Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2626 odpowiedzi na ten temat

#2301 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 30 maj 2016 - 18:04

Claas Mercator

tak samo jak u chebie, czyli pali od strzała ,ciśnienie 25bar wtryski nowe głowią po remonci i splanowana i dalej domi ale czy olej pobierał będzie to zobaczymy, teraz tak myśle że to może być wina tej uszczelki pod pokrywą zaworową bo gdy będzie jakaś nieszczelność to będzie ssał ole z powierzchni głowicy.

25bar to padaka kolego!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 17:00
  •  

#2302 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 30 maj 2016 - 20:54

Claas Mercator a jakie powinno być?
https://en.m.wikiped...nz_OM352_engine http://tractors.wiki...nz_OM352_engine http://www.revolvy.c...nz OM352 engine

#2303 Share mercator6040

mercator6040

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 31 maj 2016 - 20:39

Claas Mercator

Witam.Czy w mercator 60 śruby przechodzące przez napinacze od klepiska mają mieć dokrecone mocno czy mogą być lekko ruchome.U mnie wszystkie 4 są lekko ruchome.Pozdrawiam.

#2304 Share cobrap

cobrap

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 01 czerwiec 2016 - 15:49

Claas Mercator

Ja też mam mercatora 75 z silnikiem mercedesa. Pracuje bez problemów, trzyma moc, odpala jak tylko obruci, ale pobiera sporo oleju koło 3L na cały dzień. Kupiłem go bo jako jeden przypadek gościu powiedział mi, że bierze olej. Planuję zrobić remont po sezonie, zima wolna od pracy to się przysiądzie.

tak samo jak u chebie, czyli pali od strzała ,ciśnienie 25bar wtryski nowe głowią po remonci i splanowana i dalej domi ale czy olej pobierał będzie to zobaczymy, teraz tak myśle że to może być wina tej uszczelki pod pokrywą zaworową bo gdy będzie jakaś nieszczelność to będzie ssał ole z powierzchni głowicy.

koledzy mialem to samo. Po wymianie pierscieni problem zniknal i od 10 lat jest spokoj. Przed wymiana od 2 do 5 l na dniowke. Wymienilem wszystkie razem z tlokami.

#2305 Share mercator6040

mercator6040

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 20:25

Claas Mercator

koledzy mialem to samo. Po wymianie pierscieni problem zniknal i od 10 lat jest spokoj. Przed wymiana od 2 do 5 l na dniowke. Wymienilem wszystkie razem z tlokami.

Witam.Jeżeli robiłeś silnik mercedes om 352 to chciałem spytać czy pompa wodna ma jakąś kalamitkę do smarowania czy jakąś śrubkę.U mnie jest śrubka fi 6 lub 8 na imbus.Jak często się smaruje.Proszę o poradę i dziękuję.Pozdrawiam.

#2306 Share mercator6040

mercator6040

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 14:15

Claas Mercator

Witam.Czy ktoś wymieniał pas napędu podajnika pochyłego w mercator 60, jeżeli tak to proszę o opis.dziękuję.

#2307 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 czerwiec 2016 - 14:53

Claas Mercator @cobrab- jakie miałeś objawy że podjołeś decyzje o wymianie pierścieni, dużo roboty?

#2308 Share Karo23

Karo23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 20:30

Claas Mercator Kolego cobrap a jak było u Ciebie z docieraniem. Ile chodził i jak?

#2309 Share cobrap

cobrap

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 06 czerwiec 2016 - 21:07

Claas Mercator

Witam.Jeżeli robiłeś silnik mercedes om 352 to chciałem spytać czy pompa wodna ma jakąś kalamitkę do smarowania czy jakąś śrubkę.U mnie jest śrubka fi 6 lub 8 na imbus.Jak często się smaruje.Proszę o poradę i dziękuję.Pozdrawiam.

stara pompa miala kalamitke, nowa nie ma nic takiego. Zostala wymieniona jakis rok po remoncie silnika bo zaczela przeciekac i zegotac

@cobrab- jakie miałeś objawy że podjołeś decyzje o wymianie pierścieni, dużo roboty?

podstawa do wymiany pierscieni bylo ''branie'' duzych ilosci oleju silnikowego. Po rozebraniu okazalo sie ze pierscienie zgarniajace (ostatnie od gory) byly zapieczone. Czy duzo roboty, zalezy od wprawy - w sumie dniowka na wyjecie i wlozenie silnika i ok 2 dni na rozebranie umycie i zlozenie silnika

Kolego @Karo23 docierania jakiegos specjalnego nie bylo, moze popracowal na wolnych obrotach z 5 godzin moze nawet nie. Wal nie byl ruszany wiec nie bylo takiej potrzeby. Potem wymiana oleju i do roboty.

#2310 Share leszczak23

leszczak23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 22:09

Claas Mercator

Można dać do przetoczenia tloki i zrobić na pięć pierscieni . Nie wymyślam tak robionow ciężarówkach z motorami 352 . 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2311 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 07:33

Claas Mercator

Byłem zmuszony 8lat temu wymień oryginalne (czy nie wiem jakie tam były) przewody ssące układu zasilania powietrzem silnik.

Kupuje te poniżej. Tylko że kupuję co roku ponieważ pojawiają się pęknięcia sięgające w głąb przewodu do jednej trzeciej.

To zwykła sam guma bez niczego.

http://www.gaska.com...a___gumowy/5121

Kupował ktoś ten przewód poniżej niby oryginal...C. - ciekawe jak długo wytrzyma?? Ewentualnie od czego może pasować coś lepszego niż to u góry??

http://www.gaska.com...aas_624634/4458

Znalazłem takie coś 68mm ale cena hoho

http://www.rallyshop...co-fluoro-68-mm

Edytowany przez Nowy81, 13 czerwiec 2016 - 07:34.

#2312 Share leszczak23

leszczak23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 16:43

Claas Mercator

Byłem zmuszony 8lat temu wymień oryginalne (czy nie wiem jakie tam były) przewody ssące układu zasilania powietrzem silnik.

Kupuje te poniżej. Tylko że kupuję co roku ponieważ pojawiają się pęknięcia sięgające w głąb przewodu do jednej trzeciej.

To zwykła sam guma bez niczego.

http://www.gaska.com...a___gumowy/5121

Kupował ktoś ten przewód poniżej niby oryginal...C. - ciekawe jak długo wytrzyma?? Ewentualnie od czego może pasować coś lepszego niż to u góry??

http://www.gaska.com...aas_624634/4458

Znalazłem takie coś 68mm ale cena hoho

http://www.rallyshop...co-fluoro-68-mm

Tak potwierdzam te tańsze są w po wewnętrznej stronie mniej sztywne  tak jakby nie dolana guma, nie jednolity  materiał.

#2313 Share Dawid381010

Dawid381010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja :))

Napisany 26 czerwiec 2016 - 11:31

Claas Mercator

Witam

jak zdjąc te pasy z koła pasowego po lewej stronie żeby dostać sie do paska napędu wialni bo jest do wymiany a trzeba zluzować jakoś te pasy ?

#2314 Share marcinnowicki87

marcinnowicki87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 13:38

Claas Mercator

Popuszczasz napinacz i ściągasz pas jezdny, następnie zwalniasz całkowicie bęben młócący, na zgaszonym silniku ktoś naciska dźwignie zwalniacza a druga osoba ciągnie za pasy co sprawia że siłowniki się całkowicie schodzą, luzujesz pas od napędu sieczkarni i go zdejmujesz z koła, odkręcasz przewód przyśpieszacza i osłonę pasa potrójnego młocarni, przekładasz pas wialni przez wszystkie pasy bez ich ściągania, luzujesz napinacz łańcucha napędu podajników i napinacz pasa wialni, zakładasz pas na koła. Później składanie w odwrotnej kolejności.(30 minut roboty w dwie osoby w jedną 45minut)

#2315 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 16:05

Claas Mercator

Witam. Będę demontował gardziel z Merkatora 75. Jak sobie z tym radzicie bez wózka widłowego. Jest nas tylko dwóch i źle to widzę.

#2316 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 19:37

Claas Mercator

czy kosi ktoś mercatorem facelię? W tamtym roku pierwszy raz kosiłem na tym sicie wymiennym okrągłym fi 6mm ale leciało dużo syfu do zbiornika. W sklepie u Gąski widzę, że jest sito fi 4mm -duża byłaby różnica?

#2317 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 30 czerwiec 2016 - 20:14

Claas Mercator

Witam. Będę demontował gardziel z Merkatora 75. Jak sobie z tym radzicie bez wózka widłowego. Jest nas tylko dwóch i źle to widzę.

będzie ciężko........

ja zdejmowałem przy pomocy tura

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#2318 Share zbycho77

zbycho77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 21:02

Claas Mercator

Bardzo łatwo się ją odpina , podjeżdżasz pod drzewo albo jakiś słup opasujesz gardziel  jak najwyżej do okoła pasem  i wysoko przy słupie , napinasz dobrze i powoli odjeżdżasz do tyłu  .oczywiście wszystko wcześniej po odpinaj . We dwóch spokojnie dacie radę .

#2319 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 21:10

Claas Mercator

Ja zdejmowałem trzy dni temu i bez żadnego tura czy wózka lub innych pomysłów, dwóch dobrych chłopaków i zdejmiesz, u mnie tak było zdjęte, pod przód gardzieli trzy opony od samochodu trzeba podłożyć ,a od strony kombajnu dwóch na drążku trzyma i jeden wolniutko cofa kombajnem do tyłu i bez problemu masz zdjęte, potem do założenia trzeba ze czterech ludzi aby to zapiąć, tylko chłopaki do tego muszą mieć trochę siły :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2320 Share poderwa

poderwa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:mechanizator-ślusarstwo

Napisany 30 czerwiec 2016 - 21:54

Claas Mercator

Witam! Panowie coś mi brzęczy przy silniku-w tym dzwonie,pasy zdjęte,luzu niema ,co może być?