcze deszcz pada. włączyłem 3 mały gaz i powoli ruszam. telepałem się do domu cały czas coś w skrzynie skrzypie. w domu doszedłem do wniosku że to się dzieje na każdym z biegów. na luzie nic nie słychać wydaje mi się że sprzęgło ok (kiedyś pamiętam wymieniałem). zgrzyta coś jak się jedzie może miał ktoś taki problem?

A na pewno to skrzynia biegów a nie półoś? Jak działa ci hamulec, to zaciągnij go i spróbuj ruszyć. Jak nie ruszy, tylko będzie zgrzyt, to popuść hamulec z krótkiej półosi i spróbuj ruszyć. Jak pojedzie, to znaczy, że masz walniętą lewą (dłuższą) półośkę, bo one najczęściej strzelają. Problem jak ci strzeliła przy skrzyni a nie przy zwolnicy, bo tego nie wyczujesz, a strzelają zazwyczaj na wieloklinie. Koszt zamiennika ok. 600-700zł. nowa. Używkę dostaniesz za ok 300zł. Robota dla osoby co pierwszy raz robi - ok. 1,5h. z zastanawianiem się co do czego idzie. Jak by to była półoś, to musisz jeszcze wiedzieć jaki masz frez (drobny lub gruby).

#2497 Share Tomekronik11

Tomekronik11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Mechanika maszyn rolniczych

Napisany 30 lipiec 2016 - 10:50

Claas Mercator

Panowie mam pytanie,czy sita wymienne od consula do protectora,będą pasować,bo ja ich w ogóle ich nie mam i czy bez nich da się młócić?

#2498 Share rolnik1986

rolnik1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 30 lipiec 2016 - 18:22

Claas Mercator

A na pewno to skrzynia biegów a nie półoś? Jak działa ci hamulec, to zaciągnij go i spróbuj ruszyć. Jak nie ruszy, tylko będzie zgrzyt, to popuść hamulec z krótkiej półosi i spróbuj ruszyć. Jak pojedzie, to znaczy, że masz walniętą lewą (dłuższą) półośkę, bo one najczęściej strzelają. Problem jak ci strzeliła przy skrzyni a nie przy zwolnicy, bo tego nie wyczujesz, a strzelają zazwyczaj na wieloklinie. Koszt zamiennika ok. 600-700zł. nowa. Używkę dostaniesz za ok 300zł. Robota dla osoby co pierwszy raz robi - ok. 1,5h. z zastanawianiem się co do czego idzie. Jak by to była półoś, to musisz jeszcze wiedzieć jaki masz frez (drobny lub gruby).

na pewno w skrzyni biegów w środku gdzieś w okolicach mechanizmu różnicowego(chyba że to lewa półoś w skrzyni na frezach czy na łożysku, ale i tak już mam prawą prawie rozebraną). odjechałem hederem z gardzielą i odkręciłem dekle na skrzyni, koło od hamulca ręcznego musiałem ciąć kątówką bo nawet po gazach nie szło zdjąć. dałem sobie spokój bo jak zobaczyłem że, aby zdjąć skrzynie trzeba jedną półoś ( a rozbierałem od prawej) wywalić a jeżeli półoś to trzeba całą zwolnice zdejmować, dużo roboty jak dla mnie samego. czekam na teścia aż wróci z delegacji. a dla tych 1,5ha to brat bizonem zetnie.

#2499 Share zbycho77

zbycho77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 30 lipiec 2016 - 19:12

Claas Mercator

Panowie mam pytanie,czy sita wymienne od consula do protectora,będą pasować,bo ja ich w ogóle ich nie mam i czy bez nich da się młócić?

Nie będą pasować , consul to mniejszy kombajn .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2500 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 01 sierpień 2016 - 09:59

Claas Mercator

dałem sobie spokój bo jak zobaczyłem że, aby zdjąć skrzynie trzeba jedną półoś ( a rozbierałem od prawej) wywalić a jeżeli półoś to trzeba całą zwolnice zdejmować, dużo roboty jak dla mnie samego.

Wcale nie jest aż tak dużo roboty, bo sam się tym bawiłem i też dałem rady, a rozbierałem to pierwszy raz. Lepiej to idzie niż zwolnica w 60-tce.