Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2631 odpowiedzi na ten temat

#2261 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 22:35

Claas Mercator

Odkręć słoneczko zdejmij pas i sprawdź czy koło przesuwne porusza się płynnie i czy niema luzu na boki. Tak samo sprawdź drugie koło. Sprężyna tzw. słoneczko powinna być oryginalna. Nowy zamiennik jest mocno twardy. Pas w czasie zmiany prędkości nie powinien się ukosować ma chodzić cały czas prostopadle do osi obrotu kół. Nie może powodować wibracji. Popatrz na powierzchnie po której przesuwa się pas powinna chodzić prosto o nie powinna mieć zagłębień. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 16:28
  •  

#2262 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 12 kwiecień 2016 - 19:10

Claas Mercator

dzięki, wolnym czasem zobaczę

#2263 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 16:24

Claas Mercator

rozkręciłem koło pasowe przy skrzyni, wygląda ok.tj. polówka koła płynnie się przesuwa ,gładź jest równa, pas przy max.prędkości chodzi bez wibracji na min.lata góra dół  raczej jest to normalne bo jest luźniejszy,jedyne co podejrzewam to ,,słoneczko'' które morze być nie oryginalne bo nie ma na nim żadnych numerów ani symbolu classa,przy oryginale może nie być na tym oznaczeń?     

#2264 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 11:49

Claas Mercator

Przez lata może ich już nie być. Charakterystyczne dla oryginału jest guma łącząca "promienie" aby błoto się nie dostawało. A czy przy przyśpieszaniu na postoju koło to ze słoneczkiem nie odchyla się mocno do tyłu? 

#2265 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 14:53

Claas Mercator

odchyla się około 1mm przy obudowie skrzyni mam nadzieję że taki odchył jest do zaakceptowania,dzisiaj orientowałem się ze słoneczkami ,zamienniki są również z gumą a orginał 2,2k :o ,koleś co handluje używkami i naprawia poradził żebym rozhartował je bo tak jak i Ty wspomniałeś może być za twarde i za mocno napina pas ,może w tym tkwi problem?

#2266 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 09:59

Claas Mercator

Jak masz taką możliwość to pożycz od kogoś i sprawdź czy to pomoże. Zrób jakieś zdjęcia a najlepiej filmik bo nasza dyskusja jest trochę pusta i działam po omacku. 

#2267 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 10:55

Claas Mercator

znalazłem używkę za 200zl jeśli to orginał ma logo claasa to się nie będę pi...ył i wezmę wtedy się okaże .na razie dzięki 

#2268 Share frantz

frantz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 maj 2016 - 21:44

Claas Mercator

pompa zrobiona 2 tyg temu wtryski tez jak chodzi to zero dymu rowno idzie tylko z tym odpalaniem masakra sie zrobila ,nawet jak mu reczna pompuje to nie chce zaskoczyc tylko na samostart i pyk i gada

ja tak miałem, winny był pęknięty metalowy wąż doprowadzający paliwo od filtra do pompy.

ale po założeniu pompki ręcznej od autobusu z zaworem zwrotnym problemy się skończyły, zapomniałem o odpowietrzaniu swojego perkinsa

#2269 Share frantz

frantz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 maj 2016 - 23:51

Claas Mercator

Jeśli byś zmieszał różne oleje to z siłowników leciał by spieniony olej. Wina jest uszczelniaczy na silowniku a może też tak być ze jest też porysowana gładź silownika i Masz przecieki. Ja w swoim mam zalany hydrol hl 46. A jeśli chodzi o mieszanie oleju to można je mieszać. Liczba oznacza gęstość. Po prostu musisz wymontować uszczelniacze wziąć je na pokaz i kupić. Ja jak miałem wycieki to zawiozlem całe siłowniki do hydro service kutno(jestem z okolic łęczycy to mam niedaleko).Poszukaj u siebie w necie czy w okolicach nie ma takiego zakładu który zajmuje się hydraulika. W moim teraz czeka mnie regeneracja rozdzielacza bo ma przecieki na tloczku i się czasem lubi zacinać

wymiana uszczelniaczy w siłownikach jest bardzo prosta, trzeba wybić zawleczkę, wyciągnąć tłok, uszczelnienia itd. tam filozofii nie ma.

uszczelniacze można zamówić np tutaj http://www.agrojan.pl/, numery katalogowe i dzwonisz, albo jak zadzwonisz i powiesz model kombajnu i jak wygląda siłownik to prześlą odpowiednie. 

witam

ja w swoim mercatorze 50 mam problem z olejem hydraulicznym a konkretniej z temperaturą.

jak kombajn pracuje w ostry upał albo po kilku godzinach pracy widzę że ostro spada wydajność pompy ponieważ olej jest gorący i przez to rzadszy.

mam zalany hl100. jak kombajn ma przerwę z godzinę to od razu czuć różnicę że wydajność się podnosi.

spadek wydajności objawia się min tym że heder podnosi się bardzo wolno i opada podczas koszenia

jak kosi się gdy temperatura jest ze 25 stopni (10h ciągiem)to nie ma problemu ale jak jest 35 stopni to masakra już po 2-3 godzinach 

myślałem o chłodnicy do oleju hydraulicznego ktoś zna jakiś patent co z tym zrobić ?

jakaś propozycja ?

#2270 Share mercator6040

mercator6040

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 03 maj 2016 - 12:40

Claas Mercator

wymiana uszczelniaczy w siłownikach jest bardzo prosta, trzeba wybić zawleczkę, wyciągnąć tłok, uszczelnienia itd. tam filozofii nie ma.

uszczelniacze można zamówić np tutaj http://www.agrojan.pl/, numery katalogowe i dzwonisz, albo jak zadzwonisz i powiesz model kombajnu i jak wygląda siłownik to prześlą odpowiednie. 

Witam. Czy części z tego sklepu do claas(agrojan) są dobrej jakości, czy już tam coś kupowałeś, bo to sklepy wysyłkowe z polecenia są najlepsze. Często jest tak że biorą kasę jak za oryginał a wysyłają lipę tylko się człowiek wnerwia.Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 16:28
  •  

#2271 Share mercator6040

mercator6040

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 03 maj 2016 - 20:43

Claas Mercator

Witam. Potrzebuję czesci do mercator 60 może ktoś poleci dobre i uczciwe sklepy wysyłkowe lub z dojazdem-jestem z podkarpackie-lubelskie.Pozdrawiam.

#2272 Share damian1998

damian1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Mechanika maszyn rolniczych

Napisany 04 maj 2016 - 19:58

Claas Mercator

http://www.gaska.com.pl/

#2273 Share frantz

frantz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 maj 2016 - 21:25

Claas Mercator

ja kupuje albo tutaj http://www.agrojan.pl/ albo jak kolega wyżej  http://www.gaska.com.pl/

sprzedawcy bardzo ogarnięci, widać że często mają do czynienia z klientem który dzwoni z pola i mówi że kombajn się zepsuł bez konkretniejszych szczegółów :)

kupuje w obu zależy gdzie są dostępne wszystkie części na jedno zamówienie, ceny bardzo podobne. 

#2274 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 06 maj 2016 - 21:55

Claas Mercator

Agrojan to się zgodzę konkretna firma, ale Gąska to już inna bajka, fakt przez telefon sprzedaje kto inny ale  w sklepie to po prostu porażka sprzedawcy mają  du....ie kupującego (im się nigdy nie spieszy!) a co do części to nie dajcie się nabrać na oryginały z napisem JAG bo to wszystko produkuje GĄSKA!

:) :)

#2275 Share mercator6040

mercator6040

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 07 maj 2016 - 21:01

Claas Mercator

Witam.Dziękuję za podpowiedzi.Chciałem zarejestrowac sie u AGROJAN ale potrzebuja regon a ja nie mam, może ktos podpowie co zrobić zeby się zarejestrować.Pozdrawiam.

#2276 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 07 maj 2016 - 21:06

Claas Mercator

Zadzwoń powiedz co potrzebujesz i ci wyślą, nie musisz się logować

:) :)

#2277 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 13 maj 2016 - 19:41

Claas Mercator

ma ktoś na sprzedaż mercatora 3,60 heder w kabinie w kuj pom i okolicach ??? Bo poszukuje ale nic znaleśc nie moge jednego oglądałem miał byc cudny a miał płaskownik przyspawany przy kosie , pełno blaszek przykręconych przy młucarni taki dziurawy ;/ masakra . ciężko coś poszukać ;/

#2278 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 maj 2016 - 09:02

Claas Mercator

posiada ktoś mercatora 75 z silnikiem Mercedesa?

#2279 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 maj 2016 - 10:18

Claas Mercator ja mam takiego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama