Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2626 odpowiedzi na ten temat

#2141 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 14:51

Claas Mercator

Masz dwa rożne rozwiązania napędu sieczkarni. W zależności od wolnych kół pasowych, wybierasz rozwiązanie.  W mojej ocenie, lepszym rozwiązaniem jest napęd bezpośredni od silnika, oczywiście w przypadku jak robisz wszystko od zera.

Oczywiście że rozwiązanie jest jedno. Chyba że ktoś ma za mocny akumulator i lubi obciążać silnik sieczkarnią która chodzi zawsze gdy silnik jest włączony. Ani to bezpieczne ani ekonomiczne.

Napęd idzie z głównego wału i tak powinno być - wymyślanie przystawek z silnika to jak wchodzenie na poligon w trakcie strzelań. Może silnik wytrzyma, a może coś się stanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 13:21
  •  

#2142 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 18:18

Claas Mercator

a mam pytanie to koło do dokrecenia - to muszę scignąć wszystko od początku i wśrodku dokrecić do którgoś konkretnego koła?

ktoś to robił czy mieliście już przy zakupie kombajnu?

#2143 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 18:35

Claas Mercator

Niestety musisz wszystkie ściągnąć, ja tego nie robiłem ale jak miałem mercatora to zamierzałem założyć sieczkarnie i dowiadywałem sie o wszystkie szczegóły

:) :)

#2144 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 07:32

Claas Mercator

dobrze masz, a z nr kół zębatych jest tak:

- ta ze sprzęgłęm - 617214 - 38 zębów

- od kłosowego - 619549 - 26 zębów

-  ta za kołem pasowym 619563 - 15 zębów

ale uwaga były dwa typy tych zębatek za kołem pasowych

inna wersja to 619163

jak wklepiesz w google te nr to zobaczysz czym się różnią i będziesz wiedział który masz,

jesli chcesz katalog do daj maila na priv bo tu nie moge wstawic.

pozdrawiam

Dziękuje.

Katalog mam ale jakos brakuje części opisu  i numerów tych część, rysynek jest. Jeszcze z takim problemem się nie spotkałem.

Podałbyś jakieś numery łańcucha? Bo mam chyba nie odpowiedni.

http://agrotechnika2...as Mercator.pdf

mam taki sam katalog w wersji papierowej. Tu co podałem link też nie ma części opisow tej strony czy jestem ślepy, czy jak to czytać?. Tablica 31 strona 39.

Edytowany przez Nowy81, 18 sierpień 2015 - 11:06.

#2145 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 17:48

Claas Mercator

brakuje stron w tym katalogu. nie wiem czy Cie dobrze zrozumiałem ale jeśli chodzi Ci o nr tego łańcucha który napędza te wszystkie zębatki o które pytałeś wcześniej to

: 619234

#2146 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 07:33

Claas Mercator

Tak o to mi chodziło.

Thx.

#2147 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 00:02

Claas Mercator Jak ustawiacie swoje mercatory na grykę?

#2148 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 22 sierpień 2015 - 07:07

Claas Mercator

Oczywiście że rozwiązanie jest ...

Przedstawione na zdjęciach rozwiązanie, jest rozwiązaniem również fabrycznym - sieczkarnia nie musi chodzić zawsze. Na zdjęciu drugim jest pokazane sprzęgło rozłączające napęd sieczkarni.

#2149 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 22 sierpień 2015 - 08:19

Claas Mercator

Sito 8mm, wiatr mały, klepisko chyba na 4-5, obroty młocarni ok 1000, sito żaluzjowe do ustawienia na polu :)

#2150 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 22 sierpień 2015 - 08:46

Claas Mercator

Przedstawione na zdjęciach rozwiązanie, jest rozwiązaniem również fabrycznym - sieczkarnia nie musi chodzić zawsze. Na zdjęciu drugim jest pokazane sprzęgło rozłączające napęd sieczkarni.

W którym mercatorze takie rzowiązanie jest fabrycznie montowabne??? Podpowiem. W żadnym. Dlaczego? Bo takie sprzęgło działa w układzie włączone/wyłaczone. Jeśli będziesz chciał włączyć sieczkarnię to musisz wyłaczyć silnik i z powrotem uruchomić go z obciążeniem. To nie jest napęd z silnika hydraulicznego który rozpędziłby podzespół stopniowo.

Sito 8mm, wiatr mały, klepisko chyba na 4-5, obroty młocarni ok 1000, sito żaluzjowe do ustawienia na polu

Którędy kolega wyjmuje kaszę z kombajna????

Takich głupot nie czytałem... a nie, codziennie czytam

Do gryki obroty między 500 - 700, Klepisko ze 3cm na wlocie i 1cm na wylocie. Żaluzje otwarte tak na 1/3. Sita wystarczą coś około 6 - 8mm. Za to wentylator musi zapierniczać. Ale to trzeba z umiarem bo może wyrzucać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2151 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 22 sierpień 2015 - 19:52

Claas Mercator

Kolego jak Ci wentylator będzie zpierniczał to wszystko wydmucha, przecież gryka jest lekka! Obroty 500 przy nie desykowanej gryce: powodzenia :) Sito napisałem że 8mm przecież więc zluzuj trochę...

#2152 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 23 sierpień 2015 - 07:12

Claas Mercator

kolega Niki 20 wszysktko dobrze pisze ale obroty 500-700 zalecane ... niestety ja niżej 750 nie mogę zejść . 

ja młuce tak:

klepisko 4-5 , sito górne 10-12 mm , sito dolne 8 mm , obroty 750 (kiedyś jak  miałem stare pasy to na 650 był najlepszy efekt) , wiatr zaczynam od zamkniętego i w zależności od ziarna i zanieczyszczeń zwiększam lub nie ... na dzwigni od wiatrów mam chyba 7 zapadek i licząc że pierwsza to 0 to ustawiam przeważnie 1 lub 2 zapadka . 

#2153 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 24 sierpień 2015 - 10:34

Claas Mercator

Możesz zejść niżej odejmując gazu, ale wtedy musisz pamiętać znowu o dodaniu wiatrów, bo wentylator będzie się też wolniej kręcił ;)

#2154 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 25 sierpień 2015 - 14:03

Claas Mercator

kolego wdaniel , nie tylko wentylator ale i wytrząsacze i cały kosz sitowy będzie chodził wolniej  , więc wolę trzymać tak jak jest , a przy takich ustawieniach jak napisałem wyżej  średnio wychodzi nie więcej jak 10% zanieczyszczenia (zależy od materiału) 

#2155 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 25 sierpień 2015 - 14:10

Claas Mercator

kolego wdaniel , nie tylko wentylator ale i wytrząsacze i cały kosz sitowy będzie chodził wolniej  

Jak piszesz - nie mniej jednak napisałeś, że: "niestety ja niżej 750 nie mogę zejść". Otóż chciałem ci pokazać, że jednak możesz ;) U mnie skala zaczyna się od 800, bo jak dam na 750, to mi śruby od słoneczka walą o ramkę trzymającą ośkę młocarni. Jad dodam trochę obrotów, to się śruby chowają i jest miodzio...

#2156 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 17:16

Claas Mercator

W takim razie ażurowe koło jest do wymiany bo śruby łączą drugie połowy obydwu kół. Widziałem coś takiego u jednego kolesia który jeździł z dzwoniącymi i śruby przebiły się przez koło. Może będę się powtarzał ale do kombajna polecam zaglądać czasmi, a nie tylko sprawdzać czy paliwo jest.

Edytowany przez Matey, 27 sierpień 2015 - 12:33.
cytowanie poprzedniego posta

#2157 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 07:53

Claas Mercator

W takim razie ażurowe koło jest do wymiany bo śruby łączą drugie połowy obydwu kół. 

Zgodzę się się tylko z jednym - śruby łączą 2 połowy obydwu kół, co powoduje równomierne i płynne napinanie obydwu pasów napędzających młocarnię, a zarazem płynne zmiany obrotów młocarni bez ślizgania i palenia któregoś z 2 pasów. Natomiast co do wymiany koła , to tu nie trafiłeś - oś młocarni jest to przestawienia w prawą stronę. Skutek po wymianie osi młocarni - nie moja opinia, lecz mechaników z Claas-a.

#2158 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 14:57

Claas Mercator

kolego kilka postów wyżej pytałem jak prawidłowo ustawić koła młocarni i niestety nikt mi nie odpowiedział .... 

u Ciebie jest ten sam problem co był właśnie u mnie... na osi nic już raczej nie przestawisz tylko musisz tulejki dystansowe wywalić między kołami a  łożyskiem a ile ?  ( jak mi podpowiedzieli na tyle aby było dobrze)
:-) hehe jak chcesz wiedzieć to pisz na pw . 

#2159 Share wojtoon

wojtoon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 20:56

Claas Mercator

Zgodzę się się tylko z jednym - śruby łączą 2 połowy obydwu kół, co powoduje równomierne i płynne napinanie obydwu pasów napędzających młocarnię, a zarazem płynne zmiany obrotów młocarni bez ślizgania i palenia któregoś z 2 pasów. Natomiast co do wymiany koła , to tu nie trafiłeś - oś młocarni jest to przestawienia w prawą stronę. Skutek po wymianie osi młocarni - nie moja opinia, lecz mechaników z Claas-a.

Oś może i być przesunięta względem ramy, ale w żadnym wypadku przy manipulacji obrotami bębna śruby nie powinny wystawać z koła. Ruszają się dwie głębiej położone części.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2160 Share SOLTYS40

SOLTYS40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 11:31

Claas Mercator

Mam pytanie czy te śruby na kołach dolnych młocarni powinny być mocno dokręcone , bo u mnie są lużne?