Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2626 odpowiedzi na ten temat

#2341 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 11:34

Claas Mercator

ja z kolei reguluje na górnym sicie, dolne otworowe nie nie da sie podregulowac na nim

Rolnik z powołania :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 23:31
  •  

#2342 Share lukowiag

lukowiag

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 11:38

Claas Mercator

Wszystkie rady to tylko wskazówki. Trzeba sobie samemu kombajn ustawić. Inaczej jest przy owsie pszenicy życie itd. Również jak ma się tereny pochyle też trzeba skorygować ustawienia.z mojej praktyki wygląda to tak:sito górne może być otwarte nawet do końca. Najważniejsze jest dolne. U siebie mam górne otwarte tak żeby klosy swobodnie przelatywaly. Obroty na mlocarni na maksa. Jak kosisz to ujedziesz kawałek i zaglądasz do zbiornika jakie zboże leci i wtedy korygujesz ustawienia. W sumie jak posiadacie kombajn to dziwne ze Nie ściągnięcie sobie instrukcji obsługi z neta.

Nie widzialem do mercatora 60.. kombajn jest unas z 6lat. Niedawno nagle zostalem sam z gospodarstwem i pròbuje wszystkiego sie uczyc. Ojciec nie znal sie na ustawieniach i zboze trzeba bylo mlynkowac dodatkowo..

#2343 Share Lechu001

Lechu001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 11:43

Claas Mercator Jak to nie ma. Jest. Mam mercator 60 i instrukcje nabyłem przez neta. Na allegro zamówiłem i to już z 5 lat temu.

#2344 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 lipiec 2016 - 11:45

Claas Mercator ten ze zdjęcia to mercator 70

#2345 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 12:10

Claas Mercator

Lukowiag prawdopodobnie w skrzyni zębatka pośrednia od wstecznego się kończy, też tak miale aż pewnego razu wsteczny się skończył.

#2346 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 12:32

Claas Mercator

Do  Lechu001

Jeżeli masz skany  instrukcji (nie chodzi o katalog) to wrzuć albo prześlij.

#2347 Share lukowiag

lukowiag

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 15:24

Claas Mercator

Lukowiag prawdopodobnie w skrzyni zębatka pośrednia od wstecznego się kończy, też tak miale aż pewnego razu wsteczny się skończył.

dużo roboty? i koszta?

#2348 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 19:44

Claas Mercator

Roboty trochę bo skrzynię trzeba rozpołowić czyli koło i zwolnicę od strony lewej trzeba ściągnąć. A za koło zębate chyba 200 zł płaciłem ale to było jakieś 10 lat temu to nie wiem po ile teraz są.

#2349 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 22:37

Claas Mercator

Witam

Panowie mam taki problem że pod koniec żniw leciały mi małe kłosy i kawałki słomy do zbiornika

zmiana sit, ustawienia żaluzji, wiatru nic nie pomagało  

szukałem i nie znalazłem żadnej dziury czy jest możliwe że coś tam w środku się odkręciło ?

może ktoś miał już taki przypadek ?

#2350 Share lukaszk93

lukaszk93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 08:13

Claas Mercator

Witam,

Panowie wymieniłem w hederze listwy na motowidłach, po założeniu wszystkich, obracając ręcznie motowidłami jedna z tych sześciu listewek łamie się i nie mam pojęcia co jest powodem? czy możliwe, że rurki mają za mało luzu i stawiają opór? Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, co może być przyczyną, proszę o pomoc.

Pozdrawiam, Łukasz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2351 Share sklodek4

sklodek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 18:56

Claas Mercator

Witam.Planuję wymienić bagnety w claas mercator. Mam pytanie jakiej firmy kupić i  co jest jeszcze potrzebne?? Dociski?? Napiszcie mi jak możecie .Pozdrawiam

Edytowany przez sklodek4, 04 lipiec 2016 - 18:57.

#2352 Share lukowiag

lukowiag

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 19:47

Claas Mercator

Witam,
Panowie wymieniłem w hederze listwy na motowidłach, po założeniu wszystkich, obracając ręcznie motowidłami jedna z tych sześciu listewek łamie się i nie mam pojęcia co jest powodem? czy możliwe, że rurki mają za mało luzu i stawiają opór? Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, co może być przyczyną, proszę o pomoc.
Pozdrawiam, Łukasz.

Moze ta obręcz jest zgięta po ktorej chodza te dwie rolki

#2353 Share Karo23

Karo23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 21:26

Claas Mercator Jak pękają w miejscu gdzie jest śruba to zrób takie blaszane opaski,przewiercić i skręcić i po problemie. Też tak było u mnie. Później zrobiłem z profila stalowego, ale szybko się zuzyly i wróciłem na drewniane.

#2354 Share mercator6040

mercator6040

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 21:39

Claas Mercator

Witam wszystkich.O olejach do silnika było dużo. Facet w sklepie polecił mi Shell Rimula 15W40 do mercator 60, mercedes Om352.Co sądzicie o tym oleju proszę o opinie moze ktoś taki leje do silnika.Pozdrawiam.

#2355 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 21:42

Claas Mercator

Witam! Panowie coś mi brzęczy przy silniku-w tym dzwonie,pasy zdjęte,luzu niema ,co może być?

Stawiam na bardzo złą nowinę. Nie tyle złą, bo dużo roboty, a raczej chodzi mi o koszta.

http://img4.sprzedaj...claa-571109.jpg

Aczkolwiek jest jeszcze jeden przypadek który kiedyś robiłem. Jazda na pasie z brakiem od środka (mimo, że nie był urwany) powodowała szarpanie kołem na silniku. Krótka oś dokręcana właśnie do powyższego sprzęgła zawieszona elastycznie dostała drgań, które przeniosła na jedyne łożysko w tym miejscu. Obudowa owego łożyska wytłukła sobie kanał w tym żeliwnym odlewie i drgania były coraz to większe. Lepiej z tym nie zwlekać, bo albo popęka, albo nie będzie czego naprawiać. Naprawa to wprawienie tulei (można trochę stoczyć krawędzi pod tuleję) i dobranie nieco mniejszego łożyska (zewnętrznie). Z tego co mi wiadomo już ponad 10 lat ten sposób wytrzymuje....

No i na koniec dygresja.

Nie bierz 50tki bo tam 4 gary i za słaby....

No to jak takim panom znaffcom wytłumaczyć, że pod koniec lat 90tych kiedy upadały SKRy to takie 4ki robiły ponad 200ha na sezon. Na 3metrowych hederach bo innych nie było. Fakt, żniwa trwały prawie miesiąc, ale jak nie było kombajnów to te które były pracowały po 14h na dobę 7 dni w tygodniu. Piękne czasy. Dziś żniwa trwają tydzień i jeszcze wszyscy narzekają. Nie było sklepów internetowych, porad na forach, mechaników i doświadczenia. A dziś człowiek pyta się w internecie (nie potępiam) w słusznej sprawie i zamiast otrzymać pomoc to otrzyma "fachową poradę" od nastoletniego "ja wiem".

Zacznijmy wypowiadać się w kwestiach na temat których naprawdę mamy coś do powiedzenia. Nie rozbierałeś - nie psuj ludziom w głowie. Rozbierałeś - staraj się pomóc jak najbardziej fachowo.

#2356 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 21:58

Claas Mercator

Też miałem problem z tym dzwonem i jak kolega radzi lepiej nie czekać bo mi siadło łożysko i uszkodziło koło zamachowe, wałek i to sprzęgło gumowe. Masz tam łożysko i tuleje teflonową. Roboty trochę jest i nie kupuj taniego łożyska.

Panowie pytanie: czy przy łapaczu kamieni co jest ta blacha od spodu gardzieli co można go opróżnić macie jakieś uszczelnienie np jakąś gumę bo bardzo mi tam leci zboże a na końcu tej blachy nie ma u mnie nic i jest szpara na całej długości tak na wysokość jednego centymetra.

Edytowany przez Pawelek998, 05 lipiec 2016 - 16:43.

#2357 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 lipiec 2016 - 18:33

Claas Mercator co do tych listewek w chederze napewno wszystkie zrobíłeś na jeden wymíar? ja robíłem do consula na wzór orginału i dodatkowo wymiana rórek i wszystko grało

#2358 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 18:51

Claas Mercator

Witam wszystkich.O olejach do silnika było dużo. Facet w sklepie polecił mi Shell Rimula 15W40 do mercator 60, mercedes Om352.Co sądzicie o tym oleju proszę o opinie moze ktoś taki leje do silnika.Pozdrawiam.

ja leje już któryś sezon 20w50 kiedyś statoila a teraz z orlenu  i dają radę a mercator 75 ale silnik to samo. pozdrawiam

#2359 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 20:38

Claas Mercator

ja na takim shelu mam wszystko

Rolnik z powołania :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2360 Share lukaszk93

lukaszk93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 21:23

Claas Mercator

co do tych listewek w chederze napewno wszystkie zrobíłeś na jeden wymíar? ja robíłem do consula na wzór orginału i dodatkowo wymiana rórek i wszystko grało

No niby wszystko jest pod wymiar i powinno być tak samo, choć wiesz jak to jest, wiercąc dziury zawsze może być odchył o jakiś milimetr..