Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2609 odpowiedzi na ten temat

#2321 Share armo

armo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 09:25

Claas Mercator

czy demontaż gardzieli jest do zrobienia bez odpinania hederu od gardzieli ?

mam w planie taką operację i myślałem że wystarczy dobrze podeprzeć pod gardzielą i cofnąć kombajnem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 17:28
  •  

#2322 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 10:53

Claas Mercator

Ja zawsze demontuję gardziel razem z hederem zero problemów, i najszybsza metoda, ściągasz pas, z siłowników wyciągasz bolce może wcześniej sprężyny popuścić żeby nie napinały na siłownik, odpinasz linkę od regulacji nagarniacza, przewód od podnoszenia nagarniacza, zabezpieczenia przy gardzieli i osłonę pod gardzielą i gotowe. Heder sam pion utrzymuje ale dla bezpieczeństwa jakąś belkę można podłożyć pod gardziel.

@poderwa- jak luzu nie ma to może metalowy pierścień z łożyska spadł i lata po wale i hałasuje, wszystko zależy jaki to dźwięk. 

Edytowany przez marcinnowicki87, 01 lipiec 2016 - 10:58.

#2323 Share hecktor2

hecktor2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 16:57

Claas Mercator

Panowie szukam kombajna na 10ha.

Znalazłem Metractor`a, ale za cholerę nie wiem który to model (i rok). http://olx.pl/oferta...html#b44dad7e89

Ktoś pomoże?

#2324 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 18:25

Claas Mercator

hector2 prawdopodobnie to Claas Mercator rok produkcji 1967-72 trzeba by było sprawdzić po dacie na tabliczce ewentualnie po dacie na felgach. Poprzednik mercatora 60.

#2325 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 19:12

Claas Mercator

Panowie podajcie orientacyjne ustawienie mercatora 50 do koszenia rzepaku: wiatr, klepisko sita. To będzie mój pierwszy sezon w rzepaku

#2326 Share mercator6040

mercator6040

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 21:12

Claas Mercator

Znalazłem Metractor`a, ale za cholerę nie wiem który to model (i rok). http://olx.pl/oferta...html#b44dad7e89

Ktoś pomoże?

Witam.Jeżeli masz zamiar kupić taki kombajn to na pewno nie ze zdjęcia, dobrze pooglądaj a najlepiej z kimś kto taki ma bo wydasz kasę a po kupnie tysiące za częsci tylko migają przed oczami.Osobiście polecam mercator 50, 60 lub 75.Pozdrawiam.

#2327 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 07:38

Claas Mercator

nie bierz 50 tki tam jest silnik 4 cylindrowy

Rolnik z powołania :-)

#2328 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1329 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 11:30

Claas Mercator

kolego mam identyczny model mercatora, to będą jego piąte żniwa u mnie i jestem z niego bardzo zadowolony. To prawda, że to rocznikowo najstarszy model mercatora ale jak się trafi dobry model to może pochodzić.

#2329 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 11:50

Claas Mercator Nikt nie podpowie ustawień do rzepaku

#2330 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1329 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 12:48

Claas Mercator

sita zamknięte, wiatr słaby, obroty młocarni ok 800, szczelina 5-7 ząbek, sito wymienne fi 6mm albo mniejsze, prędkość nagarniacza mała.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2331 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 13:26

Claas Mercator

kolego mam identyczny model mercatora, to będą jego piąte żniwa u mnie i jestem z niego bardzo zadowolony. To prawda, że to rocznikowo najstarszy model mercatora ale jak się trafi dobry model to może pochodzić.

ja mam 60 i jest ok aczkolwiek przydałby sie wiekszy, bo jest kilka ha. zawsze "Scigałem się" z gosciem co ma fotrschritta 512 bylismy zawsze ostatni w wiosce on i ja teraz on kupił jakiegos wiekszego claasa i ja chyba bede kończył zniwa w wiosce

#2332 Share mercator6040

mercator6040

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 16:45

Claas Mercator

Ktoś pomoże?

Witam.Myślę że 50 na10 ha wystarczy spokojnie no chyba że u sasiadów dochodzi jeszcze 30 ha to wtedy 60,70 lub 75 bo 6 cylindrów to nie to co 4.Rocznik w kombajnie nie ma zasadniczego znaczenia tylko jego stan i co kosił.Pozdrawiam

ja mam 60 i jest ok aczkolwiek przydałby sie wiekszy, bo jest kilka ha. zawsze "Scigałem się" z gosciem co ma fotrschritta 512 bylismy zawsze ostatni w wiosce on i ja teraz on kupił jakiegos wiekszego claasa i ja chyba bede kończył zniwa w wiosce

Nie łam się mercator 60 to maszyna super i częsci nie takie drogie a dominator lub wyżej to ho,ho.Może znajdziesz jakiego sąsiada z bizonem do scigania się. :) .Pozdrawiam.Też jestem z podkarpacia.

Edytowany przez mercator6040, 02 lipiec 2016 - 16:47.

#2333 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 17:17

Claas Mercator Ja mam 50tke na 20ha I spokojnie daje radę więc szukaj i bierz co znajdziesz w dobrym stanie

#2334 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 18:14

Claas Mercator

co do kolegi który pytał o rzepak to ja nie zmieniam sit tylko obie zaluzje zamkniete, wiatr praktycznie tez do minumum chyba ze lecą kawałki łuszczyn suchych to lekko otwieram, wiadomo trzeba dopasować i obroty młocarni tez na miniumum. pozdrawiam

#2335 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 21:27

Claas Mercator

Witam.Myślę że 50 na10 ha wystarczy spokojnie no chyba że u sasiadów dochodzi jeszcze 30 ha to wtedy 60,70 lub 75 bo 6 cylindrów to nie to co 4.Rocznik w kombajnie nie ma zasadniczego znaczenia tylko jego stan i co kosił.Pozdrawiam

Nie łam się mercator 60 to maszyna super i częsci nie takie drogie a dominator lub wyżej to ho,ho.Może znajdziesz jakiego sąsiada z bizonem do scigania się. :) .Pozdrawiam.Też jestem z podkarpacia.

ale to wyscig polegający na tym kto nie zakończy zniw jako ostatni we wsi. do tej pory wygrywałem i kończyłem jako przed ostatni, teraz to ja bede kończył. na 60ha mercator 60 to jednak troche mało

#2336 Share lukowiag

lukowiag

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 09:18

Claas Mercator Witam,to moje pierwsze zniwa. Mam mercatora 60. Do skoszenia pszenżyto, owies, trochę jęczmienia i pszenicy. Wszystkiego ok 10ha. Prosze o pomoc przy ustawieniu go i przygotowaniu do zniw. Z gory dziekuje

#2337 Share Pigmei

Pigmei

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 10:48

Claas Mercator

Ten cały temat ma już trochę lat i dziwię że że żaden z pytających o ustawienia nie jest na tyle ogarnięty by chociaż przejrzeć temat lub przynajmniej użyć wyszukiwarki. Zapewniam, to już zostało  podane wielokrotnie w latach poprzednich, wystarczy 10 minut i macie jak na tacy

#2338 Share lukowiag

lukowiag

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 11:12

Claas Mercator

Ten cały temat ma już trochę lat i dziwię że że żaden z pytających o ustawienia nie jest na tyle ogarnięty by chociaż przejrzeć temat lub przynajmniej użyć wyszukiwarki. Zapewniam, to już zostało podane wielokrotnie w latach poprzednich, wystarczy 10 minut i macie jak na tacy

Wczoraj godzine od poierwszej strony szukalem. Znalazlem wiele inforacji. Ale nie wszystko. Bede sxukal dalej oczywiscie. Dziekuje
A coś o nie wchodzącym wstecznym wiecie? Czasem wejdzie czasem trzeba dociskac drazek zeby wytylowac

#2339 Share Pigmei

Pigmei

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 11:18

Claas Mercator

Wskazówek masz naprawdę dużo, ale ustawienia najładniej podał @bomber84 w tym poscie

http://www.agrofoto....98#entry1600285

Naprawdę, prawie o wszystkim tu napisano, dodatkowo jest kilka obocznych tematów poświęconych usterkom. Nic tylko poszukać i macie od ręki  :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2340 Share Lechu001

Lechu001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 11:33

Claas Mercator Wszystkie rady to tylko wskazówki. Trzeba sobie samemu kombajn ustawić. Inaczej jest przy owsie pszenicy życie itd. Również jak ma się tereny pochyle też trzeba skorygować ustawienia.z mojej praktyki wygląda to tak:sito górne może być otwarte nawet do końca. Najważniejsze jest dolne. U siebie mam górne otwarte tak żeby klosy swobodnie przelatywaly. Obroty na mlocarni na maksa. Jak kosisz to ujedziesz kawałek i zaglądasz do zbiornika jakie zboże leci i wtedy korygujesz ustawienia. W sumie jak posiadacie kombajn to dziwne ze Nie ściągnięcie sobie instrukcji obsługi z neta.