Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2609 odpowiedzi na ten temat

#2041 Share jacenty113

jacenty113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 18:27

Claas Mercator

Za bardzo otwarte sita i słoma dostaje się z kłosami razem do podajnika, połóż bardziej grzebienie sit aby słoma nie dostawała się przez grzebienie tylko zjeżdżała po nich ponadto zobacz jak wyglądają prety za klepiskiem po których słoma idzie na wytrząsacze czy nie są pogięte i równo rozstawione może należy je sprostować oraz stan fartucha za młocarnią czy się nie oberwał .

Zobacz czy nie zacisnął się wąż chłodnicy na dole ,mógł się zacisnąć i nie da ciągnąć wody z chłodnicy w obieg silnika,a zbyt lużny pasek lub zużyty też będzie powodem przegrzewania ,jak też za wczesny kąt wtrysku może być przyczyną szybkiego nagrzewania silnika, do kupna nowego paska weż ze sobą stary i dopasują Ci na składnicy według starego.

sito to pierwsze faktycznie było otwarte ale wczoraj wyczyściłem i żaluzjowe i to dolne ale objechałem kilka razy i to samo

zobacze jutro, możliwe że pozostałości jakieś były jeszcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 19:02
  •  

#2042 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 18:43

Claas Mercator Co do zawijania się słomy to ja miałem taki przypadek to zdaje się że był ubytek tej rury co wchodzi nad bemben z podajnika powinno być wycięcie tylko w dół oglądania dokładnie tą rurę.

#2043 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 18:44

Claas Mercator

Słoma też dostaje się na podsiewacz(sita) głównie krótka, jeżeli przedłużki wytrząsaczy są za bardzo wysunięte do tyłu, wówczas dużo słomy korytami zlatuje na podsiewacz, tak że też na to należy zwrócić uwagę bo jak będą wyciągnięte ma maxa to właśnie dużo słomy wędruje na podsiewacz korytami wytrząsaczy.

#2044 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 18:59

Claas Mercator marian 7k ją myślę że chłodnica jest po wierzchu zatkania nie jest dobry pomysł myć myjką chłodnicy nie dość że blaszki się mogą pokrzywić to jeszcze się brud utwardzoną tylko wydmuchać a teraz to by wypadało od kręcić osłony a może nawet chłodnicę i dokładnie wyczyścić.

#2045 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 20:25

Claas Mercator

Chłodnicę najlepiej sprężonym powietrzem wydmuchać ja do kompresora kupiłem taki ów pistolet ciśnienie mam ok 7 atm to i farbę gdzie słabo trzyma odrywa ale czyści pięknie z kurzu i co dzień jest czyszczona po pracy.

#2046 Share Zbyszek1962

Zbyszek1962

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 20:36

Claas Mercator

witam.pasek klinowy na wentylator chłodnicy 1230-założony 1250 perkins 6 i alternator

#2047 Share Nicik83

Nicik83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 22:06

Claas Mercator Koledzy ile za godzinę koszenia claas mercator ,kosa 3.60 ?Z góry dzięki za odpowiedzi

#2048 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 22:16

Claas Mercator

Jest odrębny temat co do cen koszenia kombajnem ,ale skoro już w tym temacie pytasz to powiem że w granicach 300zł zapewne, to jeszcze zależy ile w okolicy której mieszkasz biorą inni.

#2049 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 23:07

Claas Mercator

Jak masz napięty i dobry pasek chłodnica czysta

To sprawdź pompę i wlej płyn a nie wodę.

#2050 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 04:32

Claas Mercator

sito to pierwsze faktycznie było otwarte ale wczoraj wyczyściłem i żaluzjowe i to dolne ale objechałem kilka razy i to samo

zobacze jutro, możliwe że pozostałości jakieś były jeszcze

Mistrzu ta sloma zapycha Ci się na końcówce ślimaka nad bębnem młocarni ?  tam gdzie masz punkt do smarowania ? Jak tak to wiem co jest jak w tym miejscu Ci się owija i  dodam ,że to nie wina sit ..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2051 Share jacenty113

jacenty113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 09:33

Claas Mercator

no to podziel sie ze mną tą informacją bo mnie sie też zdaje że nie sita bo jak zapcha sita to co najwyżej słoma w zbożu jest i niecyści za bardzo

Edytowany przez kris14, 27 lipiec 2015 - 20:43.
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

#2052 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 10:57

Claas Mercator Jakie obroty młocarni ustawić dla owsa?

#2053 Share jacenty113

jacenty113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 13:16

Claas Mercator

ja mam takie same jak dla pszenicy tylko wiater mniejszy zresztą czystego owsa nigdy nie kosiłem co najwyżej mieszanke(owies, jęczmień, pszenica)

#2054 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 15:07

Claas Mercator

Mistrzu ta sloma zapycha Ci się na końcówce ślimaka nad bębnem młocarni ?  tam gdzie masz punkt do smarowania ? Jak tak to wiem co jest jak w tym miejscu Ci się owija i  dodam ,że to nie wina sit ..

Jesli słoma owija się na ślimak nad cepami to świadczy że odrzutnik słabo odrzuca słomę i ją w młocarni miele i  wówczas ślimak łapie słomę czyli za lużny pasek na odrzutniku i ślizga pozatym może jest za duży ubytek blachy na ślimaku.

#2055 Share Popi

Popi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 15:14

Claas Mercator

Kolego a który to jest pasek od tego odrzutnika ?

#2056 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 15:59

Claas Mercator

Za rurami podajników z prawej strony kombajnu jest pasek i takie małe koło pasowe to jest właśnie napinacz którym naciągasz pasek odrzutnika a sam odrzutnik jest w środku kombajnu u góry zaraz za młocarnią to jest taki bęben z blachami co odrzuca słomę z młocarni.

#2057 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 17:26

Claas Mercator

no to podziel sie ze mną tą informacją bo mnie sie też zdaje że nie sita bo jak zapcha sita to co najwyżej słoma w zbożu jest i niecyści za bardzo

Kolego to zobacz już Ci mówię co masz zrobić .. weź otwórz   pokrywę tą od młocarni co będziesz widział bęben .... no i zobacz kolego czy masz w podajniku kłosowym w tej poziomej żmijce nad bębnem w osłonie żmijki taki jęzor z blachy po niej lecą kłosy niedomłócone na bęben .... jak tego nie masz może ktoś od ciął bo myślał że to pękła blacha to tak Ci będzie się zapychać ,Sąsiadowi to robiłem bo odciął przez głupotę... jak nie będziesz rozumiał o co chodzi to pojadę do niego i zrobię zdjęcie ..

#2058 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 19:57

Claas Mercator Kolega magik0578 ma rację ją miałem taki sam problem w senatorze tylko źle to opisałem nie wiem czy to blachą pękła czy to język ale od tyłu ta zmijka ma mieć blachę bo bęben zamiast młócić kłósia to jeszcze do rzuca do żmijki i się zapycha .

#2059 Share jacenty113

jacenty113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 20:38

Claas Mercator

faktycznie odrzutnik lekko podięty ale raczej obudowa ślimaka od tylu zjadło troche blache 

jutro niestety trza sie zabrać za to

wydre kłosowy p0dajnik i rdokleje może reszte zobaczymy czy naprawi problem

pasek naciągnięty jest więc tylko to pozostaje chyba

dziwi mnie tylko to że naraz w ciągu dnia sie tak porobiło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2060 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 21:38

Claas Mercator

Kolego to zobacz już Ci mówię co masz zrobić .. weź otwórz   pokrywę tą od młocarni co będziesz widział bęben .... no i zobacz kolego czy masz w podajniku kłosowym w tej poziomej żmijce nad bębnem w osłonie żmijki taki jęzor z blachy po niej lecą kłosy niedomłócone na bęben .... jak tego nie masz może ktoś od ciął bo myślał że to pękła blacha to tak Ci będzie się zapychać ,Sąsiadowi to robiłem bo odciął przez głupotę... jak nie będziesz rozumiał o co chodzi to pojadę do niego i zrobię zdjęcie ..

Zrób kolego proszę te zdjęcia bo ja teraz remontowałem tą rurę ślimaka i nie zrobiłem żadnego jęzora, nawet nie wiem gdzie on ma być i jak wygląda.

Ja zrobiłem coś takiego

http://www.agrobis.e...wego-619122.jpg