Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2631 odpowiedzi na ten temat

#201 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 19:15

Claas Mercator Jakie sito proponujecie uniwersalne do zboza, bo chyba nie zmieniacie podczas żniw?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 01:55
  •  

#202 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 czerwiec 2012 - 20:46

Claas Mercator Co masz za sita i co zamierasz kosić?
Sita podczas żniw zmieniam .
Inne do rzepaku i gorczycy.
inne do pszenicy.jęczmienia, żyta.
Inne do grochu i
inne do bobiku i owsa.
Z tego co jest mi wiadome to np do 75-tki jest 19 różnych dolnych sit.

#203 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 20:56

Claas Mercator Mam merkatora 60 sita mam 2, okragłe 10 i 12mm kosze tym 10 mm. A zboza koszone przeze mnie to- jęczmien pszenzyto pszenica owies mieszanka-owies+jczmien.

#204 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 czerwiec 2012 - 21:15

Claas Mercator Ściągę masz na poprzedniej stronie w sprawie sugerowanych sit lecz po przeczytaniu ostatnich postów pewno zauważyłeś, że praktyka potrafi trochę odbiegać od tych danych.
Na podstawie własnych doświadczeń do owsa polecam fi 16 a do jęczmienia, pszenicy, pszenżyta polecam to, które @mercator 75 wczoraj zamówił.

Jak Ci szło do tej pory koszenie na tych średnicach?

#205 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 21:42

Claas Mercator koszenie szło dobrze tylko troche kłosow z pszenzyta wpadało do zboza. A owies na tym sicie nie pojdzie? do owsa fi 16 proponujesz okragłe czy podłuzne? Moj znajomy juz 15 lat kosi i nie zmienia sit tylko jednym wali wszystko [te odmiany co napisałem wczesniej ] bo nie ma czasu na to :) jakie ono jest to nie wiem.

#206 Share maaro49

maaro49

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 09:53

Claas Mercator panowie jak ustawic klepisko i gdzi sie znajduje regulacja w mekatorze50

#207 Share huanmontoja

huanmontoja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 17:54

Claas Mercator z prawej strony siedzenia operatora, proponuje ci przejrzec cały temat z 5 razy było pisane jak ustawiac ;)

Mam chlopaki takie pytanie jak dostac sie do filtru oleju bo jest za silnikiem schowany i cieżko go złapac do wykrecenia??? jak wy to robicie??
Kupilem takze pasek o numerach 65120 za 70 PLN-ów i strasznie jest naciągniety. Czy to moze byc wina paska ze tak malo za niego zaplacilem ??

#208 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 czerwiec 2012 - 18:10

Claas Mercator Aby dostać się do wkładu filtrującego potrzebujesz klucza 16 mm ( o ile nie 17 mm) i wykręcasz tę śrubę która jest od spodu wkręcona prze środek filtra , następnie zdejmujesz puszkę wewnątrz której jest wkład filtrujący olej

#209 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 czerwiec 2012 - 18:32

Claas Mercator śruba to chyba na klucz 17,a co do postów wyżej my też kosimy cały czas na jednym sicie ale nie wiem jaki to jest teraz.
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#210 Share onyx1

onyx1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 19:56

Claas Mercator Witam jestem nowym włascicielem claas mercator 60 z silnikiem perkins 6354 i filtr oleju silnikowego jest wkręcany dzisiaj własnie go wykręcałem ,olej kupiłem Turdus mógłby ktoś napisać jak go ustawić do rzepaku i pszenicy tak z grubsza sita ponoć(mogą być) te same tylko wiater i klepisko tak twierdził poprzedni własciciel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 czerwiec 2012 - 20:50

Claas Mercator @onyx1 Ciebie również zachęcam do cofnięcia się do postu #139 tego tematu lub odwiedzin mojej galerii

#212 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 21:14

Claas Mercator

z prawej strony siedzenia operatora, proponuje ci przejrzec cały temat z 5 razy było pisane jak ustawiac ;)

Mam chlopaki takie pytanie jak dostac sie do filtru oleju bo jest za silnikiem schowany i cieżko go złapac do wykrecenia??? jak wy to robicie??
Kupilem takze pasek o numerach 65120 za 70 PLN-ów i strasznie jest naciągniety. Czy to moze byc wina paska ze tak malo za niego zaplacilem ??

z tym paskiem tez tak miałem i podpiłowalem napinacz, u nas [w polsce chyba sa inne]paski. Ja filtr odkrecam kluczem do filtrów [taka rurka z łańcuszkiem] jest cieżko ale jakos sobie radze...

#213 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 czerwiec 2012 - 09:09

Claas Mercator do rzepaku nie bardzo bo heder za waski, ale jak juz to klepisko calkiem oposcic, zalozyc najdrobniejsze sito,a wiatr dopasowac tak zeby do zbiornika lecialo jak najczystsze

#214 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 czerwiec 2012 - 09:15

Claas Mercator Z tym sitem to bez przesady, 4.5 mm będzie w sam raz.
Najdrobniejsze sito ma otwory 2,5 mm hehe

#215 Share huanmontoja

huanmontoja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 14:09

Claas Mercator wie ktos jakie wymiary ma ta przesłona za odrzutnikiem słony???

#216 Share pino93

pino93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 21:09

Claas Mercator Witam
Koledzy mam takie pytanie yyyy jestem posiadaczem claasa mercatora 75 i w czasie gruntownego przeglądu przed żniwami sprawdzaliśmy poziomy płynów w zwolincach i skrzyni biegów iiii w związku z tym mam pytanie: Jaki powinien być poziom płynu w skrzyni biegów? bo odkręciłem tę śróbkę na środku pokrywy na góże skrzyni i oleju zbyt dóżo tam niema ......a i przypadkiem sąsiad zaczoł poruszać przednim kołem(tak do środka kombajnu)-poruszać kombajnem i coś tak jakby tam delikatnie stuka...czy to możliwe ażeby muał luzy gdzieś w zwolnicach??

#217 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 lipiec 2012 - 08:23

Claas Mercator W przedniej części skrzyni biegów, jest wkręcany korek na klucz 17mm ( około 10 cm od dołu mierząc).Lej do poziomu tego korka.

#218 Share siwy33

siwy33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 08:08

Claas Mercator koledzy jak zdjąć wałek przeniesienia napędu kosy chodzi mi o tę przekładnię ,mimośród przy hedrze mercator 75

#219 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 lipiec 2012 - 08:17

Claas Mercator Najpierw musisz zdjąć koło napędu motowideł i następnie tę obudowę mimośrodu nabić trochę głębiej na oś ( w kierunku łożyska podporowego) aby wyciągnąć klin.Po wyjęciu klina całość zbijasz z osi.
Aby to wszystko sobie ułatwić sugeruję najpierw odkręcić całą oś z łożyskami od hedera

Edytowany przez KRISTOFORn, 04 lipiec 2012 - 08:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share siwy33

siwy33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 08:49