Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2631 odpowiedzi na ten temat

#2021 Share Marian1224

Marian1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:motoryzacaj rolnictwo i nowości

Napisany 23 lipiec 2015 - 23:03

Claas Mercator

kolego na tym zdjęciu wygląda to jakby było od regulacji obrotów bębna młócącego - zaślepiony przewód od rurki w kształcie odwróconego U.
Sprawdź co masz za kapeluszem chińczyka - są tam dwa tłoczki do których owa rurka w kształcie odwróconego U powinna być podłączona.
Jeszcze takie pytanie: jakie masz obroty bębna na zegarze przy pełnych obrotach silnika?

mam 1000obr/mni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 22:37
  •  

#2022 Share adrianb

adrianb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Mechatronika, p-poż. rolnictwo.

Napisany 24 lipiec 2015 - 06:53

Claas Mercator

u mnie dochodzą do 1350 obr/min tzn można je płynnie regulować w przedziale 600-1350.

Obroty maksymalne zależą najbardziej od kondycji pasów napędzających bęben młócący.

#2023 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 24 lipiec 2015 - 12:02

Claas Mercator

U mnie młocarnia na maxa - 1200. Z jakimi szybkościami maksymalnie kosicie? Ja z tego co zauważyłem, to na 2 biegu przy 1200 obrotów wałka powoli opuszcza mi koszone zboże, więc max. daję 1100 na przyspieszaczu. I jeszcze jedno - czy też nawet w wysokim zbożu motowidła musicie mieć opuszczone na maxa, bo inaczej nie będzie wam nagarniało, tylko odkładało przed ślimakiem?

#2024 Share adrianb

adrianb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 13:00

Claas Mercator

To zależy od rodzaju zboża.

Żyto, pszenżyto, mieszanki daje 1100-1200

Jęczmień 1200-1300

owies 1000

W instrukcji kombajnu jest tabela z ustawieniami. Jak potrzebujesz do czegoś innego to daj znać to powiem Ci co piszę producent bo ja innych roślin nie mam do koszenia.

Co do motowideł to jak nie masz leżącego zboża to przysuń je bliżej ślimaka i powinno być lepiej. Tylko ostrożnie, żeby ich ślimak nie złapał i nie trzeba był ich z młocarni wyciągać ;)

#2025 Share Marian1224

Marian1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 14:09

Claas Mercator

kolego na tym zdjęciu wygląda to jakby było od regulacji obrotów bębna młócącego - zaślepiony przewód od rurki w kształcie odwróconego U.

Sprawdź co masz za kapeluszem chińczyka - są tam dwa tłoczki do których owa rurka w kształcie odwróconego U powinna być podłączona.

Jeszcze takie pytanie: jakie masz obroty bębna na zegarze przy pełnych obrotach silnika?

kolego  możesz mi to bardziej  wytłumaczyć  bo nie mogę znaleźć

tego u siebie ??

#2026 Share adrianb

adrianb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 20:25

Claas Mercator

Jak otworzysz lewy bok od kombajnu to masz dużo kół pasowych. Ja pierwszym kołem na wale jezdnym (najbardziej wystającym w kształcie kapelusza chińczyka - to jest to koło które kręci się zawsze jak chodzi silnik) są takie dwa małe tłoczki do których powinna być podłączona rurka poniżej z końcówka zaślepionego węża u Ciebie..

http://www.sklep.gas...urka_oleju/5093

masz katalog do swojego kombajnu?

podeślij może dodatkowe zdjęcia to będzie mi łatwiej coś Ci powiedzieć..

#2027 Share rolnik1986

rolnik1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 20:57

Claas Mercator

jak ustawić Mercatora 60 w pszenice.

#2028 Share jacenty113

jacenty113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 07:51

Claas Mercator

witam i pytanie ; nie bardzo wiem co sie mi stało w protektorze że zawija mi słome na ślimaku tym co wraca zboże z podajnika kłosowego i to aż tak że jak sie więcej nazbiera to niedość że odchyla cały podajnik kłosowy to jeszcze trza sie mordować z odwinięciem tej słomy

na ślimakz tego co wiem i co mniejwięcej patrzyłem wtrakcie koszenia nie powinna iść słoma tylko ewentualnie kłuska niedomłocone

nigdy tego nie było a od wczoraj co chwila to samo

jakby ktoś miał jakieś pomysły albo sugestie to byłbym wdzięczny.

dodam że sita i wytrząsacze czyste w miare

#2029 Share Marian1224

Marian1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 09:28

Claas Mercator

Jak otworzysz lewy bok od kombajnu to masz dużo kół pasowych. Ja pierwszym kołem na wale jezdnym (najbardziej wystającym w kształcie kapelusza chińczyka - to jest to koło które kręci się zawsze jak chodzi silnik) są takie dwa małe tłoczki do których powinna być podłączona rurka poniżej z końcówka zaślepionego węża u Ciebie..

http://www.sklep.gas...urka_oleju/5093

masz katalog do swojego kombajnu?

podeślij może dodatkowe zdjęcia to będzie mi łatwiej coś Ci powiedzieć..

Kolego nie mam katalogu a umnie ti chyba  tych  tloczkow brakuje mozesz mi podesłac zdjecie jak ty to masz u siebie zrobione ?

posiada ktoś instrukcje jak ustawić mercatora na poszczególne zboża 

#2030 Share jacenty113

jacenty113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 10:20

Claas Mercator

witam i pytanie ; nie bardzo wiem co sie mi stało w protektorze że zawija mi słome na ślimaku tym co wraca zboże z podajnika kłosowego i to aż tak że jak sie więcej nazbiera to niedość że odchyla cały podajnik kłosowy to jeszcze trza sie mordować z odwinięciem tej słomy

na ślimakz tego co wiem i co mniejwięcej patrzyłem wtrakcie koszenia nie powinna iść słoma tylko ewentualnie kłuska niedomłocone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2031 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 10:37

Claas Mercator

W Merkatorze 70 silnik perkins bardzo szybko nagrzewa się woda ( chłodnica wymyta myjką , termostat wymontowany wcześniej ) . Podczas dojazdu do pola temp. 40 a po 15 min koszenia dochodzi do 100 . Czy możliwe że chłodnica zakamieniona wewnątrz ? Jest też trochę zużyty pasek klinowy .

A może ucięty klin na kole pasowym ? Nie wiem od czego zacząć .

Zna ktoś wymiar lub nr. kat. paska napędu pompy wody ?

Proszę o sugestie i pomoc.

#2032 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 11:33

Claas Mercator

możliwe że chłodnica zakamieniona są środki by ją odkamienić a uszczelki ci nie wywaliło woda jest nie pluje przez korek jak stan oleju  lekko ci pali z rana kręci ci się wentylator w chłodnicy jak się kręci to pasek nie ma nic do tego zdejmij pasek z koła pasowego pompy i zobaczy czy masz opór jak kręcisz i od razu klina wyelminujesz

#2033 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 11:40

Claas Mercator

Przez korek nie pluje , stan oleju w normie , wody ubywa przez pompę jak jest temp. blisko 100 . Kombajn zapala dobrze .

Znasz może rozmiar tego paska?

#2034 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 12:45

Claas Mercator

Za bardzo otwarte sita i słoma dostaje się z kłosami razem do podajnika, połóż bardziej grzebienie sit aby słoma nie dostawała się przez grzebienie tylko zjeżdżała po nich ponadto zobacz jak wyglądają prety za klepiskiem po których słoma idzie na wytrząsacze czy nie są pogięte i równo rozstawione może należy je sprostować oraz stan fartucha za młocarnią czy się nie oberwał .

Przez korek nie pluje , stan oleju w normie , wody ubywa przez pompę jak jest temp. blisko 100 . Kombajn zapala dobrze .

Znasz może rozmiar tego paska?

Zobacz czy nie zacisnął się wąż chłodnicy na dole ,mógł się zacisnąć i nie da ciągnąć wody z chłodnicy w obieg silnika,a zbyt lużny pasek lub zużyty też będzie powodem przegrzewania ,jak też za wczesny kąt wtrysku może być przyczyną szybkiego nagrzewania silnika, do kupna nowego paska weż ze sobą stary i dopasują Ci na składnicy według starego.

Edytowany przez wieslaw16, 26 lipiec 2015 - 12:48.

#2035 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 13:49

Claas Mercator

witam

mam dwa pytania w senatorze napęd wałka targnica czyli to łozysko wachliwe przesuwa mi się na wałku jakiś 20- 30mm z jednej strony zapiera się o kin nosek ale od drugiej strony wali mi aż w heder, nie wiem czy wytarła się ta tuleja czy klin bo raczej powinno byc nieruchome ?

i drugie pytanie na szybko zpiekło mi się co się w bebnie hamulca - obstukałem go młotkiem i pusciło, rozpiołem hamulce ale czy mogę jakoś szybko rozebrać i zobaczyć co się stało?

#2036 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 14:27

Claas Mercator

.

Zobacz czy nie zacisnął się wąż chłodnicy na dole ,mógł się zacisnąć i nie da ciągnąć wody z chłodnicy w obieg silnika,a zbyt lużny pasek lub zużyty też będzie powodem przegrzewania ,jak też za wczesny kąt wtrysku może być przyczyną szybkiego nagrzewania silnika, do kupna nowego paska weż ze sobą stary i dopasują Ci na składnicy według starego.

Wąż nie jest ściśnięty oglądałem , a kąt wtrysku tak nagle chyba nie przestawia się (jak opóznić kąt wtrysku - patrząc z góry to w którą stronę przekręcić pompę w prawo czy lewo). Rozmawiałem teraz z kolegą który posiada instrukcję obsługi tego sprzętu i tam piszą że olej w filtrze powietrza należy wymieniać codziennie i myć tą wełnę co jest w filtrze a jak są trudne warunki to nawet częściej - ja to robię raz na sezon przy wymianie oleju w silniku - to może przyczyna.

Jutro zrobię w/w zaległości i zmienię pasek zobaczyłem u kolegi że jest 1300 mm ale u niego jest alternator.

Dzięki kol wiesław za odpowiedz.

Edytowany przez marian7k, 26 lipiec 2015 - 14:29.

#2037 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 15:01

Claas Mercator

w sprawie grzania silnika perkins miałem to samo wymyta osłona ta z siatką wymienioany pasek i tak się grzał - wyszło na to ze chłodnica jest za mało wydajna - czyszczenie chłodnicy, pasek nowy i czyste kratki powinno pomóc -proszę nie zapominać ze perkins 6 cyl lubi sie grzać w kombajnach (kolega ma MF506 i perkins 6 cyl po remoncie i mówił ze potrafi łapać wysokie temperatury)

najwazniesze to musisz pilnować czystości chłodnicy i tych siatek przez które zaciagane jest powietrze

jesli ktoś moze pomóc w moich pytaniach targaniec i hamulec?

a sprawdz czy jesli chłodnica jest cała ciepła to znaczy ze pompa wody pracuje i woda przepływa (duzy obieg chłodzenia)

#2038 Share zbycho77

zbycho77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 15:57

Claas Mercator

Z tym targańcem miałem kiedyś to samo. Najszybciej to przyspawać mimośród do osi , ja tak zrobiłem i chodzi kilka lat . Albo wymień na nowa oś i mimośród +nowy klin.

#2039 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 17:27

Claas Mercator

ok dzieki, z tym targańcem, spróbuje coś pokombinować - jakoś zblokować, a  jak rozebrać bęben hamulca na szybko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2040 Share zbycho77

zbycho77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 18:22

Claas Mercator

Bęben jest na klinie ,wybij go i odsuń bęben .Nie robiłem tego u siebie ale czytałem  że ciężko to ruszyć. Mozesz jeszcze odkręcić zwolnice i wyjąć oś razem z bębnem .