Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2657 odpowiedzi na ten temat

#2201 Share mercator6040

mercator6040

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 12:41

Claas Mercator

Jeżeli morzesz powiedzieć to które siłowniki naprawiali w tym serwisie i ile cię to kosztowało bo jeżeli nie tak drogo to lepiej zlecić profesjonaliście i jest pewne że dobrze zrobione.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Claas Dominator 96 Cena do negocjacji

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Claas
  • 80000.00 PLN
  • 19 cze 2017
Sprzedam kombajn Caas Columbus z prasa! Film z pracy Blacha ocynk!

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Claas
  • 5300.00 PLN
  • 30 maj 2017
Claas Tucano 320

• 385000.00 PLN
  • 20 maj 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 13:52
  •  

#2202 Share Lechu001

Lechu001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 14:20

Claas Mercator Naprawiane były siłowniki te które podnoszą cały heder. Koszt naprawy to 450

#2203 Share mercator6040

mercator6040

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 18:17

Claas Mercator

Dla wszystkich zdrowych i wesołych świąt i żeby classy chodziły bezawaryjnie. :) .

#2204 Share leszczak23

leszczak23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 12:28

Claas Mercator

Do Sołtysa 48. Pomyślałem, że jeżeli to możliwe to mógłbyś mi wysłać na email katalog części  Mercator 60 z opisem po niemiecku, trochę się pomęczę z tłumaczeniem ale zawsze cos się dowiem. Pozdrawiam.

Witam ponownie wszystkich. Jak już pisałem kupiłem Mercator 60 i po sprawdzeniu stanu oleju hydrauliki okazało się że trzeba dolać, więc dolałem olej HV 46, odpaliłem silnik żeby sprawdzić jak to chodzi i okazało się że ciekną siłowniki. Teraz nie wiem czy to wina zmieszania oleju czy HV 46 jest za rzadki bo inni pisali że może być HV lub HL 68 lub nawet HV czy HL 100 czy jakiś inny np.AGROUTU 20W30. A jeżeli chodzi o siłowniki to poradźcie jakiej firmy uszczelnienia kupić i gdzie (jestem z Podkarpacia) żeby były dobre, czy sam dam radę je wymienić i jaki olej w ostateczności wlać do zbiorniczka hydrauliki jako nowy. Pozdrawiam.

HV 46 prermium z dodatkami przeciwzuzyciowymi

wg ksiązki 

PLATINUM AGRO HV 46
Jakość:
ISO 11158 – HV
Lepkość:
ISO VG: 46

Charakterystyka
Olej hydrauliczny produkowany w oparciu o wysokojakościowe mineralne oleje bazowe oraz pakiet dodatków uszlachetniających. Przeznaczony do stosowania w różnego rodzaju średnio i wysokoobciążonych układach hydraulicznych maszyn i urządzeń stosowanych w rolnictwie.

Gwarantuje:
• wydłużenie czasu eksploatacji,
• zmniejszenie zużycia powierzchni elementów trących w układach pomp hydraulicznych,
• pracę w szerokim zakresie temperatur z zachowaniem optymalnych własności lepkościowych (wysoki wskaźnik lepkości WL > 140).

Zastosowania
PLATINUM AGRO HV 46 Olej hydrauliczny przeznaczony do zastosowania w wysokoobciążonych układach napędu, wysokociśnieniowych pompach tłokowych stałego i zmiennego wydatku oraz pompach łopatkowych, gdzie wymagany jest wysoki poziom właściwości przeciwzużyciowych oleju. Rekomendowany również do użycia w precyzyjnych układach sterowania hydraulicznego i systemach hydraulicznych, które wymagają małych zmian lepkości przy zmianach temperatury. Szczególnie polecany do układów hydraulicznych maszyn i urządzeń stosowanych w rolnictwie.

Normy, aprobaty, specyfikacje
DIN 51524 cz. 3

Parametry fizyko-chemiczne
Parametry Jednostki Wartości typowe Zdolność olejów do wydzielania powietrza w temperaturze 500C min 6 lepkość kinematyczna w temp. 400C mm2/s 47 wskaźnik lepkości - 146 temperatura płynięcia 0C -33 temperatura zapłonu 0C 210 ​Zdolność do przenoszenia obciążeń na stanowisku FZG, stopień obciążenia niszczącego, nie niższy niż ​- ​10 Uwaga: Powyższe wartości parametrów fizykochemicznych są wartościami typowymi. Wartości rzeczywiste są umieszczane na świadectwach jakości dołączanych do każdej partii produktu.

#2205 Share pawe5

pawe5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 17:35

Claas Mercator panowie pomóżcie , podpaleniu siloika(mercedes) i zagrzaniu go do 80 st. zauważyłem olej na łączeniu kolektora z tłumikiem

#2206 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 22:15

Claas Mercator

Zapiekły lub popękały pierścienie tłokowe i pcha olej do góry, lub uszczelniacze na prowadnicach zaworów wysiadły, może być uszczelka pod głowicą, albo pękła głowica, i to takie wróżenie z fusów póki nie zdejmiesz głowicy się nie dowiesz ,a może wtryski leją i jest to nie spalone paliwo ,a nie olej ,a jeszcze to jak pracuje silnik i jak odpala, i czy kopci itd. za mało też opisu aby coś powiedzieć i jakąś trafną diagnozę postawić.

#2207 Share Lechu001

Lechu001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 08:39

Claas Mercator Hm. Ja też miałem podobny problem jak któregoś roku postanowiłem uruchomić silnik podczas zimy. Silnik trochę pochodził i spod pompy wtryskowej(silnik Perkins więc pompę mam rotacyjna) wydostał się olej. Oczywiście zgasilem go bo jak wiadomo jeśli olej leci to należy silnik zatrzymać. Na wiosnę postanowiłem wziąć się za remont. Ponownie silnik uruchomiłem i wogóle nie było śladu oleju. I od tego czasu zima silnika nie odpalam. A może to wina ze tak długo stał i dlatego olej wycieka. A podczas pracy w żniwa też zauważyłeś ten wyciek? Jakby było to coś poważnego to już musiały by być widoczne oznaki wcześniej. Nieszczelne pierścienie to wiąże się z tym spadek mocy silnik kopci i ma ciężko wejść na obroty.Bo jeśli wszystko było ok we żniwa to nie możliwe żeby nagle coś się stało. No chyba że głowica mogła mieć jakąś mikro szczelinę i teraz jak zalales go ciepła woda to pod wpływem dużej różnicy temperatury pękła dalej. Trochę mało szczegółów żeby coś stwierdzić

#2208 Share pawe5

pawe5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 18:49

Claas Mercator wiesław19 uszczelniacze raczej wykluczam gdyż po odpaleniu dymił by na niebiesko a on puści tylko małą czarną smuge po rozgrzaniu go do ok 80 st dymi lekko na niebiesko ,jak przygazuje puści szarę chmure dymu , zamieżam w pierwszej kolejności sprawdzić kompresje ,przy okazji sprawdzę wtryski

#2209 Share pawe5

pawe5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 19:58

Claas Mercator witam ,w mercatorze 75 między dzwignią zmiany biegów a dzwignią gazu jest przełącznik elektryczny ,do czego on jest

#2210 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 20:35

Claas Mercator

Awaryjne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2211 Share pawe5

pawe5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 20:49

Claas Mercator ok.dzięki,pytałem bo urwana jest dzwigienka od tego włącznika więc nie mogłem sprawdzić

#2212 Share andrzej6b

andrzej6b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 21:03

Claas Mercator

Witam mam małe pytanko kopiłem clasa mercatora 75 zz silnikiem perkinsa 6 cylindry bez hedra  i  moje pytanie brzmi jakiej szerokości

heder polecicie bo mam 2 w kupnie jeden 3m i 3.6m obydwa po 3 tys i nie wiem który wybrać  zeby kombajn za bardzo sie nie meczył

#2213 Share piotrekstok

piotrekstok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 21:37

Claas Mercator ja mam 3 metry przy 50 z silnikiem 4 cylindry i daje radę spokojnie ;) także 3,6 to śmiało bierz :D

#2214 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 21:52

Claas Mercator

W tych kombajnach to nawet 4m montują, bierz 3,6 poradzi sobie nawet w najlepszym zbożu

:) :)

#2215 Share AndrzejBrus

AndrzejBrus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 06:33

Claas Mercator potwierdzam 3,60 :)

#2216 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja, rolnictwo, wędkatstwo, muzyka :)

Napisany 29 styczeń 2016 - 07:02

Claas Mercator Kilka lat temu mój tata miał mercatora 75 z hederem 4.2 więc bierz spokojnie 3.6. Na pewno da radę. W 3 metrowym będzie mała wydajność a spalanie na ha będzie duże ;-)

#2217 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 29 styczeń 2016 - 07:49

Claas Mercator

tylko 3.60m :)

#2218 Share krzychuuuuu

krzychuuuuu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 608 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 08:11

Claas Mercator

3m a spalanie 10L na godzine

Edytowany przez krzychuuuuu, 01 luty 2016 - 20:02.

#2219 Share mate12345

mate12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 09:22

Claas Mercator

Ja mam w 75 3 metrowy to jak zboże leży to kombajn kołami przygniata. 3,6 będzie lepszy. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2220 Share rafalpop721

rafalpop721

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 09:39

Claas Mercator

Witam,

14 lat temu ojciec kupił Claasa Mercatora 70 z silnikiem szóstką Perkinsa o szerokości 3m. Powiem tak gdy jest zboże konkretne to ma ciężkawo a jak będziesz chciał ciąć słomę na sieczkę to jeszcze będzie miał ciężej a silniki Perkinsa są bardzo wrażliwe na przegrzanie więc polecam Ci heder 3m. Gdy ma lekko to spali dobre 8l w zbożu konkretnym między 10-12l.